background preloader

FOTO czy cyfrowe czy analogowe?

Facebook Twitter

Definicja. Definicja i znaczenie fotografii - Fotografia i fotografika. ABC FOTOGRAFII porady dla poczatkujacych. 10 porad dla początkujących fotografów. 10 porad dla początkujących fotografów ©sxc.hu Jako początkujący fotograf zastanawiasz się co zrobić aby Twoje zdjęcia zbliżyły się jakościowo do tych widzianych na okładkach gazet czy w magazynach.

10 porad dla początkujących fotografów

Dzisiaj publikujemy kilka porad które powinny ustrzec każdego przed popełnieniem popularnych błędów. 1) Nie kupuj od razu najdroższego sprzętu Dobre zdjęcia można wykonać nawet prostym aparatem kompaktowym, chociaż jestem wielkim zwolennikiem lustrzanek, oglądając zdjęcia wykonywane przez mistrzów fotografii, aparatami wbudowanymi w iPhone’a, uważam, że zasady kompozycji oraz zrozumienie światła jest istotniejsze niż najdroższy sprzęt. Dla poparcia tej tezy zachęcam do zapoznania się z profilem fotografa Richarda Koci Fernandeza który za swoje zdjęcia publikowane na Instagramie został nominowany do nagrody Pulitzera: 2) Kup i korzystaj ze statywu 3) Noś aparat fotograficzny ze sobą gdy tylko jest taka możliwość 4) Warto sporządzić sobie listę ujęć jakie chcielibyśmy wykonać ©sxc.hu Podobne.

Fotografia dla początkujących, a nawet opornych (Część 1) Dzisiejszym wpisem chciałbym rozpocząć nowy cykl, uzupełniający sekcję z poradami na moim blogu.

Fotografia dla początkujących, a nawet opornych (Część 1)

Roboczo nazwałem go „Fotografia dla początkujących, a nawet opornych”, a pierwsza część będzie o zupełnych podstawach tworzenia obrazu fotograficznego. Cykl ten powstaje w odpowiedzi na częste, bardzo podstawowe pytania zadawane przez czytelników bloga i słuchaczy moich kursów, które dowodzą, że można mówić o przesłonach, czasach, matrycach i czułościach, ale to nadal nie tłumaczy co, jak i gdzie. To co napiszę poniżej będzie bardzo uproszczone, czasami nie pokrywające się idealnie z optyczno-fizyczną istotą fotografii, ale mam nadzieję, że dobrze wyjaśni jak powstaje obraz w aparacie fotograficznym i co z tego wynika. Zaczynamy więc. Fotografia, czyli wiaderko pełne światła. W fotografii podstawą jest światło i jego rejestracja na materiale światłoczułym. Przede wszystkim, co wcale nie jest takie oczywiste, matryca aparatu cyfrowego lub film ma tylko jeden optymalny stan naświetlenia.

Fotografia porady dla początkujących – porady na tipy.pl. Poradnik fotograficzny dla każdego. Sezon waka­cyjny w pełni.

Poradnik fotograficzny dla każdego

Leżymy na plaży, zwie­dzamy, cho­dzimy po górach. Dzi­siaj prak­tycz­nie każdy zabiera na urlop apa­rat (nawet w for­mie tele­fonu komór­kowe), żeby mieć fajną pamiątkę do domo­wego albumu. Kilka osób powie­działo mi ostat­nio, że mają kiep­skie zdję­cia z waka­cji, bo nie stać ich na apa­rat za grube tysiące. Tym­cza­sem wystar­czy trzy­mać się kilku pro­stych zasad, aby Wasze foto­gra­fie wywo­łały błysk zazdro­ści u znajomych. Czy­taj dalej Zain­te­re­sują Cię również: Nie tak dawno poka­zy­wa­łem Wam krótki tuto­rial jak wyostrzać i odszu­miać zdję­cia w Ligh­troom.

Czy­taj dalej Nie tak dawno napi­sa­łem swoje typy apa­ra­tów kom­pak­to­wych na 2014 rok. Nie będę tutaj roz­pa­try­wał apa­ra­tów z sys­te­mów 4/3 – nie podo­bają mi się te kon­struk­cje w cało­ści. Jeżeli zamiast lustrzanki szu­ka­cie apa­ratu kom­pat­ko­wego, zapra­szam tutaj Czy­taj dalej Za oknem z powro­tem skwar, a tu trzeba wró­cić do obra­bia­nia zdjęć ślub­nych. PokochajFotografie.pl - dla ludzi o wyjątkowych sercach. Nietoperze (Chiroptera) - Fotoprzyroda.pl.

Stefan Wojnecki "Moja Fotografia w pigułce 1956-2006" - Fotopolis. Bogaty dorobek wyątkowego twórcy, animatora i teoretyka fotografii Stefana Wojneckiego zaprezentuje pilska Galeria Muzeum S.

Stefan Wojnecki "Moja Fotografia w pigułce 1956-2006" - Fotopolis

Staszica. Na wystawie "Moja Fotografia w pigułce 1956-2006" od 5 stycznia 2007 roku będzie można zobaczyć te najbardziej znane prace artysty powstałe w latach 50. jak i nowsze ukazujące zainteresowania Wojneckiego fotografią postmedialną. fot. Stefan Wojnecki "Wpisuj swoje uporządkowanie świata" 1985 Myślą przewodnią mojej twórczości jest sztuka penetrująca. W latach 1956 do 1968 zajmowałem się fotografią generatywną. ...Uważam, że pojęcie fotografii można rozszerzyć, określając fotografię jako obraz utworzony z czynników danych a priori. Stefan Wojnecki, Duogram 66 Stefan Wojnecki urodzony w 1929 roku w Poznaniu. W 1993 roku otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych, jako pierwszy w Polsce z dyscypliny artystycznej fotografia. Stefan Wojnecki, Koncepcja, 1993 Stefan Wojnecki "Wpisuj swoje uporządkowanie świata" 1986 Ostatnie artykuły. Moja fotografia. Agencja Artystyczna INFERNAL - Statyści, Hostessy, Modelki.

MalgorzataPioro.pl. MOJA FOTOGRAFIA.