background preloader

Technologie - inne

Facebook Twitter

“Ludzie pójdą z kijami na Dolinę Krzemową” Z wykształcenia Aleksandra Przegalińska jest filozofem.

“Ludzie pójdą z kijami na Dolinę Krzemową”

Ale jej zainteresowanie sztuczną inteligencją spowodowało, że rozpoczęła badania na najlepszej politechnice na świecie - Massachusetts Institute of Technology. “Nasz człowiek w MIT” spotkał się z nami w swoim warszawskim mieszkaniu. WTF Visualizations. Do czego Polacy wykorzystują swoje smartfony? Raport Google - Google, smartfon. Google ogłasza raport z 5-letniego badania, które objęło 625 tysięcy wywiadów z konsumentami z całego świata.

Do czego Polacy wykorzystują swoje smartfony? Raport Google - Google, smartfon

W tym okresie pojawiły się setki milionów nowych użytkowników internetu. Jak wynika z raportu wykorzystanie smartfonów w skali globalnej w ciągu zaledwie 4 lat uległo podwojeniu. Przez ostatnie 5 lat firma badawcza Kantar TNS pytała konsumentów z całego świata o ich zwyczaje związane z poruszaniem się w internecie. Odpowiedzi pokazują ogromne zmiany w sposobie korzystania z mediów, jak i w codziennym życiu, które spowodowało dynamiczne upowszechnienie się internetu w tak krótkim czasie. Quick, Draw! Wtrąbieni w opaski – Blog o marketingu. 26 października 2015r. na konferencji prasowej w Las Vegas, firma Mastercard ogłosiła uruchomienie nowego programu pod nazwą „Commerce for every device”.

Wtrąbieni w opaski – Blog o marketingu

Jego celem jest umożliwienie klientom płatności, za pośrednictwem najróżniejszych rozwiązań, technologii ubieralnej (wearable technology). W Polsce projekt stał się bohaterem kandydatury na Cebuliona Roku. GLAMBots: lista botów publikujących na Twitterze zbiory dziedzictwa. Mechanizm standardowej wyszukiwarki przeszukującej zbiory cyfrowe udostępniane przez dowolną instytucję dziedzictwa obarczony jest dość poważnym ograniczeniem: umożliwia użytkownikowi wyszukiwanie wyłącznie tych zasobów, które są mu znane i określane przez odpowiednie słowa kluczowe.

GLAMBots: lista botów publikujących na Twitterze zbiory dziedzictwa

Wyszukując w taki sposób pozostajemy w bańce filtracyjnej i trudno nam dotrzeć do treści, które mogłyby być przydatne, ale są opisane w sposób odbiegający od schematu zastosowanych przez nas fraz wyszukiwania. Stąd eksperymenty takie jak Mechanical Curator, które mają pozwolić na odkrywanie nowych zasobów dziedzictwa poza schematem racjonalnego, sformatowanego wyszukiwania.

GLAMBots to lista 51 twitterowych botów publikujących losowo wybrane obiekty z udostępniających swoje zbiory online bibliotek, archiwów, galerii i muzeów a także projektów takich jak Internet Archive (w tym Wayback Machine) czy Flickr Commons. Better Internet for Kids - Don't be a tablet parent. Awareness 26/02/2016 Polish Safer Internet Centre Share Nobody's Children Foundation presents the Homo tabletis campaign.

Better Internet for Kids - Don't be a tablet parent

What was your baby's first word? Mummy? Daddy? According to recent studies, mobile devices are easily accessible for small children. This outcome motivated Nobody's Children Foundation (part of the Polish Safer Internet Centre) to create an awareness-raising campaign targeted at parents, aiming to educate them about moderate use of mobile technologies among small children. The campaign aims to show parents the possible negative consequences of too early or uncontrolled access to electronic devices, such as smartphones and tablets, by small children. The animation starts with the words: "Homo tabletis - tablet human - is along with Homo sapiens a modern human, a member of a primate family the hominidae. Do czego nowe technologie przydają się humanistom? [BLOG] Nowe technologie zmieniają to, w jaki sposób są prowadzone i publikowane badania naukowe (mówiliśmy o tym niedawno w audycji o otwartej nauce).

Do czego nowe technologie przydają się humanistom? [BLOG]

W przypadku nauk ścisłych wydaje się to dość oczywiste, ale i humaniści nie stronią od internetu, komputerów i wirtualnych środowisk. Z jednej strony dają im one nowe, niedostępne wcześniej narzędzia badawcze, np. bazy danych historycznych czy bibliograficznych. Pierwszych zakupów online w historii dokonała... 72-letnia kobieta. Tylko w ciągu zeszłorocznego dnia wyprzedaży zwanego Cyber Monday, Amerykanie wydali na internetowe zakupy ponad 10 miliardów złotych.

Pierwszych zakupów online w historii dokonała... 72-letnia kobieta

Sprzedaż online to dziś ogromny rynek przynoszący niewyobrażalne zyski, a marki takie jak Amazon czy eBay zna niemal każda osoba na świecie. Aż trudno uwierzyć w to, że historia elektronicznego handlu rozpoczęła się tak niepozornie. Za pierwszą transakcję za pośrednictwem sieci uznaje się zakupy Jane Snowball, 72-letniej ówcześnie Brytyjki. W maju 1984 roku, kobieta, złożyła w lokalnym sklepie Tesco zamówienie na jajka, płatki śniadaniowe i margarynę, a za dostarczone do niej szybko produkty zapłaciła przy odbiorze. Zapomnijcie o kodach QR! Nadchodzi nowa technologia. W świecie rozszerzonej rzeczywistości królują kody QR.

Zapomnijcie o kodach QR! Nadchodzi nowa technologia

Jak wykorzystać urządzenie mobilne w trakcie prezentacji? Smartfony i tablety są urządzeniami na tyle wielofunkcyjnymi, że można wykorzystać je zarówno do pracy, zabawy, jak i codziennego życia.

Jak wykorzystać urządzenie mobilne w trakcie prezentacji?

Tym razem skupimy się na wykorzystaniu ich do prowadzenia prezentacji. Na początku należy zaznaczyć, że wiele zależy od systemów, z jakich korzystamy. Poczynając od najmniej popularnego, a więc Mac OS w zestawie z iOS, spójrzmy na najbardziej przyjazne funkcje środowiska Apple. Mając iPada/iPhone’a oraz MacBooka możemy w łatwy sposób połączyć je tak, aby móc sterować prezentacją z poziomu tabletu/smartfona. Niezrównany Keynote, apple’owe oprogramowanie do tworzenia prezentacji, posiada nie tylko funkcję sterowania nim przez urządzenie mobilne - można również nanosić z niego poprawki w czasie rzeczywistym.

W podobny sposób można także połączyć urządzenie działające pod kontrolą Androida z PC-tem, aczkolwiek w tym wypadku będziemy już potrzebować specjalnego oprogramowania do samego połączenia. Przeglądarka internetowa, która działa bez... internetu. Cosmos Browser to niecodzienna przeglądarka, która pozwala nam uzyskać dostęp do stron nawet, jeśli jesteśmy poza zasięgiem WiFi i nie mamy włączonej usługi transmisji danych.

Przeglądarka internetowa, która działa bez... internetu

Czasami może się przecież zdarzyć, "skończą się nam opcje", a strony przeglądać trzeba. W jaki zatem sposób możemy to robić? Przeglądarka przesyła nasze zapytanie za pomocą wiadomości SMS. Natalia Hatalska: Znajomość nowych technologii jest niezbędna [cz. I] Zajmuje się Pani m.in. niestandardowymi formami promocji. Ostatnio coraz popularniejsze są nietypowe sposoby na szukanie pracy: kreatywne video CV, grywalizacja, check-in w firmach, w których chcemy pracować. Czy Pani zdaniem to dobra metoda na szukanie pracy?

Rzeczywiście, mamy obecnie do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem, ale jest ono widoczne po obu stronach. Z jednej strony ludzie szukają pracy w niestandardowy sposób, a z drugiej firmy coraz częściej przeprowadzają nietypowe rekrutacje. Ostatnio firma ubezpieczeniowa Hestia szukała osoby na stanowisko specjalisty ds. grywalizacji, ogłoszenie o pracę przygotowano więc w formie testu, który kandydaci musieli wypełnić. Top 10 Emerging Technologies.