background preloader

Blogi edukacyjne

Facebook Twitter

POLECAM BLOGI - klikankowo. Klub nauczyciela Uczę.pl - materiały i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Wirtualny zeszyt do matematyki. Serwis Matematyczny. Matematyka na egzaminie gimnazjalnym i sprawdzianie. E - matematyk. Blog jest przeznaczony dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie oraz wszystkich, którzy chcieliby zgłębić wiedzę matematyczną na poziomie szkoły podstawowej. Autor bloga: Beata Zawisła. MATEMATYK. Highhill Homeschool: Math. Speed!

Highhill Homeschool: Math

- Skip Counting Game for Multiplication Physical VersioniPad AppiPhone Math can be a fun subject to study. Games, puzzles, crafts, manipulatives and activities bring real-life application to mathematical concepts. Many of these games and activities are enjoyed by children of a wide range of ages. Project Details - MALKE ROSENFELD. Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Matematykę można polubić. Handmade - pielgrzymowickie rękodzieło. Deutschfun. TIK w SP 6 Inowrocław - Blog koordynatora programu Szkoła z klasą 2.0. W programie Szkoła z klasą 2.0 jesteśmy od początku, czyli już czwarty raz!

TIK w SP 6 Inowrocław - Blog koordynatora programu Szkoła z klasą 2.0

Każdy rok przynosi większe umiejętności, o których kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć albo i nie, bo nie każdy miał wówczas świadomość, jak daleko może dojść. Mam tu na myśli zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Klasa VI c swoim mamom. Cardboard Dad: Реплика-геометрика. Counting Coconuts: Our Classroom Calendar & Circle Time. I've been excited to share our classroom calendar with all of you!

Counting Coconuts: Our Classroom Calendar & Circle Time

I created this about a month ago during my break and I'm really happy with how it turned out. Prostopadłościany w naszym otoczeniu. 1.

Prostopadłościany w naszym otoczeniu

Cel dla ucznia. Będziecie umieli wyróżniać spośród brył prostopadłościany, a w prostopadłościanach nauczycie się wyróżniać krawędzie, ściany i wierzchołki. 2. Nasze Kluski - O wychowaniu, edukacji i zabawie. ROBUSD. Neuroedukacja.net: Ciekawość to pierwszy stopień do... poznania! Uczniowie dociekliwi, którzy zadają dużo pytań w trakcie lekcji, mogą stwarzać problemy nauczycielom, na przykład wyprowadzając ich z toku myślowego.

Neuroedukacja.net: Ciekawość to pierwszy stopień do... poznania!

Nie doceniani są też tacy uczniowie, którzy wywołani do odpowiedzi, popełnią błąd w równaniu, czy błędnie podadzą nazwisko autora książki. Tymczasem, z perspektywy badań mózgu, ciekawość i popełnianie błędów najbardziej sprzyja uczeniu się - zapamiętaniu nowej, poprawnej informacji. Podsumowanie WebQuest » Szkoła Podstawowa Nr 130 w Łodzi. Dziś w naszej szkole miało miejsce podsumowanie całorocznej pracy w oparciu o metodę WebQuest.

Podsumowanie WebQuest » Szkoła Podstawowa Nr 130 w Łodzi

Jest to innowacyjna forma projektu edukacyjnego, opierająca się głównie na wykorzystaniu technologii informacyjnej w procesie grupowego, zespołowego uczenia się. Metoda ta zmodyfikowana i dostosowana do możliwości naszych uczniów, została wdrożona przez wszystkich nauczycieli. Uczniowie klasy IV systematycznie, od października do czerwca, uczestniczyli w międzyprzedmiotowych zajęciach edukacyjnych. Jeden dzień w miesiącu, podczas 3 – 4 godzin pracy, z przerwami wyznaczanymi spadkiem aktywności lub zmęczeniem, czwartoklasiści pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekty w wybranej tematyce, w oparciu o treści zgodne z podstawą programową. E-portfolio 2014/2015. V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 już za nami! Krótka fotorelacja. » Blogowanie – pomaganie.

Dzisiaj krótka fotorelacja z naszego pobytu w Warszawie.

V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 już za nami! Krótka fotorelacja. » Blogowanie – pomaganie

Dokładny wpis i wrażenia z wyjazdu pojawią się niebawem na blogu Chciałam bardzo podziękować Szkole z Klasą 2.0 za udział w tak wspaniałej imprezie, to była niesamowita przygoda, która UWAGA – zaraża Bowiem uczniowie z naszej szkoły już się mnie dopytują, co zrobić, by pojechać do Warszawy za rok. Uniwersytet kompetencji kluczowych w chmurze edukacyjnej. Notatnik matematyczki. STEM Activities: Tensile Bubbles. I’m always on the lookout for STEM activities with a WOW factor and today’s engineering project for kids probably tops that list.

STEM Activities: Tensile Bubbles

I mean just look at the bubble below- yes, THAT IS A BUBBLE! And shhhh don’t tell anyone, it’s not too hard to make…. Ever since I saw this cubic bubble I’ve wanted to make a whole host of 3D shaped bubble wands to explore how the outer wand structure affects the shape of the inverted bubbles that form. It’s also kind of addicting to make them..…. My kids helped me make the wands but had much more fun making the bubbles. ABOUT STEM: Have you heard of STEM? Matematyka - od podstaw do matury. Narzędzia i aplikacje internetowe. Komputerowe narzędzia. Wordle - alekursik - oto Twoja strona Jimdo! Prywatna strona Joanny Palińskiej. Darmowe gry planszowe dla przedszkolaków. Puzzles. Mathematics. Blog grupy Superbelfrzy RP - eduzmieniaczy.

Bo każdy może być programistą! Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 » Włącz się – bloguj razem z nami! Od 5 maja do 13 czerwca moderatorki blogów Szkoły z Klasą 2.0 będą przyznawać zieloną odznakę za II semestr „Działamy z TIK” (szkoły pierwszy raz w programie) i „Aktywnie z TIK” (szkoły kolejny raz w programie).

Blog programu Szkoła z Klasą 2.0 » Włącz się – bloguj razem z nami!

Otrzymają ją wszyscy uczniowie i uczennice, którzy na swoich blogach zamieszczą opis działań, w których brali udział w II semestrze. Jeśli chcecie, aby na Waszym blogu znalazła się zielona odznaka już dziś przyjrzyjcie się swoim blogom i „podkręćcie” je tak, abyśmy mogły przyznać Wam zieloną odznakę. Wykorzystajcie nasze podpowiedzi, które znajdziecie w linkach powyżej. Świat wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Matematyka wokół nas" Witam Jeśli macie chwilkę zobaczcie prace Asi Dzisiejszy wpis jest również w atmosferze ludowej, myślę, że strona którą Wam polecam niejednemu się przyda :)

Świat wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Matematyka wokół nas"

Matematyka wokół nas » Zapraszam również do mojej drugiej witryny "Świat wokół nas" Witam Dzisiaj zebrałam dla Was informacje dotyczące stożka, to takie nasze podsumowanie ostatniej lekcji. Zapraszam na krótką animację, która dotyczy siatki stożka Komentarz do animacji:Na lekcji podałam Wam wzór uproszczony na pole powierzchni stożka, czyli Symulacja, która pozwala obejrzeć stożek ze wszystkich stron. Blogowanie – pomaganie » „Nauczając, uczymy się” Seneka Młodszy. Napięcie powierzchniowe - zjawisko fizyczne występujące na styku powierzchni cieczy z ciałem stałym, gazem lub inną cieczą, dzięki któremu powierzchnia ta zachowuje się jak sprężysta błona. Napięciem powierzchniowym nazywa się również wielkość fizyczną ujmującą to zjawisko ilościowo: jest to energia przypadająca na jednostkę powierzchni, lub praca potrzebna do rozciągnięcia powierzchni o tę jednostkę.

Przyczyną istnienia napięcia powierzchniowego są siły przyciągania pomiędzy molekułami cieczy. Napięcie powierzchniowe na granicy dwóch faz termodynamicznych (np. dwóch niemieszających się ze sobą cieczy) nazywane jest również napięciem międzyfazowym. Wysokie napięcie powierzchniowe na granicy faz A i B oznacza, że siły spójności (kohezji) wewnątrz faz A-A i B-B są większe niż siły przylegania (adhezji) na granicy faz A-B. Efekty: