background preloader

Projekt: Wizualizacja Wiedzy (DARIAH)

Facebook Twitter

Blade Runner - jak osiągnięto operatorskie mistrzostwo. Jak zrobić film? - poradnik młodego filmowca. Urban Mining - Voice Republic. Publicspace. Maps - sounds of the world. #15 Jak napisać scenariusz? Kinematografia DSLR. Sztuczna inteligencja religią? To pomysł Anthony'ego Levandowskiego - Nowe technologie w INTERIA.PL. Były inżynier Google, obecnie jedna z najważniejszych osób w Uberze, Anthony Levandowski, stworzył kontrowersyjną organizację religijną.

Sztuczna inteligencja religią? To pomysł Anthony'ego Levandowskiego - Nowe technologie w INTERIA.PL

Organizacja została zarejestrowana pod nazwą "Droga przyszłości". Według oficjalnego statusu będzie ona zajmować się "rozwojem i promowaniem idei stworzenia Boga bazującego na sztucznej inteligencji oraz zrozumieniem i uwielbieniem Boga, który przyczyni się do naprawy społęczeństwa". Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące działań organizacji, ale można przypuszczać, że zajmuje się ona zaawansowanymi badaniami nad sztuczną inteligencją. Co ciekawe, "Droga przyszłości" została założona już w 2015 roku, jednak informacja o jej istnieniu dotarła do opinii publicznej dopiero teraz.

Kult sztucznej inteligencji nie jest niczym nowym - od dawna istnieje on w popkulturze, jednak wraz z rozwojem technologii, zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. How It Works: IBM Watson Health. The Future of Music: A Collaboration Between Humans and AI. A world of Tweets. Broadcast Yourself. UC San Diego - Software Studies Initiative - Lev Manovich. What's the Difference Between Data Science and Analytics? We're All Connected - Analytics and the Internet of Things. Big Data...What it Means to You. Stworzono mikroczipy naśladujące działanie synaps - Nowe technologie w INTERIA.PL. Naukowcy stworzyli mikroczipy, które zachowują się jak komórki mózgu.

Stworzono mikroczipy naśladujące działanie synaps - Nowe technologie w INTERIA.PL

Ludzki mózg jest często porównywany do komputera. Ale mało prawdopodobne jest, by w najbliższej przyszłości komputery dorównały złożoności naszej biologicznej tkance. Może się to zmienić, gdy naukowcom uda się rozwinąć technologię wykorzystywaną do naśladowania funkcjonalności synaps, czyli połączeń nerwowych. Mózgi i komputery mają systemy, które mogą modelować, zmieniać i przechowywać informacje. Robią to jednak w zupełnie inny sposób. Zespół naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Uniwersytetu Westfalskiego w Munsterze i Uniwersytetu w Exeter stworzył coś, co można nazwać "świętym graalem" komputerów. Czy boty zastąpią aplikacje? SALESmanago jako pierwsza platforma na świecie wdraża automatyzację w oparciu o sztuczną inteligencję Facebook Bots. Od czasu konferencji F8 dedykowanej deweloperom powiązanym z Facebookiem, temat botów marketingowych nabrał rozpędu.

Czy boty zastąpią aplikacje? SALESmanago jako pierwsza platforma na świecie wdraża automatyzację w oparciu o sztuczną inteligencję Facebook Bots

Ułatwiają one korzystanie z serwisów, spełniając rolę “przewodników internetowych”. Wkrótce będziesz o nich słyszał coraz więcej, dlatego sprawdźmy czym właściwie są! Niezwykłe doświadczenie zakupowe. Student UJ drukuje modele wątroby w 3D. To jedyna taka metoda na świecie! [ZDJĘCIA, AUDIO] - Wiadomości - Kraków. Jan Witowski - student medycyny - opracował innowacyjną metodę druku modeli wątroby w 3D.

Student UJ drukuje modele wątroby w 3D. To jedyna taka metoda na świecie! [ZDJĘCIA, AUDIO] - Wiadomości - Kraków

To najtańsze rozwiązanie na świecie! - Tworzymy modele 3D wątroby u pacjentów, którzy są poddawani operacjom z powodów onkologicznych. To są trudne zabiegi. Wymagają dokładnego przygotowania - mówi Jan Witowski. - Pojawił się pomysł zastosowania druku 3D, który pozwala na bardzo dobrą wizualizację anatomii, która jest wybitnie trudna w przypadku wątroby - dodaje. Na świecie powstawały już podobne modele, ale koszt ich wykonania sięgał kilkunastu tysięcy złotych za jedną sztukę. Metoda spotyka się z ogromnym zainteresowaniem środowiska lekarskiego na całym świecie. - Pokazujemy model na licznych konferencjach międzynarodowych.

Roboty zabiorą nam pracę już za 25 lat. Które zawody są najbardziej zagrożone? Komu roboty zabiorą pracę? TOP 5 zagrożonych zawodów. Makieta Lublina z XVIII wieku. Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona - czym się różnią? [W 120 SEKUND] Internet rzeczy za kilka lat zrewolucjonizuje większość branż. Krzysztof Janicki (Intel) - jak Internet rzeczy zdominuje nasze życie. Q&A odc. 1: Świat cyfrowy, sztuczna inteligencja, najlepsza książka. Sztuczna Inteligencja - Szansa czy Zagrożenie? Wywiad z maszyną! Jak będzie wyglądał człowiek przyszłości? SZTUCZNA INTELIGENCJA. Czym jest Big Data? Makieta Lublina z XVIII wieku. Student UJ drukuje modele wątroby w 3D. To jedyna taka metoda na świecie! [ZDJĘCIA] Lev Manovich's 5 Principles of New Media. Dr. Lev Manovich: "Photography as Big Data: How to Find Patterns in Millions of Instagram Images" Autonomiczny robot sam wykonał zabieg dentystyczny - Nowe technologie w INTERIA.PL.

Chińscy naukowcy opracowali robota, która już wkrótce może sprawić, że dentyści nie będą potrzebni.

Autonomiczny robot sam wykonał zabieg dentystyczny - Nowe technologie w INTERIA.PL

Maszyna właśnie przeprowadziła pierwszy zabieg dentystyczny. Na pacjencie z krwi i kości. Według informacji opublikowanych przez South China Morning Post, w Chinach została przeprowadzony pierwszy zabieg dentystyczny, którą od początku do końca wykonał autonomiczny robot. Zabieg trwał godzinę i zakończył się powodzeniem. Robot dokonał implantacji dwóch zębów, które zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Robot niemal wszystkie czynności wykonywał sam, a udział lekarzy ograniczył się do wprowadzenia przed zabiegiem kompletu danych na temat uzębienia pacjentki, ustawienia jej w odpowiedniej pozycji i zdezynfekowania wszystkich elementów.

AKADEMIA KHANA - Co to takiego? Sztuczna inteligencja ma wyręczyć naukowców w dokonywaniu odkryć – Crazy Nauka. Sztuczna (?) sztuka - czyli sztuczna inteligencja jako artysta - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. W ostatnich latach naukowcy z zakresu informatyki i wielkie korporacje ICT podejmują szereg prób, by nauczyć maszyny umiejętności kreatywnych.

Sztuczna (?) sztuka - czyli sztuczna inteligencja jako artysta - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Komputery już całkiem nieźle radzą sobie z poezją i malarstwem. Opisujemy, jak sieci neuronowe potrafią stworzyć własne teksty na podstawie książek lub scenariuszy, które sobie przyswoją i jak potrafią upodobnić zdjęcie z aparatu fotograficznego do obrazu Muncha. Zwracamy też uwagę na to, jak technologie sztucznej inteligencji mogą zainspirować “żywych” twórców do tworzenia własnego stylu. . Wszystkie te próby pokazują jednak dobitnie, że nasza skomputeryzowana przyszłość będzie zależeć od decyzji, jakie podejmiemy my – ludzie – obecnie, ucząc roboty, jak się z nami komunikować. Dokończ zdanie: “Poszłam po warzywa, bo…” Techniki filmowe by Krzysztof Sierp on Prezi. Filmowanie lustrzanką, cz.4 – 5 tricków i zasad, które trzeba znać. Witam w czwartej części cyklu poświęconego filmowaniu lustrzanką.

Filmowanie lustrzanką, cz.4 – 5 tricków i zasad, które trzeba znać

Dziś zebrałem 5 najważniejszych reguł, tricków i zasad obowiązujących w filmowym świecie. Dowiecie się jakich błędów należy się wystrzegać i jakie techniki zastosować, żeby zrobić wrażenie na widzu. Opanowanie wszystkich pięciu technik pozwoli nagrać dobry technicznie film, który zaskoczy widza niebanalnym podejściem do kadru. Techniki filmowe. Każda scena, którą oglądają widzowie filmu to efekt odpowiedniego zestawienia wielu elementów - od oświetlenia, poprzez rodzaj ujęcia, technikę gry aktorskiej do efektów dźwiękowych.

Techniki filmowe

Podczas kręcenia filmu osobą odpowiedzialną za oświetlenie, odpowiednie zestawienie kolorów i kompozycję obrazu jest autor zdjęć, czyli operator kamery. Współpracuje on ściśle z reżyserem filmu, by nadać dziełu swoisty charakter i atmosferę. Wraz z nim decyduje o zastosowaniu określonych technik filmowania, zarówno tych tradycyjnych, wypróbowanych, jak i nowych, ekspery mental ny ch. Autorzy filmu zwykle z góry określają ogólnie sposób obrazowania w konkretnym dziele i najczęściej uzależniają go od charakteru całego filmu bądź pojedynczej sceny. Kategoria:Technika filmowa. Plotting multiple graphs. Archiwa Społeczne. Webinar „Historia codzienności w twojej szufladzie”Zapraszamy do obejrzenia podcastów z webinarium „Historia codzienności w twojej szufladzie” dla zainteresowanych historią, digitalizacją i promocją historii.

Archiwa Społeczne

Podczas spotkania z „archiwistą codzienności” uczestnicy dowiedzieli się, jakimi skarbami są pamiątki rodzinne w domowych szufladach i co można z nimi zrobić.Program obejmował wskazówki dotyczące skanowania, jak i tworzenia wirtualnych wystaw i atrakcyjnego prezentowania zdjęć na blogach, ulotkach, w filmikach i newsletterach. Archiwum wizualne. Wizualizacja budynku Instytutu Informatyki UMCS w Lublinie. Domy drukowane na drukarce 3D? To już rzeczywistość! - Biznes w INTERIA.PL. Willa w Binzhou została wydrukowana na drukarce 3D.

Domy drukowane na drukarce 3D? To już rzeczywistość! - Biznes w INTERIA.PL

Kari Doty matka nie chcą żeby jej dziecko miało płeć. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Reklamy nie są takie złe... To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Reklamy nie są takie złe... To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Translator. Amper Music - AI Music Composer for Content Creators. Sztuczna inteligencja nagrała płytę z Taryn Southern - Antyradio.pl. Rzadko kiedy zastanawiamy się, jak wyglądałaby sztuka tworzona przez sztuczną inteligencję – zakładamy, że kreatywność na długo jeszcze pozostanie specjalnością ludzka, nawet gdy algorytmy AI zostaną znacznie dopracowane.

Nawet jeśli sztuczna inteligencja weźmie się za tworzenie, jej dzieła wydają się nam niepokojące i obce – wystarczy rzucić okiem grafikę stworzoną przez SI opracowaną przez Google, żeby poczuć dokładnie takie emocje. Tymczasem jednak mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, i to na kilku poziomach. Po pierwsze – muzyka stworzona samodzielnie przez sztuczną inteligencję trafia do sprzedaży, po drugie zaś – nie sposób wyczuć w niej niczego nieludzkiego. ŻYCIE ROZWÓJ ZMIANA: Tęsknota za edukacyjnym autorytaryzmem.

Sprzeciw wobec reformy edukacyjnej winien uwzględniać fakt, że wielu obywateli ją popiera. Wniosek ten snuję na podstawie licznych rozmów, jakie odbyłem w ostatnich tygodniach. Nie chodzi tu jedynie o sentyment do schematu szkoły 8+4 (do której uczęszczali orędownicy zmian). To tylko symbol. Youtube. Wyborcza.pl. Gdzie jest raj na Ziemi - projekt Paradise Found. Wciąż słyszymy o sztucznej inteligencji i tzw. uczeniu maszynowym. Sztuczna inteligencja to dość szerokie pojęcie, zaś uczenie maszynowe się do niej zalicza. To np. autokorekta w klawiaturze – efekt tego, że człowiek dostarczył maszynie ogromnych ilości danych i przykładów, a ona nauczyła się jakie słowo powinno znajdować się po danym słowie czy w danym miejscu zdania.

Tę technologię wykorzystała pewna firma, by znaleźć… raj na Ziemi. Co potrafią maszyny Po uczenie maszynowe (ang. machine learning) sięga dziś coraz więcej firm. Sztuczna inteligencja zajmie się sprawami imigrantów w Kanadzie. Pasja informatyki. Futurystyczna wizja stała się faktem. Maszyny uczą się ludzkich emocji. Jak to możliwe, że maszyna wyposażona jedynie w mikroprocesory i miliony linii kodu jest w stanie nauczyć się czegoś tak skomplikowanego jak ludzkie emocje? Sukcesy na tym polu nie byłyby możliwe, gdyby nie intensywny rozwój kilku ważnych instrumentów. Najważniejszym z nich jest sztuczna inteligencja. Algorytmy uczą się naszych emocji na kilka sposobów. Najprostszy: patrzą. Wykorzystują kamery, albo zdjęcia. Walmart twierdzi, że jego system pozwala dbać o zadowolenie klientów. Facebook. Watch this robot draw blood from a patient. Cyfrowy Polak chce nowoczesnego, zautomatyzowanego mieszkania, czyli tzw. smart home. Rewolucja technologiczna zmusi rząd do wypłacania stałego wynagrodzenia każdemu obywatelowi?

W opinii Sebastiana Starzyńskiego, prezesa instytutu badawczego ABR SESTA, wypieranie ludzkiej pracy przez roboty i sztuczną inteligencję następuje według schematu przypominającego proces przemian technologicznych w epoce przemysłowej. Sztuczna inteligencja wyeliminuje cię z rynku pracy? Sprawdź, czy nie jesteś na liście - nt.interia.pl. Bieżące trendy w JavaScript. Witaj w nowej rzeczywistości... W świecie frontendu od kilku lat zauważyć można dynamiczny rozwój technologii i narzędzi. Best Of Gheorghe Zamfir. Kolejna zagadka historii rozszyfrowana - WPROST.pl. Naukowcy zapisali animację w DNA żywej bakterii. I to nie jest tylko zabawa! – Crazy Nauka. Naukowcy zapisali animację w DNA żywej bakterii. I to nie jest tylko zabawa! – Crazy Nauka. Sukces naukowców. Zapisali GIF na DNA - o2 - Serce Internetu.

Konferencja Digital Cultures - Szkolenia w Warszawie, 25.09.2017 - Evenea.pl. Technologie cyfrowe przenikają dziś do sal teatralnych, są silnie obecne w kinie, wspomagają codzienną pracę reporterów i dokumentalistów, umożliwiają opowiadanie złożonych historii w muzeach, przenoszą najciekawsze opowieści do świata gier komputerowych. Konferencja Digital Cultures to prezentacja najciekawszych zjawisk w polskiej kulturze cyfrowej, a także okazja do nawiązywania międzynarodowych kontaktów i dzielenia się doświadczeniami. W programie: dyskusje panelowe, warsztaty, stoliki tematyczne z udziałem ekspertów, działania artystyczne i pokazy kinowe. Data-Mining 100 Million Instagram Photos Reveals Global Clothing Patterns - MIT Technology Review. “Imagine a future anthropologist with access to trillions of photos of people—taken over centuries and across the world—and equipped with effective tools for analyzing these photos to derive insights. Scientists Used CRISPR to Put a GIF Inside a Living Organism’s DNA - MIT Technology Review.

The promise of using DNA as storage means you could conceivably save every photo you’ve ever taken, your entire iTunes library, and all 839 episodes of Doctor Who in a tiny molecule invisible to the naked eye—with plenty of room to spare. But what if you could keep all that digital information on you at all times, even embedded in your skin? Harvard University geneticist George Church and his team think it might be possible one day. The Python Standard Library — Python 3.5.1 documentation. While The Python Language Reference describes the exact syntax and semantics of the Python language, this library reference manual describes the standard library that is distributed with Python.

It also describes some of the optional components that are commonly included in Python distributions. Python’s standard library is very extensive, offering a wide range of facilities as indicated by the long table of contents listed below. Podręcznik programisty Pythona - opis biblioteki standardowej. Pasja informatyki. AKADEMIA KHANA - Co to takiego? Fakty, mity, obietnice i zagrożenia. 40 spotkanie Wroclaw JUG - Hadoop wprowadzenie od zera. 23 darmowe programy dla początkującego grafika - CG Smash. Rozpoczęcie swojej przygody z grafiką zarówno 2D jak i 3D jest trudnym zadaniem, a często potrafi być bardzo kosztowne. W wielu przypadkach brak pieniędzy zmusza początkujących artystów do szukania mniej lub bardziej legalnych rozwiązań dlatego przygotowaliśmy spis darmowych programów dzięki którym łatwo i szybko możesz rozpocząć swoją przygodę. Znajdziesz tutaj spis programów do grafiki 2D, 3D, animacji jak i symulacji, rzeźbienia, koloryzacji czy do montowania filmów.

Każdy z tych programów pozwoli na stworzenie profesjonalnych prac które możesz umieścić w swoim portfolio. Myślimy, że każdy znajdzie tu choć jeden program dla siebie. Najpopularniejsze programy do tworzenia animacji. Tworzenie animacji to umiejętność, który niewątpliwie warto posiąść i rozwijać. Na rynku oprogramowania komputerowego znajdziemy szereg programów do tworzenia animacji komputerowej. PAZUR #15 - PowerBI i język R. MIT Press Announces a New Collaboration. Podręcznik programisty Pythona - opis biblioteki standardowej. Sketchfab - Your 3D content online and in VR. Maszyny już zastępują prawników i lekarzy. Nauka pamięciowa i matematyka przestaną być potrzebne? " BLIŻEJ PRAWDY - JAK WYGLĄDA ŻYCIE PO ŚMIERCI " Film dokumentalny LEKTOR L. " Stephen Hawking - Teoria Wszechświata " Film dokumentalny LEKTOR PL.

Hajime Narukawa (JP), AuthaGraph — CENTRUM SZTUKI WRO. Sieciowy niecodziennik badaczy sieci. Dominik Batorski, Analiza Sieci Społecznych. Places & Spaces: Mapping Science. Adobe Premiere Pro CC 2017 - Adobe - Cyfrobar. Jak wykorzystać potencjał komunikacji przez internet, aby lepiej wychowywać? - INSPIR@CJE 2016. INSPIRACJE 2014 - Bezpłatne narzędzie dla nauczycieli do tworzenia lekcji online. INSPIRACJE 2014 - Tabletowa klasa w szkole podstawowej. O nowej kulturze uczenia się Cyfrowy świat - w stronę nowej szkoły. Bitwa pod Żółtymi Wodami 1648. Strona internetowa od zera. Cały kod HTML 1/4. Wikipedia Visualizations.