background preloader

Projekt: Wizualizacja Wiedzy (DARIAH)

Facebook Twitter

AKADEMIA KHANA - Co to takiego? Fakty, mity, obietnice i zagrożenia. 40 spotkanie Wroclaw JUG - Hadoop wprowadzenie od zera. 23 darmowe programy dla początkującego grafika - CG Smash. Rozpoczęcie swojej przygody z grafiką zarówno 2D jak i 3D jest trudnym zadaniem, a często potrafi być bardzo kosztowne.

23 darmowe programy dla początkującego grafika - CG Smash

W wielu przypadkach brak pieniędzy zmusza początkujących artystów do szukania mniej lub bardziej legalnych rozwiązań dlatego przygotowaliśmy spis darmowych programów dzięki którym łatwo i szybko możesz rozpocząć swoją przygodę. Znajdziesz tutaj spis programów do grafiki 2D, 3D, animacji jak i symulacji, rzeźbienia, koloryzacji czy do montowania filmów. Każdy z tych programów pozwoli na stworzenie profesjonalnych prac które możesz umieścić w swoim portfolio. Myślimy, że każdy znajdzie tu choć jeden program dla siebie. Jak możesz używać programów? Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek pracę nad projektem, warto wiedzieć na jakich licencjach są poniższe programy. Mamy dwa typy programów na liście. Najpopularniejsze programy do tworzenia animacji.

Tworzenie animacji to umiejętność, który niewątpliwie warto posiąść i rozwijać.

Najpopularniejsze programy do tworzenia animacji

Na rynku oprogramowania komputerowego znajdziemy szereg programów do tworzenia animacji komputerowej. Niektóre z nich są płatne, inne bezpłatne, lecz bezpłatne nie oznacza, że gorsze. Oto lista kilku najpopularniejszych programów do tworzenia animacji: Blender – jest to program bezpłatny, przeznaczony do tworzenia grafiki 3D. Grafika ta może być zarówno animowana, jak i statyczna. 3ds MAX – program ten należy do jednych z najbardziej popularnych programów do tworzenia animacji. PAZUR #15 - PowerBI i język R. MIT Press Announces a New Collaboration. Podręcznik programisty Pythona - opis biblioteki standardowej. Sketchfab - Your 3D content online and in VR.

Maszyny już zastępują prawników i lekarzy. Nauka pamięciowa i matematyka przestaną być potrzebne? Pracujące roboty W Polsce proces zastępowania pracowników przez roboty i SI (sztuczną inteligencję) będzie znacznie wolniejszy, niż w Europie Zachodniej.

Maszyny już zastępują prawników i lekarzy. Nauka pamięciowa i matematyka przestaną być potrzebne?

W naszym kraju wynagrodzenia dla pracowników są jeszcze stosunkowo niskie, dlatego wciąż nie opłaca się inwestować w tak nowoczesne systemy. Ale za kilka lat to się zmieni, gdyż koszty robotyzacji już maleją, a wydatki firm, związane z zatrudnianiem personelu, zwiększają się. Świadczy o tym np. wprowadzenie wyższej stawki minimalnej. " BLIŻEJ PRAWDY - JAK WYGLĄDA ŻYCIE PO ŚMIERCI " Film dokumentalny LEKTOR L. " Stephen Hawking - Teoria Wszechświata " Film dokumentalny LEKTOR PL.

Hajime Narukawa (JP), AuthaGraph — CENTRUM SZTUKI WRO. Info AuthaGraph składa się z wydruków, obiektów i animacji wideo, prezentujących oryginalną koncepcję mapy świata AuthaGraph, nowego sposobu reprezentacji kuli ziemskiej na płaskiej prostokątnej powierzchni.

Hajime Narukawa (JP), AuthaGraph — CENTRUM SZTUKI WRO

Nasze rozumienie tego, jak wygląda Ziemia, jest od blisko 500 lat kształtowane przez flamandzkiego geografa, Gerardusa Merkatora, który swoją mapę świata opublikował w 1569 roku. Była to w owych czasach prawdziwa innowacja, przedstawiająca ziemską na płaskiej powierzchni, a długość i szerokość geograficzną w formie linii prostych. Jednak kształty lądów przedstawione na mapie Merkatora nie są wolne od zniekształceń – im bardziej przesuwamy się na północ lub południe, tym mniej możliwe staje się narysowanie płaskiej powierzchni bez wydłużania jej kształtu. Mapa Merkatora uformowała więc tym samym nasze wyobrażenie o centrum i peryferiach. Ta nowa perspektywa oznacza zmianę rozumienia takich pojęć, jak centrum i obrzeża.

Sieciowy niecodziennik badaczy sieci. Przemysław Biecek na blogu SmarterPoland komentuje infografikę Gazety Wyborczej prezentującą relacje pomiędzy posłami PSL, członkami ich rodzin oraz innymi osobami pracującymi w Ministerstwie Rolnictwa oraz różnych spółkach i agencjach.

Sieciowy niecodziennik badaczy sieci

Infografika aspiruje to miana „bezinfografiki” (są jeszcze „dezinfografiki”, ale w tym przypadku nie jest tak źle). Jedyne informacje, które można z niej łatwo wyczytać, to imiona i nazwiska osób oraz nazwy organizacji, w których te osoby pracują. Jednocześnie najwartościowsza informacja jest w tej wizualizacji raczej nieczytelna, mianowicie relacje pomiędzy osobami a organizacjami oraz relacje pomiędzy osobami via organizacje, w których pracują.

Przemek zaproponował ciekawy i przejrzysty sposób dzięki któremu możemy łatwo odczytać, kto gdzie pełni jaką funkcję i w której radzie nadzorczej zasiada. Dominik Batorski, Analiza Sieci Społecznych. Instytut Socjologii UW, semestr I 2008/09, 60 godzin, 7 punktów ECTS.

Dominik Batorski, Analiza Sieci Społecznych

Wykład: środa 10:00-11:45, sala 304 Warsztaty komputerowe: środa 10:00-11:45, sala 411 Prowadzący: dr Dominik Batorski Opis zajęć: Ważnym zadaniem nauk społecznych jest analizowanie relacji pomiędzy jednostkami, a nie tylko cech tych jednostek i zależności między nimi. Places & Spaces: Mapping Science. Adobe Premiere Pro CC 2017 - Adobe - Cyfrobar. Jak wykorzystać potencjał komunikacji przez internet, aby lepiej wychowywać? - INSPIR@CJE 2016. INSPIRACJE 2014 - Bezpłatne narzędzie dla nauczycieli do tworzenia lekcji online. INSPIRACJE 2014 - Tabletowa klasa w szkole podstawowej. O nowej kulturze uczenia się Cyfrowy świat - w stronę nowej szkoły. Bitwa pod Żółtymi Wodami 1648. Strona internetowa od zera. Cały kod HTML 1/4. Wikipedia Visualizations. Kolory w reklamie. Od teorii barw, do psychologii kolorów.

Kolory jak nic innego mogą dodawać energii lub studzić emocje.

Kolory w reklamie. Od teorii barw, do psychologii kolorów.

Także w reklamie. Fakty mówią same za siebie. Dla 65% klien­tów, kolor jest najważniejszym czyn­nikiem, pod­czas wyboru pro­duktu do codzi­en­nego użytku. To właśnie barwy mogą stać się najis­tot­niejszymi ele­men­tami pro­jektu, jeżeli nauczysz się nim właś­ci­wie posługi­wać. Przed­staw­iamy pełne kom­pendium wiedzy, na temat zas­tosowa­nia barw w praktyce. Interankiety: Ankieta za darmo - Twórz lepsze ankiety online. Proponujemy Państwu wygodne i bezpłatne instrumenty dla publikacji i wymiany informacji.

Nie graj w gry komputerowe. A może jednak gry mają sens? Przypominam sobie premierę gry Carmageddon. 1997 rok.

Nie graj w gry komputerowe. A może jednak gry mają sens?

Od tamtego czasu minęło już aż dwadzieścia lat. Żeby w to zagrać, kupiłem w kiosku jakieś niemieckie kompilacje z grami demo. Czyli z takimi, które miały na przykład tylko jeden etap. Ich możliwości były bardzo ograniczone. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi to co się umie zdobyć. Coś takiego jak kontrola rodzicielska nie miała racji bytu. Dzieci i gry Kamil Polny Słodkie czasy Świat dzielił się na nas i na nich nich.

Lista kolorów. Nazwy kolorów w języku polskim Artykuł zawiera spis często używanych kolorów, zarówno w języku codziennym, jak i w specyficznych grupach zawodowych.

Lista kolorów

Saturacja (teoria koloru) W teorii koloru saturacja lub nasycenie, to subiektywna intensywność barwy.

Saturacja (teoria koloru)

Im barwa jest bardziej nasycona, tym jest odbierana jako bardziej żywa. Za to barwy mniej nasycone, zdają się przytłumione i bliższe szarości (odcienie szarości charakteryzują się brakiem nasycenia). Historia ksi ki. Wojna Peloponeska - epizod 1 - Zeus Pan Olimpu. Oblężenie Stalingrdadu. Why Socrates Hated Democracy. HISTORY OF IDEAS - Capitalism. POLITICAL THEORY - Marx. PHILOSOPHY - Aristotle. The Russian Civil War. The History of Russia: Every Year. World War II in Europe and the Pacific: Every Day.

World War II in Europe: Every Day. How Germany could have won World War I. History of Europe (3000 BC - 2013 AD) Animated map shows how religion spread around the world. Computers, Visualization, and History: How New Technology Will Transform Our Understanding of the Past (9780765633873): David J Staley: Books. Digital Film Historiography – A Bibliography. With digitisation of film heritage occurring at an increasing pace, the past decade has seen an array of digital formats of access and reuse emerge, in scholarly as well as in museum contexts, to become central to the production, contemplation and validation of film historical knowledge: video essays, data visualizations, DVDs, online platforms and museum installations are formats that increasingly permeate sites of film historical knowledge.

As pointed out by film and media scholars Vinzenz Hediger (2008), Malte Hagener (2011) and Katherine Groo (2012) with regard to this development, it becomes increasingly urgent to understand how and if the appropriations of digitised films in these formats confirm, challenge or reformulate understandings of film history. Paper: Using Big Data to Answer Historiographical Questions; or, Can Digital History Fulfill the Promise of Social History? (129th Annual Meeting (January 2-5, 2015)) Digital Humanities 2013. What Historians Want from GIS. The Historical Society: Visualizing Historiography. Dan Allosso As a grad student preparing for Oral Exams, I spend a lot of time in a library carrel with piles of books. I’m trying to keep track of the connections between them, and simultaneously. Visualizing Historical Networks. Content analysis of 150 years of British periodicals. Jaki język programowania na początek ? PDF na JPG – Konwersja PDF na JPG online.

PDF to JPG online converter - Convert PDF to JPG for FREE. Horyzont Historii - 1000 lat historii Warszawy w VR. Twórcze (o)programowanie. Gwiezdne wojny w liczbach [INFOGRAFIKA] Untitled. Przypominamy sylwetkę carycy Katarzyny. 7 przydatnych narzędzi wspierających działania Social Media Managera na Twitter - Socjomania. Twittera przedstawiać nie trzeba. Ciekawy tekst o jego początkach, o tym jak ewoluował i zwiększał swój potencjał w społeczeństwie napisał niedawno Paweł Bielecki, który na Akademii Socjomanii jest naszym prelegentem i właśnie o tym, jak działać na Twitterze opowiada na warszawskiej edycji zajęć. To moje ulubione narzędzie do zarządzania kontem firmowym na Twitterze.

Prędzej lub później w życiu każdego Social Managera przychodzi taki dzień, kiedy orientuje się, że zarządzanie tym kanałem społecznościowym z poziomu strony www po prostu nie wystarcza. Zaznaczyłam kilka moich ulubionych funkcji, które szczególnie ułatwiają pracę. Tweet Deck - narzedzie do zarządzania kontami na Twitter1. Planowanie tweetów z Tweet Deck. Koszty przechowywania i analizowania danych. Dark data są szansą i zagrożeniem dla firm.

Nie mówimy tu o danych zaszyfrowanych, tajnych czy nielegalnych, jak na przykład umieszczone w zakamarkach deep web (ukrytej części internetu) ogłoszenia o bezprawnej sprzedaży broni, narkotyków czy nawet ludzi. Mroczne dane są mroczne dlatego, że są nieuporządkowane, nie mają nadanej struktury i nikt do końca nie wie, co znajduje się w ich zbiorze. Tutorial 01 Installing and Basics of ImageJ. The Egyptian Revolution on Twitter. Internet jako przedmiot i narzędzie badań nauk społecznych - MojaSocjologia.plMojaSocjologia.pl. Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na spotkanie pt. Internet jako przedmiot i narzędzie badań nauk społecznych w edukacji, kulturze i polityce, która odbędzie się 27 października 2016 r. w Warszawie. Internet stał się powszechnym i popularnym przedmiotem badania przedstawicieli nauk społecznych.

Usieciowienie społeczeństwa, edukacja w sieci, czy też uczestnictwo w kulturze z wykorzystaniem Internetu to problemy, które są od wielu lat przedmiotem namysłu zarówno teoretycznego i badawczego. Dialog - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Montaż filmowy czyli żelazne zasady dramaturgii - Poradniki. Jedną z najważniejszych zasad montażowych jest reguła zachowania emocji. Jeśli ona jest spełniona wszystkie inne, w razie konieczności, można zwykle zbagatelizować. Najprościej rzecz ujmując chodzi o logiczne, zgodne z zamierzeniami twórcy kierowanie emocjami widza, powodowane adekwatnymi narzędziami dramaturgii.

Co znaczy logiczne? Na przykład chodzi o to, że w życiu, które przecież jest imitowane przez film, nikt nagle nie wpada w niczym nie uzasadnioną furię. Nawet jeśli tak się czasem dzieje, na ekranie trudno taką rzecz przeprowadzić w sposób zrozumiały dla widza, z zachowaniem zasady identyfikacji z bohaterem. Ta prosta zasada stopniowego budowania napięcia jest najczęściej łamana w krótkich sekwencjach montażowych. Niedawno widziałem w telewizji jeden z wielu filmów kategorii D, w którym grupa żołnierzy maszeruje ciemnym korytarzem w planie ogólnym. Analiza okladek pism kobiecych pazdziernik grudzien 2013. eGazety.pl, Uważam Rze inaczej pisane, archiwalne e-wydanie, Portret wolnej Polski w liczbach [INFOGRAFIKA] - Biznes. Kreator Kursów ▶ kuvi.pl - Kursy Video. Od ok. 5 lat tworzenie kursów video jest moim jedynym źródłem utrzymania.

Radzionków film etnograficzny 1. Youtube. Rekonstrukcja zabytków archeologicznych z wykorzystaniem grafiki komputerowej w środowisku 3D. Portret pamięciowy z DNA - nt.interia.pl. Digital Atlas of the Roman Empire. Cyfrowy atlas Imperium Rzymskiego - Histmag.org. Cennik — Usługa aplikacji. Science sheds light on 250-year-old literary controversy. Which programming language infografika. Trello - sztuczki zaawansowane – Pracuj Zwinnie.

Nie lekceważ grypy. Wciąż jest groźna [INFOGRAFIKA] Obiektowość - Ruby intro - apohllo.pl. Polskie uczelnie w liczbach [INFOGRAFIKA] Aranżacja mieszkania wg zasad fehg shui może poprawić twoje życie - Dom. Imj. Imj. Anterior Supine Hip Arthroplasty: Primary Surgical Approach with Extensile Options. GetSharedSiteSession?rc=1&redirect= ‘Visual Vivencias’ to understand subjectivity and affective connection in young children. HTML Tutorial 3 of 7: Make a Basic Webpage with Aptana Studio.

Sieci komputerowe - odc. 1 - Podstawy sieci. Explain Everything on Chromebooks. SELFIE 3w1 Statyw wysięgnik uchwyt na telefon HIT! - 4914949424. 15 Best Free Whiteboard Software For Windows. Jean Michel Jarre "Top Songs" Prof. Zygmunt Bauman: wracamy do małych, plemiennych państw. Modem 4G LTE Huawei E3372h-153 Aero2 Hilink FV23% (5835008621) Internet mobilny z Play na OS X El Capitan.