background preloader

Copy + SEO konkrétní návody, tipy & triky

Facebook Twitter

10 tipů, jak tvořit obsah na sociální sítě snadno a rychle. Naposledy aktualizováno: 22. března, 2020 Malé firmy tento problém znají.

10 tipů, jak tvořit obsah na sociální sítě snadno a rychle

Kde brát čas a peníze na tvorbu obsahu na firemní sociální sítě. Mnozí si uvědomují, že kvalitní obsah je dnes klíčový, ale buďto jim docházejí nápady či zůstávají u sdílení odkazů na vlastní produkty, či jednou za měsíc napíšou příspěvek na firemní blog. Je třeba si uvědomit, že vy ten obsah povětšinou už máte a není třeba ho dodatečně tvořit. Dnes vám proto ukážeme, co všechno lze použít jako obsah na sociální sítě. 1) Nesdílejte pouze fotografie produktů Neomezujte se pouze na fotografie produktů, sdílejte s fanoušky a followery fotografie z chodu vaší firmy. 2) Videa mají skvělý dosah na sociálních sítích a není těžké je tvořit. 7 zásadních tipů, jak na SEO pro e-shop: co (ne)dělat, aby byla optimalizace úspěšná? Návštěvnost z vyhledávačů patří mezi nejdůležitější faktory, které se přímo podílejí na úspěchu e-shopu.

7 zásadních tipů, jak na SEO pro e-shop: co (ne)dělat, aby byla optimalizace úspěšná?

A platí zde jednoduché pravidlo – čím více svůj obchod ve výsledcích vyhledávání zviditelníte, tím více lidí k vám zavítá. Když se váš web zobrazuje „nahoře“, jdete svým zákazníkům naproti skutečně mílovými kroky. Klíčem k ideálnímu umisťování ve výsledcích vyhledávání je dobře udělané SEO. Jak napsat web, aby ho lidé přečetli. Copywriting a obsahový marketing. SEO analýza webu: Co děláte špatně a jiní dělají lépe - eVisions.cz. Autor Helena Škývarová Vyhledávače hodnotí webové stránky podle mnoha faktorů, které ovlivňují jejich zobrazení a pozice ve výsledcích vyhledávání. Udělejte si proto základní SEO analýzu svého webu. Na co byste se při ní měli zaměřit? Google mluví o více než 200 faktorech, které vyhledávače při sestavování přirozených výsledků vyhledávání vyhodnocují. 1. fáze – Než se pustíte do samotné SEO analýzy Před samotnou analýzou si musíte uvědomit, komu je váš web určen. Uvědomte si, jaké služby či produkty váš web nabízí a komu Pro koho je web určen?

Mrkněte, jakou má váš web strukturu Je na první pohled poznat z vaší hlavní stránky, o jaký druh webu se jedná? Podívejte se na jednotlivé stránky Obsahují nějaký text? Udělejte si analýzu současného stavu návštěv Víte, odkud vám chodí návštěvníci? Návod na jednoduchou analýzu klíčových slov: 5 kroků, které hravě zvládnete. Možná nabízíte úžasné služby a skvělé produkty, ale pokud je nenazýváte nebo nevysvětlujete tím správným způsobem, horko těžko se dostanou k lidem, kteří je hledají na internetu.

Návod na jednoduchou analýzu klíčových slov: 5 kroků, které hravě zvládnete

Přitom právě oni tvoří početnou skupinu vašich potenciálních zákazníků. Když web a jeho obsah budujete s nevhodnými (nevyhledávanými) frázemi, stavíte pomyslnou zeď, přes kterou vás nikdo neuvidí. Řešení? Analýza klíčových slov, co ukáže, jak cestu k vám co nejvíce usnadnit. Připravili jsme pro vás stručný návod, podle kterého si základní (ale přínosnou) „klíčovku“ uděláte během několika desítek minut, i když se neřadíte mezi odborníky na SEO. Proč byste analýzu neměli vynechávat Představte si, jak někam jdete. Bingo, to je ono. Podobně to funguje i na internetu. Jinak se může stát, že se k vám z vyhledávačů nedostanou, protože „existujete“ pod jinými a pro cílovou skupinu nepřirozenými frázemi. Krok 1: Připravte si tabulku Krok 2: Udělejte průzkum a brainstorming Krok 3: Vytipujte ideální klíčová slova.

SEO Copywriting: 17 Powerful Secrets (Updated for 2018) 52 tips on how to write good. MioWeb slovníček webových pojmů. Copyhackers: Copywriting for startups and marketers. Online zdroje zdarma pro copywriting. Tolik času, kolik máte teď, už mít nikdy nebudete.

Online zdroje zdarma pro copywriting

Tak proč toho nevyužít k samostudiu? Naučte se konečně psát! Psát prodejní texty, myslím. Protože to je dovednost, kterou jednoduše chcete umět. Nebo nechcete prodat, když tvoříte texty na svůj web? Jenže často prostě nějak jakože vlastně cože… nevíte vůbec jak. Proto jsem připravil tohoto průvodce – s odkazy a tipy na články a zdroje, které vám pravidla copywritingu vlijí do žil. Je to free. Netčaschuť Tak směle do toho: ÚVOD: Otevřete (si) oči Jak kdo žije, tak i píše. Nebo jinak: jak kdo myslí, tak tvoří. Každý máme v hlavě nějakou mřížku, přes kterou si filtrujeme okolní svět. Tomuto obrazu pak říkáme realita. Tam, kde se to začíná významně nepřekrývat… tam pak argumentujeme, bojujeme, prskáme, značkujeme. Pro úvodní lekci copywritingu tak úplně postačí, když si tuto mřížku uvědomíte. A začnete ji (s pobavením) sledovat. Nemusíte se hned vzdávat vlastního vkusu, světonázoru či ročního předplatného svého milovaného plátku. Foto: zdroj 1. 2. 3.

Lesson 1.1: The primary goal of blogging for business. Jak napsat TOP článek na firemní blog v 6 snadných krocích. Možná jste zaslechli, že v dnešní době se už nevyplatí psát firemní blog.

Jak napsat TOP článek na firemní blog v 6 snadných krocích

Opak je ale pravdou – kvalitní obsah vám pomůže zvýšit relevantní návštěvnost i povědomí o značce. Díky článkům si také můžete vybudovat důvěryhodnost a autoritu v oboru. Připravili jsme si pro vás návod, jak napsat článek krok za krokem. Nezapomněli jsme přidat tipy na osvědčené nástroje. Díky těmto radám budete schopni napsat články, které si zamilují lidé i vyhledávače. V článku se dozvíte: Na co je třeba myslet před psaním samotným Jak napsat chytlavý nadpis a perex Jak zlepšit čitelnost textu na maximum Jak vyzvat čtenáře k akci Čemu se při psaní vyhnout + další praktické tipy z praxe 1.