background preloader

Zdroje na konkrétní témata - články, videa apod.

Facebook Twitter

Email Marketing for Freelance Linguists. Learn how to effectively target, analyze and approach your prospect customers, stay in touch and close the sale at Email Marketing for Freelance Linguists on March 11th.

Email Marketing for Freelance Linguists

This exclusive workshop is presented by Pavel Elin, experienced Linguist, Co-founder and CEO of Freelanguage LDA, Consultant and author of the Effective Email Marketing for Freelance Linguists Roadmap. This Workshop is ideal for freelance linguists such as: SEO translation – what is it, and why is it important? - Living Word. But in the era of search engine dominance, it is one thing to have a localised website with high-quality content that has been tailored to the local market.

SEO translation – what is it, and why is it important? - Living Word

Copy + SEO konkrétní návody, tipy & triky

Transcreation is an Evolution in The World of Translation. Before we embark on the journey of transcreation, it’s important to understand what translation is and what sets the two terms apart.

Transcreation is an Evolution in The World of Translation

5 Sad Mistakes Freelance Translators Make on Startup. I know there are dozens of posts published in this regard, but I would like to put in my two cents’ worth.

5 Sad Mistakes Freelance Translators Make on Startup

Working as a translator for over 9 years, I have made many mistakes including business and communication mistakes and lapses. But I always wanted to become a better specialist and, which is important, I learned from my mistakes. 10 nezbytností překladatelského životopisu. Po časové odmlce způsobené velkým pracovním nasazením jsem se dostal k tomu, abych si prošel životopis a dostal ho do nějaké prezentovatelné podoby.

10 nezbytností překladatelského životopisu

Před několika týdny mě totiž kontaktovala jedna zahraniční agentura, pro kterou jsem v loňském roce něco překládal a požádali mě o aktualizaci údajů a zaslání nového životopisu. Řekl jsem si tedy, že toho využiji a napíšu ve stručnosti, co by nemělo na životopisu, který posíláte překladatelské agentuře, chybět. 1. Jméno Napsat své jméno na životopis snad nezapomene nikdo. 2. Jediné, co klient potřebuje, je emailová adresa a telefonní číslo. 3. Kolik si vydělá překladatel v Čechách - plat překladatele. Musím reagovat na komentář paní Karolíny, který napsala k mému článku o překladatelské ceně Skřipec.

Kolik si vydělá překladatel v Čechách - plat překladatele

Tady je krátký úryvek: „Neznám chirurga, který by po večerech hlídal děti, ale znám spoustu překladatelů, kteří chodí uklízet, doučují angličtinu, roznášejí poštu… Až si překladatel vydělá aspoň polovinu platu chirurga, začnou lepší časy.“ Paní K. se trošku nelíbilo, že srovnávám práci překladatele s prací chirurga, i když to jsem vlastně vůbec neměla v úmyslu. Ale chápu ji a dokud jsem ze zvědavosti nezadala do Googlu a Seznamu dotaz „Kolik si vydělá chirurg“, brala jsem její komentář jako pravdu boží.

Jenže se zdá, že se věci mají trošku jinak. Marketingové bludy: ke všem zákazníkům se chovejte stejně. SPECIÁL: Meta-přednáška Petra Ludwiga - Co ví věda o laskavosti · SlidesLive. Kolik stojí vaše práce? Co číst na volné noze. Dobré (a relevantní) knihy pro freelancery aby pohledal.

Co číst na volné noze

Tady je úzký výběr těch nejužitečnějších. Dovolte mi začít krátkou osobní odbočkou, která vedla až k napsání tohoto článku. Tips for freelance online english teachers. Zeptejte se korpusu - TranslatoBlog. Jedním z nástrojů, bez kterých už bych se při překládání asi neobešel, jsou korpusy, a především Český národní korpus.

Zeptejte se korpusu - TranslatoBlog

Co to vlastně ten korpus je? Nejvíc se mi líbí žertovná definice anglického lingvisty Geoffreyho Leeche, „a helluva lot of text, stored on computer“ (řekněme „fůra textů uložených v počítači“). Podrobnější poučení najdete například tady. Podstatný je ale fakt, že v tom kvantu textů můžete vyhledávat pomocí speciálních nástrojů a zjišťovat, jak se jazyk chová, co je v jazyce typické a co okrajové.

Podle toho pak při překládání můžete dělat lepší rozhodnutí a můžete si svá řešení také obhájit exaktními čísly. První korpusy v 60. letech 20. století měly velikost asi milion slov (řekněme necelé 4000 normostran). Obrázek. Jak pojmenovat svoje podnikání a jakých chyb se vyvarovat - Nejen o kreativním podnikání - Vaše jméno je vaše značka. Výběr jména pro podnikání je pro někoho hračka.

Jak pojmenovat svoje podnikání a jakých chyb se vyvarovat - Nejen o kreativním podnikání - Vaše jméno je vaše značka

Handmade byznys. Sníte o tom, že se začnete živit rukodělnou výrobou?

Handmade byznys

Nebude to snadné! Podnikání v handmade má totiž jako každé řemeslo svá pravidla. Kde prodat své vlastní originální výrobky? Jak prodávat své výrobky a nemít přitom vlastní e-shop. Tady jsou 3 tipy. Je to pár let zpátky, kdy byl v podstatě každý nový e-shop hitem a získával zákazníky. Dnes, kdy je Česká republika co do počtu internetových obchodů na jednoho obyvatele evropským přeborníkem, je získání zákazníka velmi složité. Jak podniká v handmade Hana Konečná. 4 TOP nástroje pro tvorbu infografiky - digiamo.cz. Jeden obrázek řekne víc než tisíc slov. 6 + 12 pluginů pro WordPress, které používám a doporučuji. Pluginy jsou malé programy, které doplňují funkcionalitu WordPressu. WordPress je open-source systém a ve spojení s jeho obrovskou popularitou vznikly a pořád vznikají nové pluginy od vývojářů z celého světa. V tomto příspěvku bych se ráda věnovala tomu, jaké pluginy doporučuji instalovat vždy, na každý web, jaké pluginy instaluji já a mám s nimi dobré zkušenosti a na co si dát pozor při instalování pluginů.

Jak má vypadat dobrá reference (a jak ji získat) Eight practical steps for micro business owners. Na co se ptát klientů, abyste jim (i sobě) zlepšili byznys. (4) Nenech se sebou vydrbávat! Kolik doopravdy stojí hodina práce freelancera? OSVČ: Rady, jak si zajistit příjem i v případě pracovní neschopnosti. Příklad: V pojištění si nastavíte denní dávku pracovní neschopnosti na 1000 Kč za den, tj. 30 000 Kč za měsíc, než vám pojišťovna zaplatí pojistné plnění, tak s velkou pravděpodobností po vás bude chtít vaše daňové přiznání.

Kdy a pro koho je výhodné založení s.r.o. Poslední aktualizace: 19.03.2016 | T. Hlavsa - účetní poradce Plzeň a Praha | www.help1.cz| Kdy a pro koho je dobré podnikat formou s.r.o. A freelancer’s guide to finding the right agency to work with. How often have you spent hours in front of the computer sending out your resume for translation jobs, only to never hear back? How to Find Your First Translation Work. Finding your first client can be a real tough thing, isn’t it? Probably you are an established translator working in a translation agency/company, who never worked as a freelancer or a college graduate with little experience in translation. One common thing here is that you may feel anxious about how to find your first translation project.

Tranix Translation & Proof-Editing Services.