background preloader

Businness related

Facebook Twitter

EET ready - 3 jednoduché kroky. Lektor Michelle Losekoot. Kurz a blog o podnikání na volné noze. Nejen o kreativním podnikání - Vaše jméno je vaše značka. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů — prakticky. Bankovni ucty 2017 Priloha 4. Daňový portál :  Elektronické podání. Daňový portál :  Vstupní stránka - expert. Identifikovaná osoba – co, kdy a jak? Po návratu z Anglie jsem se rozhodla opět začít překládat na volné noze a již vyléčená ze sazeb, které většinou nabízejí české agentury, jsem se rozhodla zalovit i v zahraničních vodách.

Identifikovaná osoba – co, kdy a jak?

Pokud ale začnete pracovat pro firmy či osoby v EU, čeká vás absolvování malého byrokratického kolečka. Daňový portál :  Vstupní stránka - expert. Registrace k EET v podání Finanční správy – Hlídač státu. Poskytování služeb do zahraničí: identifikovaná osoba k dani & PayPal (Czech) PS.

Poskytování služeb do zahraničí: identifikovaná osoba k dani & PayPal (Czech)

Dala jsem to raději jako samostatné nové téma. Dobrý den, dámy a pánové, když už zde hovoříte o tématu DPH ve vztahu k identifikované osobě, mám také jeden související dotaz/úvahu. Vycházejme ze stavu, že překladatel je identifikovanou osobou se sídlem v ČR (musel se jako ident. os. registrovat, protože dodal službu odběrateli v jiném členském státě, tj. podle § 6i Zákona o DPH viz níže - jestli se nemýlím) a dodává služby tzv. "od stolu", tzn. neposkytuje je fyzicky v zahraničí. Jeho obrat se skládá z tržeb z ČR, EU a ostatních zahraničních zemí (třetí země). Moje otázka zní, které příjmy takového překladatele se zahrnují do obratu, dle kterého se stanovuje povinnost stát se plátcem DPH? Co na tom nechápu: Daňová poradkyně mne informovala, že do obratu, aby se takový překladatel stal plátcem DPH, spadá úplně vše (tj. všechny tržby uvedené výše) a že místem plnění je vždy ČR a u neplátce DPH neplatí § 9.

Identifikovaná osoba k dani - jakpodnikat.cz. Identifikovaná osoba - plátce pro zahraniční plnění Identifikovaná osoba je plátcem DPH jen pro přeshraniční plnění, v České republice zůstává neplátcem (zjednodušeně řečeno).

Identifikovaná osoba k dani - jakpodnikat.cz

Nemá také nárok na odpočet zaplacené DPH. Pokud jsme již plátcem DPH, nemůžeme se stát i identifikovanou osobou. (Pozor na pojem "osoba identifikovaná k dani", ten znamená zase něco jiného.) Google AdSense i AdWords Například máme-li příjem z reklamního systému Google AdSense, stává se z nás identifikovaná osoba, viz Google Adsense a DPH. Zákon o dani z přidané hodnoty. Kolik stojí vaše práce? Seznamte se se základy cenotvorby pro překladatele a tlumočníky.

Kolik stojí vaše práce?

Víte, jak tvořit cenové profily zákazníků, jak vysvětlit klientům, kam směřují jejich peníze a proč je dobré si připlatit? A jak vůbec klienty, kteří na tento argument slyší, najít? Jedním z největších úskalí volnonožství, které se na první pohled (hlavně zaměstnaným kamarádům) jeví jako jednoznačná výhoda, je cenotvorba. Nikdo vám totiž nediktuje, kolik máte vydělávat a můžete neomezeně růst. Teoreticky. Pricing idiot's Blog. Identifikovaná osoba – co, kdy a jak? Kdy a pro koho je výhodné založení s.r.o. Poslední aktualizace: 19.03.2016 | T.

Kdy a pro koho je výhodné založení s.r.o.

Etržby - elektronická evidence tržeb. Certifikační autorita PostSignum. Podnikající fyzické osoby (OSVČ) jsou jednotlivci (podnikatelé) s přiděleným identifikačním číslem neboli IČ.

Certifikační autorita PostSignum

Postupy pro OSVČ vycházejí z postupů pro právnické osoby. OSVČ si nejprve připraví podklady pro uzavření smlouvy a vydání certifikátu. Certifikační autorita PostSignum. Popis služby Potřebujete elektronicky komunikovat s úřady státní správy?

Certifikační autorita PostSignum

Pořiďte si kvalifikovaný certifikát. Pomocí kvalifikovaného certifikátu vytvoříte zaručený elektronický podpis, který je uznáván všemi orgány veřejné moci v ČR. Certifikační autorita PostSignum. Jak začít EET - jakpodnikat.cz. EET začne pro maloobchod a velkoobchod EET - elektronická evidence tržeb je pro nás povinná od 1. března 2017, pokud máme jako hlavní činnost nějaký obchod, kde se platí hotově nebo kartou.

Jak začít EET - jakpodnikat.cz

Jak se e-shop vyhne EET Pokud provozujeme e-shop, můžeme se EET zcela vyhnout, pokud posíláme zboží jen na dobírku nebo po převodu z účtu na účet a žádní zákazníci nám neplatí ani hotově ani kartou (a ani různými internetovými platebními branami). A dobírkovné od pošty nebo jiných přepravních služeb nám chodí převodem na účet a ne poštovní poukázkou. Kdy začnou smíšené činnosti Pokud je naší hlavní činností svobodné povolání, řemeslo, výrobní činnost nebo podnikání v dopravě či zemědělství, a přitom máme v jedné provozovně i obchodní činnost malého rozsahu, začneme evidovat až spolu s hlavní činností, tedy v roce 2018. Etržby - elektronická evidence tržeb. Podnikání při studiu - daně, sociální a zdravotní pojištění - iPodnikatel.cz. EET pro malé živnostníky - jakpodnikat.cz. Co je EET Elektronická evidence tržeb (EET) je další evidencí, kterou musíme používat, pokud provozujeme samostatnou činnost.

EET pro malé živnostníky - jakpodnikat.cz

O každé tržbě v hotovosti nebo platební kartou zašleme údaje internetem správci daně a následně vystavíme zákazníkovi účtenku s údaji, které od správce daně obdržíme. Jak se mě, překladatele, tlumočníka, dotkne zákon o EET. Podle dostupných informací budou naše profese podléhat zákonu o elektronické evidenci tržeb ve třetí vlně, od 1. 3. 2018.

Jak se mě, překladatele, tlumočníka, dotkne zákon o EET

Další bohaté informace najdete ku příkladu ZDE. Forbes Welcome. EET bez tisku účtenek. Obchodníkům postačí mobil a trhací bloček. Do telefonu si zdarma stáhnou aplikaci a funkci odesílání účtenek do EET si zapnou jen ty měsíce v roce, kdy ji budou potřebovat. Evidence tržeb probíhá tak, že obchodník do aplikace v mobilu naťuká částku za transakci, odklikne výši DPH a tyto informace odešle na finanční správu. Pokladna mu ukáže číslo transakce a podle toho obchodník odtrhne z bločku lístek a dá ho zákazníkovi. Bločky si podnikatel objedná dopředu od vývojářské firmy Jiřího Ibla, která aplikaci vyvinula. Hosting Wedos.

Jazykový blog, jazykové kurzy, školy a lektoři. How to Teach English Online. Small Business Software by Wave - Free Accounting and More. Launch Your Profitable Course Idea. Jak podniká v handmade Hana Konečná. Jak prodávat své výrobky a nemít přitom vlastní e-shop. Tady jsou 3 tipy. Je to pár let zpátky, kdy byl v podstatě každý nový e-shop hitem a získával zákazníky. Dnes, kdy je Česká republika co do počtu internetových obchodů na jednoho obyvatele evropským přeborníkem, je získání zákazníka velmi složité. A to zvlášť pro nové nebo velmi malé prodejce. O tom, že živit se internetovým prodejem není jek tak, pojednává článek Chcete založit e-shop? Víme 5 druhů zboží, se kterými jen těžko uspějete. Mnozí si proto pokládají otázku, zda je ještě vůbec rozumné zakládat e-shop, když je tu konkurence v podobě českých i nadnárodních gigantů, které umí nabídnout prakticky cokoli a díky svým obratům umí nabídnout i zajímavé akce.

Tyto prodejní galerie jsou vlastně agregátory buď malých internetových obchůdků, nebo přímo jednotlivých produktů. Prodávejte zboží přímo nebo jen lákejte na svůj e-shop Velmi dobré jméno má mezi milovníky uměleckého zboží a rukodělných výrobků vytvořených samotnými prodávajícími Fler.cz. Kde prodat své vlastní originální výrobky? 27. července 2012 v 14:49 | Any :) | Handmade byznys. Jan Melvil Publishing.