background preloader

Kooking2

Facebook Twitter

PYSZNE I ZDROWE CIASTO CZEKOLADOWE. Leckere (teils vegane) Amaranth Rezepte. Die Verwendungsmöglichkeiten von Amaranth in der Küche sind vielfältig.

Leckere (teils vegane) Amaranth Rezepte

Der Geschmack erinnert an Nüsse und Getreide. Gepoppt, gekocht oder roh in gemahlener oder eingeweichter Form - dabei pikant oder süß, das sind die Verarbeitungsmöglichkeiten des Amaranth. Auch magenempfindliche Menschen, Personen mit der Neigung zu Allergien, mit Zöliakie oder Glutensensitivität, ebenso Veganer können vertrauensvoll auf Amaranth mit seinen gesunden Inhaltsstoffen und hohen Nährwerten zurückgreifen. Ähnliches gilt für Quinoa.

In unseren Rezepten finden Sie Anregungen für Kekse, Plätzchen, neutrales oder salziges Gebäck, Süßspeisen und herzhafte Gerichte. Amaranth Popcorn-Rezept (Gepuffter Amaranth) Eine ganze Reihe von Rezepten verwendet gepufften Amaranth – die Popcorn-Variante. Für selbst gepoppten Amaranth wird nur eine Pfanne mit Glasdeckel benötigt. Weil Amaranth sehr sättigend ist, genügen oft schon 50 bis 100 g. Pilz - Kürbis - Ravioli mit Salbeibutter. Zutaten Rezept speichern Rezept erfolgreich gespeichert Das Rezept wurde erfolgreich in die Hauptsammlung gespeichert.

Pilz - Kürbis - Ravioli mit Salbeibutter

Zum Kochbuch. Topinambur - Das gesunde Supergemüse. Risotto z komosą ryżową i topinamburem. Torta di frutta secca w wersji bezglutenowej na Święta :) Tagine ze szpinaku, kolendry i pomidorów. Sandwiches, Snacks & Burger Archives · eat this! Knusprige Green Bean Fries aus dem Ofen Fries … Pommes … klingt nach frittiert und damit nicht gerade nach „Vorurlaubszeit“, in der irgendwie jeder darauf schaut, möglichst „clean zu eaten“,…

Sandwiches, Snacks & Burger Archives · eat this!

Brotaufstrich Rezepte. Zapiekanka selerowa. Wia­do­mo jakie wa­rzy­wa naj­bar­dziej uwiel­bia­ją Włosi i Włosz­ki – doj­rza­łe po­mi­do­ry, gąb­cza­ste ba­kła­ża­ny oraz mię­si­ste pa­pry­ki i cu­ki­nie.

Zapiekanka selerowa

Jed­nak w każ­dej en­cy­klo­pe­dii kuch­ni wło­skiej można zna­leźć też mały, ukry­ty pa­ra­graf po­świę­co­ny ko­rze­nio­wi se­le­ra. Bulwa se­le­ra nie po­ja­wia się zbyt czę­sto na wło­skim stole, a już na pewno nie w roli głów­nej – we­dług nie­któ­rych re­gio­nal­nych re­cep­tur na­da­je się na kre­mo­wą zupę roz­tar­tą z ka­wał­kiem bułki i wa­rzyw­nym bu­lio­nem; cza­sem też su­ge­ru­je się, żeby ugo­to­wa­nym w mleku se­le­rem na­fa­sze­ro­wać ra­vio­li i podać je z pra­żo­ny­mi orze­cha­mi pi­nio­wy­mi. Jed­nak naj­czę­ściej wło­cha­tą bulwę se­le­ra łączy się z trze­ma skład­ni­ka­mi: po­mi­do­ra­mi, ka­pa­ra­mi i pie­trusz­ką. Czy to w za­pie­kan­ce, czy w sa­łat­kach czy w bru­schet­tach, za­wsze jeśli tylko po­ja­wia się seler, do­da­je się to cha­rak­ter­ne trio, a opor­ny ko­rzeń zmie­nia się nie do po­zna­nia. Jaglany zakwas na żurek.

Żur, barszcz biały i za­le­waj­ka – to jedne z naj­star­szych pol­skich zup, któ­rych pod­sta­wą jest za­kwas z mąki, na­da­ją­cy zupie bez­kom­pro­mi­so­wy, kwa­śny smak.

Jaglany zakwas na żurek

Tra­dy­cyj­nie żur przy­go­to­wu­je się na za­kwa­sie z mąki żyt­niej ra­zo­wej, a barszcz biały na za­kwa­sie z mąki pszen­nej. Jed­nak z ła­two­ścią mo­że­cie przy­go­to­wać wła­sny za­kwas z bez­glu­te­no­wej mąki ja­gla­nej, a potem na jego pod­sta­wie przy­go­to­wać wy­jąt­ko­wy, wiel­ka­noc­ny żurek. Tra­dy­cja przy­go­to­wy­wa­nia zup z do­dat­kiem za­kwa­su sięga cza­sów Zyg­mun­ta III Wazy, a na­ro­dzi­ła się praw­do­po­dob­nie u Rze­szo­wia­ków i La­so­wia­ków. Sos do sałaty - jak dobrać dressing do różnych rodzajów sałat. Jak osiągnąć mistrzostwo w sałatach?

Sos do sałaty - jak dobrać dressing do różnych rodzajów sałat

Po pierwsze osuszać dokładnie zieleninę. Po drugie, nie zasypywać jej ciężkimi dodatkami i, oczywiście – odpowiednio dobrać sos. Możesz myśleć, że to nic trudnego. Online Yoga Classes. Moon Shine with Shiva Rea: Yoga at Home from Yoga Journal. Barbara Temelie - 5-Elemente-Lehre. Problem loading page. Krem buraczany z mlekiem kokosowym. Kilka lat temu na buraczany krem z kokosem panował istny szał.

Krem buraczany z mlekiem kokosowym

Roiło się od przepisów w internecie, częstowali mnie nią znajomi i podawano ją w modnym restauracjach. Szpan burakiem przez chwilę był bardzo modny. Wtedy nie lubiłam tej zupy. Było w niej zdecydowanie za dużo kokosa i lansu, a za mało buraków. Jednak wczoraj przypomniałam sobie o niej i zrobiłam ją ponownie - użyłam ulubionych pieczonych buraków, dodałam też sporo imbiru, a na sam koniec trochę limonki.

P.S. Roladki z cukini z twarożkiem. Ulubiona prosta przystawka?

Roladki z cukini z twarożkiem

W zimie carpaccio z pieczonych buraków, na wiosnę spring rollsy z chrupiącymi nowalijkami a teraz, na koniec lata roladki z cukinii z roślinnym twarożkiem. Roladki z cukini napełniane fetą albo tradycyjnym serkiem to znany pomysł, ale cukiniowe roladki z roślinnym twarożkiem to coś jeszcze lepszego. Najbardziej lubię, kiedy do serka z nerkowców doda się suszone pomidory, świeżą bazylię i chociaż jedną czubatą łyżkę płatków drożdżowych, o których pisałam już przy okazji wegańskiego parmezanu. Wtedy roladki mają wspaniale pikantne, wyraźne nadzienie, które zaostrza delikatny smak młodej cukinii.

Kuskus z kalafiora. Cauliflower couscous zamówiłam wiele miesięcy temu w jerozolimskiej restauracji.

Kuskus z kalafiora

Wyobrażałam sobie, że dostanę talerz pełen drobnej kaszki i różyczek kalafiora, jednak zupełnie niespodziewanie dostałam coś o wiele, wiele lepszego. Dla mnie to taka lepsza wersja kuskusu, bo w roli drobnej pszenicznej kaszy występuje…. kalafior. I to nie byle jaki kalafior, bo upieczony w piekarniku, a następnie rozdrobniony na malutkie kawałki o pysznym, mocnym, orzechowym smaku. Pasta z pieczonego kalafiora. Piekliście kiedyś kalafiory?

Pasta z pieczonego kalafiora

Jeśli nie to czym prędzej rozgrzewajcie piekarnik, biegnijcie do warzywniaka i odliczajcie minuty do spotkania z najlepszym obliczem kalafiora. Upieczony kalafior smakuje zupełnie inaczej niż ten, który znamy z zupy lub spod tłustych grudek bułki tartej. Ma zdecydowany, orzechowy aromat oraz cudowny zapach, a przede wszystkim ma znacznie więcej smaku niż ten gotowany w wodzie. Wystarczy różyczki natrzeć kilkoma kroplami oleju, oprószyć solą oraz ulubionymi przyprawami i wsunąć do gorącego pieca na kilkanaście minut.

Wegetariańskie leczo. W Polsce każdą potrawkę z letnich warzyw nazywamy leczem – tymczasem to prawdziwe, węgierskie leczo jest trochę inne. Zawsze z kawałkami boczku i dużymi kęsami mięsa; z podłużnych, węgierskich papryk; a w dodatku obowiązkowo smażone na dużej ilości smalcu. Niezbyt wegetariańskie, prawda? Z pewnością każdy miłośnik węgierskiej kuchni oburzy się na jarskie leczo, utyskując nad niewystarczającą tłustością oraz brakiem wędzonego aromatu. Ale przecież każde wegetariańskie i wegańskie danie może być równie smaczne jak mięsisty oryginał, jeśli tylko odpowiednio potraktuje się wszystkie składniki. A leczo musi być lśniące, gęste, błyszczące i pełne dymnego, głębokiego aromatu – dlatego poniżej znajdziecie garść zasad, jak przygotować dokładnie takie porządne, wegańskie, węgierskie leczo:

Awokado faszerowane batatami. Jednym z największych przysmaków na Wyspach Kanaryjskich jest awokado. Podawane na dziesiątki sposobów, do każdego posiłku w ciągu dnia, a często po prostu wyjadane łyżeczką wprost ze skorupki. Dopiero tam dowiedziałam się, jak dobrze smakuje na gorąco. Chociaż najczęściej awokado dodajemy do sałatek, chłodników lub koktajli to wcale nie oznacza, że nie można go podgrzać lub zapiec. Miąższ podczas pieczenia nie traci swojego pięknego koloru, a dodatkowo w miejsce pestki można chlupnąć sporą łyżkę pysznego farszu, a im bardziej będzie pikantny i cytrusowy tym lepiej. Uwierzcie mi, że niewiele jest smaczniejszych par dla awokado niż słodkie bataty, skóra z limonki oraz świeża kolendra - zwłaszcza, kiedy są zamknięte w jednym daniu. Zapiekanka z cukinii "na bogato" Ziemniaki wyszoruj i ugotuj na parze do średniej miękkości - powinno dać się w nie wbić widelec z dość sporym oporem (od 15 do 20 minut w zależności od ich wielkości).

Pora pokrój na cienkie plasterki. Cebulę pokrój na drobną kostkę, a ząbki czosnku na cienkie plasterki. Cukinię zetrzyj na tarce o grubych oczkach (najszybciej zrobisz to malakserem). Przełóż do miski, wsyp łyżeczkę soli i dokładnie wymieszaj. Odstaw do oddzielnie się soku (najwygodniej jak włożysz ją do sitka lub durszlaka). Dżem z mirabelek - przepis z bloga Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię i dom w serwisie Durszlak.pl. Powidła śliwkowe - Przepis. Na powidła najlepiej nadają się takie śliwki, które przy ogonkach zaczynają się marszczyć. Tak słodkie śliwki nie wymagają dodawania cukru do powideł. Jeśli śliwki nie są mocno słodkie to można pod koniec gotowania dodać do nich trochę cukru. Zaleca się dodać na 1kg śliwek nie więcej niż 150g cukru. Dodatkowo dla wzbogacenia aromatu można dodać trochę cynamonu lub parę goździków.

Tartaletki z jagodami kamczackimi. Ponownie jagody kamczackie w kuchni. Teraz z tartaletkami wypełnionymi kremem budyniowym. Ciasteczka są pyszne, kruche, słodkie, kremowe. W zasadzie można byłoby nadziać babeczki jedynie kremem, ale to właśnie jagody kamczackie - kwintesencja "jagodowości"- nadają im nowego wymiaru. Goryczą przełamują słodko-kremowy smak, przenoszą w krainę "Na jagody", tylko garnuszek w dłoń i...jesteśmy w lesie, z umazaną buzią biegamy od krzaczka do krzaczka.

ŚWIAT WYPIEKÓW – Kruche babeczki z kremem budyniowym i owocami. Rozszalałam się z owocami ostatnio. Ale przechodząc koło tych wszystkich straganów pachnących truskawkami, jagodami, malinami i innymi dobrodziejstwami lata trudno jest się powstrzymać. Dziś mój wybór padł na babeczki z jagodami i owocami, które otrzymały bardzo pochlebne recenzje od osób, na których je testowałam. Mając więc nadzieję, że ich miłe słowa nie były wypowiedziane tylko po to, żeby sprawić mi przyjemność, dzielę się przepisem z Wami. Są to kruche babeczki, wypełnione kremem budyniowym i obsypane owocami.

Otrębowe ciasto z owocami (bez tłuszczu) Czwartek, 28 lipca 2011 Ciasto z tych lżejszych - jakich podobno brakuje Wam na blogu ;-). Bez dodatku tłuszczu. Procedura jego przygotowania jest taka jak przy biszkopcie. Jednak zarodki (lub otręby) dodają ciastu 'treści'. Pozostaje puszyste, naprawdę przesmaczne, a pasują do niego praktycznie każde owoce. WEGE PASZTET Z SUSZONĄ ŚLIWKĄ - Odczaruj Gary! QUICHE Z CUKINIĄ I ORZECHAMI WŁOSKIMI - Odczaruj Gary! Quiche to placek z ciasta francuskiego lub kruchego, którego wypełnienie stanowi masa z jajek i śmietanki.

Quiche może zawierać najróżniejsze dodatki. Ten jest ze wstążek cukinii i orzechów włoskich. To przecudownie pyszne połączenie, a dodatkowo wspaniale wygląda. Przepis przygotowałam dla Magazynu SMAQ 6/2014. TARTA I QUICHE - JAKA JEST RÓŻNICA? - Odczaruj Gary! Dla Magazynu SMAQ 6/2014 TARTA vs QUICHE – decydujące starcie!

QUICHE Z KARMELIZOWANYM POREM, KOZIM SEREM I TYMIANKIEM - Odczaruj Gary! SALSA VERDE - Odczaruj Gary! Salsa Verde to sos, w którego skład wchodzą zioła. Brzmi banalnie, uwierzyć więc musicie, że smak tego sosu to obłęd. I nawet jeśli ktoś nie lubi zielonego, lub szczerze gardzi smakiem kolendry, wierzę mocno, że pokocha ten sos. PESTO Z RUKOLI - Odczaruj Gary! No i znowu… Niestety, rukola bardzo szybko więdnie. Zdecydowanie szybciej, niż dojrzewają moje pomysły na wykorzystanie calego lidlowego opakowania rukoli… LEKKA SAŁATKA Z KOZIM SEREM - Odczaruj Gary!

ROLADKI Z BAKŁAŻANA Z GORGONZOLĄ I SUSZONYMI POMIDORAMI - Odczaruj Gary! PARMIGIANA DI MELANZANE - Odczaruj Gary! PARMIGIANA DI MELANZANE to pyszna, włoska zapiekanka, która na stałe gości w mojej kuchni. Pachnący, miękki, zrumieniony bakłażan świetnie komponuje się z pomidorami, ricottą, mozzarellą i parmezanem. Zapiekankę można przygotować w naczyniu żaroodpornym.

BABA GHANOUSH - Odczaruj Gary! BAKŁAŻAN W SOSIE SŁODKO-OSTRYM - Odczaruj Gary! DOMOWY CHLEB NA ZAKWASIE - Odczaruj Gary! CHLEB Z ORZECHAMI I ŻURAWINĄ - Odczaruj Gary! PIECZONY BAKŁAŻAN Z TAHINI, GRANATEM I KOLENDRĄ - Odczaruj Gary! KRAKERSY WIELOZIARNISTE. Pesto orzechowe. WEGANON: KRAKERSY WIELOZIARNISTE. Ciasto jogurtowe z rabarbarem. Przepisy na Amarantus Mąka - myTaste.pl. Trzy sposoby na ogórki kiszone - wg S. Anastazji / W kuchni - przepisy kulinarne. Muffiny jaglano kokosowe z płatkami róży! Falafele jaglane z rukolą! Hummus marchewkowy! Podpłomyki orkiszowo kasztanowe! Jaglany chlebek z migdałami i marchewką. Bezglutenowy! Wege zupa kokosowa z soczewicą. Orkiszowe makówki z żurawiną i daktylami. Jaglana szarlotka! Zakwas z buraka do picia lub barszczu! Jajka zapiekane z dynią, kaszą jaglaną i szpinakiem. Cannelloni z dynią i kaszą jaglaną. Witariańskie spaghetti z cukinii.

Tagliatelle ze szparagów z pietruszkowym pesto. Szybkie tagliatelle z dyniowym sosem. Ful, czyli egipska pasta z bobu. Pieczony kalafior. Hummus z burakiem. Pasta do chleba? Humus z wasabi! Hummus idealny. Tofurniczki orzechowo - czekoladowe. Szybkie pierniczki migdałowe. Bezglutenowy makowiec w czekoladzie. Pieczone bataty z sosem tahini. Bezglutenowe brownie z ciecierzycy. Pieczone warzywa z sosem z granatów. Pasztet warzywny doskonały. Mazurki dwa! Daktylowo – różany i kokosowo – waniliowy. Pasta z cukinii i ciecierzycy. Pasta z pieczonego kalafiora. Kaszomania - pomysły na dania z kaszy jaglanej: Placki z kaszy jaglanej, twarogu i brzoskwini. Vegan, Egg Free Substitutes. Gulasz z soczewicy i słodkich ziemniaków - przepis z bloga In my coffee kitchen w serwisie Durszlak.pl. Zupa krem ze słodkich ziemniaków i soczewicy - przepis z bloga Zdrowe smaki w serwisie Durszlak.pl. Pieczone aromatyczne marchewki.

Bez pieczenia, bezglutenowe i wegańskie. Bezglutenowa sezamkowa granola. Dresdner Eierschecke - Rezept mit Bild. Sushi - przepis jak zrobić sushi, rolki i na ryżu, przepis na sushi, maki, nigiri, uramaki. 23 Insanely Clever Ways To Eat Cauliflower Instead of Carbs. 24 Easy Healthy Lunches To Bring To Work In 2015. Sałatka z peczonymi ziemniakami. Zupa z dyni z pieczonym jabłkiem. Jaglano pietruszkowa zupa krem z pieczonym czosnkiem.

Ostatnie podrygi lata w mieście i ciepła zupa z cukinią, która parzy w usta. Banoffee Pie. - Blog prywatny Samar KhanaferBlog prywatny Samar Khanafer. Creme brûlée z kaszy jaglanej. - Blog prywatny Samar KhanaferBlog prywatny Samar Khanafer. Wege pasta z cukinią, cieciorką i suszonym pomidorem. Zupa pomidorowo selerowa z ciecierzycą i pesto. Zupa dyniowo pomarańczowa z imbirem, granatem i bazylią. Quiche – kalt und warm ein Genuss!