background preloader

Eesti

Facebook Twitter

Näitus Eesti lipu lugu. A J U M E H. Pulmasõnastik I Ülo Tedre abielukott (Rap, Käi, Krj, Muh, Mus, Pär, Hls, Krk, Võn) suur, tugevast riidest kott, väikese puust rõngaga sopis või/ja suus, tagamaks õhtu noorpaarile, kes esimeseks ööks teine teistpidi ja alasti sinna sisse pandi, kus nad hommikuks pidid end õigeks keerama ja ühte heitma.

A J U M E H

Kui hommikul selgus, et mõrsja on ikka veel neitsi, pandi noorpaar ka järgmiseks ööks kotti. Tava tunti Lääne-Eestis ja Mulgimaal. ajumehed pulmategelased Lääne-Eestis (Mär, Vig, Mih, Var, Han, Kse, Lih, Kir, Mar, Tõs, PJg, Pär, Hää), pulmarongi saatjad-sõidutajad. Nõmme Raadio - Meediapank. Rode. Hermen Rode kohta on vähe andmeid.

Rode

Lübecki allikates on teda mainitud vaid üksikutel kordadel. Tõenäoliselt sündis ta 15. sajandi esimesel poolel, oli abielus, kuid arvatavasti lasteta ning suri juunis 1504. Rode loodud altariretaablite põhjal võib teda pidada üheks oma aja olulisemaks Lübecki kunstnikuks. Untitled. Untitled. Tuglas-seura. Kloostrid Eestis Anneli Randla Loeng 2.10.2001 Helsingis, Tuglase Seltsis Eesti alal on olnud nelja ordu kloostreid: tsistertslaste, dominiiklaste, frantsiskaanide ja birgitiinide kloostrid.

Tuglas-seura

Esimestena jõudsid Eesti alale tsistertslased tõenäoliselt juba enne maa ristiusutamist 13. saj. alguses. Ka esimesed dominiiklased tulid siia õige varakult koos Taani kuninga väega. Mõnevõrra hiljem on teateid frantsiskaanide kloostrist Tartus, enamik nende kloostreist on aga asutatud alles 15. sajandil. Kaido Ole. Vaata galeriid - Aasta puitehitise konkurss - EhitusEST. Aasta puitehitise konkursile esitati tänavu 25 nominenti.

Vaata galeriid - Aasta puitehitise konkurss - EhitusEST

Toimetuse valikul tutvustame osasid neist. Tulivee salapiiritusemuuseum ja kontserdikeskus. Ajalugu - Eesti Kunstimuuseum 100. Rait Rosin homepage. Eesti mütoloogia/Peko – Vikitekstid. Peko.

Eesti mütoloogia/Peko – Vikitekstid

Setumaal astub kodumaa metsiku, viljaneitsi ja muude vilja edendajate asemele Peko, keda kaugemal Eestis ei tunta. Peko esineb peale vilja kasvu edendamise veel karja kaitsjana. Aga veel enam: setukesed usuvad, et Peko ilmugi võib muuta. Peko varjab oma austajate vilja rahe, põua ja ränga saju eest, niisama karja huntide ja muude kahjude eest. Ühe teate järele leitud Peko maa seest; seepärast annab ta maa sigidusele õnnistust. Hingede aeg : Õpetajate Leht. Leidub hauakive, millele on kirjutatud: „Muld mälestust ei mata.“ Kaua aega ei suutnud ma mõista, kuidas võib niisugust asja graniiti raiuda.

Hingede aeg : Õpetajate Leht

Mis selle mälestuse siis matab kui mitte muld? Hiljemalt mõnekümne aasta pärast on kivi tellinud leinajad ise põrmuks pudenenud. Jah, sammas võib seista kauem, aga tema ei mäleta muud kui nime ning sünni ja surma daatumeid. Eriti nukker ongi vaadata neid kalme, kus mulla asemel on umbrohi ja võsa mälestuse matnud.

Vahel juba mõne aastaga. Eesti rahvakalender. Kui jaguajast on andmeid vaid kitsalt alalt Vi, Ha rannarahvalt ning Soomeski hõlmab see rohkem lõuna- ja läänepoolset piirkonda, siis hingedeaeg on eesti rahvakalendris kogu maal tuntud.

Eesti rahvakalender

Määrangud hingedeaja kestvuse või dateeringu kohta on aga üsnagi erinevad. Selle mõõduks võib olla teatav nädalapäev ühel või mitmel järjestikusel nädalal, teatav arv nädalaid või päevi. Koha määratlemisel on sageli orientiiriks tähtsamad sügise ja sügistalve tähtpäevad: mihklipäev, mardi- ja kadripäev ning jõulud. Tõetamm - Riigi oluliste näidikute mõõdupuu. Hinokad. "Paganuseaegsel eestlasel oli kaks pühadust: hiis ja suitsusaun.

hinokad

Näib, et viimane esimese ületab. Kristlus lisas neile kahele pühadusele veel kolmanda juurde, nimelt kiriku, ühtlasi endiste pühaduste kohta lugupidamist alandada, nõrgendada püüdes. Hiie suhtes on see tal hästi õnnestunud, palju vähem sauna suhtes. Saun naudib ikka veel lugupidamist ja nõuab enesele tähtsa osa maaelanike elus, kuigi sauna tähtsus enam endise aja kõrgusele ei ulatu.

Sündimisest surmani leidsid inimelu iseäralikud sündmused aset saunas. TÖÖD — Peeterlaurits. Sada kõige-kõigemat fakti meie maa ja rahva kohta: Eesti mõjukaim perekond - Eesti - Tänane leht.