background preloader

Postmoderna

Facebook Twitter

Interview ČT24. Peter Høeg. Peter Høeg (* 17. května 1957 Kodaň) je v současnosti nejpřekládanější a nejčtenější dánský spisovatel.

Peter Høeg

Život[editovat | editovat zdroj] Narodil se v Kodani. V roce 1976 absolvoval prestižní kodaňské Frederiksberg Gymnasium. Poté vystudoval literaturu na Kodaňské universitě. Předtím, než se stal spisovatelem, prošel mnoha povoláními – od práce na lodi, přes závodní šermířství, až po balet. Dílo[editovat | editovat zdroj] Svůj první román Představy o dvacátém století publikoval v roce 1988 a byl kritiky přijat velmi kladně. Reference[editovat | editovat zdroj] Seznam děl v databázi Národní knihovny ČR, jejichž autorem nebo tématem je Peter HøegSkočit nahoru ↑ Matoušek, Petr. Směšné lásky - CD a knihy z vydavatelství Českého rozhlasu. Www.sesity.net/elektronicka-knihovna/Zert.pdf. Slovník české literatury. Společenský román z Československa 50. a 60. let o samopohybu absurdity a jejím ničivém vlivu na lidské osudy.

Slovník české literatury

Román má sedm různě rozsáhlých a nepojmenovaných částí a ty se dále člení na nestejný počet číslovaných kapitol. - "Miloval jsem život a pro jeho krásu šel jsem do pole. Miloval jsem vás, lidé, a byl jsem šťasten, když jste mou lásku opětovali, a trpěl jsem, když jste mi nerozuměli ... Už tato osa románu, prozrazující jeho rozpětí mezi tragédií a drsnou fraškou, ukazuje, že text je významově mnohovrstevnatý, že jednotlivé motivy, témata i postavy v něm hrají výrazně polysémantické role.

Svou filozofií lásky předznamenávají románovou etapu v Kunderově tvorbě už Směšné lásky. Lit. Autor - Milan Kundera. Autor - Haruki Murakami. Miluje jazz, běhání a knihy, vyrostl na Vonnegutovi a západní hudbě.

Autor - Haruki Murakami

Jeho dědeček byl buddhistický mnich, rodiče vyučovali japonskou literaturu. Je Japoncem, který má rád Západ a jeho kulturu a kterému Západ náklonnost oplácí měrou vrchovatou - Haruki Murakami. Třeba v České republice patří k nejoblíbenějším zahraničním autorům vůbec. Narodil se v Kjótu 12. ledna roku 1949. Studoval divadelní drama na univerzitě Waseda v Tokiu (jedna z nejprestižnějších japonských univerzit vůbec). Murakami jako prozaik? K čemu by byly ceny, kdyby chyběli čtenáři. Českým čtenářům přibližuje dílo Haruki Murakamiho nakladatelství Odeon. V roce 2006 se Murakami představil tuzemským fanouškům osobně, když 30. října převzal prestižní Cenu Franze Kafky. Na podzim 2012 vydal Odeon Murakamiho román 1Q84 - první dva díly celkem třídílného monumentu, který se v Japonsku vyprodal během jediného dne, se objevily na pultech tuzemských knihkupectví na přelomu měsíců října a listopadu.

Haruki Murakami. Quick FactsDate of Birth: January 12, 1949Place of Birth: Kyoto, JapanEducation: Waseda University, 1973 Biography: Haruki Murakami was born in Kyoto, Japan, in 1949.

Haruki Murakami

He grew up in Kobe and then moved to Tokyo, where he attended Waseda University. After college, Murakami opened a small jazz bar, which he and his wife ran for seven years. Thomas Pynchon - American Novelist - News & Info. Ukázky z knih # Miloš Urban. Ze stromů kapala voda, v nasáklé půdě jsem našlapoval zcela tiše.

Ukázky z knih # Miloš Urban

Potkal jsem několik houbařů, pospíšili si, odbyli si to ráno a před víkendem. Ve tvářích měli špatně skrývanou radost a v košících samé hřiby, edulis, pulverulentus, reticulatus a samozřejmě badius, hnědý plevel, který po vydatných deštích roste snad všude mimo městská centra. detail ukázky knihy Boletus arcanus Jakub, Slunečko, Hoffman starší a Hoffman mladší, bratři Johan a Šimon, Liška, Václav, Pešek, Ehrenberger — jména, jež jsem si následujícího slunného jitra pozpátku četl v mizejícím, rychle se rozpouštějícím ledě.

Měl příchuť lesů severní Evropy; voda si vždy pamatuje, odkud přišla naposledy. detail ukázky knihy Hastrman Za kalného rána ležel svázaný na poklopu studny. Autor - Miloš Urban. Miloš Urban Knihy autora v knihovnici: Lord Mord (hodnocení: 2,33/6) Mrtvý holky (hodnocení: 1,25/16) Pole a palisáda (hodnocení: 2/9) Santiniho jazyk (hodnocení: 1,36/14) Sedmikostelí (hodnocení: 1,95/38) Stín katedrály (hodnocení: 2,06/16) Zajímavé odkazy: Stránky o knihách autora Miloše Urbana Diskuze k tomuto autorovi:

Autor - Miloš Urban

Slaughterhouse Five — Kurt Vonnegut {audiobook} Autor - Kurt Vonnegut jr. The Official Website of Kurt Vonnegut. Umberto Eco: Jméno růže. Umberto Eco - Jméno růže - AudioKniha. Foucaultovo kyvadlo, Pantheón, Paříž. Welcome to the home page of Umberto Eco. Autor - Umberto Eco.


  1. bruko Mar 9 2015
    To je ovšem vše, co s tím můžeme dělat.................
  2. nitram Mar 8 2015
    Kundera patří do postmoderny? To je ale fuj:)