background preloader

Education to the future

Facebook Twitter

כמידען ומורה מורים, אני עוסק רבות בהוראה לצרכי העתיד.


נראה כי כיום, מדינת ישראל מקנה חינוך שאינו תואם ואינו מתאים לצרכי העתיד לא מבחינת מיומנויות וגם לא בהיבט של דרכי חשיבה אלא מעניקה חינוך שקפא על שמריו לפני עשרות שנים.
היעדים והמדדים אינם נכונים, לטעמי, משום שהם נותנים מראית עין של חינוך לחיים בעתיד (הלא רחוק...) ובפועל רחוקים מכך שנות דור.
אניח כאן מאמרים ושאר ירקות ואתם - מוזמנים...

תמיר

Gamification. Teacher Tools. כך יוצרים בקלות למידה שיתופית אמיתית! טכנולוגיה בחינוך כך יוצרים בקלות למידה שיתופית אמיתית!

כך יוצרים בקלות למידה שיתופית אמיתית!

ניפגש - מרחבי למידה שיתופיים. האם המקצוע שלכם יתקיים בעוד 20 שנה? - מגזין TheMarker. תחזית המועצה הלאומית לכלכלה: אלו מקצועות ייעלמו ואלו ישרדו? - קריירה. העתיד של העתיד – מתי נתפצל? / ינקי מרגלית. כולנו שייכים למין ביולוגי אחד המכונה הומו סאפיינס סאפיינס.

העתיד של העתיד – מתי נתפצל? / ינקי מרגלית

אבל האם עושר, השכלה ואוריינות מדעית וטכנולוגית יגרמו לתת-קבוצה של בני המין האנושי להתפצל לכדי מין חדש? המין האנושי לאן? המהפכה הסמנטית / העתידן ד"ר אשר עידן. שני שלבים בדרך למהפכתה העתיד סופר ד"ר אשר עידן, מומחה לעתידנות מאוניברסיטת בר אילן.

המהפכה הסמנטית / העתידן ד"ר אשר עידן

במסגרת המהפכה הסמנטית יעלמו כל מוצרי התקשורת אל תוך בגדינו, ובשלב הבא, המהפכה הננו טכנולוגית תאפשר לנו לייצר את מזונינו באמצעות מעבד התמלילים של היום. וזה עוד לא הסוף ד"ר אשר עידן. "בתוך לא הרבה שנים לאף אחד מאיתנו לא תהיה עבודה, נצטרך להתכונן לכך" כך אמר היזם הותיק ינקי מרגלית בהרצאה שנשאה את הכותרת "המכונה האחרונה" בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית שעסק בסוגיית השינויים המהירים העוברים על התעשייה וההסתגלות אליהם היזם ינקי מרגלית בכנס איגוד התעשייה הקיבוצית. 15/12/16.

"בתוך לא הרבה שנים לאף אחד מאיתנו לא תהיה עבודה, נצטרך להתכונן לכך"

צילום: אבי בליזובסקי "בתוך לא הרבה שנים לאף אחד מאיתנו לא תהיה עבודה, נצטרך להתכונן לכך". כך אמר היזם הותיק ינקי מרגלית בהרצאה שנשאה את הכותרת "המכונה האחרונה" בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית שעסק בסוגיית השינויים המהירים העוברים על התעשייה וההסתגלות אליהם. עלייתה של האמונה החדשה ב"דת המידע" - הקצה. האנושות הולכת וצוברת כוח עצום וחסר תקדים, כוח לברוא ולהרוס עולמות כרצונה.

עלייתה של האמונה החדשה ב"דת המידע" - הקצה

מה היא הולכת לעשות עם הכוח הזה? איזה חזון היא תנסה להגשים במאה ה–21? אילו ערכים ידריכו את הבחירות שלה? ד"ר קירה רדינסקי: "המידע הרפואי של קופות החולים הוא הנפט של ישראל" עליית המכונות: עשירית מהמידע הדיגיטלי ב-2020 יווצר מאינטרנט הדברים. עד שנת 2020 כמות המידע הדיגיטלי תגדל פי 10וכעשירית מהמידע ב-2020 ייווצר על ידי חיישנים כפועל יוצא ממגמת אינטרנט הדברים.

עליית המכונות: עשירית מהמידע הדיגיטלי ב-2020 יווצר מאינטרנט הדברים

אלה הממצאים העיקריים שנחשפו היום (ד') במחקר היקום הדיגיטלי שבוצע על ידי חברת IDC בשיתוף עם חברת האחסון EMC. על פי המחקר, הופעת הטכנולוגיות האלחוטיות, המוצרים החכמים והעסקים מבוססי התוכנה, משחקים תפקיד מרכזי בהגדלת נפח המידע הדיגיטלי בעולם. הסינגולאריות קרובה... בישראל. ב- 17 לאוקטובר, יום שני, יתקיים במרכז חמד"ע שבתל-אביב כינוס מיוחד שנושאו המרכזי הינו הסינגולאריות על כל הזוויות השונות שבה ריי קורצווייל בהרצאה באוניברסיטת סטנפורד ב-2006.

הסינגולאריות קרובה... בישראל

מתוך ויקיפדיה העתידן ריי קורצווייל מאמין שהוא יחיה לנצח. ויכול להיות שהוא צודק. ראשי - smartcityisrael.co.il. תפיסות שונות את העיר החכמה / תמיר נין-ארי - smartcityisrael.co.il. בחכמה יבנה בית ובתבונה יתכונן ובדעת חדרים יימלאו משלי כ"ד ג-ד תמיר נין-ארי, מומחה למידענות וחינוך דיגיטלי, עוסק בהייטק בחינוך כבר 18 שנה ובמקביל עבד בחברת הייטק 12 שנה מציג תפיסות שונות להגדרת ערים חכמות בהודו ובישראל.

תפיסות שונות את העיר החכמה / תמיר נין-ארי - smartcityisrael.co.il

התחזיות, על פי מחקרים שנערכו על ידי סוכנויות שונות של האו"מ[1] מדברות על כך כי בשנת 2050 לא יהיה מקום בעולם שבו פחות ממחצית האוכלוסייה גרה בערים. כולם רוצים לגור בעיר והעיר, מצידה, מתרחבת – ולא תמיד בקצב ובאיכות המותאמים. אנשים ישראל - דור ה-Y בישראל. דור ה-Y הישראלי נולד בשנות השמונים והתשעים של המאה העשרים.

אנשים ישראל - דור ה-Y בישראל

אלה צעירים חילונים שגדלו ועוצבו בתקופה של צמיחה כלכלית מואצת, בזמן שהחברה הישראלית נעשתה יזמית, צרכנית, תקשורתית, אינדיווידואלית וגלובלית יותר. זהו דור מתירני, שיוויוני, מלא הומור, מפרגן, פתוח וזורם. Tamirna.