background preloader

האם המקצוע שלכם יתקיים בעוד 20 שנה? - מגזין TheMarker

האם המקצוע שלכם יתקיים בעוד 20 שנה? - מגזין TheMarker

http://www.themarker.com/hblocked

Related:  Education to the futureידע כלליהדרכהתיק עיתונותסביבה

העתיד של העתיד – מתי נתפצל? / ינקי מרגלית כולנו שייכים למין ביולוגי אחד המכונה הומו סאפיינס סאפיינס. אבל האם עושר, השכלה ואוריינות מדעית וטכנולוגית יגרמו לתת-קבוצה של בני המין האנושי להתפצל לכדי מין חדש? המין האנושי לאן? איור: shutterstock כולנו שייכים למין ביולוגי אחד המכונה הומו סאפיינס סאפיינס. אבל האם עושר, השכלה ואוריינות מדעית וטכנולוגית יגרמו לתת-קבוצה של בני המין האנושי להתפצל לכדי מין חדש?

החברה להגנת הטבע - יום כדור הארץ - ערכת פעילות חוויתית למורה יום כדור הארץ הוא יום בין-לאומי שקבע האו"ם בשנת 2009, והוא חל בכל שנה ב-22 באפריל בכל רחבי העולם. מטרתו של יום זה היא להעלות את המודעות של כל בני האדם ליכולתם להשפיע על השמירה על כדור הארץ באמצעות התנהלות יום-יומית נכונה ועל בסיס צריכת משאבים יעילה ומקיימת. האירוע הכלל-עולמי מעביר מסר גלובלי רב עוצמה ולפיו ביכולתנו לנקוט פעולה משמעותית ואפקטיבית לצמצום הפגיעה בכדור הארץ באמצעות דרכים פשוטות ביותר: פועלים במישור האישי והמקומי ומשפיעים במישור העולמי. בשנים האחרונות מתקיימים ביום זה אירועים שונים בכל רחבי הארץ.

העידן החדש של הגיל השלישי - דגשים תזונתיים העידן החדש של הגיל השלישי - דגשים תזונתיים אנשי הגיל השלישי עברו דבר אחד או שניים בחיים. מאחוריהם קילומטראז' ארוך של עשייה ומימוש עצמי. כך יוצרים בקלות למידה שיתופית אמיתית! טכנולוגיה בחינוך כך יוצרים בקלות למידה שיתופית אמיתית! ניפגש - מרחבי למידה שיתופיים עקבו אחרי ספטמבר 24 2016 7:53 מאת: ניצה גרבר, מחנכת בבתי ספר רעות ושבילי רעות במנשה. ynet לראשונה בעולם: נהר הוכר כבן אדם הוכר כאב הקדמון של השבט המאורי. נהר וואנגנוי(צילום: shutterstock) נהר בניו זילנד הפך לראשון בעולם שמקבל את אותו מעמד משפט כמו של אדם. העיתון "גרדיאן" הבריטי דיווח היום (יום ה') כי הפרלמנט בניו זילנד אישר חוק שמכיר בנהר וואנגנוי שבצפון המדינה, כישות חיה. עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ מפחדים מדאעש? יש איום הרבה יותר חמור - Markerweek מותש מהדיונים המתמשכים ונרגש מהמעמד, עלה על הפודיום לורן פביוס, שר החוץ של צרפת, ומול קהל משולהב שהגיע מכל העולם הכריז בחגיגיות שברגע האחרון הצליחו המדינות להגיע להסכם היסטורי. "זהו מהפך אמיתי", אמר. "אנחנו בתחילתה של דרך. זה ההסכם הכי טוב שיכולנו להשיג, הוא מאוזן וכולל דברים שלא האמנו שיתאפשרו. זה הסכם צודק, בר־קיימא, גמיש ועם כוח משפטי". כדי לוודא שכל המדינות ישתפו פעולה, הוסיף: "ייושם מנגנון של שקיפות ואחריות".

המהפכה הסמנטית / העתידן ד"ר אשר עידן שני שלבים בדרך למהפכתה העתיד סופר ד"ר אשר עידן, מומחה לעתידנות מאוניברסיטת בר אילן. במסגרת המהפכה הסמנטית יעלמו כל מוצרי התקשורת אל תוך בגדינו, ובשלב הבא, המהפכה הננו טכנולוגית תאפשר לנו לייצר את מזונינו באמצעות מעבד התמלילים של היום. וזה עוד לא הסוף הזיות, שקרים ועובדות אלטרנטיביות. תגובה לעירית לינור, ולכל שאר מכחישי שינויי האקלים המונולוג המופרך של עירית לינור השבוע בגלי-צה"ל ("המלה האחרונה", 19.2), שבו היא מכחישה את קיומו של שינוי האקלים ואת הצורך להתמודד עמו, הוא מופת של שימוש ב"עובדות אלטרנטיביות" שהיה גורם אפילו לדוברו של דונלד טראמפ להחוויר. נדמה שבדומה לאליל שלה ("טראמפי שלי"), שמתעדכן בחדשות פוקס רגע לפני שהוא עולה לאוויר ומצטט את התוכנית האחרונה שראה, עירית לינור עשתה חיפוש מהיר בגוגל של המחרוזת "שינוי אקלים הוא מתיחה" כדי להצטייד בכל הנימוקים שמכחיש שינוי האקלים המתחיל יכול לגייס כדי להגן על טענתו הדלה. אוסף הטיעונים שהציגה לינור מתחיל אמנם בהצהרות הרגילות והכוזבות שכבר הושמעו והופרכו מזמן, על כך שאין הסכמה מדעית על העובדה ששינוי האקלים העולמי הוא מעשה ידי אדם, אבל כאילו כדי לחזק את טענתה (וחרף התנגדות רפה של המגיש שלידה, יריב אופנהיימר), ממשיכה לינור ומוסיפה עוד ועוד "עובדות אלטרנטיביות" ושוקעת אט-אט לתהום ההזיה שבו מתבוססים יחדיו הטיעונים ששינוי האקלים לא מתרחש בכלל, שאנחנו בכלל נמצאים בעיצומה של התקררות, ושבסופו של דבר מכל ההתחממות הגלובלית הזאת יכולים בכלל לקרות "דברים טובים". לצאת מהמזגן

גורמי סיכון לאוסטאופורוזיס גורמי סיכון רבים נקשרים במחקרים מהספרות הרפואית לירידה בצפיפות העצם והתפתחות אוסטאופורוזיס. כמו מחלות כרוניות רבות, ההנחה היא כי אוסטיאופורוזיס נגרמת משילוב גורמים גנטיים וסביבתיים. לפי מאמר שהתפרסם בשנת 2007 בכתב העת Forum of Nutrition, ביטויים במספר גנים היוצרים אינטראקציה בניהם ובין גורמים סביבתיים - הם אלו המשפיעים על צפיפות העצם בגוף. מאחר ואובדן עצם הוא תהליך ביולוגי המתרחש לרוב ללא סימנים חיצוניים, אוסטיאופורוזיס מוגדרת כ'מחלה שקטה' המאובחנת רק לאחר התפתחות שברים או בבדיקות סקר.

"בתוך לא הרבה שנים לאף אחד מאיתנו לא תהיה עבודה, נצטרך להתכונן לכך" כך אמר היזם הותיק ינקי מרגלית בהרצאה שנשאה את הכותרת "המכונה האחרונה" בכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית שעסק בסוגיית השינויים המהירים העוברים על התעשייה וההסתגלות אליהם היזם ינקי מרגלית בכנס איגוד התעשייה הקיבוצית. 15/12/16. צילום: אבי בליזובסקי "בתוך לא הרבה שנים לאף אחד מאיתנו לא תהיה עבודה, נצטרך להתכונן לכך".

מנכ"ל רשות הטבע והגנים מסכם קדנציה סוערת ומתחיל אחת חדשה אני פוגש את שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, באתר הלאומי הקסטל. בהתחלה לא הבנתי למה להתעקש להיפגש פה ולא במשרד עם אורות ניאון, מזגן ומקום לחבר בו את המטען, כמו בני אדם, אבל ההתנגדות שלי נעלמת כשאנחנו מגיעים למקום. לא רק שמזג האוויר מרהיב, שמיים כחולים עם עננים לבנים כמו בשומר מסך ורוח שממלאת את הראות ואת הלב; לא רק שנוף כזה מנקודות תצפית כאלה לא רואים משום משרד, אלא שהחידוש שעשו פה באתר, המתאר את הקרב על ירושלים, פשוט נפלא: תעלות הקשר הישנות והבונקרים הוכשרו מחדש, פעילויות על ערכים כמו רעות, נאמנות, מנהיגות ואמינות, סרטים ויד לנופלים. תשמעו, זו הייתה פשוט זריקה של ציונות לתוך הווריד. קיראו עוד ב"גלובס" גולדשטיין מכהן בתפקיד כבר חמש שנים, ובנובמבר הוארכה כהונתו בחמש שנים נוספות.

Related: