background preloader

Články, videa, knihy, zdroje..

Facebook Twitter

Škola bez poražených - Praktická příručka efektivní komunikace mezi učitelem a žákem - Praktická příručka efektivní komunikace mezi učitelem a žákem - Thomas Gordon » Booktook.cz. Strážkyně pramene - Emmi Itäranta. Broskev28 Asi momentálně prožívám své šťastné "knižní" dny . . .

Strážkyně pramene - Emmi Itäranta

Přečetla jsem Ohníčky všude kolem a čekala jsem, že mě zase delší dobu tak zajímavá kniha nepotká. Jenže jsem narazila na Strážkyni pramene a jsem u vytržení. Za humny nejsou lvi - Milena Holcová. KoupitKoupit eknihu Eseje o cestách napříč kontinenty, náboženstvím a kulturou.

Za humny nejsou lvi - Milena Holcová

Autorka v knize glosuje své zážitky a zkušenosti z cest. Atmosféra místa, lidé a jejich způsob života pro ni nejsou turistickou atrakcí, ale výzvou k proniknutí za „zeď“ zvyků, tradic i jednotlivých lidských osudů z různých koutů současného světa. - Světová statistika v reálném čase. Efektivní výukové nástroje pro učitele – EDUkační LABoratoř. Kniha čerpá z neurověd, psychologie či sociologie a poskytuje padesát různých vyučovacích technik pro většinu předmětů.

Efektivní výukové nástroje pro učitele – EDUkační LABoratoř

Prezentuje strategie, které ozvláštní výuku a podporují osobní odpovědnost žáků. Učitelé chtějí praktické nápady. Blog Kantora » aneb život učitele v Čechách. Otázka nezní, jestli děti migrantů integrovat, ale jak je integrovat. Georg Krapp (64) vedl deset let výběrové německo-české gymnázium v Praze.

Otázka nezní, jestli děti migrantů integrovat, ale jak je integrovat

Pak odjel zpět do Berlína a nastoupil jako ředitel do školy, kterou pro špatné výsledky chtěli zavřít. Využil zkušenosti nabrané v Česku a vybudoval úspěšné a žádané gymnázium pro děti tureckého či arabského původu, jejichž problémem byla malá znalost němčiny na úrovni vzdělávacího jazyka. Proč jste chtěl učit na škole, kterou v té době měli všichni za ztracenou? Mythes et légendes des Inuits.

Edice Mýty, pohádky a legendy - Nakladatelství Argo. International Migration, Integration and Social Cohesion - IMISCOE. Films For Action: Watch Films Made To Inspire Action For A Better World. Sugata Mitra: Vybudujme Školu v oblacích. What is going to be the future of learning?

Sugata Mitra: Vybudujme Školu v oblacích

I do have a plan,but in order for me to tell you what that plan is,I need to tell you a little story,which kind of sets the stage. I tried to look atwhere did the kind of learning we do in schools,where did it come from? And you can look far back into the past,but if you look at present-day schooling the way it is,it's quite easy to figure out where it came from.It came from about 300 years ago,and it came from the lastand the biggest of the empires on this planet. ["Schools as we know them are obsolete"] So that's a pretty strong comment there.I said schools as we know them now, they're obsolete.I'm not saying they're broken.It's quite fashionable to say that the education system's broken.It's not broken. The children came running in.It was three feet off the ground, and they said, "What is this? " Suez číslo 2 vyhání tisíce lidí z domovů.

Suezský průplavFoto: NASA.

Suez číslo 2 vyhání tisíce lidí z domovů

Saša Uhlová: Všichni generalizujeme. Předsudky, nesnášenlivost, rasismus, xenofobie, ageismus, sexismus a další, jsou pojmy, které nejen já používám k popisování vzájemných společenských vztahů.

Saša Uhlová: Všichni generalizujeme

Většina textů v médiích o těchto tématech se zabývá výhradně cizími předsudky, nebo obhajobou těch vlastních „nejsem rasista, ale“. Nebývá zvykem psát „jsem rasista, sexista, ageista, ale“. Je to hloupé, ale já jsem. Už dlouho jsem si to tak silně neuvědomila, jako když jsem minulou sobotu šla po ulici v Tunisu a potkala jsem třicetiletou ženu, která mě oslovila. Global development podcast: focus on the fair trade movement. Morality is the key to personal identity – Nina Strohminger. How to spot a martyr in search of a cause – Luba Ostashevsky. The YouTube video is grainy and little more than 90 seconds long.

How to spot a martyr in search of a cause – Luba Ostashevsky

A group of men sit under olive trees on a hill, in a scene that would resemble a cheery picnic were it not for the rifles resting at their feet. Will the future judge us moral? – Stefan Klein and Stephen Cave. In 100 years it will not be acceptable to use genderised words such as ‘he’ or ‘she’, which are loaded with centuries of prejudice and reduce a spectrum of greys to black and white.

Will the future judge us moral? – Stefan Klein and Stephen Cave

Nestabilita živí příští Islámský stát, míní Čech, který pomáhal v Africe. Guy Winch: The case for emotional hygiene. Globální rozměr Rawlsovy teorie spravedlnosti. Fabiano Golgo: Češi jsou chodící monology. Když jsem šéfoval časopis Nový Prostor, všiml jsem si, že řada bezdomovců má nějakého psa.

Fabiano Golgo: Češi jsou chodící monology

Philip Zimbardo: The psychology of evil. Kritéria a posuzování sexistické reklamy. «SWEATSHOP» ep. 1: - How many will die here every year?

Argumentační fauly

Storyofstuffproject. Každý je zodpovědný sám za sebe. Dejte dítěti důvěru. Všechna vydání - Nový Orient. 4 College Kids Decided To Try Living Like 1.1 Billion People Do Every Day. Albany Addresses Bullying: Miki Kashtan: A Compassionate Perspective on Bullying 3/5/2011. Měsíce Pierra Bourdieu: jak fungují média? : Časopis Sociální teorie. FEJETON: Pogrom v Břeclavi nebyl - Neviditelný pes. Zatím se naše média nepropadla hanbou do ještě nižších pater z toho, jak nalítla teenagerovi na jeho hlášky o třech "ubožácích", kteří ho měli zkopat za neochotu dát jim cigaretu.

Díky své ostudě se nepropadnou ani lídři břeclavských demonstrantů, i když je dnes už jasné, že jejich transparent s výmluvným nápisem Cikáni to ste posrali by si mohli přepsat na vlastní adresu. Podívejme se na břeclavský incident prizmatem historie a přezkoumejme mechanizmus rozvoje takového incidentu na dvou obdobných příkladech. Proč? Abychom si snáze uvědomili, jak takové davové scény můžou skončit v budoucnu. Do začátku července 1945 se vrátilo do polského města Kielce (dnes ca 200 tisíc obyvatel) z předválečného počtu asi 15 000 osob židovské národnosti celkem 212 Židů, kterým se podařilo přežít nacistické peklo nebo dočkat se ukončení druhé světové války se zbraní v ruce. 4. července 1945 se ztratilo polské rodině v Kielcích dítě, chlapec asi sedmiletý, Henryk Blaszczyk. Útoků Romů přibylo - těch vymyšlených. Před více než měsícem se z Břeclavi rozšířila informace, že patnáctiletého kluka napadli tři Romové, v důsledku čehož přišel o ledvinu.

Případ vyvolal hněv místních, na kterém se ihned snažila přiživit Vandasova Dělnická strana a na ní napojená Dělnická mládež. Kauza několik týdnů zaměstnávala média, která až na výjimky nijak nezpochybňovala co se vlastně stalo. Posléze se objevily spekulace, že za napadením může být pomsta chlapcově matce, zaměstnané u soudu, pak údajně napadený přišel s tím, že jen jeden z útočníků byl Rom a další že neviděl, poté se spekulovalo, že za napadením mohl být fakt, že dotyčný měl prodávat marihuanu a napadení bylo odplatou za nekvalitní zboží. Policie vtrhla do muslimských modliteben v Praze, zadržela dvacet lidí. 25. dubna 2014 v 19:01. Romské sdružení Roma Realia žádá zákaz knih J. Lady ve školách. Mikeš je prý rasistický.

14. dubna 2010 v 18:57 Romské sdružení Roma Realia se dopisem obrátilo na ministerstvo školství se žádostí, aby zakázalo používat na školách knihy Josefa Lady. Být autoritou ve třídě - Nenásilná komunikace.

Rasy

Jsou učitelé totéž co lékaři? Nejčastěji užívaným argumentem v aktuální debatě o učitelích bez formální kvalifikace je, že „k lékaři bez diplomu by soudný člověk přece také nešel“. Institut pro podporu inovativního vzdělávání. Ve čtvrtek 26. září si přijďte do Bio-zahrady v Belgické 33 pro výtisk mimořádné knihy, která ukazuje, co si učitelé myslí o reformě škol i společenských změnách. Mladí, líní, hloupí, nevzdělaní. Jsou namyšlení, neumějí přijmout kritiku a uznat, že jejich vzdělání je děravé.