background preloader

Články, videa, knihy, zdroje..

Facebook Twitter

Otázka nezní, jestli děti migrantů integrovat, ale jak je integrovat. Georg Krapp (64) vedl deset let výběrové německo-české gymnázium v Praze.

Otázka nezní, jestli děti migrantů integrovat, ale jak je integrovat

Pak odjel zpět do Berlína a nastoupil jako ředitel do školy, kterou pro špatné výsledky chtěli zavřít. Využil zkušenosti nabrané v Česku a vybudoval úspěšné a žádané gymnázium pro děti tureckého či arabského původu, jejichž problémem byla malá znalost němčiny na úrovni vzdělávacího jazyka. Mythes et légendes des Inuits. La mythologie inuite est un organe d’archivage de la culture inuite, transmise à travers les générations par les aînés pour enrichir et éclaircir la descendance.

Mythes et légendes des Inuits

Edice Mýty, pohádky a legendy - Nakladatelství Argo. International Migration, Integration and Social Cohesion - IMISCOE. Films For Action: Watch Films Made To Inspire Action For A Better World. Sugata Mitra: Vybudujme Školu v oblacích. What is going to be the future of learning?

Sugata Mitra: Vybudujme Školu v oblacích

I do have a plan,but in order for me to tell you what that plan is,I need to tell you a little story,which kind of sets the stage. I tried to look atwhere did the kind of learning we do in schools,where did it come from? And you can look far back into the past,but if you look at present-day schooling the way it is,it's quite easy to figure out where it came from.It came from about 300 years ago,and it came from the lastand the biggest of the empires on this planet. ["Schools as we know them are obsolete"] So that's a pretty strong comment there.I said schools as we know them now, they're obsolete.I'm not saying they're broken.It's quite fashionable to say that the education system's broken.It's not broken.

The children came running in.It was three feet off the ground, and they said, "What is this? " Suez číslo 2 vyhání tisíce lidí z domovů. Suezský průplavFoto: NASA Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí to myslel s plánem na vybudování nového Suezského průplavu dobře – obří projekt měl oživit churavějící egyptskou ekonomiku a vylepšit popularitu hlavy státu.

Suez číslo 2 vyhání tisíce lidí z domovů

Sísí doufal, že bude považován za nového Násira, který v roce 1956 Suezský průplav sebral Britům a znárodnil. Saša Uhlová: Všichni generalizujeme. Předsudky, nesnášenlivost, rasismus, xenofobie, ageismus, sexismus a další, jsou pojmy, které nejen já používám k popisování vzájemných společenských vztahů.

Saša Uhlová: Všichni generalizujeme

Většina textů v médiích o těchto tématech se zabývá výhradně cizími předsudky, nebo obhajobou těch vlastních „nejsem rasista, ale“. Nebývá zvykem psát „jsem rasista, sexista, ageista, ale“. Global development podcast: focus on the fair trade movement. Morality is the key to personal identity – Nina Strohminger. One morning after her accident, a woman I’ll call Kate awoke in a daze.

Morality is the key to personal identity – Nina Strohminger

She looked at the man next to her in bed. How to spot a martyr in search of a cause – Luba Ostashevsky. The YouTube video is grainy and little more than 90 seconds long.

How to spot a martyr in search of a cause – Luba Ostashevsky

A group of men sit under olive trees on a hill, in a scene that would resemble a cheery picnic were it not for the rifles resting at their feet. Will the future judge us moral? – Stefan Klein and Stephen Cave. In 100 years it will not be acceptable to use genderised words such as ‘he’ or ‘she’, which are loaded with centuries of prejudice and reduce a spectrum of greys to black and white.

Will the future judge us moral? – Stefan Klein and Stephen Cave

We will use the pronoun ‘heesh’ to refer to all persons equally, regardless of their chosen gender. This will of course apply not only to humans, but to all animals. Nestabilita živí příští Islámský stát, míní Čech, který pomáhal v Africe. Jak jste se dostal k cestě do Středoafrické republiky (SAR)?

Nestabilita živí příští Islámský stát, míní Čech, který pomáhal v Africe

Úplně náhodou. Guy Winch: The case for emotional hygiene. Globální rozměr Rawlsovy teorie spravedlnosti. Fabiano Golgo: Češi jsou chodící monology. Když jsem šéfoval časopis Nový Prostor, všiml jsem si, že řada bezdomovců má nějakého psa.

Fabiano Golgo: Češi jsou chodící monology

Vrtalo mi hlavou, jak se o něj starají, když kolikrát sami nemají co jíst. Místo seriálu VÝUKOVÁ VIDEA - Rovernet. Využij příležitosti a vzdělávej se sledováním videí, stačí mít pár minut a internet. Philip Zimbardo: The psychology of evil. Kritéria a posuzování sexistické reklamy. «SWEATSHOP» ep. 1: - How many will die here every year?

Argumentační fauly

Storyofstuffproject. Každý je zodpovědný sám za sebe. Dejte dítěti důvěru. V říjnu přijel do Brna přední představitel postpedagogiky Hubertus von Schönebeck. Účastníci odcházeli z jeho interaktivní přednášky s mnoha myšlenkami a nedopovězenými otázkami. Německý pedagog hovořil o vztahu dítěte a dospělého, představil s tím související teorii a praxi amikace a celkově zasvětil účastníky do svého alternativního pohledu na svět. Všechna vydání - Nový Orient. 4 College Kids Decided To Try Living Like 1.1 Billion People Do Every Day.

FEJETON: Pogrom v Břeclavi nebyl - Neviditelný pes. Zatím se naše média nepropadla hanbou do ještě nižších pater z toho, jak nalítla teenagerovi na jeho hlášky o třech "ubožácích", kteří ho měli zkopat za neochotu dát jim cigaretu. Díky své ostudě se nepropadnou ani lídři břeclavských demonstrantů, i když je dnes už jasné, že jejich transparent s výmluvným nápisem Cikáni to ste posrali by si mohli přepsat na vlastní adresu. Podívejme se na břeclavský incident prizmatem historie a přezkoumejme mechanizmus rozvoje takového incidentu na dvou obdobných příkladech.

Proč? Abychom si snáze uvědomili, jak takové davové scény můžou skončit v budoucnu. Do začátku července 1945 se vrátilo do polského města Kielce (dnes ca 200 tisíc obyvatel) z předválečného počtu asi 15 000 osob židovské národnosti celkem 212 Židů, kterým se podařilo přežít nacistické peklo nebo dočkat se ukončení druhé světové války se zbraní v ruce. 4. července 1945 se ztratilo polské rodině v Kielcích dítě, chlapec asi sedmiletý, Henryk Blaszczyk.

Albany Addresses Bullying: Miki Kashtan: A Compassionate Perspective on Bullying 3/5/2011. Měsíce Pierra Bourdieu: jak fungují média? : Časopis Sociální teorie. Útoků Romů přibylo - těch vymyšlených. Policie vtrhla do muslimských modliteben v Praze, zadržela dvacet lidí. 25. dubna 2014 v 19:01 Policisté zkontrolovali věřícím v Islámském centru dokladyFoto: ČTK Celkem dvacet lidí dnes odvedli policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu z muslimské modlitebny v centru Prahy. Zásah údajně provedli kvůli podezření, že se tu šířila kniha, která propaguje rasistické myšlenky, antisemitismus a xenofobii. Romské sdružení Roma Realia žádá zákaz knih J. Lady ve školách. Mikeš je prý rasistický. 14. dubna 2010 v 18:57 Romské sdružení Roma Realia se dopisem obrátilo na ministerstvo školství se žádostí, aby zakázalo používat na školách knihy Josefa Lady.

Důvodem je podle Romů projev rasismu především v klasickém díle dětské literatury - Kocour Mikeš. V jedné pasáži knihy o Mikešovi, kde hrdinu přepadne skupina tuláků, se píše o zlých "cikánech". Být autoritou ve třídě - Nenásilná komunikace. Z rozhovoru s Louise Romain, trenérkou Nenásilné komunikace (NVC) a zakladatelkou projektu NVC Education Europe.

Rasy

Jsou učitelé totéž co lékaři? Nejčastěji užívaným argumentem v aktuální debatě o učitelích bez formální kvalifikace je, že „k lékaři bez diplomu by soudný člověk přece také nešel“. Nutnost vysokoškolského vzdělání v medicíně nikdo nezpochybňuje; je to jeden z pilířů úcty k této profesi. Proto musí být i každý učitel absolventem příslušného magisterského studia, aby si ho společnost vážila. A je to bez debat, protože každý ústupek od tohoto zákonného požadavku je jen dalším zneuctěním učitelského povolání. Přirovnání učitelů k lékařům není nic nového. Objevuje se občas už po léta a má mnohá slabá místa: například se podstatně snáz dá jasně pojmenovat, kdo je zdravý, než kdo je vzdělaný.

Institut pro podporu inovativního vzdělávání. Ve čtvrtek 26. září si přijďte do Bio-zahrady v Belgické 33 pro výtisk mimořádné knihy, která ukazuje, co si učitelé myslí o reformě škol i společenských změnách. Kniha Dany Moree Učitelé na vlnách transformace je v domácím kontextu výjimečnou publikací, která na základě rozhovorů s učiteli dvou základních škol v anonymním středočeském městě mapuje proměnu vzdělávání i společnosti za poslední desetiletí. Pro čtenáře je překvapivá míra otevřenosti a zklamání, s níž se svěřují učitelé s pocity, které v nich vzbuzují porevoluční poměry i proměna jejich vlastní práce. Kniha je vystavěna na autentických výpovědích učitelů.

Nabízíme ukázky: Mladí, líní, hloupí, nevzdělaní. Jsou namyšlení, neumějí přijmout kritiku a uznat, že jejich vzdělání je děravé. Přitom jim chybí základní dovednosti. Kriticky posoudit, co umím a neumím. Příliš často jsou soustředění především na sebe. Jejich schopnost efektivně spolupracovat je mimořádně nízká, stejně jako jejich schopnosti vyjadřovat se přehledně a srozumitelně nejen v cizím, ale i ve vlastním jazyce. Vnější svět je nezajímá - z hlediska občanských kompetencí je to pologramotná generace.