background preloader

Wikimedia

Facebook Twitter

Wikimedia Foundation. Wikipedia home. En: Wikipedia - The Free Encyclopedia. De: Wikipedia - Die freie Enzyklopädie. Es: Wikipedia - La enciclopedia libre.

It: Wikipedia - L'enciclopedia libera. Fr: Wikipédia - L'encyclopédie libre. Ru: Википедия - свободная энциклопедия. Tr: Vikipedi - Özgür Ansiklopedi.

Wiktionary. En: Wiktionary - the free dictionary. De: Wiktionary. Tr: Vikisözlük - Özgür Sözlük. Hakkımızda Vikisözlük imece yöntemiyle çokdilli özgür bir sözlük oluşturma projesinin ürünüdür.

tr: Vikisözlük - Özgür Sözlük

Vikisözlük'ün Türkçe dilindeki sitesi 2 Mayıs 2004 tarihinde kurulmuştur. Bir ansiklopedi projesi olan Vikipedi'yi bütünleyici bir sözlük olması tasarlanan Vikisözlük bilinen sözlüklerin ötesine geçerek eş ve karşıt anlamlıları, atasözleri, deyimleri ve deyişleri içeren bir sözlük olmuştur. Amacımız, Vikisözlük'te sözcüklerin yalnızca anlamlarının yer alması değildir, onların gerçekten anlaşılır olmasıdır.

Bu nedenle, burada sözcüklerin anlamlarının yanısıra kullanım örneklerini, söyleniş biçimlerini, köken bilgilerini, eş ve karşıt anlamlıları ile diğer dillerdeki karşılıklarını bulabilirsiniz. Ru: Викисловарь. Deutschland - Wikipedia.