background preloader

טיהור קרקע

Facebook Twitter

טיהור קרקע קישון. Enviro-services.co. P0336.pdf. טיהור קרקע מזוהמת: הנעלמים שהמשרד לאיכות הסביבה שכח בדרך לפיתרון המשוואה. במשרד להגנת הסביבה כבר נערכים לקידום הטיפול בקרקעות מזוהמות: המשרד פרסם בשבועות האחרונים את טיוטת מדיניותו בנושא זה להערות הציבור, וזאת בטרם אושרה הצעת חוק מניעת זיהום קרקע וטיפול בקרקעות מזוהמות, התשע"א – 2011.

טיהור קרקע מזוהמת: הנעלמים שהמשרד לאיכות הסביבה שכח בדרך לפיתרון המשוואה

הצעת חוק זו נידונה רבות בכנסת ה-18 ויהיה ניתן יהיה לאשרה במושב זה מכיוון שחל עליה דין הרציפות. מדיניות זו מגלמת את נוהלי המשרד ואופן הפעולה בנושא קרקעות מזוהמות מול מחזיקים בקרקע, העוסקים בפעילות שיש בה סיכון לזיהום קרקע, ואלו אשר מחזיקים בקרקעות אשר באופן היסטורי בוצעה בהן פעילות בסיכון וכעת מעונינים לשנות יעוד במסגרת הליכי תכנון ובניה, לצורכי בנייה או לצרכים אחרים. נושא טיפול ושיקום קרקעות הועלה באופן נרחב גם בסטנדרטים ותקנים של בנייה ירוקה במתחמים אורבנים, באמצעות הענקת קרדיטציה לפרוייקטים מסוג זה. מדיניות זו, השואבת את כוחה מהצעת החוק הנ"ל, מעלה שאלות רבות אשר עדיין לא קבלו מענה ותלויות באופן הטמעת הנושא בגורמי הממשלה השונים ובהתנהגות שוק הנדל"ן בהתייחס לנושא הקרקעות המזוהמות. טיהור קרקעות: רווח נקי ליזמים זריזים - נדל"ן - TheMarker. בשנת 2002 רכשה חברת הנדל"ן המניב דנישרא-רניטק את מתחמי תדיראן בקרית עקרון, חולון, פתח תקוה ועפולה מחברת כור תעשיות תמורת 57 מיליון דולר.

טיהור קרקעות: רווח נקי ליזמים זריזים - נדל"ן - TheMarker

מדובר בחמישה מתחמים, שעליהם 130 אלף מ"ר בנוי של מפעלים ותיקים. במשך עשרות שנים עבדו שם מפעלי סוללות, מזגנים ומקררים שזיהמו את הקרקע במתכות כבדות ובכימיקלים מזיקים. במשך ארבע שנים השקיעה החברה 5 מיליון שקל בטיהור הקרקעות, וביוני 2006 מכרה ארבעה מן המתחמים המטוהרים לעוגן נדל"ן תמורת לא פחות מ-100 מיליון דולר. "עלינו על נישה? נדמה לי שכן", אומר מנכ"ל החברה עמיקם ברמן. ברמן אינו יחידי בתחום. הגאות בשוק הנדל"ן אינה רק פרי ביקושים גוברים, אלא גם תוצר של עתודות קרקע הולכות ומצטמצמות.

"עלות טיהור זיהומי הקרקע בישראל: 10 מיליארד שקל" - נדל"ן - TheMarker. ד"ר רפי מנדלבאום, מנכ"ל אל.די.די טכנולוגיות שעשתה מיפוי קרקעות מזוהמות עבור המשרד להגנת הסביבה, מעריך את עלות טיהור כלל הקרקעות המזוהמות בישראל ב-10 מיליארד שקל.

"עלות טיהור זיהומי הקרקע בישראל: 10 מיליארד שקל" - נדל"ן - TheMarker

"טכנולוגיות יש, הבעיה היא בדרך כלל של כסף. אפשר לעשות את זה בצורה נפלאה", אמר. הדברים נאמרו היום (ה'), במהלך כנס "הסביבה של המחר" של TheMarker בשיתוף חברת ואוליה, שנערך בתל אביב. את המושב פתח מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, שהציג את תוכנית הטיהור המקודמת באזור תע"ש השרון, שבעקבותיה צפויות להיבנות במקום עשרות אלפי דירות. "עלות טיהור המים הצפויה היא 600 מיליון שקל, וטיהור הקרקע 2 מיליארד שקל", אמר, "אם לא נשתמש בשיווק הקרקע כאמצעי מימון – אף אחד אחר לא ייתן את הכסף. "אין פתרון אמיתי לזיהום הקרקעות של ישראל, אם לא נדע לשלב את התכנון עם השיווק והדברים שצריך לתכנן כשאתה מגיע למקומות מרכזיים. לכן החלטנו להקים מינהלת לפתרון זיהום הקרקעות בכל המתחמים שצה"ל מפנה – זה לא היה בעבר. עוד לדבריו, "מדינת ישראל לוקחת אחריות על זיהום הקרקע בתחומה.

"אנו מציעים להסדיר בחקיקה את כל נושא הקרקע המזוהמת. "אי אפשר לנקות בבת אחת בכל מקום. ארגון עובדי המים - שיקום קרקע ומי תהום בישראל. איכות סביבה עלות השיקום של קרקעות מזוהמות בישראל מוערך בלמעלה מ- 8 מיליארדי שקלים.

ארגון עובדי המים - שיקום קרקע ומי תהום בישראל

הטכנולוגיות לשיקום, גם של מי התהום, קיימות ויש ליישם אותן בהקדם האפשרי כדי למנוע המשך התפשטות הזיהומים הקיימים רפי מנדלבאום* * מנכ"ל חברת LDD טכנולוגיות מתקדמות מאחר וטבעם של זיהומים קיימים להתפשט ולזהם קרקע ומי תהום מרוחקים ממקור הזיהום, העלויות לשיקום קרקע ומי תהום רק יגדלו אם הזיהומים הקיימים לא יטופלו בהקדם איחור ביישום הטכנולוגיות הקיימות גורם להמשך תנועה של כתמי הזיהום במי התהום, ויגרום להמשך זיהום מקורות מים נקיים בהיקפים הדומים להיקף ההתפלה המתוכנן במדינת ישראל. Ynet יתרון מחירי הנדל"ן: טיפול בקרקעות מזוהמות.

מחירי הנדל"ן היקרים חונקים מאות אלפי ישראלים.

ynet יתרון מחירי הנדל"ן: טיפול בקרקעות מזוהמות

לפחות בתחום אחד הם עשויים להביא תועלת - סיוע בשיקום הקרקעות המזוהמות ברחבי המדינה. רבים מהאתרים המזוהמים נמצאים במתחמים שהפכו לאזורי ביקוש נדל"ניים, כך שטיהורן של קרקעות אלה יכול להגדיל את היצע הקרקעות לבנייה או לאפשר הקמת שטחי פנאי איכותיים. כתבות נוספות בערוץ קיימות וכלכלה ירוקה של ynet: זיהום ומחנק באזור חיפה בגל שריפת פסולת דייגי יפו תובעים 196 מיליון שקל מהממשלה ועדה תחליט על ביטול תוכניות בנייה בחופים על פי נתוני המשרד להגנת הסביבה, ישנם אלפי דונמים מזוהמים בחומרים מסוכנים הפזורים על פני כ-3,200 אתרים ברחבי המדינה. P0763.pdf. LDD Technologies. עלות טיהור 23 אלף מוקדי זיהום הקרקע בישראל: 9 מיליארד שקל - נדל"ן - TheMarker.

בלב גוש דן, על דרך השלום, בסמוך לגבול תל אביב וגבעתיים, עומד מזה כ–17 שנה כאבן שאין לה הופכין שטח של כ–44 דונם.

עלות טיהור 23 אלף מוקדי זיהום הקרקע בישראל: 9 מיליארד שקל - נדל"ן - TheMarker

קרוב ל–50 שנה פעל שם מפעל תע"ש מגן של התעשייה הצבאית, וב–1997 הוא סגר את שעריו. במצב רגיל לא היתה נותרת חטיבת קרקע שכזו, הנטועה בלב אזור הביקוש ובבעלות המדינה, פנויה במשך זמן כה רב, וסביר שכבר מזמן היתה משווקת ליזמים כדי שיקדמו בה פרויקט בנייה למגורים. אלא שבקרקע הספציפית הזו התקיימו במשך מחצית מאה תהליכי ייצור שכללו שימוש בחומרים מסוכנים - מתכות כבדות, חומרים מסרטנים וציאנידים. מרבית השפכים של תהליכי ייצור אלה הוזרמו ללא טיפול לבורות ספיגה במשך שנים, וגרמו לזיהום קרקע ומי תהום בהיקף נרחב, שהובילו לפינוי קרקע מזוהמת לטיפול ברמת חובב ולסגירת בארות מים בסביבת המפעל. פרקטיקה נוספת שהיתה נהוגה במפעל היא הטמנת פסולת חומרים מסוכנים באופן לא מוסדר במחפורות בשטח, שמקומן המדויק של רובן לא ידוע עד היום. בסך הכל על פי ממצאי המחקר, יש כיום בישראל 23.1 אלף מוקדים שבהם קיים פוטנציאל של זיהום קרקע בעבר או בהווה.