background preloader

Mistrzowie Kodowania

Facebook Twitter

Mistrzowie kodowania - Gimnazjum nr 2 w Luboniu. "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.

Mistrzowie kodowania - Gimnazjum nr 2 w Luboniu

Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką. " (Bill Gates) Komputery stają się coraz bardziej niezastąpione w codziennym życiu i warto po prostu poznać i zrozumieć, nawet na prostych przykładach, ich możliwości. Jest bardzo prawdopodobne że dzisiejsi uczniowie właśnie z tych narzędzi będą korzystać w dorosłym życiu. Komputer stał się platformą na której można realizować różnorakie projekty: graficzne, muzyczne, reklamowe, analizować sprzedaż, sterować urządzeniami, procesami produkcyjnymi, robotami, wreszcie – wykonywać skomplikowane obliczenia i symulacje. Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Scratch to intuicyjny język programowania, pozwalający uczniom tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. Małgorzata Zgoła Zobaczcie prace kolegów! Wojtek Bohdan kl. Andrzej Gauza kl. Jakub i Marcin 2c.

Lightbot. The Foos — Fun computer programming for kids. Allcancode - Run Marco! The next chapters of the story are coming soon!

Allcancode - Run Marco!

Jungle Sequence of commands, iterations, conditions Ancient Temple Variables, memory, simple data-structures (Coming Soon) Surprise! Data-structures, functions, simple algorithms. Scratch - Imagine, Program, Share. Bo każdy może być programistą! Materiały do pobrania.

Koduj z Klasą. Kot Goni Mysz on Scratch. Code.org. Jak zostać projektantem? Pierwsze zajęcia w nowej edycji poświęciliśmy na doskonalenie jednej z najważniejszych programistycznych umiejętności.

Jak zostać projektantem?

O dziwo (a może wcale nie ;)) robiliśmy to zupełnie nie włączając komputerów! Korzystaliśmy na zajęciach z metody, która nazywa się design thinking (myślenie projektowe) i za pomocą której ludzie na całym świecie wymyślają i projektują rozwiązania do bardzo różnych problemów i wyzwań. A programowanie to przecież nic innego jak rozwiązywanie problemów i odpowiadanie na wyzwania – była to więc doskonała rozgrzewka przed pracą, jaka nas czeka w przyszłości. Zaczęliśmy zajęcia od kilku słów na temat tego, czym w ogóle jest design thinking – korzystaliśmy przy tym z materiałów zgromadzonych na stronie designthinking.pl.

Kiedy wyjaśniliśmy sobie znaczenie trudnych słów, takich jak empatyzacja czy prototyp, przeszliśmy do działania :) Najpierw – każdy sięgając do swojej wyobraźni – miał zbudować prototyp rozwiązania problemu, który dostał w tajemniczej kopercie. Kodable: Programming Curriculum for Elementary. Jak zaprojektować dobrą aplikację? My już wiemy!

Jak zaprojektować dobrą aplikację?

:) Wczoraj w Bibliotece Galerii Książki odbyły się warsztaty, na których grupa naszych Mistrzów (i nie tylko) razem z rodzicami wzięła udział w warsztatach z projektowania aplikacji mobilnej z pomocą techniki User Experience – czyli takiej, w której główny nacisk kładziemy na doświadczenia użytkownika, który ma z niej korzystać. Ponieważ działanie odbywa się w ramach projektu 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Najpierw dowiedzieliśmy się trochę o UXie i samej Nagrodzie. Webinarium Kodowanie Linki. Strona główna. Cześć, Dziewczyny!

Strona główna

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie i rozpoczęcia wspólnej przygody z programowaniem! Przygotowaliśmy dla Was serię zadań konkursowych, które pomogą Wam postawić pierwsze kroki w programowaniu. Nauczycie się z nami budować własne aplikacje, którymi będziecie mogły pochwalić się przed znajomymi. Ponadto mamy dla Was pulę nagród, które będziemy przyznawać Wam za rozwiązywanie zadań. Zadania będą pojawiać się co 2-4 tygodnie i będą zróżnicowane względem poziomu trudności – od prostych, które pomogą Wam opanować podstawy, po bardziej złożone, wymagające Waszej inwencji, ale dające też dużo więcej satysfakcji. :-) Finał akcji planujemy na koniec maja 2016. Nie czekajcie!

Powodzenia! Zespoły Google, Ocado Technology, Allegro.Tech i WebMuses. Kodable: Programming Curriculum for Elementary. Apki.org. Web Development. Scratch. Scratch to opracowany przez MIT (MIT Media Lab - Lifelong Kindergarten Group) wizualny język programowania dla najmłodszych - jego cechą wyróżniającą jest brak konieczności pisania kodu komputerowego - elementami składni tego języka nie są komendy pisane, a wizualne elementy / “klocki” kodu, które jedynie należy ze sobą połączyć.

Scratch

Język Scratch - co niezwykle istotne w przypadku uczenia dzieci - pozwala bardzo szybko osiągać efekty programowania - już jeden pojedynczy klocek można “wykonać” (co jest niecodzienną cechą na tle innych języków programowania). Dodatkowo do uruchomienia środowiska języka Scratch nie jest wymagana instalacja żadnych dodatkowych programów - wystarczy działająca przeglądarka internetowa, pracująca na komputerze z dowolnym systemem operacyjnym. Dodatkowo dzieci mogą założyć konto umożliwiające zapisywanie projektów w “chmurze”, dzięki czemu mają łatwy dostęp do swojej pracy również z poza szkoły.

Interpretacje i eksperymenty – programowanie. Czy da się tekst literacki przełożyć na język programowania?

Interpretacje i eksperymenty – programowanie

Oczywiście, że tak! Jedyne czego potrzeba, to rozumienie tego, co czytamy, wyobraźnia i trochę koderskich umiejętności. Że nie jest to wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać mówimy w kolejnej animacji z serii „Interpretacje i eksperymenty”. Koniecznie do obejrzenia i wypróbowania! Scratch Offline Editor. You can install the Scratch 2.0 editor to work on projects without an internet connection.

Scratch Offline Editor

This version will work on Mac, Windows, and some versions of Linux (32 bit). Note for Mac Users: the latest version of Scratch 2.0 Offline requires Adobe Air 20. To upgrade to Adobe Air 20 manually, go here. Scratch Offline Editor Next download and install the Scratch 2.0 Offline Editor Mac OS X - Download Mac OS 10.5 & Older - Download. Scratch - Imagine, Program, Share. Koduj z Klasą. Learn to code. Khan Academy. Code.org. Anybody can learn. Lightbot. Scratch Day. Programowanie jest proste. 5-Powodów-by-uczyć-dzieci-programowania.