background preloader

Scratch - Imagine, Program, Share

https://scratch.mit.edu/

Related:  Mistrzowie KodowaniacdTech in ELT 2

Jak zostać projektantem? Pierwsze zajęcia w nowej edycji poświęciliśmy na doskonalenie jednej z najważniejszych programistycznych umiejętności. O dziwo (a może wcale nie ;)) robiliśmy to zupełnie nie włączając komputerów! Korzystaliśmy na zajęciach z metody, która nazywa się design thinking (myślenie projektowe) i za pomocą której ludzie na całym świecie wymyślają i projektują rozwiązania do bardzo różnych problemów i wyzwań. A programowanie to przecież nic innego jak rozwiązywanie problemów i odpowiadanie na wyzwania – była to więc doskonała rozgrzewka przed pracą, jaka nas czeka w przyszłości. Zaczęliśmy zajęcia od kilku słów na temat tego, czym w ogóle jest design thinking – korzystaliśmy przy tym z materiałów zgromadzonych na stronie designthinking.pl. Kiedy wyjaśniliśmy sobie znaczenie trudnych słów, takich jak empatyzacja czy prototyp, przeszliśmy do działania :)

Aktywizujące metody nauczania Proponowane w programie KOSS sposoby pracy dalekie są od suchego przekazu abstrakcyjnych wiadomości; angażują uczniów emocjonalnie, budzą ich zainteresowanie oraz motywację, uczą samodzielnego myślenia i działania. Twórcy programu zakładają, że nauczyciele będą wykorzystywać w pracy różnorodne, wzajemnie dopełniające się metody dydaktyczne. Obok metod aktywizujących zachęcają do stosowania tradycyjnych metod dydaktycznych – prezentacji, miniwykładów, rozmowy nauczającej czy pamięciowego opanowania fragmentów materiału z podręcznika. Uczniowie mogą na zajęciach pracować indywidualnie, w parach, w kilkuosobowych grupach, proponujemy także zadania i projekty, które realizować będzie wspólnie cała klasa. 5 narzędzi do tworzenia ładnych treści Nie każdy potrafi obsługiwać programy graficzne, nie każdy wie jak sprawić, by zdjęcie wyglądało lepiej, nie każdy rodzi się z umiejętnością tworzenia przyjemnych dla oka treści. Wszyscy natomiast lubimy, gdy nasze prace są chwalone za estetykę – niezależnie od tego, czy chodzi o wpis na blogu, prezentację na studiach, czy zaproszenie na wieczór panieński. Na szczęście żyjemy w czasach, w których wystarczy znać kilka dobrych miejsc, by zmienić nudny wpis na blogu, czy oklepany do bólu schemat prezentacji w coś atrakcyjnego dla odbiorcy.

Polska Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego Witamy na stronie Szkoły Polskiej im.ks. Jana Twardowskiego w Bellevue. Zajęcia w naszej szkole odbywają się w godzinach 18:00 - 20:15 we środy w salach szkolnych chrześcijańskiego centrum unitariańskiego w Bellevue [mapa]. Nasza szkoła oferuje nauczanie w klasach 0-8 szkoły podstawowej. Ciekawy program nauczania obejmujący naukę języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej został w całości opracowany przez doświadczonych nauczycieli, rozumiejących specyfikę nauczania za granicą.

Jak zaprojektować dobrą aplikację? My już wiemy! :) Wczoraj w Bibliotece Galerii Książki odbyły się warsztaty, na których grupa naszych Mistrzów (i nie tylko) razem z rodzicami wzięła udział w warsztatach z projektowania aplikacji mobilnej z pomocą techniki User Experience – czyli takiej, w której główny nacisk kładziemy na doświadczenia użytkownika, który ma z niej korzystać. Ponieważ działanie odbywa się w ramach projektu 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K.

Gramatyczne frytki ~ Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Wiadomo, że każde dziecko lubi frytki. Kiedyś zaproponowałam moim uczniom pracę w McDonaldzie. Oczywiście wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Dzieciaki dostały kubeczki z nazwami części mowy, które zrobiłam na wzór tych z McD i garść patyczków na których były wypisane wyrazy. Ich zadanie polegało na posortowaniu frytek i umieszczeniu ich w odpowiednich kubeczkach.

Narzędzia do tworzenia ładnych treści cz.II Publikując pierwszą część wpisu o darmowych narzędziach do tworzenia ładnych treści, nie planowałam kontynuacji. Nie przewidziałam również jego ogromnej popularności, a w ciągu zaledwie kilku dni wskoczył do pierwszej dziesiątki najchętniej odwiedzanych wpisów. To sprawiło, że za każdym razem, gdy trafiałam na ciekawą aplikację, której jeszcze nie znałam, zaczynałam myśleć o kolejnej odsłonie. W końcu uzbierało się tego na tyle dużo, że mogę podzielić się z Wami dodatkową porcją pomocników.

andyk Na niniejszej stronie gromadzone są proste skrypty dla systemów operacyjnych linux / unix. Jeśli chcesz, żeby znalazł się tutaj również Twój skrypt, bądź zmodyfikowałeś już istniejący, przyślij go wraz z opisem. Lista dyskusyjna Skrypty - podyskutuj z innymi o skryptach (nie działa z braku serwera - jeśli możesz udostępnić serwer dla listy dyskusyjnej o skryptach pod GNU Mailman - proszę o wiadomość) Księga gości - uwagi i opinie o niniejszej stronie To_do (do zrobienia) - przeczytaj w czym możesz pomóc: Zamiana nazw plików z wielkich liter na małe

Mistrzowie kodowania - Gimnazjum nr 2 w Luboniu "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką." (Bill Gates) Komputery stają się coraz bardziej niezastąpione w codziennym życiu i warto po prostu poznać i zrozumieć, nawet na prostych przykładach, ich możliwości. Jest bardzo prawdopodobne że dzisiejsi uczniowie właśnie z tych narzędzi będą korzystać w dorosłym życiu. Komputer stał się platformą na której można realizować różnorakie projekty: graficzne, muzyczne, reklamowe, analizować sprzedaż, sterować urządzeniami, procesami produkcyjnymi, robotami, wreszcie – wykonywać skomplikowane obliczenia i symulacje.

Related: