background preloader

Infa

Facebook Twitter

Book Creators. Start Recording! Online Quiz Creator: Play or Make a Quiz for Free! Free apps list. Jak zrobić plakat w Power Point. GIFPAL - Make GIF animations online with webcam and images.

BEZPIECZNA W SIECI. Quizy, gry, puzzle - Bezpiecznie w Internecie. Trening kompetencji cyfrowych. "Trening kompetencji cyfrowych" to projekt realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange przy wsparciu Ministerstwa Administracji Cyfryzacji.

Trening kompetencji cyfrowych

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród uczniów. W ramach projektu przygotowane zostały materiały edukacyjne dotyczące zwiększania kompetencji cyfrowych młodych ludzi niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa online. Poradnik dotyczący bezpieczeństwa w serwisie Facebook: Poradnik "Dbaj o Fejs" - edycja II (pdf) ABC bezpieczeństwa w sieci. Wiedza w pigułce Każdego dnia porozumiewamy się z ludźmi.

ABC bezpieczeństwa w sieci

Kiedy robisz zakupy, nie przeszkadza Ci, że ktoś jest świadkiem wymiany zdań ze sprzedawcą. Nie chcesz jednak, aby Twoją poufną rozmowę z przyjaciółką słyszała osoba postronna. Komunikacja publiczna i komunikacja prywatna znacznie się od siebie różnią. W komunikacji publicznej uczestniczy duża liczba osób, w komunikacji prywatnej — niewielka i ściśle określona grupa. Poza nadawcą i odbiorcą do wiadomości prywatnej w serwisie społecznościowym oraz na forum ma wgląd administrator. Jeśli zamieścisz jakieś dane (zdjęcia, teksty) na dysku swojego komputera, to dostęp do nich będą miały właściwie tylko osoby korzystające z tego sprzętu. W sieci — podobnie jak w rzeczywistości poza nią — należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz, nie podawaj żadnych informacji na swój temat. Pomysł na lekcję. Dwadzieścia rzeczy, które należy wiedzieć o przeglądarkach i internecie. IlustracjeChristoph Niemann Autorzy i redaktorzyMin Li Chan, Fritz Holznagel, Michael Krantz Opiekun projektuMin Li Chan & The Google Chrome Team Projekt graficznyFiPaul Truong OpracowanieFi Szczególne podziękowania.

Dwadzieścia rzeczy, które należy wiedzieć o przeglądarkach i internecie

Baltie

Płatek śniegu. Blabberize.com - Got a picture? Blabberize it! Information Is Beautiful. Lino - Sticky and Photo Sharing for you. NowoczesneNauczanie.pl. Webaplikacje dla Webmasterów. Komputerowe narzędzia. Wordle, Tagxedo i inne generatory – urokliwe chmury tagów/słów.

Chmury słów (tagów) to wspaniałe i unikalne narzędzie do zobrazowania słów.

Wordle, Tagxedo i inne generatory – urokliwe chmury tagów/słów

Przypadkowa zbitka słów, porozrzucanych w artystycznym nieładzie, zazwyczaj skutecznie przyciąga uwagę i, dzięki zastosowaniu różnych rozmiarów i kolorów czcionek, pozwala na uwypuklenie określonych treści. Najczęściej najbardziej wyróżnione, tj. największe, są te, które najczęściej występują w tekście źródłowym. Na dodatek można popuścić wodze wyobraźni i porozrzucane wyrazy ograniczyć w określonym kształcie. Do generowania chmur słów najprościej użyć któregoś z bezpłatnych narzędzi w sieci.

Oto niektóre z nich: Najstarszym i najpopularniejszym jest Wordle, określany gdzieniegdzie jako król generatorów chmur słów. Tagxedo (www.tagxedo.com) to darmowe narzedzie o funkcjonalności w zasadzie przewyższajacej inne generatory chmur. Narzędzia i aplikacje internetowe: Tagxedo. Tagxedo: Tagxedo automatycznie tworzy ciekawe grafiki z odpowiednio ułożonych słów pobranych z jakiegoś źródła (np. z pliku, bloga, strony internetowej itp.).

Narzędzia i aplikacje internetowe: Tagxedo

Efekty są zaskakujące. Obejrzyjcie samouczek: Przykłady. Tagxedo. Info. Bloggif : Bezpłatne edycji zdjęć i tworzenia animacji GIF w Internecie! Subtitle movie. SOCRATIVE – Prosty system do głosowania, a tyle radochy :) Kupiłam routerek, uczeń zainstalował i mam “free Wi-Fi” hotspot na biurku.

SOCRATIVE – Prosty system do głosowania, a tyle radochy :)

Nazywa się sala 206. Dostęp do sieci otwarty. Jestem od tego czasu jedną z bardziej popularnych nauczycielek w szkole. Jest więc ten routerek moim oczkiem w głowie, a dzieciaki mogą ze swoich smartfoników i innych urządzeń w klasie i jej pobliżu korzystać, w granicach przyzwoitości. Słowniki online, Google, Wikipedia, Facebook – często goszczą na naszych lekcjach.

Ostatnio dużo frajdy dostarcza nam bardzo przyjazne narzędzie – Socrative. Moja ulubiona funkcja, to gra “Space Race” – wyścig animacji – małych statków kosmicznych, które szybują po ekranie od lewej, do prawej, gdy uczniowie odpowiedzą poprawnie na pytania. Na pierwszych zajęciach pokazałam uczniom quiz ulożony przez siebie. Jak stworzyć grę Space Race. BuiLD YouR WiLD SeLF.

O Windowsach

Filmik ze slajdów - Sportarten. Kilka sposobów na tworzenie ankiet, quizów i testów online. Nie trzeba nikogo przekonywać do przewagi jaką mają quizy i testy internetowe nad tradycyjną formą papierową.

Kilka sposobów na tworzenie ankiet, quizów i testów online

Obecnie jest dość dużo serwisów internetowych, które pozwalają na tworzenie ankiet i różnego rodzaju quizów/testów, a jednocześnie pozwalają uzyskać bezpośrednią informację zwrotną od ankietowanych. Część z tych serwisów pozwala dodatkowo dołączyć grafiki oraz pliki multimedialne i naturalnie – co nie jest bez znaczenia – oszczędzamy czas i papier na drukowanie formularzy. Poniżej podaję parę sposobów na tworzenie quizów i testów online. Tworzenie ankiet z Google Forms Weźmy na początek Google Forms. Z pomocą Google Forms możesz tworzyć pytania z możliwością wyboru kilku odpowiedzi, prawda/fałsz, możesz też wzbogacić formularz o wideo lub grafiki. Plakat w PowerPoint.. czemu nie? Jeśli mowa o plakatach to w zasadzie można je stworzyć w dowolnym programie z minimalnym zestawem narzędzi graficznych.

Plakat w PowerPoint.. czemu nie?

Jedni korzystają z zaawansowanych kombajnów graficznych dla innych w zupełności wystarczy Microsoft Word. Można jednak bardzo szybko zrobić ciekawy poster również w programie PowerPoint (najlepiej 2010), chociażby z tego względu, że ma większe możliwości graficzne niż wspomniany wcześniej Word. W tym artykule postaram się pokazać jak można w ciągu kilkunastu minut (pod warunkiem, że koncepcję projektu mamy już w głowie) stworzyć prosty plakat w formacie kartki A4, z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w programie PowerPoint 2010. Pierwsza i najważniejsza rzecz to ustawienie odpowiednich wymiarów naszego plakatu.

Standardowe wymiary slajdów nie bardzo będą się do tego nadawać więc musimy je zmienić. Lechosław Hojnacki. Dziecko w Sieci 2.0. B U B O L E. Hipopotam Studio. Graffiti Creator. Zajęcia komputerowe SP. Tajniki szybkiego pisania na klawiaturze « e-Bachorzew. Zasady surfowania po internecie.