background preloader

Multimedia w szkole

Facebook Twitter

Consumer Classroom. "Lektury w kadrze" WiOO. Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania została zarejestrowana w lutym 2007 r. w Poznaniu. Powstała z konieczności zintegrowania wielu rozproszonych inicjatyw o podobnym charakterze, działających w kraju i poza jego granicami, celem połączenia sił i wspólnego działania w imię popularyzacji idei wolnego i otwartego oprogramowania. Fundacja powołana została przede wszystkim z potrzeby wspierania rozwoju demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego. Integralną częścią tego procesu jest informatyzacja. Film przygotowany przez Linux Foundation Polskie szkolnictwo jest ukierunkowane na naukę obsługi wybranych, zamkniętych aplikacji, znajomość których nie jest równoznaczna z umiejętnością pracy z komputerem.

Wolne i Otwarte Oprogramowanie umożliwia darmowe użytkowanie zróżnicowanych, a przy tym przyjaznych użytkownikowi narzędzi, które można swobodne kopiować, używać i przekazywać innym. Otwarte i darmowe zasoby. AntyWeb. Edukator.

Web 2.0

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. EduTIKacja. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK ) w rozwijaniu kompetencji zawodowych i społecznych osób z mniejszymi szansami | Konferencje FRSE. Dla współczesnych zjawisk społecznych i ekonomicznych nowe technologie informacyjno-komunikacyjne mają coraz większe znaczenie. Rośnie liczba użytkowników Internetu, rosną zasoby WWW, a także gama możliwości jakie daje nam sieć. Technologie wkraczają w coraz to nowe dziedziny życia, a komputery stają się ważnym narzędziem nauki, pracy, rozrywki. Internet jest nie tylko źródłem wiedzy i informacji, środkiem wymiany handlowej czy komunikacji, ale również życia towarzyskiego i kulturalnego. Różnorodność, z jaką spotykamy się w Internecie, pozwala stwierdzić, że nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne mogą stać się doskonałym narzędziem do zmniejszenia nierówności społecznych i zwiększenia szans życiowych osób wykluczonych.

Z opublikowanej przez Komisję Europejską rocznej tablicy wyników Europejskiej agendy cyfrowej wynika, że 95 proc. Europejczyków ma dostęp do stałego łącza szerokopasmowego. Civilia - Portal edukacji medialnej. Fundacja Nowoczesna Polska. Cyfrowa-Przyszlosc-Katalog-Kompetencji-Medialnych-i-Informacyjnych1.pdf. NInA. Mobile. Narodowy Instytut Audiowizualny – instytucja kultury powołana w celu digitalizacji, udostępniania i promocji polskiego dziedzictwa audiowizualnego – w ciągu kilku lat swojej działalności zrealizował blisko 200 projektów na różnych polach: wydawniczym, produkcji i rejestracji dzieł audiowizualnych i audialnych, wydarzeń artystycznych oraz edukacji medialnej. Staramy się współtworzyć szerokie horyzonty audiowizualności – wspierać projekty eksperymentalne i twórczo rozwijające pojęcie nowych mediów oraz przyczyniać się do ocalenia najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej Rejestracje wydarzeńNInA rejestruje wartościowe artystycznie zjawiska polskiej kultury.

Wśród kilkudziesięciu materiałów znajdują się spektakle operowe, teatralne, koncerty, debaty, relacje z festiwali i konferencji. Współpracujemy z Polskim Radiem PR 2 oraz TVP Kultura oraz instytucjami kultury realizującymi projekty o szczególnym znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej. Centrum Edukacji Obywatelskiej - Strona główna.

Włącz się. Młodzi i media. Jeden Świat - kluby filmowe. Komentuj, Nie obrażaj. Filmoteka Szkolna. Legalna Kultura. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Premierowo film zostanie zagrany w kinach: Warszawa Kinoteka, Plac Defilad 1www.kinoteka.pl KrakówKino Agrafka, ul. Krowoderska 8www.kinoagrafka.pl PoznańKino Malta, ul. OlsztynKino Awangarda 2 - Książnica Polska, Plac Jana Pawła II 2/3ww.awangarda.olsztyn.pl WrocławKino Helios Nowe Horyzonty, ul.

Kolejne pokazy: od 2 listopada ŁódźKino Charlie, Piotrkowska 203/205 www.charlie.pl 5 listopada BiałystokKino Forum, ul. Od 9 listopada Ostrowiec ŚwiętokrzyskiKino Etiuda, Al. 3-go maja 6www.kino.etiuda.o-c.pl konkurs Dla wszystkich młodych widzów przygotowaliśmy konkurs. Prasa o filmie (...) szczerość w mówieniu o trudnych sprawach to jedna z największych zalet filmu. Filmweb (...) imponująca wydaje się zręczność reżysera, za jednym zamachem snującego historię o inicjacji i opowieść o odchodzeniu. Stopklatka Sprawnie zrealizowany i rewelacyjne przez młodych aktorów zagrany film, w którym męska przyjaźń i pasja życia stają naprzeciwko śmierci. Portal Filmowy Bruce Webb w swoim filmie nie uznaje tematów tabu. Ekran 2.0. EKRAN 2.0 to internetowy pakiet lekcji filmowych przeznaczony dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Będzie on dostępny po zalogowaniu, równolegle na stronach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej (NHEF) www.nhef.pl oraz w edukacyjnej bibliotece multimedialnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) NINATEKA EDU www.nina.gov.pl. Projekt powstał w oparciu o książkową wersję pakietu, która trafiła do kilku tysięcy szkół w Polsce. Pozytywne recenzje i ogromne zainteresowanie skłoniły organizatorów do stworzenia wersji online. W skład zestawu wchodzą scenariusze lekcji, karty pracy i prezentacje multimedialne wraz z fragmentami filmów ilustrującymi tematy poruszane w EKRANIE 2.0.

Rozszerzona wersja materiałów dydaktycznych, stworzona przez ekspertów w dziedzinie filmu i edukacji filmowej obejmuje zagadnienia m.in.: struktury i narracji filmowej, zniekształceń rzeczywistości w obrazie filmowym, filmu jako źródła historycznego czy pojęcia audiowizualności. Idea - nowe media. Porzućmy uprzedzenia i poszukajmy razem języka, który pogodzi cyfrowych „imigrantów” i „tubylców”. Nauczycieli i uczniów. Sprawi, że szkoła będzie bliższa wymogom współczesności, a uczniowie staną się lepszymi użytkownikami mediów. więcej...

Porzućmy uprzedzenia i poszukajmy razem języka, który pogodzi cyfrowych „imigrantów” i „tubylców”. Nauczycieli i uczniów. Na tej stronie prezentujemy, przygotowane we współpracy z nauczycielami, scenariusze lekcji pozwalające włączyć do prowadzonych zajęć wątki z obszaru nowych mediów. Znajdą tu Państwo także opisy bezpłatnych i ogólnodostępnych narzędzi, które można wykorzystać w pracy z uczniami. Nasze przedsięwzięcie wychodzi naprzeciw potrzebie coraz intensywniejszego włączania do programu zajęć szkolnych, wspominanej także w podstawie programowej, edukacji medialnej. Pokazujemy, jak wykorzystać gry komputerowe i telefony komórkowe jako pretekst do rozmów związanych z tematyką lekcji. Powrót... Biblioteka w Szkole. 08.04.2014 | Marcowe "Wszystko dla Szkoły" Zachęcamy do zapoznania się z zawartością marcowego numeru "Wszystko dla Szkoły" - miesięcznika z materiałami graficznymi dla szkół.

Tam m.in. duży plakat z okazji 10. rocznicy obecności Polski w UE, gazetka ścienna z okazji Roku Jana Karskiego, plakat z dyktandem do rozwiązywania na lekcji, plakat "jak się uczyć, żeby umieć" i wiele innych. Cena zestawu: 13 zł. Prenumerata roczna: 156 zł. Zapraszamy! 08.04.2014 | XXI Słupska Wiosna Literacka W imieniu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku zapraszamy do udziału w XXI Słupskiej Wiośnie Literackiej, czyli cyklu spotkań autorskich, które odbędą się w dniach 12-16 maja 2014 r.

Więcej informacji 02.04.2014 | Kwietniowa "Biblioteka w Szkole" Ukazał się kwietniowy numer "Biblioteki w Szkole"! W nim m.in. scenariusze i materiały repertuarowe z okazji Roku Jana Karskiego, Roku św. 01.04.2014 | Obradowało X Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego Czytaj więcej 31.03.2014 | Przekaż 1% podatku na TNBSP.