background preloader

AntyWeb

AntyWeb
Witamy w Antyweb Stworzyliśmy dla Was na nowym Antyweb forum dyskusyjne, które służyć ma przede wszystkim swobodnej wymianie zdań na tematy technologiczne. Chcielibyśmy aby to było miejsce interesującej wymiany doświadczeń, w którym każdy zainteresowany tematyką technologiczną znajdzie miejsce dla siebie, w którym też znajdzie pomoc lub rozwiązanie problemu, z którym aktualnie się boryka, oczywiście związanym z naszą tematyką.

http://antyweb.pl/

Related:  vocadoBroker informacji56246

Mobile Narodowy Instytut Audiowizualny – instytucja kultury powołana w celu digitalizacji, udostępniania i promocji polskiego dziedzictwa audiowizualnego – w ciągu kilku lat swojej działalności zrealizował blisko 200 projektów na różnych polach: wydawniczym, produkcji i rejestracji dzieł audiowizualnych i audialnych, wydarzeń artystycznych oraz edukacji medialnej. Staramy się współtworzyć szerokie horyzonty audiowizualności – wspierać projekty eksperymentalne i twórczo rozwijające pojęcie nowych mediów oraz przyczyniać się do ocalenia najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej Rejestracje wydarzeńNInA rejestruje wartościowe artystycznie zjawiska polskiej kultury. Wśród kilkudziesięciu materiałów znajdują się spektakle operowe, teatralne, koncerty, debaty, relacje z festiwali i konferencji. Współpracujemy z Polskim Radiem PR 2 oraz TVP Kultura oraz instytucjami kultury realizującymi projekty o szczególnym znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej

Rozpoznawanie czcionek za pomocą “What the font?!” - Recenzje "What the font?!" to proste w użyciu narzędzie, które pomoże nam przy identyfikacji nieznanych nazw czcionek. Wystarczy załadować obrazek z próbką fonta lub podać do niego adres URL, a skrypt zajmie się resztą. #1: Przygotowanie próbki

Infobroker - zawód przyszłości Działalność brokerów informacji przybiera różne formy. Znajdują się wśród nich zarówno indywidualni konsultanci jak i wieloosobowe firmy. Część infobrokerów specjalizuje się w jednej lub dwóch dziedzinach, część działa na wielu polach. Jednak najważniejszą cechą tego zawodu jest praca na własny rachunek. Idea - nowe media Porzućmy uprzedzenia i poszukajmy razem języka, który pogodzi cyfrowych „imigrantów” i „tubylców”. Nauczycieli i uczniów. Sprawi, że szkoła będzie bliższa wymogom współczesności, a uczniowie staną się lepszymi użytkownikami mediów. więcej... Porzućmy uprzedzenia i poszukajmy razem języka, który pogodzi cyfrowych „imigrantów” i „tubylców”. Nauczycieli i uczniów.

Komputer Świat Spekulowano od tym od miesięcy. Nikt jednak nie chciał oficjalnie się do niczego przyznać. Aż w końcu dotarliśmy do informacji o korespondencji między przedstawicielami NK.pl oraz Facebooka, z której wynika jednoznacznie, że Facebook planuje wkrótce przejąć największy polski portal społecznościowy. Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji Kim jest specjalista informacji? Czym się zajmuje i jakich kompetencji wymaga od niego pracodawca? Jaka jest przyszłość zawodów informacyjnych? – czytaj w artykule, a dowiesz się też, czym zajmuje się w pracy napastnik Giblartaru, Jeremy Lopez.

This account has been suspended - pomoc Podczas przenoszenia bloga na inny serwer pojawiła się informacja, że moje konto zostało zawieszone. Jak się później okazało jest wiele przyczyn tego komunikatu. Warto przyjrzeć się temu bliżej bo może zdarzyć się tak, że nasza strona pojawiać się będzie tylko niektórym użytkownikom. Jak wygląda komunikat? This account has been suspended. Ekran 2.0 EKRAN 2.0 to internetowy pakiet lekcji filmowych przeznaczony dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Będzie on dostępny po zalogowaniu, równolegle na stronach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej (NHEF) www.nhef.pl oraz w edukacyjnej bibliotece multimedialnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) NINATEKA EDU www.nina.gov.pl. Projekt powstał w oparciu o książkową wersję pakietu, która trafiła do kilku tysięcy szkół w Polsce. Pozytywne recenzje i ogromne zainteresowanie skłoniły organizatorów do stworzenia wersji online. W skład zestawu wchodzą scenariusze lekcji, karty pracy i prezentacje multimedialne wraz z fragmentami filmów ilustrującymi tematy poruszane w EKRANIE 2.0. Rozszerzona wersja materiałów dydaktycznych, stworzona przez ekspertów w dziedzinie filmu i edukacji filmowej obejmuje zagadnienia m.in.: struktury i narracji filmowej, zniekształceń rzeczywistości w obrazie filmowym, filmu jako źródła historycznego czy pojęcia audiowizualności.

Kształcenie brokerów informacji w Polsce / Education information brokers in Poland Karolina Kustra Kształcenie brokerów informacji w Polsce Wstęp Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK ) w rozwijaniu kompetencji zawodowych i społecznych osób z mniejszymi szansami Dla współczesnych zjawisk społecznych i ekonomicznych nowe technologie informacyjno-komunikacyjne mają coraz większe znaczenie. Rośnie liczba użytkowników Internetu, rosną zasoby WWW, a także gama możliwości jakie daje nam sieć. Technologie wkraczają w coraz to nowe dziedziny życia, a komputery stają się ważnym narzędziem nauki, pracy, rozrywki.

10 zawodów przyszłości Pisałem kilka godzin temu o zestawieniu dobrze płatnych profesji, okazuje się (nie po raz pierwszy), że w IT nieźle płacą. I będą płacić, bo ta branża rozwija się bardzo dynamicznie, z każdym rokiem powinna odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu i w gospodarce. Przy tej okazji zacząłem się zastanawiać nad zawodami, które dzisiaj mogą wydawać się czymś dziwnym, niespotykanym i oderwanym od rzeczywistości, ale za jakiś czas przestaną szokować. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej Premierowo film zostanie zagrany w kinach: Warszawa Kinoteka, Plac Defilad 1www.kinoteka.pl KrakówKino Agrafka, ul. Krowoderska 8www.kinoagrafka.pl PoznańKino Malta, ul.

PB 2013/2: Obowiązki i kompetencje przedstawicieli zawodów informacyjnych. Perspektywa pracodawcy - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Ogólnopolski portal bibliotekarski Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach e-mail: Adam.Jachimczyk@ujk.edu.pl Artykuł pochodzi z Przeglądu Bibliotecznego nr 9/2013 Biblioteka w Szkole 08.04.2014 | Marcowe "Wszystko dla Szkoły" Zachęcamy do zapoznania się z zawartością marcowego numeru "Wszystko dla Szkoły" - miesięcznika z materiałami graficznymi dla szkół. Tam m.in. duży plakat z okazji 10. rocznicy obecności Polski w UE, gazetka ścienna z okazji Roku Jana Karskiego, plakat z dyktandem do rozwiązywania na lekcji, plakat "jak się uczyć, żeby umieć" i wiele innych. Cena zestawu: 13 zł. Prenumerata roczna: 156 zł. Zapraszamy!

Related: