background preloader

שמירת טבע

Facebook Twitter

Ynet תיעוד: כך צדים חוחיות בטבע באור יום - ירוק. בסוף החודש שעבר, במהלך סיור באזור טובא-זנגריה, ליד ראש פינה, הבחין נתן באינוסוביץ, פקח במחוז צפון של רשות הטבע והגנים במספר חשודים, כשהם עסוקים בציד חוחיות, ציפורי שיר מוגנות.

ynet תיעוד: כך צדים חוחיות בטבע באור יום - ירוק

באינוסוביץ שסיים לפרק זירת מלכודות של חוחיות באזור, מספר כי באזור רמת כורזים מתנהלת פעילות ציד לאור יום. (צילום: רן אסולין, רשות הטבע והגנים, shutterstock) "מדובר באזור עשיר במסלעות בזלת ועצי שיזף. החוחיות מגיעות אליו כדי למצוא מזון. האם מינים פולשים הם העתיד? מגוון מינים מגוון מינים הוא מושג הכולל מספר מדדים המתארים את השפע והעושר של החיים, אם בשטח מסוים או בביוספרה כולה.

האם מינים פולשים הם העתיד?

אנו אוהבים מגוון מינים גבוה מסיבות רבות, שחלקן שנוי במחלוקת, אבל ניתן לצמצם את הדיון בנושא השאיפה למגוון גבוה בעובדה שמין שנעלם לא יחזור יותר. מערך גנטי שהתפתח במשך מיליוני שנים ונעלם שווה ערך למידע שאבד. ‫אלופי הנדידה 2016‬‎ ‫צבא הגנה לטבע 2016‬‎ The Great White Pelican hc 2015. Ynet תוכי ש"נכחד" לפני 103 שנה - נמצא באוסטרליה - דיגיטל.

תוכי הלילה - יצור שוכן קרקע הנחשב לאחת הציפורים המסתוריות בעולם, נעלם מעל פני האדמה לפני כ-100 שנים.

ynet תוכי ש"נכחד" לפני 103 שנה - נמצא באוסטרליה - דיגיטל

שני שלדים של הציפור שהתגלו בין השנים 1990 ל-2006 רק חיזקו את הסברה כי הציפור נכחדה. שביב תקווה התעורר ב-2013 כאשר צלם טבע בשם ג'ון יאנג הצליח לתעד בווידאו מספר שניות של הציפור. הסברה כי הציפור בחיים קיבלה גיבוי לאחר שאחת מהן נלכדה לאחרונה והצפרים חוגגים ומכנים את התגלית "הגילוי של המאה". התוכי, שקיבל את השם פדרו, נמצא על ידי חוקרים באזור בקווינסלנד ששטחו 56,000 דונם.

החוקרים הניחו מצלמות ברחבי האזור שבו הצליח הצלם לתפוס את התוכי הנעלם, עקבו אחרי הקולות שהיו מזוהות עם הציפור ואז הצליחו ללכוד אותה. הוא חי! עולים חדשים עם כנפיים: המבצע הגדול להצלת הנשרים בישראל. בשעה 2:45 לפנות בוקר ביום שישי הגיע מבצע בלתי-שגרתי של עלייה ארצה לשיאו.

עולים חדשים עם כנפיים: המבצע הגדול להצלת הנשרים בישראל

אחרי ארבע שעות טיסה הורדו בזה אחר זה ממטוס של חברת ארקיע כלובים ובתוכם נשרים מקראיים שהובאו מקטלוניה שבספרד. קרוב לשני עשורים עברו מאז עלה הרעיון להעלות נשרים מקראיים לארץ בעקבות הרעלות שסיכנו את האוכלוסייה הישראלית בהכחדה, ועד שהמבצע קרם עור וגידים ויצא לדרך. בצל גל הרעלות הנשרים של החודשים האחרונים, שפגע ב-11% מאוכלוסיית הנשרים בישראל, נחת הגל השלישי והגדול ביותר של נשרים מקראיים שהגיעו מהגולה.

‫פרופ’ יוסי לשם - אירוע נחיתת החירום של טיסת 'יו-אס איירוייס' - חקר אירוע ציפורים‬‎ ‫מרצה : לירז כברה -שדמיות או לא להיות – התנאים להצלחת הקינון של שדמית אדומת הכנף בעמק החולה‬‎ יוסי לשם מציל מטוסים. סרטון אקולוגי #1 מה אנחנו עושים לציפורים? - ירוק עד - אקולוגיה ואיכות הסביבה. ‫מיזם התנשמות והבזים בבקעת בית נטופה - עברית‬‎ ‫לטוס בשלום עם הציפורים‬‎ ‫מיזם השדמיות אדומות הכנף בעמק החולה.

‫צלמים מטרידים ציפורים מקננות. Ynet אמא ואבא מחכים: המזל של החיוויאי הפצוע - ירוק. אמיר לוי, אורי דוידוביץ ויוגב אטיאס, צילום סטילס: ירון רוזנטל ועמיחי יוגב נודד יחד עם ההורים.

ynet אמא ואבא מחכים: המזל של החיוויאי הפצוע - ירוק

עונת הקינון של העופות הדורסים באזור שפלת יהודה הגיעה לסיומה והגוזלים הקטנים הפכו לפרחונים חזקים. הם עזבו את הקן בקיץ והחלו להתרגל לחיים עצמאיים יותר, אך עדיין שוהים לצד הוריהם. האתגר המרכזי על הפרק: הכנות לקראת הנדידה הגדולה שנמצאת בעיצומה. היעד: אלפי קילומטרים לאפריקה הרחוקה. חיוויאי בוגר בשפלת יהודה. בין העופות הדורסים מצויים החיוויאים, דורסי יום גדולים המתמחים בציד נחשים ומכרסמים. פרידמן מגיע אל קיני הדורסים יחד עם ליאור הורטמן, מטפס עצים מקצועי כדי לבדוק כמה גוזלים בקעו בקן, לבדוק מהו סוג המזון שנשאר ולהצמיד טבעות זיהוי לגוזלים.

צייד מיומן של נחשים. בתחילת החודש הגיעו השניים כדי לבדוק כמה גוזלים פרחו מהקינים אצל שני מיני הדורסים. שדמיות עמק החולה 2013. השדמיות אדומות הכנף הספורות בארץ החליטו השנה לקנן דווקא בשטחו של חקלאי, שחשש לאבד את פרנסתו בשל כך. אך הודות לקרן פיצוי חדשה של רשות הטבע והגנים, הציפורים הנדירות לא עומדות עוד בסכנת דריסה מפני הטרקטורים שמעבדים את האדמה. רק 30 זוגות שדמיות מקננות היום בעמק החולה, לאחר שמאז ייבוש הביצות הצטמצמו מאוד שטחי המחיה שלהן. בשל המצוקה הגוברת והחשש מהיכחדותן, לפני שלוש שנים החלו החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים וקרן "דוכיפת", בשיתוף חקלאי עמק החולה, בפרויקט להצלתן. אלא שהשנה, בשונה משנים עברו, בחרו השדמיות לקנן בשטח אחר - ואילצו את גופי שמירת הטבע להתמודד עם אתגר חדש. השדמיות אדומות הכנף, אתמול בעמק החולה צילום: דרור גלילי הוויתור על התירס "התכוננו לקראת בואן של השדמיות לקנן, ובשיתוף אגמון החולה וקק"ל הכשרנו שטח כדי לנסות למשוך אותן לאגמון ולהוציא אותן מהשדות החקלאיים, אבל בסוף הן הפתיעו אותנו בגדול", מסביר נדב ישראלי מהחברה להגנת הטבע.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום חיפה והקריות- מעדכן תגובות... תנשמת כמדביר ביולוגי.

שמירת טבע ופגיעה

צייד בלבנון של נעופות נודדים. ‫שגעון החסידות‬‎ המבצע להצלת אפרוחי הציפור הנכחדת מגלגלי הטרקטורים - מדע וסביבה. כשראשם נטוע באדמה, נראים כמחפשים דבר מה, נצפו אתמול כמה בני אדם צועדים סביב שדה בוטנים רחב ידיים בעמק החולה.

המבצע להצלת אפרוחי הציפור הנכחדת מגלגלי הטרקטורים - מדע וסביבה

תכליתו של המחזה המשונה: להציל אוכלוסיית ציפורים ייחודית – השדמית אדומת הכנף. השיטה: למצוא את אפרוחי השדמית ולמנוע מהם לרוץ לעבר גלגלי טרקטורים. השדמית אדומת הכנף מצויה בסכנת הכחדה בישראל ואוכלוסייתה הולכת ונעלמת גם ברחבי העולם. אוכלוסייתה של הציפור היפהפייה כללה בעבר מאות זוגות בצפון הארץ: עמק יזרעאל, עמק החולה ועמק בית שאן. בעשורים האחרונים, בשל עלייה בהיקף החקלאות, השדמיות הולכות ונדחקות מהשדות. השדמיות, מין ממשפחת החופמים, מקננות כאן בקיץ ונודדות למזרח אפריקה בחורף. המבצע להצלת השדמית אדומת הכנף לחץ להגדלה אפרוח השדמית אדומת הכנף בוקע מן הביצה /polopoly_fs/1.1729592! השדמית אדומת הכנף צילום: דרור גלילי. הרג ציפורים במלטה.