background preloader

Loodusõpetus

Facebook Twitter

Rahvuspargid ja kaitsealad Eestis. Eestis on 5 eriilmelist rahvusparki ja põnevaid kaitsealasid, kus on tihedalt põimunud loodus, kultuur ja ajalugu.

Rahvuspargid ja kaitsealad Eestis

Eesti suurimast ja vanimast Lahemaa rahvuspargist leiad piki poolsaari looklevaid kiviseid ja liivaseid rannaalasid ja loopealseid. Lahemaa on Euroopa olulisemaid metsakaitsealasid, kus elab palju suuri metsloomi. Populaarsed on ka Lahemaa 4 suurt mõisakompleksi. Matsalu on oluline lindude toitumiskoht rändeteel Arktika ja Lääne-Euroopa vahel, tõeline linnuvaatleja paradiis. Soomaa on mõnus paik raba- ja kanuumatkadeks. EESTI RAHVUSPARGID - 2. poolaasta. Kaitsealade vööndid Lahemaa rahvuspark: Vilsandi rahvuspark: Matsalu rahvuspark: Matsalu lahe elupaigad:

EESTI RAHVUSPARGID - 2. poolaasta

Saladuslik Aafrika ETV. Lahedad loomad.ts. Webgeology. 10 ilusat paika. NatureGate eLoodus - Mis on eLoodus? 16 infomaterjal elekter meie elus. Quizizz: Question Set. Eesti sood. Laugas. Ööülikooli rännakud, 3/8: Bioloog Fred Jüssi. Kakerdaja raba (ETV 2013) "Terevisioon" tutvustab põnevaid Eestimaa paiku: Tolkuse raba. Turvas. ''Ei ole meri, ei ole maa, laevad ei sõida, aga käia ei saa.'' - ehk mis on soo? by Mari-Liis Toomemägi on Prezi. TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises! Põder On pikkade jalgadega ja kõrge turjaga vagur loom.

TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises!

Põder on ka Eesti suurim sõraline. Tema kasukas on hallikaspruun, talvel pisut heledam. Ta võib kasvada üle 2 m kõrguseks ja kuni 3 m pikkuseks. Põdrale annavad põdra näo pikk ülamokk ja mitmekümne-sentimeetrine lõuahabe. TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises! Eestis on karud elanud juba väga pikka aega.

TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises!

Praegu loendatakse kogu Eestis 600-650 karu. Pruunkaru on Eesti suurim kiskja. Rahvapäraselt kutsutakse teda ka mesikäpaks. Ta on kohmakas loom ja ta kõnnib kogu tallale toetudes. Pruunkaru keha pikkus on 160-250 cm, tema saba on lühike, pea lai, koon lühike ja kõrvad ümarad. TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises! Kuklased Männikutes ja teistes okasmetsades elavad suured punase-mustakirjud sipelgad ehk kuklased.

TaskuTark.ee - Sinu abiline kooliasjade lahendamises!

Eestis eristatakse seitset kuklaseliiki, kuid sarnasuse tõttu kutsutakse neid kõiki metsakuklasteks. Kuklased toituvad putukatest, nende vastsetest, lehetäide nestest. Metsataimed, -loomad. 6kl mets. Metsade rinded - Mets Eestis ja maailmas. Looduskaitse 100. Eesti mets. Loodusopetus 6 kl 1 osa sisu web. Loodusõpetus 5. ja 6. klassis - avaleht. Aed - 6. kl. AED JA PÕLD Jeopardy Template. Kuidas sündisid põllud - häälega esitlus. Mullaelustik. 6. kl loodusõpetus. 1.

6. kl loodusõpetus

Kivimid - ppt Kordamisülesanne - Eesti pinnavormid - 2. Ladina-Ameerika metsikumad paigad, 2/5: Amazonas - üks džungel, palju maailmu (Wildest Latin America, Prantsuse/Inglise 2012) Glaciers melting in time lapse photography. "CHASING ICE" -liustiku liikumine. Kivimid 6.kl. Saarte ja ranniku taimestik. LINNUD LÄÄNEMERES 5.kl. Läänemere linnud. Läänemere selgrootud ja imetajad 5.kl.

Kalad Läänemeres 5.kl. Läänemeri - 5. ja 6.klass. Läänemere taimed ja vetikad - 5.kl. Tiigiloomastik (õppefilm tiigielustikust) : Koolielu. Loomad jões-5.kl. Järvetaimed-5.kl. Naftareostus, linnud. Rahvusvaheline veepäev-ülesanded. Lindude liigimääraja. KeskkonnaKompass. Sellel veebilehel ... - Loodusheli. Veeloomad. Veetaimed. VEEKOGUD. Veekogud. Jäätmejaama tegevust tutvustav video. Leivategu (piltidega täiendatud) Lõpuks jõudsin selleni, et leiva tegemise kirjeldus üles tähendada ja teiega jagada.

Leivategu (piltidega täiendatud)

Kõigepealt tänan Maivet, kes paar aastat tagasi mind leiba tegema õpetas. Maive teeb küll pisut teisiti, tal on puuviljaleib, aga põhiline on temalt õpitud. Kogemused muidugi ka, aga need saab nagunii igaüks ise. Kõigepealt on vaja juuretist. Turg -2.kl. Meie elukeskkond - Paberpakendijäätmete taaskasutamine Eestis Räpina Paberivabriku toormena. Slaidiprogramm - 2.kl inimene. 2.klass-inimene. Rebane alusta videot 2.00.

Kirjeldus Muinasjuttudest on rebane tuntud kanavargana, tegelikkuses tuleb tal aga läbi ajada hiirtega.

Rebane alusta videot 2.00

Osava hiirtepüüdjaga suudab võistelda vaid kodukass. Metssea video alusta 1.45. Spaceplay / pause qunload | stop ffullscreen ←→seek.

Metssea video alusta 1.45

Metssiga-2.klass. 209 281 93 Laanemere keskkond toit ja tervis harjumustest t. Toiduahel ja toiduvõrgustik. Eesti Loomamuinasjututte - Metsloomad. Metsloomad 1.

Eesti Loomamuinasjututte - Metsloomad

Kaval rebane 2. Loeme sajani 3. Metsamäng. Eesti metsades elavad loomad. 3.1. Klassikalised mõõteriistad.