background preloader

Rozszerzona rzeczywistość i aplikacje na mibile

Facebook Twitter

There’s no app for good teaching. 8 ways to think about tech in ways that actually improve the classroom. Bringing technology into the classroom often winds up an awkward mash-up between the laws of Murphy and Moore: What can go wrong, will — only faster. It’s a multi-headed challenge: Teachers need to connect with classrooms filled with distinct individuals. We all want learning to be intrinsically motivated and mindful, yet we want kids to test well and respond to bribes (er, extrinsic rewards). Meanwhile, there’s a multi-billion-dollar industry, in the US alone, hoping to sell apps and tech tools to school boards.

There’s no app for that. But there are touchstones for bringing technology into the classroom. “App-transcendence,” says Howard Gardner, a professor at Harvard’s graduate school of education who is known for his theory of multiple intelligences, “is when you put the apps away and use your own wits, not someone else’s.” 1. Skip the templates and overly pat apps. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Featured artwork via iStock. Aplikacjewkulturze pl na Pintereście.

Aplikacje mobilne

Rozszerzona rzeczywistość. Aplikacje mobilne | Strony www - AwesomeIT. Już od jakiegoś czasu telefony komórkowe służą nam nie tylko do przeprowadzania rozmów telefonicznych i pisania sms-ów. Są coraz bardziej unowocześniane i przystępne cenowo. Dzięki temu posiadaczy urządzeń mobilnych przybywa, a za tym idzie również wzrost oferty aplikacji mobilnych. To właśnie dzięki nim możemy w swoim telefonie sprawdzić pogodę, wiadomości czy wejść na swoje konto bankowe. Współczesne aplikacje są proste, tanie i przede wszystkim przydatne.

Czym są aplikacje mobilne? Otóż jest to ogólna definicja dla oprogramowania, które działa na urządzeniach przenośnych (telefony komórkowe, smartfony, tablety). Aplikacje nie tylko ułatwiają i organizują nam życie, ale też pełnią rolę informacyjną i marketingową. Aplikacje mobilne to stosunkowo nowa metoda na reklamę i docieranie do nowych klientów. Istotną sprawą są również strony mobilne, czyli strony WWW przystosowane do wyświetlania na różnych urządzeniach mobilnych. Mobilne zasoby edukacyjne | Interaktywna edukacja. Desmos pozwala na narysowanie dowolnej funkcji matematycznej oraz dokonania obliczeń jej podstawowych parametrów. Posiada bogaty interfejs i wiele ułatwień dla początkujących użytkowników. Źródło: Desmos | Beautiful, Free Math Prosta metoda rozsyłania danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

Bezpłatna aplikacja generuje modulowany dźwięk, aby przesyłać informacje do wskazanego urządzenia. Źródło: Prosta i skuteczna metoda rozsyłania danych z jednego tabletu do wielu: Chirp – Enauczanie. Nowoczesne metody edukacyjne i nowoczesne technologie w edukacji. PhotoMath to aplikacja, która pozwala na rozwiązywanie równań matematycznych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Linki do aplikacji: Interaktywna wersja Naszego Elementarza jest cyfrowym podręcznikiem opracowanym na podstawie drukowanej wersji tego wydawnictwa przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lista 29 najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych w wersji mobilnej. Warto skorzystać: Programuj Zagraj Zagraj. Publikacje.ils.uw.edu. Piraci uczą dzieci czyli jak się tworzy polskie mobilne aplikacje edukacyjne. AK74 – Dziewczyny gratuluję. Po pierwsze stworzyłyście swoje pierwsze aplikacje edukacyjne, po drugie oficjalnie zapowiadacie, że chcecie się dzielić wiedzą o tym. To dość nietypowe jak na polski rynek…Agata Kozak: Dzięki.

To prawda, nasza postawa jest nietypowa. Rozumiemy jednak, że dla chłopaków w tej branży fetyszem są statystyki. Chcemy je pokazać, na ich podstawie wywołać dyskusję, zarówno wokół rynku, jak i naszych projektów. AK74 – Pytanie, które ciśnie się na usta „dlaczego aplikacje edukacyjne”? Skąd w Was przekonanie, że macie produkt, który będzie lepszy niż pozostałe kilkaset aplikacji? Agata Brańska: Znam doskonale bestsellery App Store w tej kategorii. AK74 – Wybór rynku anglojęzycznego jest oczywistym jeśli decydujemy się na iOS.

Agata Brańska: Kilkaset mln iPhone’ów, kilkadziesiąt milionów iPadów, 400-milionowa globalna klasa średnia intensywnie edukująca dzieci, które będą miały dobry start w życiu szkolnym. AK74 – Jaki jest podział ról w firmie? AK74 – Co dalej? Mistrzowie Kodowania | Bo każdy może być programistą! Study in Poland? No. Thank you! Ponieważ uczelniom w Polsce grozi niż demograficzny i wypadałoby zacząć konkurować o studentów, ktoś z zaawansowaną świadomością technologiczą wpadł na pomysł, że rozwiązaniem może być stworzenie aplikacji, która będzie promowała polskie uczelnie. Skoro brakuje studentów w kraju, to weźmy ich z zagranicy. Sztuka jest sztuka, a sztuk musi być dużo, bo przecież nowe budynki pobudowane, a kadra gotowa do rozświetlania studenckich głów swoją wiedzą czeka w boksach i przebiera nóżkami.

Aby ten entuzjazm (lub strach przed koniecznością przekwalifikowania się i opuszczenia ciepłych posadek) zaspokoić, albo przynajmniej znaleźć środek uspokajający, w połowie lipca światło dzienne ujrzała aplikacja „Study in Poland” . Stworzona wysiłkiem Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich naganiać ma „zagranicznych”. Oczywiście oficjalnym celem jej stworzenia jest promocja największych polskich szkół wyższych wśród obcokrajowców. Musi więc zadziałać. Najlepsze aplikacje edukacyjne na iPada i iPhone'a - zdjęcie 4 - Nowe technologie - aplikacje, smartfony, tablety, telefony komórkowe, notebooki, start upy - GazetaPrawna.pl.

Aplikacje zalecane dla tabletów i smartfonów z Androidem. REGULAMIN%20KORZYSTANIA%20Z%20TABLET%C3%93W%20W%20BIBLIOTECE%20PUBLICZNEJ%20MIASTA%20I%20GMINY%20JAROCIN.pdf. Tablety w Twojej bibliotece. Jak je atrakcyjnie udostępniać? | FRSI. Szczegóły wiadomości - Program Rozwoju Bibliotek. Chcesz wprowadzić w swojej bibliotece nowe, atrakcyjne usługi? Pragniesz, by była ona postrzegana jako instytucja nowoczesna, idąca z duchem czasu, reagująca na światowe trendy i potrzeby? Szukasz wiedzy, inspiracji i pomysłów na nowatorskie działania?

Dołącz do projektu "Tablety w Twojej bibliotece"! Zgłoszenia w konkursie dla uczestników projektu przyjmujemy do 23 stycznia 2015 r. W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Także Polacy coraz bardziej przekonują się do tych urządzeń. Na tabletach można przeglądać strony internetowe, oglądać filmy, grać w gry, edytować zdjęcia, robić zakupy online. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Obejrzyj wideoprezentację i dowiedz się, do czego mieszkańcy wykorzystują tablety w swoich bibliotekach: a. Ważne! Seminarium: Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

Zapraszamy 27 kwietnia (poniedziałek) godz. 18 do Zachęty na seminarium: Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji Technologie mobilne, jeszcze do niedawna kojarzone głównie z rozrywką, coraz silniej pojawiają się jako wsparcie w edukacji kulturalnej. Wykorzystanie smartfonów lub tabletów przez muzea i galerie daje nowe możliwości angażowania publiczności i współtworzenia kultury. Podczas seminarium pokażemy inspirujące zastosowania technologii mobilnych w instytucjach kultury, opowiemy o najciekawszych aplikacjach muzealnych, pokażemy konkretne przykłady aplikacji, które warto poznać. Przedstawimy także scenariusze do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi i dorosłymi.

Sylwia Żółkiewska Graficzka, projektantka aplikacji mobilnych, trenerka programów graficznych. Absolwentka ASP w Krakowie (Wydział Grafiki, specjalizacja Film Animowany), studentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Patroni medialni:   •• Komputery, Gry MMO, download, Nero, avast, speed test łącza - komputerswiat.pl. Aplikacje mobilne :: Edukacja medialna. Mobilne Bezpieczeństwo - Android Apps on Google Play. Aplikacja zawiera opracowania najbardziej znanych polskich lektur szkolnych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, kim był Hamlet lub szukasz streszczenia Krzyżaków, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Jest to bardzo ciekawa baza materiałów wspomagających naukę języka polskiego. Opracowania lektur obejmują informacje o książce, streszczenie szczgółowe, plan wydarzeń oraz charakterystykę postaci. Jeżeli potrzebujesz dostępu do aplikacji nawet w przypadku braku dostępu do sieci polecamy wersję Streszczenia Lektur PRO.

Aplikacja działa w trybie ONLINE. Luka edukacyjna i aplikacje mobilne. Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2011 00:00 Marcin Polak Mobilne media rozwijają się bardzo szybko. Publicyści edukacyjni w Stanach Zjednoczonych dostrzegają nowy wymiar luki edukacyjnej. Mimo zmniejszających się kosztów telefonów najnowszej generacji, pozostaje problem kosztów urządzeń i aplikacji mobilnych. Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne podtrzymało swoje ostatnie rekomendacje, aby rodzice ograniczali dostęp do telewizji dzieciom w wieku do lat dwóch. Common Sense Media przestrzega przed zjawiskiem, które określa mianem „app-gap“, czyli szybko rosnącej luki edukacyjnej związanej z dostępnością do mobilnych technologii, a zwłaszcza do aplikacji uruchamianych w smartfonach. Problemem pozostaje świadomość rodziców w zakresie najnowszych technologii mobilnych. 38% rodziców z grupy o niższych dochodach nie wie, co to są aplikacje mobilne (3% w grupie o wyższych dochodach).

Wydaje się, że rozwój rynku mobilnych technologii postępuje znacznie szybciej. CTAdventure.com - Edutainment Software with Augmented Reality. Jak w 2 minuty zrobić firmową aplikację na iPada? | wicu.pl – sztuka innowacji. Jeszcze parę lat temu firma posiadająca swoją stronę internetową uważana była za nowoczesną. Dziś sytuacja bardzo się zmieniła i wyznacznikiem innowacyjności jest posiadanie aplikacji na Androida lub iOS. Niestety stworzenie takiego oprogramowania wymaga sporych nakładów finansowych sięgających nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Proste aplikacje są oczywiście dużo tańsze, ale mają też mniejsze możliwości. Niewiele firm może jednak pozwolić sobie na takie szaleństwo. Jednak co się stanie jeśli okaże się, że koszt stworzenia firmowej aplikacji na iPada będzie nieco większy niż 100 zł miesięcznie, a czas jej wytworzenia to około 2 minuty?

StoryDesk to kreator aplikacji firmowych umożliwiających sprzedaż naszych produktów i usług. Obsługa narzędzia możliwa jest z poziomu przeglądarki Google Chrome. StoryDesk idealnie nadaje się do tworzenia prostych aplikacji dla różnych branż. Aplikacje mobilne, które musisz przygotować na Sektor 3.0 (cz. 2) Słowa kluczowe: google maps, zomato, spotify, wimp, powstanie warszawskie, junaio, aplikacja, warszawa, miasto, technologia, smartfon, tablet, sektor 3.0 W poprzedniej części zaproponowaliśmy pięć użytkowych aplikacji, które przydadzą się w czasie nadchodzącej Konferencji Sektor 3.0.

Dzisiaj prezentujemy pięć narzędzi, które przydadzą się po prostu w dużym mieście. Zapraszamy! Google Maps To narzędzie przyda się w szczególności drugiego dnia konferencji, kiedy warsztaty mają miejsce w różnych punktach miasta. Dobra miejska nawigacja jest wtedy nieodzowna, a mapy, którymi dysponuje Google są raczej bezkonkurencyjne – jeśli chodzi o rozwiązania darmowe i powszechnie dostępne. Poza tym, możecie na nich sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej i ciekawe miejsca w okolicy. Zomato Pamiętacie doskonały serwis Gastronauci.pl? Powstanie Warszawskie Przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego aplikacja sprawia, że historia staje się żywym elementem miasta.

Junaio Spotify/ WIMP. Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej? - O projektach IT słów kilka... Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej? Bardzo często Klienci którzy chcą stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną są zaskoczeni wysokością kosztów jakie trzeba ponieść i nie za bardzo rozumieją dlaczego te koszty są tak wysokie. Spróbojemy rozebrać to wszystko na czynniki pierwsze, aby pokazać gdzie powstają koszty i czy naprawdę musi być tak drogo (będziemy dokonywać pewnych uproszczeń i uogólnień, które mamy nadzieję osoby techniczne nie będą razić za bardzo). Zaczniemy od małej scenki z życia: „Klient: chciałbym aplikację mobilną na iOS i Android Kaizen: OK – super, czy ma być wersja na tablety dedykowana tez?

Klient: tak, oczywiście Kaizen: OK – a możliwość obracania aplikacji (układ pionowy i poziomy) Klient: tak, tak Kaizen: OK – a … …. Klient: to ile to będzie kosztować? Kaizen: no tak z minimum 20tys zł. Klient: AAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaa!” Krok pierwszy – Technologia: W chwili obecnej, aby stworzyć aplikację mobilną mamy do wyboru 3 podstawowe kierunki: Jakie są podstawowe różnice: Nie sztuka wyprodukować, ale sztuka sprzedać – aplikacje mobilne - Michał Jankowski. Tworzenie aplikacji mobilnych przestało już być zajęciem zarezerwowanym tylko dla wybranych. Obecnie koszt dostępu do potrzebnych narzędzi oraz bazy wiedzy jest tak niski, że coraz więcej osób stara się stworzyć aplikację mobilną, a następnie ją sprzedać. Początkowo zadanie to wydaje się proste, ale jest to odczucie złudne. Potwierdzeniem tego mogą być maile, które coraz częściej otrzymuję.

Niestety dość często pojawia się pytanie jaki model sprzedaży aplikacji mobilnych zastosować. Przybiera ono najczęściej następującą treść: Ostatnio napisałem aplikację mobilną. Obecnie próbuję ją sprzedać, ale nie do końca mi to wychodzi. W zależności od scenariusza dalsza część pytania się różni, ale finalnie sprowadza się to do tego, aby pomóc w wyborze modelu zarabiania na aplikacji. Nie sztuka wyprodukować, ale sztuka sprzedać. Zdanie to ma zastosowanie do całej gospodarki. Przy tworzeniu aplikacji mobilnych mają zastosowanie takie same prawa jak w innych dziedzinach gospodarki.

Ile kosztuje zrobienie aplikacji mobilnej? - mobiRANK.pl. Zanim otrzymamy odpowiedź na pytanie ile kosztuje zrobienie aplikacji mobilnej, trzeba zadać sobie pytanie jakiego rodzaju ma być to aplikacja, komu ma służyć, jak bardzo skomplikowana, na jakie urządzenia i wiele innych. Przez ostatnie lata rynek aplikacji mobilnych rozrósł się w niebywałym tempie. Jednak, istnieje jeszcze wiele nieznanych aspektów tego rynku. Najczęstszym pytaniem wśród klientów jest poznanie ceny za zrobienie aplikacji mobilnej, zwłaszcza wśród tych, którzy nie mieli nigdy do czynienia z rozwojem, czy tworzeniem aplikacji.

Można powiedzieć, że tak naprawdę to nasze doświadczenia z tego typu technologiami ilustrują ile właściwie wiemy na temat aplikacji mobilnych. Co wpływa na koszt aplikacji mobilnej? Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę aplikacji mobilnej. Cechy aplikacji bezpośrednio wpływają na jej cenę. Aby zrozumieć koszty aplikacji mobilnych ważne jest określenie platform, na których aplikacja będzie rozwijana. (Uwaga: ceny europejskie!) Tworzenie własnej aplikacji na androida » Majsterkowo.pl. Witam Was drodzy majsterkowicze! Ostatnio błądząc po czeluściach internetu natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację, a mianowicie MIT App Inventor for Android. Jest to prosty edytor podzielony na 2 części (projektowanie wyglądu i algorytmów).

Zainspirowany wpisem Jakuba ( postanowiłem rozbudować trochę aplikację na Androida do kontrolowania Arduino. W tym wpisie opiszę co, gdzie i jak zrobić w App Inventorze, a także pokażę przykładowy program komunikujący się z serwerem domowym, który przesłane dane będzie przetwarzał. Tak więc do dzieła! :) AKTUALIZACJA: Znalazłem ostatnio w internecie poprawioną wersję App Inventora. 1.

Aby rozpocząć naszą przygodę z tworzeniem programów na Androida musimy mieć zainstalowaną Javę. Java ma to do siebie, że jest dość dziurawa, więc polecam regularne jej aktualizowanie. Kiedy już mamy zainstalowaną javę wchodzimy na tę stronę: Opis interfejsu: Przykładowy projekt – podgląd: Projektowanie i tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne - Add-Me.pl.

Published Graphic Design, Photography, Digital Art and Web Design Inspiration | DesignersCouch. 10 porad, jak zaprojektować użyteczną aplikację mobilną. Kinetise. Polski start-up, dzięki któremu każdy może zrobić aplikację mobilną | Komórkomania.pl. Jak zbudować aplikację mobilną na iPhone, Windows Phone czy Androida bez kodowania? Użyj Kinetise - Softonet.pl. Kinetise :: Mobile Apps Creator. Jak zbudować aplikację mobilną na iPhone, Windows Phone czy Androida bez kodowania? Użyj Kinetise - Softonet.pl. Kompetencje cyfrowe nauczycieli i nowoczesne technologie informacyjne w nauczaniu przedmiotów ścisłych w polskich gimnazjach – prof dr hab B Sosińska Kalata dr M Roszkowski. SmartBox 3D | Stereoskopowe okulary 3D zgodne z technologią Google Cardboard. Augmented Art - CTAdventure.pl. Rzeczywistość rozszerzona w edukacji. INSPIRACJE 2014 - rozszerzona rzeczywistość w klasie szkolnej.

Ultimate Dinosaurs: Augmented Reality | Cincinnati Museum Center. AR Fun - Android Apps on Google Play. Excellent Videos OnThe Use of Augmented Reality Apps by Students. Stackable Brain Specimen Coasters That Form A 3D Brain On Your Table. Send Your Students on a QR Code Treasure Hunt. Generator kodów QR – Utwórz bezpłatnie kody QR. ChemCrafter – Virtual Chemistry Experiments On Your iPad. PicPac - Stop Motion and Timelapse. Pack your Pictures into Stop Motion and Timelapse Movies. Tomasz Frankowski promuje Operę i Filharmonię Podlaską, Kultura i Rozrywka, Wiadomości Białystok Online Portal Miejski Białystok (Bialystok), Strona 1. Rozszerzona rzeczywistość | Lemon&Orange - technologie interaktywne. Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - Aplikacja. BYOD i Rozszerzona Rzeczywistość w klasie | Superbelfrzy RP.

AR wykaz. Cooking Up Augmented Storytelling. Augmented Reality. Augmented Reality in Education on Flipboard. Video Tutorials for Teachers on Using Augmented Reality App Aurasma. Plus.google. Oszczędzaj organizując targi wirtualne | Arkadin PL. ColAR Mix - 3D Coloring App. Wikitude - The World's leading Augmented Reality SDK. Onvert.com - QR code and augmented reality in one | Create Augmented Reality for Free | More than a QR Code | 3D Advertising. iOS developers. ZooBurst. AR Flashcards. Junaio – Augmented Reality Browser. Augmented Reality Chemistry Blocks | DAQRI Elements 4D. Home | Augmented Reality | Interactive Print | Layar. Augmented Reality in Education - home. SmartReality - Augmented Reality Solution for Construction SmartReality.

Products | Augmented Pixels – leading developer of Augmented Reality solutions for retail, real estate, marketing and media! Elements4D_paper.pdf. ARLOON curricular Apps based on augmented reality technology for high school students and teachers. fAR-Play. 3 Steps to Creating an Awesome Virtual Museum in Class. Spacecraft 3D. Anatomy 4D. Shapes – 3D Geometry Learning. Professor Why. Matematyka w działaniu. Tropiciele 1.1.0. W Gnieźnieńskim Grodzie 3D. Warszawa średniowieczna | Medieval Warsaw: Aplikacja mobilna "W gnieźnieńskim grodzie" źródłem dodatkowej wiedzy o wczesnośredniowiecznej osadzie w Bródnie?

» blog VRlab.edu.pl. Aurasma Studio: Overlays. Aurasma Studio: The Explore Tab : Aurasma Community Network. Aurasma Studio: Share. Aurasma Studio: Create. Partners. How to make an Aura in the Aurasma Studio. Rozszerzona rzeczywistość w edukacji. Augmented Reality | SNOW architects. Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonarda Da Vinci - CTAdventure.pl. Rzeczywistość rozszerzona – z czym się to je? Rzeczywistość rozszerzona w telefonach - przegląd aplikacji [wideo] | Komórkomania.pl.

Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie! Rozszerzona rzeczywistość (Augmented reality) A-Symetria: Augmented Reality w pigułce - część 1. Potencjał urządzeń oraz aplikacji mobilnych w edukacji. Rzeczywistość rozszerzona jako kierunek rozwoju. • Rozszerzona rzeczywistość – zobacz i wiedz więcej.