background preloader

Rozszerzona rzeczywistość i aplikacje na mibile

Facebook Twitter

There’s no app for good teaching. 8 ways to think about tech in ways that actually improve the classroom.

There’s no app for good teaching

Bringing technology into the classroom often winds up an awkward mash-up between the laws of Murphy and Moore: What can go wrong, will — only faster. It’s a multi-headed challenge: Teachers need to connect with classrooms filled with distinct individuals. We all want learning to be intrinsically motivated and mindful, yet we want kids to test well and respond to bribes (er, extrinsic rewards). Meanwhile, there’s a multi-billion-dollar industry, in the US alone, hoping to sell apps and tech tools to school boards.

There’s no app for that. But there are touchstones for bringing technology into the classroom. “App-transcendence,” says Howard Gardner, a professor at Harvard’s graduate school of education who is known for his theory of multiple intelligences, “is when you put the apps away and use your own wits, not someone else’s.” 1. Skip the templates and overly pat apps. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Aplikacjewkulturze pl na Pintereście.

Aplikacje mobilne

Rozszerzona rzeczywistość. Strony www - AwesomeIT. Już od jakiegoś czasu telefony komórkowe służą nam nie tylko do przeprowadzania rozmów telefonicznych i pisania sms-ów.

Strony www - AwesomeIT

Są coraz bardziej unowocześniane i przystępne cenowo. Dzięki temu posiadaczy urządzeń mobilnych przybywa, a za tym idzie również wzrost oferty aplikacji mobilnych. To właśnie dzięki nim możemy w swoim telefonie sprawdzić pogodę, wiadomości czy wejść na swoje konto bankowe. Współczesne aplikacje są proste, tanie i przede wszystkim przydatne. Mobilne zasoby edukacyjne. Desmos pozwala na narysowanie dowolnej funkcji matematycznej oraz dokonania obliczeń jej podstawowych parametrów.

Mobilne zasoby edukacyjne

Posiada bogaty interfejs i wiele ułatwień dla początkujących użytkowników. Źródło: Desmos | Beautiful, Free Math Prosta metoda rozsyłania danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi. Bezpłatna aplikacja generuje modulowany dźwięk, aby przesyłać informacje do wskazanego urządzenia. Publikacje.ils.uw.edu. Piraci uczą dzieci czyli jak się tworzy polskie mobilne aplikacje edukacyjne. AK74 – Dziewczyny gratuluję.

Piraci uczą dzieci czyli jak się tworzy polskie mobilne aplikacje edukacyjne

Po pierwsze stworzyłyście swoje pierwsze aplikacje edukacyjne, po drugie oficjalnie zapowiadacie, że chcecie się dzielić wiedzą o tym. To dość nietypowe jak na polski rynek…Agata Kozak: Dzięki. To prawda, nasza postawa jest nietypowa. Rozumiemy jednak, że dla chłopaków w tej branży fetyszem są statystyki. Chcemy je pokazać, na ich podstawie wywołać dyskusję, zarówno wokół rynku, jak i naszych projektów. Bo każdy może być programistą! Study in Poland? No. Thank you! Ponieważ uczelniom w Polsce grozi niż demograficzny i wypadałoby zacząć konkurować o studentów, ktoś z zaawansowaną świadomością technologiczą wpadł na pomysł, że rozwiązaniem może być stworzenie aplikacji, która będzie promowała polskie uczelnie.

Study in Poland? No. Thank you!

Skoro brakuje studentów w kraju, to weźmy ich z zagranicy. Sztuka jest sztuka, a sztuk musi być dużo, bo przecież nowe budynki pobudowane, a kadra gotowa do rozświetlania studenckich głów swoją wiedzą czeka w boksach i przebiera nóżkami. Najlepsze aplikacje edukacyjne na iPada i iPhone'a - zdjęcie 4 - Nowe technologie - aplikacje, smartfony, tablety, telefony komórkowe, notebooki, start upy - GazetaPrawna.pl. Aplikacje zalecane dla tabletów i smartfonów z Androidem. REGULAMIN%20KORZYSTANIA%20Z%20TABLET%C3%93W%20W%20BIBLIOTECE%20PUBLICZNEJ%20MIASTA%20I%20GMINY%20JAROCIN.pdf. Tablety w Twojej bibliotece. Jak je atrakcyjnie udostępniać? Szczegóły wiadomości - Program Rozwoju Bibliotek. Chcesz wprowadzić w swojej bibliotece nowe, atrakcyjne usługi?

Szczegóły wiadomości - Program Rozwoju Bibliotek

Pragniesz, by była ona postrzegana jako instytucja nowoczesna, idąca z duchem czasu, reagująca na światowe trendy i potrzeby? Szukasz wiedzy, inspiracji i pomysłów na nowatorskie działania? Dołącz do projektu "Tablety w Twojej bibliotece"! Zgłoszenia w konkursie dla uczestników projektu przyjmujemy do 23 stycznia 2015 r. W ostatnich latach tablety stały się na świecie bardzo popularne. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Seminarium: Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

Zapraszamy 27 kwietnia (poniedziałek) godz. 18 do Zachęty na seminarium: Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji Technologie mobilne, jeszcze do niedawna kojarzone głównie z rozrywką, coraz silniej pojawiają się jako wsparcie w edukacji kulturalnej.

Seminarium: Aplikacje mobilne w kulturze i edukacji - Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

Wykorzystanie smartfonów lub tabletów przez muzea i galerie daje nowe możliwości angażowania publiczności i współtworzenia kultury. Podczas seminarium pokażemy inspirujące zastosowania technologii mobilnych w instytucjach kultury, opowiemy o najciekawszych aplikacjach muzealnych, pokażemy konkretne przykłady aplikacji, które warto poznać. Przedstawimy także scenariusze do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi i dorosłymi. Sylwia Żółkiewska Graficzka, projektantka aplikacji mobilnych, trenerka programów graficznych. Komputery, Gry MMO, download, Nero, avast, speed test łącza - komputerswiat.pl. Aplikacje mobilne. Mobilne Bezpieczeństwo - Android Apps on Google Play. Aplikacja zawiera opracowania najbardziej znanych polskich lektur szkolnych.

Mobilne Bezpieczeństwo - Android Apps on Google Play

Luka edukacyjna i aplikacje mobilne. Szczegóły Opublikowano: poniedziałek, 14, listopad 2011 00:00 Marcin Polak Mobilne media rozwijają się bardzo szybko.

Luka edukacyjna i aplikacje mobilne

Publicyści edukacyjni w Stanach Zjednoczonych dostrzegają nowy wymiar luki edukacyjnej. Mimo zmniejszających się kosztów telefonów najnowszej generacji, pozostaje problem kosztów urządzeń i aplikacji mobilnych. CTAdventure.com - Edutainment Software with Augmented Reality. Jak w 2 minuty zrobić firmową aplikację na iPada? Jeszcze parę lat temu firma posiadająca swoją stronę internetową uważana była za nowoczesną.

Jak w 2 minuty zrobić firmową aplikację na iPada?

Dziś sytuacja bardzo się zmieniła i wyznacznikiem innowacyjności jest posiadanie aplikacji na Androida lub iOS. Niestety stworzenie takiego oprogramowania wymaga sporych nakładów finansowych sięgających nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Proste aplikacje są oczywiście dużo tańsze, ale mają też mniejsze możliwości. Aplikacje mobilne, które musisz przygotować na Sektor 3.0 (cz. 2) Słowa kluczowe: google maps, zomato, spotify, wimp, powstanie warszawskie, junaio, aplikacja, warszawa, miasto, technologia, smartfon, tablet, sektor 3.0 W poprzedniej części zaproponowaliśmy pięć użytkowych aplikacji, które przydadzą się w czasie nadchodzącej Konferencji Sektor 3.0. Dzisiaj prezentujemy pięć narzędzi, które przydadzą się po prostu w dużym mieście. Zapraszamy! Google Maps To narzędzie przyda się w szczególności drugiego dnia konferencji, kiedy warsztaty mają miejsce w różnych punktach miasta.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej? - O projektach IT słów kilka... Ile kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej? Bardzo często Klienci którzy chcą stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną są zaskoczeni wysokością kosztów jakie trzeba ponieść i nie za bardzo rozumieją dlaczego te koszty są tak wysokie. Nie sztuka wyprodukować, ale sztuka sprzedać – aplikacje mobilne - Michał Jankowski. Tworzenie aplikacji mobilnych przestało już być zajęciem zarezerwowanym tylko dla wybranych. Obecnie koszt dostępu do potrzebnych narzędzi oraz bazy wiedzy jest tak niski, że coraz więcej osób stara się stworzyć aplikację mobilną, a następnie ją sprzedać. Początkowo zadanie to wydaje się proste, ale jest to odczucie złudne. Potwierdzeniem tego mogą być maile, które coraz częściej otrzymuję. Niestety dość często pojawia się pytanie jaki model sprzedaży aplikacji mobilnych zastosować.

Przybiera ono najczęściej następującą treść: Ostatnio napisałem aplikację mobilną. Ile kosztuje zrobienie aplikacji mobilnej? - mobiRANK.pl. Zanim otrzymamy odpowiedź na pytanie ile kosztuje zrobienie aplikacji mobilnej, trzeba zadać sobie pytanie jakiego rodzaju ma być to aplikacja, komu ma służyć, jak bardzo skomplikowana, na jakie urządzenia i wiele innych. Przez ostatnie lata rynek aplikacji mobilnych rozrósł się w niebywałym tempie. Jednak, istnieje jeszcze wiele nieznanych aspektów tego rynku. Najczęstszym pytaniem wśród klientów jest poznanie ceny za zrobienie aplikacji mobilnej, zwłaszcza wśród tych, którzy nie mieli nigdy do czynienia z rozwojem, czy tworzeniem aplikacji. Można powiedzieć, że tak naprawdę to nasze doświadczenia z tego typu technologiami ilustrują ile właściwie wiemy na temat aplikacji mobilnych.

Tworzenie własnej aplikacji na androida » Majsterkowo.pl. Witam Was drodzy majsterkowicze! Ostatnio błądząc po czeluściach internetu natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację, a mianowicie MIT App Inventor for Android. Jest to prosty edytor podzielony na 2 części (projektowanie wyglądu i algorytmów). Zainspirowany wpisem Jakuba ( postanowiłem rozbudować trochę aplikację na Androida do kontrolowania Arduino.

W tym wpisie opiszę co, gdzie i jak zrobić w App Inventorze, a także pokażę przykładowy program komunikujący się z serwerem domowym, który przesłane dane będzie przetwarzał. Projektowanie i tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne - Add-Me.pl. Published Graphic Design, Photography, Digital Art and Web Design Inspiration. 10 porad, jak zaprojektować użyteczną aplikację mobilną. Aby wyróżnić się w morzu aplikacji mobilnych, dostępnych w marketach, musisz zagwarantować użytkownikom wysoki komfort użycia Twojej aplikacji.

Jak to zrobić? Nie ma jednego uniwersalnego zestawu standardów użyteczności, dlatego proponuję swoje 10 zasad, które uznaję za niezbędne w procesie projektowania. Wkrótce dobre usability będzie cechą absolutnie obligatoryjną dla każdej użytkowej aplikacji mobilnej, ale dziś może być tylko Twoją przewagą. 1. Bądź zgodny z konwencjami, przyjętymi w danym systemie operacyjnym. Kinetise. Polski start-up, dzięki któremu każdy może zrobić aplikację mobilną. Mobile’owa rewolucja dawno okrzepła. Smartfony mają już Nowak i Kowalski. Jak zbudować aplikację mobilną na iPhone, Windows Phone czy Androida bez kodowania? Użyj Kinetise - Softonet.pl. Mobile Apps Creator. Jak zbudować aplikację mobilną na iPhone, Windows Phone czy Androida bez kodowania? Użyj Kinetise - Softonet.pl.

Kompetencje cyfrowe nauczycieli i nowoczesne technologie informacyjne w nauczaniu przedmiotów ścisłych w polskich gimnazjach – prof dr hab B Sosińska Kalata dr M Roszkowski. Stereoskopowe okulary 3D zgodne z technologią Google Cardboard. Augmented Art - CTAdventure.pl. Rzeczywistość rozszerzona w edukacji. INSPIRACJE 2014 - rozszerzona rzeczywistość w klasie szkolnej.

Ultimate Dinosaurs: Augmented Reality. Not only will you see new dinosaurs in the Ultimate Dinosaurs exhibition, you'll experience them in new ways through augmented reality (AR). AR Fun - Android Apps on Google Play. Excellent Videos OnThe Use of Augmented Reality Apps by Students. Below are some good videos I got a few days ago on examples of how some augmented reality apps are being used with kids to help them improve their learning. Stackable Brain Specimen Coasters That Form A 3D Brain On Your Table. This cool 10-piece set of glass brain coasters will let you show your guests just how brainy they are. Send Your Students on a QR Code Treasure Hunt. QR Codes are all around us today. Open a magazine, a catalog, or glance at a bulletin board and you're likely to see a QR code. Generator kodów QR – Utwórz bezpłatnie kody QR. ChemCrafter – Virtual Chemistry Experiments On Your iPad.

PicPac - Stop Motion and Timelapse. Pack your Pictures into Stop Motion and Timelapse Movies. Tomasz Frankowski promuje Operę i Filharmonię Podlaską, Kultura i Rozrywka, Wiadomości Białystok Online Portal Miejski Białystok (Bialystok), Strona 1. Lemon&Orange - technologie interaktywne. Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - Aplikacja. BYOD i Rozszerzona Rzeczywistość w klasie. AR wykaz. Cooking Up Augmented Storytelling. Augmented Reality. Augmented Reality in Education on Flipboard. Video Tutorials for Teachers on Using Augmented Reality App Aurasma. Plus.google. Oszczędzaj organizując targi wirtualne. ColAR Mix - 3D Coloring App. Wikitude - The World's leading Augmented Reality SDK.

Onvert.com - QR code and augmented reality in one. iOS developers. ZooBurst. AR Flashcards. Junaio – Augmented Reality Browser. Augmented Reality Chemistry Blocks. Augmented Reality. Augmented Reality in Education - home. SmartReality - Augmented Reality Solution for Construction SmartReality. Augmented Pixels – leading developer of Augmented Reality solutions for retail, real estate, marketing and media! Elements4D_paper.pdf. ARLOON curricular Apps based on augmented reality technology for high school students and teachers. fAR-Play. 3 Steps to Creating an Awesome Virtual Museum in Class.

Spacecraft 3D. Anatomy 4D. Anatomy 4D. Shapes – 3D Geometry Learning. Professor Why. Matematyka w działaniu. Tropiciele 1.1.0. W Gnieźnieńskim Grodzie 3D. Medieval Warsaw: Aplikacja mobilna "W gnieźnieńskim grodzie" źródłem dodatkowej wiedzy o wczesnośredniowiecznej osadzie w Bródnie? » blog VRlab.edu.pl. Aurasma Studio: Overlays. Aurasma Studio: The Explore Tab : Aurasma Community Network. Aurasma Studio: Share. Aurasma Studio: Create. Partners. How to make an Aura in the Aurasma Studio. Rozszerzona rzeczywistość w edukacji. Augmented Reality. Wirtualna Wystawa Wynalazków Leonarda Da Vinci - CTAdventure.pl. Rzeczywistość rozszerzona – z czym się to je? Rzeczywistość rozszerzona w telefonach - przegląd aplikacji [wideo] Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie! Rozszerzona rzeczywistość (Augmented reality) A-Symetria: Augmented Reality w pigułce - część 1. Potencjał urządzeń oraz aplikacji mobilnych w edukacji. Rzeczywistość rozszerzona jako kierunek rozwoju.

Rozszerzona rzeczywistość – zobacz i wiedz więcej.