background preloader

‪Debussy, Arabesque #1, Piano Solo (animation ver. 2)‬‏

‪Debussy, Arabesque #1, Piano Solo (animation ver. 2)‬‏

http://www.youtube.com/watch?v=A6s49OKp6aE

download song Youtube, Convertion, converting youtube to mp3 etc. Music Downloading, Mp3 Search, Downlod Free, emusic, We originally provided youtube to mp3 convert software. avi, mp4, flv, 3pg transcoded. File Sharing [source wikipedia.org] File sharing is the practice of distributing or providing access to digitally stored information, such as computer programs, multi-media (audio, video), documents, or electronic books. It may be implemented through a variety of storage, transmission, and distribution models and common methods of file sharing incorporate manual sharing using removable media, centralized computer file server installations on computer networks, World Wide Web-based hyperlinked documents, and the use of distributed peer-to-peer networking (see peer-to-peer file sharing). Music Genre [source wikipedia.org]

Gephi, open source oprogramowanie do wizualizacji wykresu Gephi is a tool for data analysts and scientists keen to explore and understand graphs. Like Photoshop™ but for graph data, the user interacts with the representation, manipulate the structures, shapes and colors to reveal hidden patterns. The goal is to help data analysts to make hypothesis, intuitively discover patterns, isolate structure singularities or faults during data sourcing. It is a complementary tool to traditional statistics, as visual thinking with interactive interfaces is now recognized to facilitate reasoning. This is a software for Exploratory Data Analysis, a paradigm appeared in the Visual Analytics field of research. Nat King Cole - Nature Boy USA.Czy rewolucja w nauczaniu? Harvard oferuje wykłady w internecie Dwie turystki zabłądziły w Tatrach, jedna spadła w przepaść Turystki szły w niedzielę późnym popołudniem szlakiem na Przełęcz Krzyżne. Zabłądziły, weszły w trudny, mocno eksponowany, odsłonięty teren. Jedna z kobiet spadła, gdy nadlatywał już z pomocą śmigłowiec TOPR.

'Najlepsza mapa wszechświata ever' została opublikowana - dzięki współpracy Europejczyków z Amerykanami Tak, jesteśmy w posiadaniu mapy wszechświata, chociaż warto zaznaczyć, że siłą rzeczy nie należy ona do najbardziej aktualnych - przedstawia ona widzialny kosmos około 380 tys. lat po Wielkim Wybuchu. A ten miał miejsce ~13,8 mld lat temu. Dlaczego siłą rzeczy? Ponieważ mapa powstaje w oparciu o mikrofalowe promieniowanie tła.

Tweet Ping. Zobacz interaktywną mapę Twittera (infografika) Mieliśmy już mapę Facebooka (w 2010 roku), oraz mapę internetu (w roku ubiegłym). Dziś czas na mapę Twittera w ramach weekendowego off-topicu. Projekt nazywa się Tweet Ping (link do serwisu) i został stworzony przez programistę Francka Erneweina - głównie w celach autopromocyjnych. Tweet Ping działa w czasie rzeczywistym, geolokalizując tweety na konturowej mapie świata. Montaż obrazów i analiza wizualna twórczości Fridy Kahlo « Wizualizacja sztuki Zdecydowałyśmy się wykonać montaż obrazów Fridy, biorąc pod uwagę ich tematykę. Wybrane przez nas obrazy podzieliłyśmy na 3 kategorie, które zdecydowanie przeważają w jej dziełach: AUTOPORTRETY, OBRAZY DOTYCZĄCE CIERPIENIA (między innymi związane z jej wypadkiem, nieszczęśliwym małżeństwem oraz poronieniem) i MARTWĄ NATURĘ. Powyżej przedstawiamy kolaż wszystkich obrazów, które zostały poddane analizie, oraz (obok) graficzne zobrazowanie częstości występowania tych trzech kategorii w twórczości malarki. kolor żółty – autoportrety kolor zielony – martwa natura kolor czerwony – obrazy związane z cierpieniem Jak można zauważyć – najczęstszym narzędziem po które sięgała Frida, były autoportrety. Ten niekończący się cykl autoportretów stał się jednocześnie doskonałym dokumentem o jej życiu.

Prof. Bogusław Śliwierski: zmierzamy ku edukacyjnej katastrofie Jak twier­dzi eks­pert, z edu­ka­cją w Pol­sce jest bar­dzo źle. Do­da­je, że już nawet w Sta­nach Zjed­no­czo­nych osoby od­po­wie­dzial­ne za kształ­ce­nie mło­de­go po­ko­le­nia zro­zu­mia­ły, że testy to ślepa ulicz­ka. - Testy nie mie­rzą głębi wie­dzy i jej za­kre­su, ale po­wierz­chow­ne umie­jęt­no­ści i kom­pe­ten­cje.

Bendyk: Samotność Viviane Reding Czy już przekroczyliśmy granicę, za którą nie da się zatrzymać cyfrowego kapitalizmu, i nie pomogą w tym nawet dobre chęci Viviane Reding? Viviane Reding, europejska komisarz ds. sprawiedliwości, przybywa do Polski, by przekonywać do projektu rozporządzenia mającego chronić prywatność Europejczyków, wartość szczególnie cenną i zagrożoną w dobie Internetu. Sprawa wydaje się słuszna i oczywista – prawo nie nadąża za rozwojem cyfrowych usług, obowiązujące regulacje powstały w epoce, gdy nie istniał jeszcze Facebook, a założyciele Google zastanawiali się, czy nie warto przyjąć oferty Microsoftu i sprzedać się gigantowi z Redmond. Nowe serwisy uczyniły z informacji o swych użytkownikach surowiec podstawowy, służący kreowaniu wartości użytkowej. Nie sposób zliczyć tekstów o tym, czy rzeczywiście warto za darmową pocztę, przechowalnię filmów lub możliwość czatowania ze znajomymi oddać cyfrowemu diabłu duszę. Bo przecież los inicjatywy komisarz Reding nie jest wcale przesądzony.

Krzysztofek: same technologie nie zmieniają społeczeństwa Internet i komórki to narzędzia, które wspomagają postęp cywilizacyjny, ale go nie tworzą. Korzyści z technologii zależą od poziomu wykształcenia - mówi PAP prof. Kazimierz Krzysztofek socjolog internetu ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. PAP: Czy w Polsce mamy społeczeństwo informacyjne? Polskie firmy muszą się przygotować na rosnącą ilość danych cyfrowych źródło: Bloomberg Mnożą się informacje przesyłane ze smartfonów, kamer, czujników i innych inteligentnych urządzeń pomiarowych. Czy poradzą sobie z tym działy IT polskich firm? Duża ilość danych zaczyna być kluczowym problemem polskich firm.

​Europa czeka na specjalistów oblatanych w chmurze - Praca w INTERIA.PLO Im bardziej skomplikowane nazwy, tym większe wzięcie. Mowa o profesjach 2.0, najbardziej dostosowanych do dynamicznych warunków rynkowych. Data scientist, junior data analyst, business intelligence manager, waste data handler, cloud broker, quality assurance engineer to zawody, które pojawiły się dzięki nowym zjawiskom w gospodarce cyfrowej.

Related: