background preloader

Samořídíci auta

Facebook Twitter

Jsou chytrá auta hloupý nápad? Jak moc se bát jejich hacknutí. 4.

Jsou chytrá auta hloupý nápad? Jak moc se bát jejich hacknutí

DÍL DOPRAVNÍ SÉRIE. Moderní automobily se čím dál tím více podobají chytrému telefonu na čtyřech kolech. I díky tomu si s jedním z nich, konkrétně Jeepem Cherokee, nedávno dvojice hackerů pohrála jak s autíčkem na dálkové ovládání. Podobných průniků do dopravních systémů a prostředků přitom bude přibývat. Ne každý bude životu nebezpečný – domácí hackerská komunita například díky nezabezpečené elektronické jízdence Českých drah jezdí vlakem zdarma – hrozbu ale jistě nelze bagatelizovat. Teze 1: Doprava ještě není v samotném centru pozornosti hackerů, naštěstí. KomentářeKlikněte na komentář, který si chcete přečíst Teze 2: Chytrá auto nás špehují, jde o naše (ne)pohodlí. Teze 3: Chytrá auta budou mít z pohledu hackera mnoho zranitelných míst. Keď sa začali pred dvadsiatimi rokmi hromadne šíriť prvé mobily, pochybujem, že niekoho v tej dobe trápili otázky zabezpečenia.

Zhrnutie záverov rozhovoru, sformulovaných téz a komentárov ukazuje, že: Chybí řidiči? Za 10 let vyřešeno. Auta pojedou sama. Logistické firmy i dopravci hledají tisíce profesionálních řidičů.

Chybí řidiči? Za 10 let vyřešeno. Auta pojedou sama

Úřad práce nabízí zájemcům o zaměstnání v oblasti přepravy zboží a hromadné dopravy rekordních 5800 volných míst. Podle odborníků z automobilového průmyslu ale řidiči nebudou za deset let možná vůbec potřeba. Z hlediska technologie jsou totiž už připraveny samořiditelné vozy. Jen je potřeba je zlevnit a upravit legislativu tak, aby mohlo dojít k jejich masovému rozšíření. „Samořiditelné vozy v zásadě už dnes fungují.

Podle experta pražské kanceláře firmy, se kterou ohledně svých strategií spolupracují špičky světového automobilového průmyslu, zbývá sice ještě několik technologických otázek, které by se ale měly vyřešit během pár let. This Is How a Driverless Truck Works. Šéfe, kam to bude? - Hospodářské noviny. The robot truck that can drive itself. In the Nevada desert, one truckmaker is testing a big rig that can drive itself.

The robot truck that can drive itself

První poloautonomní kamion na světě se prohání v USA. Německý výrobce automobilů Daimler AG představil v Las Vegas prototyp samořídícího nákladního vozidla.

První poloautonomní kamion na světě se prohání v USA

Automobilka, která vyrábí mimo jiné osobní automobily Mercedes-Benz nebo Maybach, demonstrovala novinku na dálnici A14 poblíž Magdeburgu ve východním Německu. Mercedes-Benz Future Truck 2025, jak se prototyp nazývá, ještě nepokročil do takového stádia, aby se na silnici pohyboval zcela autonomně, řidič tedy musí stále sedět za volantem, ale i tak se jedná o revoluční krok dopředu.

Nákladní vůz je schopen jet po dálnici rychlostí až 85 kilometrů za hodinu. Řidič tak může za volantem mezitím dělat jiné pracovní činnosti, dokud nesjede z dálnice, kde se musí opět plně věnovat řízení. Celý chod zajišťuje tzv. Testování nové technologie proběhlo evidentně dobře. Uvidíme, za jak dlouho se objeví v Evropě, nebo zda jej předběhne jiná automobilka se svým modelem částečně samostatného kamionu. Should Your Driverless Car Kill You to Save Two Other People? Futurium. Why Self-Driving Cars Must Be Programmed to Kill. When it comes to automotive technology, self-driving cars are all the rage.

Why Self-Driving Cars Must Be Programmed to Kill

Standard features on many ordinary cars include intelligent cruise control, parallel parking programs, and even automatic overtaking—features that allow you to sit back, albeit a little uneasily, and let a computer do the driving. So it’ll come as no surprise that many car manufacturers are beginning to think about cars that take the driving out of your hands altogether (see “Drivers Push Tesla’s Autopilot Beyond Its Abilities”).

These cars will be safer, cleaner, and more fuel-efficient than their manual counterparts. And yet they can never be perfectly safe. And that raises some difficult issues. Should A Self-Driving Car Kill Its Passengers In A “Greater Good” Scenario? Picture the scene: You’re in a self-driving car and, after turning a corner, find that you are on course for an unavoidable collision with a group of 10 people in the road with walls on either side.

Should A Self-Driving Car Kill Its Passengers In A “Greater Good” Scenario?

Should the car swerve to the side into the wall, likely seriously injuring or killing you, its sole occupant, and saving the group? V americké poušti vzniká město pro testování nových technologií. Místo lidí drony a auta bez řidičů. V letošním roce se začne budovat úplně od základů městečko v Novém Mexiku, které bude na první pohled jako každé jiné.

V americké poušti vzniká město pro testování nových technologií. Místo lidí drony a auta bez řidičů

Chybět budou jen běžní obyvatelé, kteří by podle odborníků jen rušili testování nových technologií. Vědci budou pracovat na automobilech bez řidičů, dronech, nebo alternativních zdrojích energie atd. Projekt, který vznikl již v roce 2011, by měl své brány otevřít za tři roky a tvůrci si slibují, že město bude pro odborníky vyhledávaným centrem a překoná i slavné Silicon Valley. Washington - Na vyprahlých pláních Nového Mexika, mezi místem, kde byla poprvé vyzkoušena jaderná puma, a americko-mexickou hranicí, povstává z písku nové město.

Je plánováno až pro 35 tisíc obyvatel a bude mít moderní obchodní centrum a úpravné šiky řadových domů na předměstí, dokonale čisté ulice, parky, nákupní střediska a kostel. Projekt CITE (Center for Innovation, Testing and Evaluation) je modelem "v životní velikosti" obyčejného amerického města. Google robo-car suffers brain freeze after seeing hipster cyclist. A cyclist riding a fixed-gear bike claims to have brought a Google robo-car to a standstill.

Google robo-car suffers brain freeze after seeing hipster cyclist

The rider, one “Oxtox” took to the forums of Road Bike Review with a tale in which he spotted “a Google self-driving Lexus”. Oxtox says “near the end of my ride today... we both stopped at an intersection with 4-way stop signs.” The rider was aboard a fixed-gear bike. Such steeds, commonly known as “fixies”, have no freewheel so when the pedals are moving, the wheels are moving.