background preloader

GAMIFIKACJA

Facebook Twitter

Carol Dweck: Siła wiary, że można się zmienić. Motywacja, efektywność, wytrwałość - dr Ewa Jarczewska-Gerc i Andrzej Tucholski - Można! W jaki sposób się motywować? - Pytanie do Mateusza - [ Mateusz Grzesiak ] Najlepszy Film Motywacyjny Po Polsku - TEDx David Steindl Rast. Kto zabrał mój ser? Historyjka według Spencera Johnsona. 5 najlepszych scen motywacyjnych z filmów. Motywacja. Motywacja jak narkotyk Czy oglądałeś kiedyś film motywacyjny na Youtube?

Motywacja

Taki, który w przekonywujący sposób miał dać Ci do zrozumienia, że nie ma żadnych ograniczeń i że możesz wszystko? A może nawet byłeś na szkoleniu motywacyjnym? Wróć myślami do tamtego momentu i przypomnij sobie, jak się wtedy czułeś: Co zawdzięczasz tej energii, którą udało Ci się w sobie obudzić? Bądź ze sobą szczery. Z całą pewnością z takiego energetycznego doładowania mamy jakieś korzyści. Sam kiedyś wierzyłem w to, że motywację trzeba wciąż pobudzać.

Gdy narkotyk przestawał działać, pojawiał się mentalny kac. Dzisiaj już nie potrzebuję w żaden sposób pobudzać mojej chęci do działania. W tym artykule spojrzymy na zjawisko motywacji w trochę szerszy sposób i dokopiemy się do jej źródeł. Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest motywacja. Różne twarze motywacji Motywacja jest wewnętrznym, psychofizycznym stanem gotowości do podjęcia się określonego działania. Ten stan gotowości dotyczy każdego naszego działania. 1. 2. 3. 10 ways to encourage students to take responsibility for their learning… 1. Don’t make all the decisions. Angela Lee Duckworth: Grit: The power of passion and perseverance. Jane McGonigal: Gaming can make a better world. Jane McGonigal: The game that can give you 10 extra years of life. TEDxBydgoszczSalon.

GRYWALIZACJA Pawła Tkaczyka, czyli czy Gry Motywują? Grywalizacja. Zrób to sam! Grywalizacja – książka, audiobook, PDF – Paweł Tkaczyk. Czołowa agencja badania rynku, Millward-Brown, na początku grudnia 2011 roku opublikowała raport „12 trendów w mediach cyfrowych”.

Grywalizacja – książka, audiobook, PDF – Paweł Tkaczyk

Grywalizacja, czyli używanie mechanizmów znanych z gier do zmiany zachowań ludzi poza kontekstem gry, znalazła się na pierwszym miejscu tej listy. Warto wiedzieć, dlaczego. Książka „Grywalizacja” jest pierwszą na polskim rynku pozycją traktującą o tym zjawisku. Pierwsze miejsce na liście bestsellerów OnePress, dynamika sprzedaży większa, niż „Zakamarki marki”, entuzjastyczne recenzje… Co znajdziesz w środku? W jaki sposób gry i zabawy kształtowały i kształtują nasze życie i kulturę? Webinarium dla nauczycieli: Wprowadzenie do gamifikacji. Grywalizacja - zrób to sam! Superbelfrzy Nocą #48 Gamifikacja - Mytnik & Glac. Zastosowanie gier i grywalizacji w edukacji [gotowy pomysł] - Centrum Dobrego Wychowania - Platforma kursów e-learning. Gry to bardzo efektywne (i efektowne) narzędzie do realizacji wciągającego nauczania, a wydaje się, że jakby nasza szkoła o tym zapomniała… Ludzie od tysięcy lat stosowali metody gier i grywalizacji w procesie edukacyjnym, choć oczywiście tego tak nie nazywali.

Zastosowanie gier i grywalizacji w edukacji [gotowy pomysł] - Centrum Dobrego Wychowania - Platforma kursów e-learning

Zdrowa rywalizacja, działanie zespołowe, status społeczny, to mechanizmy, które naturalnie funkcjonują u ludzi, a w związku z tym zawsze wykorzystywano jest w różnego rodzaju systemach i programach edukacyjnych, jak np. począwszy od ludów pierwotnych, poprzez starożytne systemy edukacyjne (np. w Sparcie), aż do nowożytnych systemów szkolnych.

Nawet obowiązujący przecież do dziś system oceniania wywodzi się przecież z tych mechanizmów, które nie tylko pozwalały na porównywanie pomiędzy sobą uczniów, ale w bardzo sprawny sposób dostarczały uczniom informacji zwrotnej o swoich postępach. W naszym kursie opisujemy mechanizmy, które stoją za wysokim zaangażowaniem budowanym przez gry: Każdy uczeń może sam podjąć decyzję, co chce zrobić: Gra miejska. Jak zorganizować grę miejską? 10 wskazówek. Zadanie?

Jak zorganizować grę miejską? 10 wskazówek

Organizacja edukacyjnej gry miejskiej z elementami interaktywnymi dla lubelskich gimnazjalistów. Cel? Wspieranie procesu kreowania marki Klienta (Szkoły Paderewski), agencji w której pracuję (Vena Art). Challenge? Accepted! Nie odkryję raczej Ameryki pisząc, iż w czasach nam współczesnych o uwagę odbiorcy komunikacji marketingowej coraz trudniej. Wyzwanie komunikacyjne Generalnie im młodsze pokolenie, tym trudniej do niego dotrzeć. Jak zorganizować grę miejską – wskazówki Z podobnym wyzwaniem mierzyłem się przez cały wrzesień i pierwszy tydzień października. Być może kiedyś i Tobie przyjdzie się zmierzyć z tematem organizacji gry miejskiej. Wskazówka nr 1 – pamiętaj o zasadach grywalizacjiPisałem o tym w recenzji „Grywalizacji” Pawła Tkaczyka.

Strukturę gry tworzą: Do mechanizmów gry zaliczamy: Wskazówka nr 2 – wymyśl dobry motyw przewodni gry W moim przypadku motywem przewodnim była postać lubelskiego poety z XX-lecia międzywojennego – Józefa Czechowicza. Br gry.