background preloader

Ilm ja kliima

Facebook Twitter

Untitled. Untitled. Untitled. Climate Change Adaptation: it's time for decisions now. Videoülesanne “Kliimamuutused” Intervjuud. 7.35. Antti Roose. Eesti kliima aastal 2100. Osoon: kliimast. Silma ilma. Õhutemperatuur - Avaleht. Royal Meteorological Society. Make your own aneroid barometer Aneroid barometers do not use fluids (such as water or mercury) You’ll need these materials: An empty food tin (washed!)

Royal Meteorological Society

– the bigger the better. Make sure that it doesn’t have a sharp edge where the top was removed. Õhurõhu määramine - Avaleht. Animations. Royal Meteorological Society. CloudWheel Cloud Identification. Rain shadow formation. Global wind circulation. Global Climate Animations. Ilma vaatlemine ja ennustamine. Pilvekool. Pilved ja nende tekkimine. Mis on pilved ja kuidas need tekivad?

Pilved ja nende tekkimine

Räägime pilvedest, aga mis need on üldse? Mõtiskledes selgub, et pilvedele saab anda vähemalt kaks definitsiooni. 1) Pilved on kolloidsed süsteemid, mille moodustavad õhus hõljuvad veepiisakesed, jääkristallid või nende segu. 2) Pilved on ükskõik milline aerosooliosakeste kogum õhus, mis on piisavalt tihe, et seda saaks visuaalselt näha või mõne instrumendiga tuvastada. Nii võib rääkida suitsu-, tolmu- või tuhapilvedest ning nende hübriididest veeauru kondenseerumissaadustega (Pyrocumulus, Pyrocumulonimbus). Ilm - kaardid, ennustused ja vaatlused - Esileht. Kliimadiagramm - Esileht.