background preloader

SocialMedia

Facebook Twitter

5 narzędzi do zarządzania social media, które warto znać| MarketingLink. Narzędzi do analizy social media jest na rynku dużo i i czasami trudno wybrać to właściwe. Które z nich są godne uwagi? Jakie mają plusy i minusy? Czym się wyróżniają? Oto wybór 5 narzędzi do zarządzania social media, które warto znać. 1. To narzędzie jest już od jakiegoś czasu bardzo popularnym sposobem na monitorowanie marki w social media. Zalety Chyba największą zaletą tego narzędzia jest jego prostota i przejrzystość. Dostępna jest polska wersja programu, co oczywiście ułatwia obsługę nawet tym, którzy nie do końca są zaprzyjaźnieni z angielskim. Źródło: hootsuite.com Dostępny jest także pakiet Enterprise, który przeznaczony jest dla większych przedsiębiorstw i organizacji. Wady Chyba największa wadą tego narzędzia jest szeroki wachlarz, niestety płatnych opcji dodatkowych. 2. Stworzonej we Francji platformie zaufały takie potęgi jak Orange, Eurosport czy Carrefour. 3.

To kolejne narzędzie do zarządzania profilami społecznościowymi. SproutSocial posiada dwie zasadnicze wady. 4. 5. Co publikować na fanpage'u firmy? Przykłady angażujących postów - ArturJablonski.com. Odwieczny problem wszystkich osób prowadzących komunikację w mediach społecznościowych: co opublikować na fanpage’u? Oto kilka pomysłów. Oczywiście wiemy, że powinniśmy przygotować harmonogram odpowiednio wcześniej, a konkretne treści winny wynikać z długofalowej strategii. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: jeżeli nie zajmujemy się social media na pełen etat, a raczej z doskoku w przerwie między innymi zajęciami, na tego typu przygotowanie najczęściej zwyczajnie brak czasu. Bywają też chwile, gdy po prostu chcesz skorzystać z gotowego pomysłu. Jeżeli więc akurat szukasz inspiracji, sprawdzonych formatów lub po prostu ciekawych przykładów – oto wpis dla Ciebie.

Podane schematy postów sprawdzają się w zdecydowanej większości branż. Powinny więc zadziałać także u Ciebie. 1. Wiesz, jaki jest jeden z najpopularniejszych programów na Discovery Channel? Pozornie nie ma w tym nic ciekawego, jednak ludzie uwielbiają takie rzeczy. 2. Mamy słabość do sentencji. 3. 4. 5. 6. Nie masz pomysłu? 7. 8. 9. Home - Elevators. Monitoring Internetu krok po kroku w Brand24. Co może zrobić dla Ciebie stopka newslettera | FreshMail blog. Stopka to stały element prawidłowo zaprojektowanego newslettera. Powinieneś ją zamieścić na samym dole kreacji, upewniając się, że zawiera wszystkie informacje, których może potrzebować Twój odbiorca.

Wykorzystaj stopkę, by zaimponować, przykuć uwagę oraz pokazać to, czego oczekują subskrybenci. A dodatkowo: zaprezentuj coś ekstra! Uważasz, że wszystko co znajduje się na dole strony lub wiadomości nie jest szczególnie istotne? Wielu użytkowników, również designerów, wciąż myśli w ten sposób. W poniższym poście przedstawię Ci obowiązkowe elementy, które powinieneś zamieścić w swojej stopce oraz kreatywne przykłady pomysłów na wykorzystanie stopki do celów marketingowych oraz sprzedażowych. Obowiązkowe elementy stopki W stopce zawsze zamieść informacje o tym, dlaczego odbiorca otrzymał daną wiadomość oraz widoczny i łatwy do zlokalizowania link wypisu.

Newsletter: Travelist Kolejny must have stopki newslettera to dane kontaktowe. Newsletter: 5-10-15 Tworzysz własne kreacje? Broń antyspamowa. Jak zmienić nazwę fanpage'a? - Pijaru Koksu Blog. Jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego admina facebookowej strony jest wybór nazwy. Czemu? Ponieważ jej późniejsza zmiana może być mocno utrudniona. Dotąd dokonanie tego cudu, gdy miało się ponad 200 fanów na stronie było praktycznie niemożliwe jeśli nie płaciło się Facebookowi masy kasy lub po prostu nie miało farta.

Dziś przedstawię skuteczny sposób jak tego dokonać. UWAGA! Formularz może nie pojawiać się osobom, które dotąd nie prowadziły żadnych działań reklamowych na swoim koncie Odpalcie sobie stronę Facebook Business, tam zakładkę Resources (dokładny adres to a Waszym oczom powinien ukazać się taki widok jak na zdjęciu poniżej. Trafiacie na kolejny ekran. Dotarliśmy do El Dorado. Dajcie znać czy się udało, udostępniajcie też dalej, bo patrząc po liczbie zapytań na Grupie Social Media jak zmienić stronę, to jest to jeden z najważniejszych problemów polskich facebookowiczów, tuż po tym, że dostali nowy wygląd newsfeeda.

Jak zmienić nazwę fanpage powyżej 200 fanów? | Strony Dla Firm.eu: Projektowanie stron www, pozycjonowanie, hosting: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów. Blog | Jak zmienić nazwę fanpage powyżej 200 fanów? Jeżeli macie fanpage, który ma już dużą ilość lajków i Facebook blokuje możliwość zmiany nazwy nie załamujcie się! Znamy rozwiązania, dzięki którym będziecie w stanie to zrobić. Zmiana nazwy fanpage może być konieczna z wielu przyczyn: zmieniacie nazwę bo chcecie dodać do niej końcówkę domeny, zdobyliście sponsora, który wymaga od Was umieszczenia nazwy jego produktu, robicie rebranding, czy też po prostu chcecie dopisać hasło reklamowe albo rodzaj działalności (np. Pizzeria Margarita). Jak to w życiu bywa, także i w tym wypadku można iść dwoma drogami: jedna z nich to oficjalna metoda, druga to pewien nowy trick, który (póki co) działa. 1 .Metoda na zmianę nazwy fanpage, który ma powyżej 200 fanów oficjalną drogą Metoda opiera się o wykorzystanie oficjalnego formularza zmiany nazwy na Facebooku, który jest dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Zamknij przeglądarkę. UWAGA! Jak zmienić nazwę fanpage'a? - Pijaru Koksu Blog. 7 pytań, które musisz sobie zadać, integrując stronę z social media • Social Media • SprawnyMarketing.pl. Przyciski udostępniania i polubień stron społecznościowych, zamieszczane na stronach internetowych, często są źle wykonane i mało efektywne. Profil społecznościowy czeka wtedy tylko katastrofa – wygenerowany ze strony ruch będzie znikomy. Dlaczego tak się dzieje? Grafik chce, aby wyglądały one dobrze, więc osadza je w dziwnych, często niewidocznych miejscach na stronie. Wygląda to ładnie, ale nie spełnia swojej funkcji. Porażka! Ludzie uważają, że projektowanie skupia się tylko na wyglądzie, ale jak powiedział Steve Jobs: ,,Projekt nie opiera się tylko na wyglądzie.

Częstą praktyką jest dzielenie kampanii na dwa kanały – strony korporacyjne i media społeczościowe. Klienci używają kont społecznościowych marek, aby gromadzić informacje o ich nowych produktach i usługach, aby śledzić ich najnowsze oferty. A oto siedem pytań, które musisz sobie zadać, zanim dodasz przyciski stron społecznościowych: 1. 2. Kolejnym rodzajem są przyciski “lubię to” i “udostępnij” dla poszczególnych stron. 3. 4. Konkursy na Facebooku - zasady i co się zmieniło | Made by Gigi.

Ostatnio rozmawiałam z kilkoma osobami, także przy okazji Blog Forum Gdańsk o tym, jak zachowujemy się w sieci. Wiele z nas Internet poznawało tak troszkę na ślepo. Metodą prób i błędów. Bardzo długo też internet był takim miejscem, gdzie wszystko można i nie obowiązują żadne prawa czy zasady. Czas jednak skończyć z tym mitem. Chodzi o coś co doskonale znacie, bo albo je organizujecie, albo bierzecie w nich udział, czyli konkursy na Facebooku. 1. Niby oczywiste, ale jednak nie bardzo. 2. Zastanówcie się ile możesz na to przeznaczyć. 3.

Wymyślcie na czym konkurs będzie polegał. 4. To podstawa i musi być naprawdę dobrze skonstruowany. To takie najbardziej podstawowe punkty, a o których trzeba pamiętać. A teraz czarno na białym, czego NIE możemy żądać od uczestników naszego konkursu: 1. 2. 3. Po co takie obostrzenia? A co zmienia się od dziś? P.S. Facebook Image Size Cheat Sheet - The Heyo Blog.