background preloader

Przydatne narzędzia - inne

Facebook Twitter

The Resource Zone - Open Directory Project Public Forum. #NARZĘDZIA DH CZ.IV Voyant. Wizualna analiza tekstu. Współczesna humanistyka cyfrowa wprowadza szereg nowych metod i technik umożliwiających wizualną analizę tekstu.

#NARZĘDZIA DH CZ.IV Voyant. Wizualna analiza tekstu

Narzędzia tego typu nie są obecnie bardzo skomplikowane i umożliwiają tworzenie projektów nawet osobom, które nie posiadają umiejętności programistycznych. Jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu jest Voyant. Projekt opracowany został przez Stéfan Sinclair z McGill University i Geoffrey Rockwell z University of Alberta. Aplikacje pracuje w przeglądarce i nie wymaga instalowania. Pracę zaczynamy od wklejenia interesującego nas tekstu na zasadzie kopiuj/wklej do dużego okna oznaczonego etykietką „Add Text”, które znajduje się na głównej stronie Voyant.

Pocket. The 14 Best Data Visualization Tools. Nishith Sharma is the co-founder of frrole, a social intelligence startup.

The 14 Best Data Visualization Tools

Raw data is boring and it’s difficult to make sense of it in its natural form. Add visualization to it and you get something that everybody can easily digest. Not only you can make sense of it faster, but you can also observe interesting patterns that wouldn’t be apparent from looking only at stats. All Killer, No Filler This one’s different, trust us. To make the tedious task of making beautiful charts and maps easier, I’ve made the list of best data visualization tools available for the job. Let’s get started! For Developers D3.js D3.js, short for ‘Data Driven Documents’, is the first name that comes to mind when we think of a Data Visualization Software.

It doesn’t ship with pre-built charts out of the box, but has a nice gallery which showcases what’s possible with D3. Home-rotation. Narzkurs - Po nitce Ariadny. Darmowe programy do tworzenia grafik - Why so social. Wiele małych i średnich firm nie prowadzi odpowiednio działań na Facebooku czy w blogosferze ponieważ nie stać ich na zapłacenie grafikowi, który przygotuje odpowiedni, angażujący content w graficznej postaci.

Darmowe programy do tworzenia grafik - Why so social

Poniżej przedstawiam kilka narzędzi, które sprawią, że każdy będzie mógł szybko zrobić ciekawy post, który zbierze dużo polubień i komentarzy. I to za darmo! 5 programów do wizualizacji danych, które warto znać. Jak stworzyć interaktywny diagram, wykres słupkowy czy heatmapę?

5 programów do wizualizacji danych, które warto znać

Przedstawiamy Wam listę łatwych w obsłudze i – w większości – darmowych programów do wizualizacji danych. Reguły powstawania infografik w najróżniejszych formach (wykresów, map, diagramów, etc.) staramy się powtarzać przy okazji wszystkich odsłon „Kursu Databloga”. Bez znajomości tych zasad nie powinno się wizualizować danych. Jeśli jeszcze ich nie znacie, odsyłamy Was do materiału: Jak zrobić infografikę? Isabel Diagnoses Your Health Symptoms, Based on Tools Used by Doctors. Sztuka uliczna – Google Art Project. ReadCube for Researchers. InfoBrokering. Is a Search Revolution Brewing?: bazy EBSCO i zasoby licencjonowane. Skąd czerpać informacje o tanich lotach? Wakacje się skończyły ale większość z nas już zaczyna planować wyjazy zimowe albo zimowy urlop w tropikach.

Skąd czerpać informacje o tanich lotach?

Dlatego przedstawiamy najpopularniejsze źródła informacji o tanich lotach oraz promocjach na bilety. Blogi informacyjne Fly4free Jeden z najbardziej popularnych portali dostarczających informuji o promocjach na bilety lotnicze. Oprócz promocji lotniczych, można tam znaleźć informacje o tanich noclegach czy wypożyczalniach samochodów. Mleczne Podróże To portal zbierający oferty promocyjne różnych przewoźników lotniczych. Wyszukiwarki tanich linii lotniczych Google Flights Wyszukiwarka lotów od Google, została uruchomiona w Polsce na początku 2014 roku.

Po wybraniu miejsc docelowych, daty oraz pozostałych dostępnych opcji, wyświetlą się nam wyniki wyszukiwania z cenami oraz porady. Bookmark Manager - nowa wersja zakładek dla przeglądarki Chrome. Zachwyca? W maju tego roku Google zaprezentował pierwszą wersję dodatku Google Stars ułatwiającą zarządzanie zakładkami.

Bookmark Manager - nowa wersja zakładek dla przeglądarki Chrome. Zachwyca?

Przed kilkoma dniami nowa aplikacja trafiła do sklepu Google Play - jest jednak dostępna pod inną nazwą. Bookmark Manager (Menadżer Zakładek) to stare poczciwe zakładki wymyślone na nowo. Są nowocześniejsze i chyba wygodniejsze w użyciu. Po zainstalowaniu dodatku w pasku z adresem wyświetlonej strony pojawia się gwiazdka. Jej kliknięcie dodaje stronę do zakładek, pozwala też nimi zarządzać. Przeglądarka internetowa, która działa bez... internetu. Cosmos Browser to niecodzienna przeglądarka, która pozwala nam uzyskać dostęp do stron nawet, jeśli jesteśmy poza zasięgiem WiFi i nie mamy włączonej usługi transmisji danych.

Przeglądarka internetowa, która działa bez... internetu

Czasami może się przecież zdarzyć, "skończą się nam opcje", a strony przeglądać trzeba. W jaki zatem sposób możemy to robić? Przeglądarka przesyła nasze zapytanie za pomocą wiadomości SMS. Następnie strona jest odpowiednio kompresowana i modyfikowana - o obrazkach czy CCS może oczywiście zapomnieć - i odsyłana na nasz telefon również przy pomocy wiadomości SMS. Cosmos Browser "tłumaczy" wiadomości i wyświetla nam coś takiego: Fot. Można oczywiście narzekać, że takie rozwiązanie we współczesnym świecie jest mało wydajne i nieefektywne. Cosmos Browser jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Za Wykop/Spiders'Web. Skąd brać darmowe zdjęcia? Fotografie sprzedają.

Skąd brać darmowe zdjęcia?

Tak idee, jak produkty. Nie zawsze jednak starcza budżetu na ich zakup, zwłaszcza mniejszym firmom. Przygotowałem więc dla Ciebie zbiór sprawdzonych źródeł, w których znajdziesz darmowe zdjęcia wysokiej jakości. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą. Na początek skorzystaj wyszukiwarek zdjęć na licencji Creative Commons. Dla niektórych minusem Creative Commons może być konieczność uznania autorstwa. Problemem wielu serwisów z darmowymi zdjęciami jest ich niska jakość. Nie chcesz samodzielnie wyszukiwać zdjęć? Na podobnej zasadzie działa serwis Unsplash.com, choć można w nim po prostu przeglądać zdjęcia tak, jak przegląda się wpisy na blogu. Może Ty również znasz jakieś źródło dobrej jakości darmowych zdjęć? Do przeczytania, Artur Jabłoński.