background preloader

חברתי

Facebook Twitter

רשימת 100 המשפיעים לשנת 2016 - מגזין דה מרקר TheMarker. 50 דברים שהייתי אומר לעצמי הצעיר יותר. חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו: איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"למה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחייםאיך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנטאיך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונהמדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים * אנו שומרים על פרטיותך!

בא במייל -אילו משפטים להגיד בסיטואציות שונות לילדנו. 1. "עבודה נהדרת" מחקרים הראו כי אמירת ביטויים כגון "ילד טוב" או "כל הכבוד" לילדיכם בכל פעם שהוא מצליח לבצע מיומנות כלשהי, גורמת לו להיות תלוי באישור שלכם ולא במוטיבציה שלו עצמו, אומר יועץ ההורים והד"ר לפסיכולוגיה גץ ברמן. "שמרו את הביטויים הללו לזמן שבאמת מגיע להם, ותהיו ספציפיים ככל שתוכלו בכל סיטואציה. לדוגמא, במקום להגיד לילד אחרי המשחק "משחק ענק," הגידו, 'זה היה אסיסט מאוד יפה' או 'אני אוהב את איך שאתה מתייחס לחברייך לקבוצה. " 2. "התרגול מביא לשלמות" זה נכון שככל שהילד שלכם מקדיש יותר זמן לדבר, הוא יהפוך את כישוריו לחדים וטובים יותר בתחום, אבל ביטויים שכאלה עשויים להגביר את הלחץ שהוא חש כי עליו להצטיין. 10 Choices You Will Regret in Ten Years. “If only…” These two words paired together create one of the saddest phrases in the English language. 1.

Wearing a mask to impress others. If the face you always show the world is a mask, someday there will be nothing beneath it. Because when you spend too much time concentrating on everyone else’s perception of you, or who everyone else wants you to be, you eventually forget who you really are. So don’t fear the judgments of others; you know in your heart who you are and what’s true to you. 2. 3. Don’t let someone who has a bad attitude give it to you. 4. A life filled with loving deeds and good character is the best tombstone. 5. 6. 7. Life should be touched, not strangled. 8. Be strong enough to let go and wise enough to wait for what you deserve. 9. . – The trouble is, you always think you have more time than you do. 10. . – The world doesn’t owe you anything, you owe the world something. Source: Marc and Angel via Why Don’t You Try This.

נוסחת הקבא נחשפת בתוכנית המקור. תחקיר של רביב דרוקר לפתיחת העונה. התוצאה תהא קשה. התנהגותם של מיועדים לשירות בטחון תוכוון על ידי הקריטריונים העלומים", הסביר צה"ל ב-2008 מדוע לא יחשוף את הקב"א, "וכך יאבד הכלח על תהליך מיון כוח האדם המתגייס כשהתנועה לחופש המידע ביקשה שחיילים יידעו מה הקב"א שלהם, בסוף 2008, ענה צה"ל: "התוצאה תהא קשה. התנהגותם של מיועדים לשירות בטחון תיגזר ותוכוון על ידי הקריטריונים החסויים והעלומים עד כה וכך יאבד הכלח על תהליך מיון כוח האדם המתגייס לצה"ל. מי שירצה להתחמק משירות קרבי 'יקלע' לתשובות ולהתנהגויות 'הרצויים' לו, ומי שירצה בשירות קרבי - אפילו אינו מתאים לו - יעמיד פני מתאים. אם ליחידות צבאיות יסתננו חיילים כאלה, שאינם מתאימים להן, אזי לא יוכל השלד לשאת את כובד משקל הגוף, הלא הוא צבא הגנה לישראל ואני אנה אנו באים?

". פוגע בבטחון המדינה? "אם היא (המאבחנת) מתרשמת שיש בעיות, למשל בנאדם בלי חברים, לא יוצא לטיול שנתי... "אתה מדווח שהשתכרת והתעלפת? WeShare. אשליית הצרכנות החופשית: מפת התאגידים ששולטים בכל מה שאנו קונים. 10 תאגידי ענק שולטים בייצורם של כל מה שהעולם רוכש (כמעט), החל ממוצרים לבית, מזון לחיות וכלה בג'ינסים, כך עולה מתרשים שפורסם באתר החדשות החברתי Reddit תחת הכותרת The Illusion of Choice (אשליית הבחירה החופשית). התרשים מציג את "שרשרת המזון" של העולם ומבהיר כי כל הדרכים מובילות לתאגידים אלו. כולנו מכירים את שמות התאגידים אך מפתיע לגלות אילו מוצרים שייכים להם או ומה טווח השפעתן. חלק מהחברות הן חברות בת, חלק הן בבעלות חלקית וחלק הן שותפות של אחת מהתאגידים. לדוגמא: פרוקטור אנד גמבל (Proctor & Gamble) – המפרסמת הגדולה בארה"ב ששווייה 84 מיליארד דולר - קשורה למגוון רחב של מוצרים החל מתרופות ומשחת שיניים וכלה באופנת יוקרה.

כ-4.8 מיליארד אנשים ברחבי העולם צורכים את מוצרי התאגיד או את שירותיו. או למשל נסטלה (Nestle), מותג שבעיני רבים הוא שם נרדף לשוקולד והוא למעשה, כיום, תאגיד המזון הגדול בעולם המחזיק בלמעלה מ-8,000 מותגי מזון ושותף בעשרות מותגים אחרים. בין היתר מחזיק נסטלה ביצרנית מוצרי טיפוח לשיער לוריאל, יצרנית מזון לתינוקות, גרבר, מותג האופנה, דיזל ויצרניות מזון לחיות מחמד פורינה ופריסקיז. הכל שקרים. בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. הציפייה לחיות טוב מהורינו טבועה בנו עמוק; הרי לאורך המאה ה־20 כל דור חי טוב יותר מהוריו. אבל הציפייה הזאת מתנפצת היום בפניהם של 1.2 מיליארד צעירים, בני 18–31, מהם 1.3 מיליון ישראלים, שסיימו את לימודיהם והיו מוכנים להתחיל בחיים, אלא שאז נתקלו בתנאים הגרועים ביותר שאפשר - מיתון, שוק עבודה בוגדני, שכר נמוך, ותוויות מחיר יקרות שמודבקות לרוב המוצרים, כולל דיור.

אף שהם הדור המשכיל ביותר אי פעם, נראה שלעולם לא יחיו ברמת החיים שאליה הורגלו בבית הוריהם. סביר שהם לא יצליחו לפתח קריירה, להרוויח מספיק, להיות מסופקים בעבודתם, לקנות בית, להפריש לפנסיה ולהיות עצמאים כלכלית. לפי המחקר האופטימי ביותר יידרשו להם שמונה שנים למחוק את הפערים הכלכליים שצברו, ולכן גם אם מחר בבוקר תתחיל צמיחה משוגעת, עבור חלק גדול מהם זה יהיה מאוחר מדי. את צלקת הכישלון הכלכלי הם יישאו לשארית חייהם. אבל לא משנה איך תקראו להם, הדור הזה הוא החמצה גדולה. רבים פוטרים אותם כילדים מפונקים, תלותיים ופגומים, ודורשים שיתבגרו.

בעשור האחרון הגענו לתחתית. בעולם המערבי מדובר בדור המשכיל ביותר אי פעם. בעיה נוספת היא המשרות החלקיות.