background preloader

OpenSource

Facebook Twitter

OpenBoard, logiciel libre d'enseignement numérique interactif. Depuis la rentrée 2017, le logiciel OpenBoard 1.3.6 (version dérivée d'Open-Sankore 2.00) est installé dans tous les établissements du secondaire I et II, ainsi que dans plusieurs établissements du degré primaire.

OpenBoard, logiciel libre d'enseignement numérique interactif

Il est utilisé au secondaire avec des écrans tactiles Wacom et au primaire avec des tableaux blancs interactifs. Principales nouveautés de cette version : Les enseignant·e·s peuvent parfaitement utiliser OpenBoard sur leurs propres ordinateurs pour familiariser avec cet outil ou préparer leurs cours. ​ Il est vivement recommandé d'utiliser la même version qu'à l'école, soit la 1.3.6.

Cette version est à disposition des enseignant·e·s pour Mac, Windows et Linux (Ubuntu) sur le site openboard.ch.

Arduino-programování

Telegram: tiše sílící komunikátor. Zapomeňte na ICQ, Jabber, Skype, Messenger nebo WhatsApp – je tu Telegram a všichni se na něj za chvíli přesunou.

Telegram: tiše sílící komunikátor

Nebo ne? Co je tato komunikační služba, chlubící se otevřenými technologiemi, vlastně zač? Komunikační technologie uzavřené a otevřené Počítačové komunikační technologie jsou starší než Internet. Latex. Dlouhá tvořená odpověď - [ELFdocs] Návody pro tvůrce kurzů: Moodle 2.5. Chcete-li, aby studenti odpovídali na úlohu textem o několika odstavcích, můžete k tomu využít úlohu typu .

Dlouhá tvořená odpověď - [ELFdocs] Návody pro tvůrce kurzů: Moodle 2.5

Pro delší texty je pak vhodnější modul . Nastavení úlohy typu Dlouhá tvořená odpověď Úlohu typu Dlouhá tvořená odpověď lze vytvořit buďto v Bance úloh, anebo při úpravách Testu. Níže jsou popsány možnosti nastavení úlohy. K úpravám je možné se kdykoliv vrátit kliknutím na ikonu "Upravit" v Bance úloh. Nastavení úlohy Dlouhá tvořená odpověď obsahuje pouze jedinou sekci, a to Obecná nastavení.

Obecná nastavení Určit kategorii, do níž bude nová úloha spadat (viz obr. 1). 5 open source collaborative text editors. When you deal with a lot of documents every day, whatever you write—whitepapers, manuals, presentations, different marketing materials, contracts, etc.

5 open source collaborative text editors

—at a certain point (most commonly, at the final stage) you have to interact with different people, specifying and discussing details, proofreading and approving them. Even today the most common way to proceed, in this case, is to send an email. The action sequence is more or less the same: send document, wait for the response, make corrections, send it again, wait for the result, make corrections, and so on till the result satisfies both parties. Synfig Tutorial 4: Creating Shapes.

Synfig Studio 1.0. A brand new version of the free, open-source 2D animation software Synfig Studio is now available to download.

Synfig Studio 1.0

The first release of the cross-platform software in well over a year, Synfig Studio 1.0 builds on its claim of offering “industrial-strength solution for creating film-quality animation” with a suite of new and improved features. Among them is an improved user interface that the project developers say is ‘easier’ and ‘more intuitive’ to use. The client adds a new single-window mode for tidy working and has been reworked to use the latest GTK3 libraries. Open Source pro potřeby vzdělávání. Text článku: Tento článek se zabývá možnostmi využití Open Source software pro vzdělávací účely.

Open Source pro potřeby vzdělávání

V současné době se již kvalitní vzdělávání bez kvalitního softwarového vybavení neobejde. Bohužel komerční produkty nabízené vzdělávacím institucím ne vždy splňují očekávání koncových uživatelů, nehledě na skutečnost, že jejich ceny někdy až neúměrně finančně zatěžují školská zařízení.

Xbmc

VLC Remote Setup. VLC Remote Connection Tester. This page should help you figure out how to get VLC Remote connected.

VLC Remote Connection Tester

If you just want your IP addresses - then here they are: IP addresses Připojení k místní síti : 192.168.1.35 Testing Process Please try all these tests in order. VLC 2.0.3 Remote set up guide for Android (Custom VLC start up) Downloads. Classic EditionKeePass 1.31 Installer: This package contains everything you need to use KeePass.

Downloads

Simply download the EXE file above, run it and follow the steps of the installation program. You need local installation rights (use the Portable version below, if you don't have these rights). Šesté výročí doporučení Ministerstva informatiky: jaké používat formáty pro veřejné dokumenty? Doporučení k aplikaci § 4 odst. 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů vydalo Ministerstvo informatiky před šesti lety těsně před svým zrušením.

Šesté výročí doporučení Ministerstva informatiky: jaké používat formáty pro veřejné dokumenty?

V době cloudových řešení je možná opět aktuální.O co tehdy šlo: V § 4 odst. 2 je stanovena povinnost v případě zveřejňování informace v elektronické podobě zveřejnit tuto informaci i ve formátu, jehož specifikace je volně dostupná a použití uživatelem není omezováno. V těchto případech Ministerstvo informatiky doporučuje využívat následující formáty: Podíváme-li se na weby MŠMT a jím přímo řízených organizací, budeme zklamáni. MŠMT publikuje soubory až příliš často pouze v souborech formátu MS Office, světlou výjimkou je například Věstník MŠMT, který je alternativně ve formtech DOC a PDF.

A jak jste na tom u vás ve škole? Myšlenková mapa prakticky. Vladimír Toncar Cílem tohoto článku je posloužit jako jednoduchý tutoriál pro tvorbu myšlenkových map v aplikaci Freemind.

Myšlenková mapa prakticky

Text je zaměřen na začínající uživatele. Čtenář, který hledá obecnější úvod do myšlenkových map, by měl věnovat pozornost předchozímu článku O myšlenkových mapách.

Linux

Gimp. Gimp - kde najít návody. 7. září 2011 v 19:11 | switch | Gimp je nejrozšířenější grafický editor na operačních systémech Linux, mnoho lidí se v něm ale nevyzná a uvítali by přímo návody a řešení konkrétních situací. I já patřím mezi uživatele, kteří si raději přečtou návod a během několika minut mají hotovo, namísto zkoušení tzv. "naslepo" bez zaručeného výsledku... Pár slov o Gimpu Gimp je nejrozšířenějším grafickým editorem v Linuxu (u mnoha distribucí je již po základní instalaci nainstalován k používání), ale nekraluje jen na Linuxových OS, panuje i na mnoha počítačích běžících pod OS Windows atd.

Seznámení s programem Gimp Jeden z prvních webů po nainstalování Gipmu, který byste měli navštívit se jmenuje Gimp příručka. Web navštívíte kliknutím na obrázek níže. Scratch ve výuce. Text článku: Scratch je jednoduchý výukový volně šiřitelný programovací jazyk vyvinutý na Massachusetts Institute of Technology umožňující programovat za pomocí k sobě přiřazených bloků příkazů. Je vhodný pro využití nejen doma, ale i ve škole či při zájmové činnosti dětí orientované na práci s počítačem. Dnes je rozšířen po celém světě. Zotero. Wink - [Homepage] Tvorba flash stranok. Wintermute Engine » download. Download Wintermute Engine Development Kit (approx. 15 MB) This is the complete installation package. It includes the WME runtime, the editing tools, documentation, templates, demo projects and a scene tutorial project.

System requirements: Windows 98/98SE/Me, Windows 2000/XP/VistaDirectX 8.0 or later (it can be downloaded here)Approximately 50 MB of free disk space3D accelerated video card compatible with DirectX 8. Openmeetings - Open-Source Web-Conferencing. Online Learning podle Edutopia.