background preloader

HUDBA

Facebook Twitter

Anketa: Hudba 2015. Jakub Adamec (I LOVE 69 POPGEJU) Ortel.

Anketa: Hudba 2015

Knedlo, česko, zelo, pičo, pivo – hnijem v naší zemi. Bandzone.cz. Music. JTNB - O kapele. Ježíš Táhne Na Berlín dokončil po mnoha letech své existence svou první oficiální desku s názvem Don’t Die Drunk. 26:6. deska vyšla na pražské značce BIGG BOSS.

JTNB - O kapele

V současné době kapela čitá dva kmenové členy, audiovizuální umělce, bratry Ondřeje a Petra Skaly. JTNB jest hudebním uskupením v němž se prolínají hudební žánry, tak jako se prolínají světy okolo nás. Mužský a ženský, dobrý a zlý, tento a onen svět, kterým oběma dlužíme smrt , tvrdí Ondřej a vzápětí dodává: Většina z nás žije někde mezi těmito světy (nejen pro ně je ale deska určena) a většina z nás se smrti úspěšně bojí. Jenže vyhnout se jí znamená okrást obě strany. CARDIAC ARREST. Distances EP.

MAXREBO (2014) Anketa: Hudba 2015. 10 nejdůležitějších angažovaných rapových desek. Hip hop v posledních dekádách proměnil tvář populární hudby a kromě nových beatů přinesl do hlavního proudu také témata rasové a sociální nerovnosti.

10 nejdůležitějších angažovaných rapových desek

Zde je seznam nejdůležitějších politicky angažovaných rapových skladeb a desek, vybraných ze čtyř dekád tvorby rapových interpretů, kteří chtěli bojovat proti nespravedlnosti. 1. Grandmaster Flash and the Furious Five: The Message (1982) Mix měsíce: Vole Love. Když hledáte něco originálního a svébytného z hudební Ostravy, nemůžete vynechat kolektiv umělců a hudebníků Vole Love.

Mix měsíce: Vole Love

Pod touto značkou se skrývají kapely jako I Love 69 Popgejů, LO/VE nebo Schwarzprior. Jde v podstatě o kamarádskou družbu lidí, kteří sice dělají odlišnou hudbu, ale rozhodli se sdílet společný prostor. Všechny projekty sází na jednoduchost, syrovost a energii. I Love 69 Popgejů si s labelem spojujeme takřka automaticky, Schwarzprior konečně vyleštili nahraný materiál a vydali skvělý debut, který nadchnul kritiku i fanoušky, a duo LO/VE čerstvě zaujalo svou energickou nahrávkou It’s fucking amazing that you are here.

Aktuální mix měsíce tak představí všechny projekty přidružené k Vole Love, mimo jiné taky Like She, Wolf Trap, remix v podání Schwarzprior či sólové projekty obou Popgejů. Zbohatni, nebo zalži. Hip hop a krize autenticity? Měřeno podle žebříčků, zažívá hip hop v zámoří svůj historicky nejúspěšnější rok.

Zbohatni, nebo zalži. Hip hop a krize autenticity?

Na číslo jedna americké hitparády už doputovalo osm rapových desek a nejspíše nebude problém vyrovnat a následně překonat rekord z roku 2006, kdy jich bylo v celkovém součtu devět. Zatímco If You’re Reading This It’s Too Late od kanadské hvězdy Drakea vládne přehledu nejprodávanějších desek s vročením 2015, To Pimp a Butterfly od Kendricka Lamara s přehledem vede půlroční seznamy nejlepších desek podle kritiků.

Hip hop je jednoduše na vrcholu. Bankrot alfa samce. Kyklos Galaktikos. WWW Neurobeat - Úvod. Sdružení rodičů a přátel RoPy – Free listening, videos, concerts, stats and pictures at Last.fm. V.B.P.S. / Vydrapená Bužírka Punk System. Donaufestival: 10 let experimentů. Dva víkendy na přelomu dubna a května patří v dolnorakouském městečku Kremž už tradičně Donaufestivalu – přehlídce alternativní hudby, divadla, filmu a výtvarného umění.

Donaufestival: 10 let experimentů

Desátý ročník během šestidenní přehlídky (25–26.4. a 30.4.–3.5.) přivítá jména jako Peaches, Jon Hopkins, Dean Blunt, Jeff Mills či Bill Orcutt. Letošní pokračování proběhne v duchu oslav desátých narozenin festivalu, který se za dekádu své existence etabloval do role jedné z nejzajímavějších přehlídek ve střední Evropě.

„Před deseti lety jsme se pokusili stvořit nový model festival, který respektuje ideje a potřeby nových uměleckých forem a na druhou stranu se zajímá o jejich sociální kontext. Naším cílem bylo přehodnotit a znovu definovat roli uměleckého vyjádření,“ vysvětluje v manifestu umělecký ředitel Tomas Zierhofer-Kin a připomíná, že dekáda Donaufestivalu byla také v duchu vzájemného pronikání jednotlivých uměleckých disciplín. Dean Blunt: Jak zhudebnit rozchod. Reprosoustavy. Přidáno: 10.07.2008 Autor: ciplox Foto: ciplox Technické parametry: Typ reprosoustavy: 1PF 067 62 Osazení: ARN 5604, ARV 161 Typ ozvučnice: uzavřená Tlumení: volně rozložená vata Rozměry [mm]: 340x230x200 (s mřížkou 205mm) Impedance soustavy [ohm]: 4 Maximální standartní příkon [W]: 10 Špičkový hudební příkon [W]: 75 Kmitočtový rozsah [Hz]: 50-18 000 Hmotnost [kg]: 6.30 Provozní podmínky: Teplota prostředí: cca 10 - 35˚C Vlhkost vzduchu: 40 – 70 %

Reprosoustavy

Music Timeline. IINK. Živé kvety - Všetci sme ako na Titaniku. Sme pokojní a popíjame - musicserver.cz. Skupina Živé kvety vydává novou desku.

Živé kvety - Všetci sme ako na Titaniku. Sme pokojní a popíjame - musicserver.cz

Dostala název "Oľga, ideš svojím tempom! " a bratislavská kapela na ní ani tentokrát nemá důvod šetřit sebe nebo své okolí. "V týchto končinách Uhorska každý čaká len na rozkaz," zpívá v jedné z písniček Lucia Piussi, se kterou si musicserver.cz povídal. © facebook.com/zive.kvety. Zázraky by Živé kvety. Polí5 - Živé kvety - OLGA IDEŠ SVOJÍM TEMPOM! (LP) Trutnovský ekumenický sbor by robynson. Jazz Sampler No. 7 – stahujte zdarma jazzová alba - ČRo Jazz a Euro Jazz – radio online plné jazzové hudby a informací. 16. července 2012 v 21:20 Na internetu existuje spousta zdrojů, kde lze získat jazzovou hudbu legálně a zdarma.

Jazz Sampler No. 7 – stahujte zdarma jazzová alba - ČRo Jazz a Euro Jazz – radio online plné jazzové hudby a informací

Po čase přinášíme opět výběr těch nejzajímavějších nahrávek. Máte-li tip na podobně zajímavé zdroje, klidně nám napište. LEGÁLNĚ A ZDARMA Album stáhnete kliknutím na titulek každého z odstavců, nebo na přiložený přehrávač. Bára a Léňa aka Mateřská.com (Yellow Sisters): Laktační psychóza. KITTCHEN. Červený kůň. KITTCHEN - LEDNIC JE NEJVÍC. Rozsywal Bestar. Století Woodyho Guthrieho.

MAMAMRDAMASO. Ostravská hudební scéna je plná elektra a uhlí. V roce 2012 na sebe upozornil slezský label MMM vydáním debutové desky indierockových Planet s názvem Peklo, peklo, ráj, kterou dali volně ke stažení na internetu.

Ostravská hudební scéna je plná elektra a uhlí

Planety prošly personální proměnou, kdy basáka vyměnily za basačku, a letos se chystají vydat dlouho očekávané druhé album Nekonečná hudba města zapomeneš. Kapela propojující lyriku o lásce a jedinečnou poetiku Slezska způsobila na české hudební scéně senzaci a všichni se začali zajímat, odkud se vzali.