background preloader

Komputerowo - internetowo

Facebook Twitter

Downloads – tekhnologic. Multiplication games. Amazingly Simple Graphic Design Software – Canva. Strona główna - dlanauczyciela.pl. Jak zdać maturę z matematyki? - Plansze i zadania interaktywne za darmo! Jak podlinkować prezentację Power Point? » Świat wokół nas. Ostatnio moja uczennica miała problem z podlinkowaniem prezentacji Power Point, dlatego też postanowiłam wykonać instrukcję, mam nadzieję, że jest czytelna.

Jak podlinkować prezentację Power Point? » Świat wokół nas

Być może ktoś z Was zna inny sposób podlinkowania, być może przyda się ta instrukcja też innym blogerom Wiem, że instrukcję podlinkowania prezentacji pokazała również na blogu Szkoła z klasą 2.0 Pani Magda Otwórz Kokpit i wybierz Media, a następnie kliknij na Dodaj nowe. lub wybierz inną drogę Kliknij na Wybierz pliki lub przesuń swój plik z pulpitu swojego komputera w miejsce ramki. Gdy pojawi się taki obraz, kliknij na Zapisz wszystkie zmiany – zobacz Twoja prezentacja ma własny adres Obraz został zapisany Teraz możesz dodać swój nowy wpis.

Just another Edublogs.org site. Pythagorean Theorem. Pythagorean Theorem Jeopardy Review Game. Pythagoras's Crazy Theorem Trivia Quiz. Pythagorean Explorer. Math cats explore. FREE Printable Worksheets – Worksheetfun / FREE Printable Worksheets for Preschool, Kindergarten, 1st, 2nd, 3rd, 4th & 5th Grade. Primary Maths Games. Math is Fun - Maths Resources. Math Bingo Cards. Digital Champions 2016 - konkurs. Celem konkursu jest upowszechnianie cyfrowej edukacji w szkołach, oraz kształtowanie cyfrowych kompetencji nauczycieli.

Digital Champions 2016 - konkurs

Do udziału zapraszamy: uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Weź udział, dołącz do Digital Champions Polska i wygraj cenne nagrody! Konkurs organizujemy w 3 kategoriach: praca konkursowa polega na przedstawieniu pomysłu na lekcje przyszłości z wykorzystaniem technologii edukacyjnych w której chcielibyście uczestniczyć praca konkursowa polega na przedstawieniu sprawdzonego w praktyce pomysłu na zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii edukacyjnych praca konkursowa polega na przedstawieniu pomysłów, propozycji strategii rozwoju cyfryzacji Twojej szkoły Patronat.

Learn and create. Partage. Miejsca dla nauczycieli. Narzędzia TIK. Plakaty infografiki. Plakaty infografiki. Wirtualna tablica. Prezentacje online. Schematy koloru. Reguła AnalogowyMonochrom.TriadaDopełniającyZłożonyOdcienieWłasny.

Schematy koloru

Narzędzia i aplikacje internetowe. Générateur de Dobble. Athens Treasure - Klikarnia Gry Online. Pi" clipart - Openclipart. Handbook PL. Zaproszenia - program Photo Collage by Monika Kubica. Wygeneruj losowe liczby - Losowe.pl. Kostki na matmie: Klasa 6. Games for Learning English, Vocabulary, Grammar Games, Activities, ESL. Maths Games. Serwis wymiany lekcji interaktywnych. Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Google Doodles. D-maps.com : free maps, free blank maps, free outline maps, free base maps. Online Bomb Countdown. Linki. Lekcja3. 29 Clever Organization Hacks For Elementary School Teachers. Zarządzanie TwinSpace. Create Your Free Professional Career Portfolio Website.

Free Online Slideshow maker. Jak usunać tło z obrazków w programie Power Point 2013? Edukator - portal edukacyjny. Matematyczna Gra Terenowa. Edukator - portal edukacyjny. 360° Aerial Panoramas, 3D Virtual Tours Around the World, Photos of the Most Interesting Places on the Earth. Bouncy Balls - Bounce balls with your microphone!

Online Stopwatch. Maths sites. Интерактивные игры для учеников. Maths Games. Mucha. Skoncentruj się! ~ Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Zabawę zaczynamy od narysowania na tablicy lub pokazania dzieciom kwadratu 3x3.

Mucha. Skoncentruj się! ~ Zamiast kserówki. Edukacyjne gry i zabawy dla dzieci.

Na początku dzieci mogą śledzić kwadrat, a młodsze nawet przesuwać po nim pionek.Zadaniem dzieci jest reagowanie, gdy mucha wyjdzie poza pole kwadratu. Nauczyciel mówi powoli, zawsze zaczynając od: "Mucha jest na środku". Droga muchy może wyglądać następująco:Mucha jest na środku. Mucha idzie w górę, mucha idzie w lewo, mucha idzie w dół, mucha idzie w dół, mucha idzie w prawo, mucha idzie w dół... Reakcja dzieci: WYSZŁA! Najpierw mówimy wolno, przy każdej rundzie zwiększamy tempo instrukcji. Anna Grzegory - logopedka, terapeutka, nauczycielka wczesnoszkolna w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Logofigle w Łodzi, gdzie obok tradycyjnych metod wykorzystuje w pracy z dziećmi i dorosłymi nowoczesne technologie. English Exercises. Słownik angielsko-polski tłumacz online - Diki.

6 darmowych narzędzi do tworzenia atrakcyjnych grafik do postów w social media. Obrazki są użytecznym środkiem przekazu – wpisy na Twitterze, Facebooku, Google+ wyglądają z nimi bardzo atrakcyjnie, a w Pinterest i Instagramie liczą się tylko one.

6 darmowych narzędzi do tworzenia atrakcyjnych grafik do postów w social media

Wpisy w social media zawierające grafiki są chętniej klikane i udostępniane przez odbiorców niż wpisy bez nich. Wciąż pojawiają się nowe narzędzia, które mają ułatwić ich tworzenie i udostępnianie. Przedstawiamy kilka z nich, które działając z poziomu przeglądarki ułatwią i przyspieszą Twoją pracę w social media. Photovisi Photovisi to narzędzie, które pozwala w łatwy sposób tworzyć kolaże ze zdjęć – nie trzeba do tego zakładać swojego konta.

Glogster. Chalk.com – Login. Bazar dobrych praktyk. Metody alternatywne. Cube Creator. Mathematics. Jak założyć bloga na wordpressie za darmo? Jak już wspominałem w artykule o darmowych szablonach wordpress to obecnie jedna z najlepszych platform do blogowania.

Jak założyć bloga na wordpressie za darmo?

Mam jednak wrażenie, że dla niektórych osób barierą do rozpoczęcia przygody z wordpressem mogła stanowić jego instalacja. Żeby bowiem założyć bloga na wordpressie potrzebny jest hosting i domena czyli mówiąc prostym językiem miejsce (hosting plików) oraz adres (domena) pod którą widoczny będzie nasz blog. WordPress wychodzi Ci również w tej kwestii naprzeciw i oferuje za darmo wspomniany hosting i domenę. Są oczywiście pewne ograniczenia tj. darmowa domena będzie zakończona nazwą wordpress.com więc Twój świeżo założony blog będzie dostępny w internecie pod adresem „ Nie jest to jednak żaden minus dla początkującego bloggera, a wręcz zaleta. Stajemy się bowiem społecznością wspaniałych ludzi jakimi są użytkownicy wordpressa i jest to jasno widoczne w naszym adresie strony.

Jak założyć konto na WordPress ? Oto niniejszy poradnik: Wchodzimy na stronę „ i mamy dwie możliwości do wyboru: 1.Możemy zacząć od naciśnięcia w miarę dużego pomarańczowego przycisku po lewej z napisem „Get started here” bądź najechać na poniższy pomarańczowy link „sign up now„, co widać na załączonym poniżej obrazku: Następnie pojawi nam się nowa strona z szeregiem pól do wypełnienia.

Jak założyć konto na WordPress ?

Zacznijmy od góry: Tablice interaktywne SMART - wyposażenie szkół, urządzenia interaktywne - Jak przystąpić do programu Lider Edukacji Interaktywnej SMART (SEE)? 12 października 2015 roku rozpoczęła się kolejna edycja naboru kandydatów do programu.

Tablice interaktywne SMART - wyposażenie szkół, urządzenia interaktywne - Jak przystąpić do programu Lider Edukacji Interaktywnej SMART (SEE)?

Zapraszamy wszystkich nauczycieli wykorzystujących produkty SMART w innowacyjny sposób oraz chcących dzielić się swoją wiedzą oraz dokonaniami z innymi nauczycielami. Wyłanianie kandydatów odbywa się poprzez polecenie ich przez innych Liderów Edukacji Interaktywnej SMART (SEE) raz konsultantów edukacyjnych SMART (EC). Wszyscy wskazani nauczyciele zostaną zaproszeni do wypełnienia wielojęzycznej ankiety, która będzie sprawdzana przez menedżerów programu SEE. HateOver.pl. Tworzenie filmików - program. Prodigy Math Game - gra matematyczna. Logo Design and Name Generator. WIELKA PODRÓŻ DO ŚWIATA SZTUKI. Webinar Superbelfrów (1): Nauczyciele na start, czyli jak dobrze rozpocząć rok szkolny.

Course: Odkrywcy Internetu - gra planszowa [otwarty dostęp] AnswerGarden. ClassDojo. Learning, made joyful - Memrise. 500 wolnych ikon (Smashicons) Smashicons free pack. Free Vectors made by webdesignhot - Free Download. Free Vectors made by webdesignhot - Free Download. Free Vector Art,Graphics,Icons,Templates,Tools and All Free Web Design Resources for For Web Designer - Web Design Hot! Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach. Chcieliście kiedyś stworzyć interaktywny magazyn lub broszurkę, w której zagnieżdżone będą filmy?

Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach

Dawno już myślałam o przygotowaniu takiej publikacji, jednak do tej pory nie znalazłam narzędzia, które by mi na to pozwoliło, było darmowe i jeszcze na dodatek proste w obsłudze. Aż do niedawna, kiedy to odkryłam, że Issuu oferuje taką możliwość. Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach. Chcieliście kiedyś stworzyć interaktywny magazyn lub broszurkę, w której zagnieżdżone będą filmy?

Jak stworzyć interaktywną publikację w 5 krokach

Dawno już myślałam o przygotowaniu takiej publikacji, jednak do tej pory nie znalazłam narzędzia, które by mi na to pozwoliło, było darmowe i jeszcze na dodatek proste w obsłudze. Aż do niedawna, kiedy to odkryłam, że Issuu oferuje taką możliwość. Sumopaint.com. Shape Your Photos. Bouncy Balls - Bounce balls with your microphone! Kompleksowy przewodnik po aplikacji Kahoot. Welcome to Fotobabble - Talking Photos. Narzędzia i aplikacje internetowe: Fotobabble. Fotobabble jest prostą aplikacją umożliwiającą dodanie do dowolnego zdjęcia komentarza głosowego.

Po założeniu konta przesyłamy zdjęcie, dodajemy opis, a następnie nagrywamy słowny komentarz – do 60 sekund. Jak to zrobić? Po założeniu konta i zalogowaniu zaczynamy dodawanie głosowego komentarza do zdjęcia. Klikamy przycisk Create A Fotobabble w górnym pasku. Wybieramy zdjęcie z komputera (można też ściągnąć z Facebooka lub internetu) do przygotowania nagrania i klikamy przycisk Create. Storybird - Strona internetowa eduwarsztaty! Inspiracja: Storybird - twórcze opowiadanie historii. Korczak_storybird. Storybird - Artful Storytelling. Scratch Help - About Scratch. Who Uses Scratch? Scratch is designed especially for ages 8 to 16, but is used by people of all ages.

Millions of people are creating Scratch projects in a wide variety of settings, including homes, schools, museums, libraries, and community centers.Learn to Code, Code to LearnThe ability to code computer programs is an important part of literacy in today’s society. When people learn to code in Scratch, they learn important strategies for solving problems, designing projects, and communicating ideas.Around the World Scratch is used in more than 150 different countries and available in more than 40 languages. To change languages, click the menu at the bottom of the page. Or, in the Project Editor, click the globe at the top of the page. The MIT Scratch Team and collaborators are researching how people use and learn with Scratch (for an introduction, see Scratch: Programming for All). Great Classroom Tools.

Pimpampum.