background preloader

Personal Interests

Facebook Twitter

Music

Yaratıcı Drama. Etamin İşleri. For Little Ones. Hmenuc2.jsp?rmode=40&phpsession=&lang=tr-tr&country=TR&domain=tr.kizoa. Matematik Bilmeden Sınavlarda Nasıl Full Çekilir? - onedio.com. Value Superlight A4 Mini Whiteboard Zip Wallet Kit - The Consortium Education. Show-me® SUPERTOUGH A4 Plain Boards - Mini Whiteboards - Whiteboards and Accessories - Stationery Supplies - The Consortium Education. “Maker” mı “Buyer” mı ? Sosyal bilimler alanında çalışan bir akademisyen olarak işimin tanımı mutlaka ki “okumak”, “hipotez kurmak”, “eleştirel düşünmek” ve “alıntılamak” gibi kavramlarla gayet yakından ilgili.

“Maker” mı “Buyer” mı ?

Veya —daha samimi konuşmam ve ahkâm kesmeyi bırakmam gerekirse — bunlar zaten narsisizm tandanslı bünyeme gayet doğal geldiği için yaptığım şeyler de olabilir. Bir konu ile ilgili derinlemesine düşünmeyi ve olayı farklı perspektiflerden ele almayı, sırf akademisyen olduğum için yapıyor değilim yani. Manav olsam yine böyle olurdum sanırım. Lafı fazla uzatmak istemiyorum aslında, son günlerde kafamı kurcalayan bir şeyler var ve düşüncelerim doğrultusunda yaptığım bazı okumalardan alıntıları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yani şu gövde metninde aslında ekseriyetle benim yazdıklarımı değil, başka kişilerin benim düşüncelerimle paralellik gösteren yazılarını göreceksiniz birazdan. Şimdi sizlerle, olayın problemli doğasına bir göz gezdirebilmeniz için, kısa alıntılar ve bunlarla ilgili yorumlarımı paylaşacağım. Piktochart. 11 adımda mükemmel İngilizce sunum nasıl yapılır? Özellikle uluslararası iş ortamında İngilizce sunum yapmak heyecan verici ve üzerinde çalışılması gereken bir konu.

11 adımda mükemmel İngilizce sunum nasıl yapılır?

Başarılı sunumlar ve etkili ifade becerileri, hem kariyer basamaklarını hızlıca atlamanın hem de önemli iş fırsatları yakalamanın önemli adımların başında geliyor. İşte 11 adımda mükemmel İngilizce sunum yapmanın incelikleri… 1- Dinleyicilerinizi iyi araştırın! Sunumunuza çalışmadan önce, sunum yapacağınız dinleyici kitlesini yakından tanıyın. Life is Short. January 2016 Life is short, as everyone knows.

Life is Short

When I was a kid I used to wonder about this. Is life actually short, or are we really complaining about its finiteness? Would we be just as likely to feel life was short if we lived 10 times as long? Since there didn't seem any way to answer this question, I stopped wondering about it. Having kids showed me how to convert a continuous quantity, time, into discrete quantities. Ok, so life actually is short.

It has for me. RENKLERİN ENERJİSİ İLE ÇALIŞMA REHBERİ. Renklerin insan fizyolojisine ve psikolojisine olan etkileri uzun zamandır bilinmektedir.

RENKLERİN ENERJİSİ İLE ÇALIŞMA REHBERİ

Mavi rengin sakinleştiri özelliği, sarı rengin harekete geçiren etkisi veya kırmızının heyecan verici gücü reklamcılıktan modaya, gıdadan dekorasyona bir çok alanda dikkatle kullanılmaktadır. Renklerin şifa verici özellikleri de yüzyıllardır şifa çalışmalarında kullanılmaktadır. Dünyada kromoterapi adı verilen renk terapisini tamamlayıcı tıp olarak uygulayan bir çok şifacı bulunmaktadır. Renkler hem psikolojimizi hem fiziksel durumumuzu hem de enerjimizi ciddi olarak etkilerler.

Eğer renklerin enerjisini doğru bir şekilde kullanırsanız hayatınıza şaşırtıcı değişimler ve sürprizler getireceklerdir. Daha önce renklerle ilgili kısa bilgiler vermiştim ancak şimdi daha detaylı bir şekilde özelliklerini yazmak ve çok etkili bir kullanım tekniğini sizinle paylaşmak istiyorum. Kırmızı enerji toprak enerjisi ile bağlantılı olan bir sistemdir. Turuncu renk neşe, eğlence ve keyif veren bir titreşime sahiptir.

Anasayfa - Devletin Kısayolu. Gravitational Waves Detected, Confirming Einstein’s Theory. TeachLivE. Earth - Your life on earth. Explore BBC Earth's unique interactive, personalised just to you. Find out how, since the date of your birth, your life has progressed; including how many times your heart has beaten, and how far you have travelled through space. Investigate how the world around you has changed since you've been alive; from the amount the sea has risen, and the tectonic plates have moved, to the number of earthquakes and volcanoes that have erupted. Aklınızın Bir Köşesine Yazmalık Birbirinden Değerli 20 Dil Bilgisi Kuralı.

Character and Character Strengths Experts: VIA Character. Each one of us possess all 24 of the VIA character strengths in varying degrees making up our own unique profiles.

Character and Character Strengths Experts: VIA Character

The VIA Classification of Character Strengths is comprised of 24 character strengths that fall under six broad virtue categories: wisdom, courage, humanity, justice, temperance and transcendence . Mathematical Droodles. October 2000 Droodles have been invented by Roger Price in 1950s.

Mathematical Droodles

Typeform. URAP - University Ranking by Academic Performance. Home. Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği 'hayatı, zamanı, dünyayı tüketme.' diyor - Sivil Düşün. 2016 hedeflerinizden biri de bu 100 belgeseli izlemek olsun. Daha güzel ve sürdürülebilir bir dünya mümkün.

2016 hedeflerinizden biri de bu 100 belgeseli izlemek olsun

Belgesellerin bireysel ve evrensel düzeylerdeki bilinci arttırmak ve birçok hayati değişimi yaratmak için inanılmaz güçleri vardır. Films For Action internet sitesinden aldığımız bu 100 belgeseli izlemek 2016 hedeflerinizden biri olabilir. Haftada bir tane izleyerek kendinize belgesel günü yapabilirsiniz. Hangisini izleyeceğinize karar veremiyorsanız, en yakınınızdaki kişiye 1’den 100’e kadar bir sayı söylemesini rica ederek bunu eğlenceli hale de getirebilirsiniz. Ayrıca bu 100 belgesel dışında izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz isimler varsa yorum olarak katkı sağlayabilirsiniz. Seçilen filmler genellikle ücretsiz olarak izlenilebilir. 1.The Economics of Happiness (2011) The Economics of Hapiness, aynı anda fakat karşı karşıya ilerleyen bir dünya tanımlıyor. 2. Money and Life belgeseli sorduğu kışkırtıcı soru ile bizleri şaşırtıyor: Ekonomik krizi, bir felaket yerine şahane bir fırsat olarak görebilir miyiz?

3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. British Royal Family - The British Monarchy. Amazon. Teachables Write On Wipe Off Whiteboard Kit - MTA Catalogue. Türkiye'nin İlk Kapsamlı Yeşil Rehberi – Sürdürülebilir Yaşam Platformu. En güzel makyaj pürüzsüz, canlı bir cilttir.

Türkiye'nin İlk Kapsamlı Yeşil Rehberi – Sürdürülebilir Yaşam Platformu

Reklamlarda gördüğünüz ve cildiniz için mükemmel olduğu öne sürülen kozmetik ürünlerin büyük çoğunluğu cildinizi zehirleyen, deri yoluyla kanınıza karışan kimyasallar içerirler. Bu kimyasalların hemen hepsi kozmetik ürünlere sizin iyiliğiniz için değil raf ömrünü uzatmak, ürünü hoş kokulu hale getirmek ve rengini değiştirmek gibi pazarlama kaygılarını yerine getirmek için eklenir. What Is The Foundation of Personalized Learning? By Courtney Belolan This blog originally ran on CompetencyWorks.

What Is The Foundation of Personalized Learning?