background preloader

Psychologia

Facebook Twitter

Wędrująca żabka - dla początkujących. Mediator (INFP) Personality. Mediators are dreamy idealists, and in the pursuit of the perfect relationship, this quality shows strongest.

Mediator (INFP) Personality

Never short on imagination, Mediators dream of the perfect relationship, forming an image of this pedestalled ideal that is their soul mate, playing and replaying scenarios in their heads of how things will be. This is a role that no person can hope to fill, and people with the Mediator personality type need to recognize that nobody’s perfect, and that relationships don’t just magically fall into place – they take compromise, understanding and effort.

Love All, Trust a Few, Do Wrong to None Fortunately these are qualities that Mediators are known for, and while it can be a challenge to separate long-fostered fantasy from reality, Mediators’ tendency to focus their attention on just a few people in their lives means that they will approach new relationships wholeheartedly, with a sense of inherent value, dedication and trust. Podcast "Z pasją o mocnych stronach" - odcinek 002: 5 pomysłów na to co można zrobić po odkryciu swoich talentów - Z pasją o mocnych stronach. Podcast: Play in new window | Download Zapisz się: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | Spotify | Jednym z najczęstszych pytań, jakie dostaję od Was, jest pytanie o to, co zrobić po odkryciu swoich talentów.

Podcast "Z pasją o mocnych stronach" - odcinek 002: 5 pomysłów na to co można zrobić po odkryciu swoich talentów - Z pasją o mocnych stronach

Postanowiłem opowiedzieć Wam o tym w drugim odcinku podcastu. Zebrałem pięć prostych aktywności, które może zainspirują Was do lepszego poznania Waszych talentów. LOGOPEDIA – neuroróżnorodni.com. Gra budująca relacje rodzinne online - Prawdziwy Skarb - budujemy relacje. WEBINARY_TRENER _KOMP_MIEKKICH – Dysk Google. Ucz się asertywności Odcinek 1 Asertywność i Ty. PSYCHOEDUKACJA – "Dziecko – człowiek" Umiem nie umiem. Cechy charakteru 1. Cechy charakteru 1. Ja – dziecko – "Dziecko – człowiek" Dzień mamy, mamy już za sobą.

Ja – dziecko – "Dziecko – człowiek"

Mam nadzieję, że wszystkim minął miło i wesoło i że karty pracy oraz ruletka się przydały. Przed nami „Dzień Dziecka” . Z tej okazji, również przygotowałam dla dzieci karty pracy oraz grę w dwóch wersjach. Na pierwszej karcie dzieci mogą rysować lub pisać, kończąc zdania o sobie. Mogą korzystać z lusterka jeśli jest im ono potrzebne. Pierwsza gra, to znana już wam ruletka A druga to pudełka, do otwierania Załączam również darmowe karty pracy w PDF. (1) Facebook. Cechy charakteru historyjki. Moje cechy charakteru – "Dziecko – człowiek" Niejednokrotnie rozmawiamy o tym jaki ktoś ma charakter, tylko z punktu widzenia dziecka, to często jest abstrakcja… Na zajęcia ze swoimi podopiecznymi opracowałam sobie takie karty pracy, które najpierw omawiamy, dzieci dopasowują nazwę do opisu, a następnie wypisują lub przyklejają (drukuję nazwy jeszcze raz) swoje cechy charakteru, wiedząc już co która nazwa oznacza .

Moje cechy charakteru – "Dziecko – człowiek"

Jest to dla nich dużo prostsze do zrozumienia ale też zapamiętania. Próbujemy jeszcze zawsze dopisać jakieś przykłady od siebie, żeby było i łatwiej potem samodzielnie to określać. Dzielę się z wami tymi kartami, bo wiem, że w pracy z dziećmi to ważna kwestia a trudna do zrozumienia. “W głowie się nie mieści” - bezpłatne karty pracy. Gry dydaktyczne w edukacji wczesnoszkolnej. Jak pokonać strach? - zabawy dźwiękonaśladowcze dla dzieci w wieku przedszkolnym. Strach jest jednym z częściej spotykanych problemów, z którym zmagają się dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak pokonać strach? - zabawy dźwiękonaśladowcze dla dzieci w wieku przedszkolnym

Jest to emocja, którą szczególnie zauważam w mojej pracy z dziećmi. Strach jest naturalną emocją, którą przeżywają dzieci w reakcji na różne codzienne sytuacje. Powiązany jest z odczuwaniem konkretnych obaw czy zagrożeń. Jest to emocja realna, dzieci mogą bać się np. konkretnej osoby, zwierząt, zabawki. Dzieci w okresie przedszkolnym nie mają w pełni wykształconego układu nerwowego, stąd mogą być narażone na zaburzenia nerwicowe związane z emocjami. Scenariusz zajęć. Nie bój się! – Jak pokonać lęk, krok po kroku (ćwiczenia) cz. 1. „Odwaga nie polega na braku lęku, Ale na umiejętności działania mimo niego.”

Nie bój się! – Jak pokonać lęk, krok po kroku (ćwiczenia) cz. 1

M. Juchnik W poniższym artykule znajdziesz kilka ćwiczeń, dzięki którym będziesz mógł przepracować swoje obawy. Lęki są częścią świata, w którym żyjemy. Psycholog zdradza 8 genialnych zabaw, dzięki nim Twoje dziecko będzie zdrowe i silne emocjonalnie - TopNiusy. System nerwowy dzieci dopiero się rozwija.

Psycholog zdradza 8 genialnych zabaw, dzięki nim Twoje dziecko będzie zdrowe i silne emocjonalnie - TopNiusy

(1) Podaj dalej? - jak działa złość. Stres - jak sobie z nim radzić? Sposoby radzenia sobie ze złością - Teleturniej. Dziennik z kwarantanny. Porządek vs. chaos, czyli kilka słów o organizacji pracy nauczyciela – JUTRO POLSKI – wesoło, tikowo, kreatywnie. SOCRATES – treningi pamięci, kursy szybkiego czytania. - Uczysz się?

SOCRATES – treningi pamięci, kursy szybkiego czytania

- Studiujesz? - Dokształcasz? - Wykonujesz pracę wymagającą myślenia? - Chcesz osiągać więcej niż dotychczas? Zatem wiesz, że musisz skuteczniej działać i zdobywać wiedzę. Gry logiczne online, trening umysłu i ćwiczenia na pamięć - mindfit.pl. Dziennik Uziemienia. (4) Wsparcie dzieci w trakcie kwarantanny - Ewa Łukowska. (4) Jak uczyć się efektywnie - nawyki. (4) Jak uczyć się efektywnie - efektywne notowanie cz.I. (4) Jak uczyć się efektywnie - mnemotechniki. Motywacja. JAK PRZESTAĆ ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ? 3 TECHNIKI NA PROKRASTYNACJĘ. Złość nastolatków – emocjonalne tornado i remont w mózgu – Katarzyna Kaniecka. Psychologia na wychowawczej. Ja.

Wielokrotnie na naszym blogu pojawiały się pomysły na godziny wychowawcze.

Psychologia na wychowawczej. Ja

W tym roku szkolnym chcemy, żeby tworzyły one cykl pod hasłem: PSYCHOLOGIA NA WYCHOWAWCZEJ. Lekcje te będzie można realizować w szkołach średnich i ostatnich klasach szkoły podstawowej. Pojęcia z dziedziny psychologi przerobimy w formie ćwiczeń, zadań i eksperymentów, znajdzie się też czas na dyskusję. Zawsze trzeba od czegoś zacząć, w tym wypadku najlepiej zacząć od samego siebie, dlatego pierwszy temat to JA. 1. Następnie rozdajemy uczniom nożyczki i prosimy o wycięcie samej twarzy i przecięcie rysunku na 5 części, czyli dokonują dekonstrukcji.

Gotową pracę każdy uczeń umieszcza w zaaranżowanej specjalnie na tę chwilę klasowej galerii, czyli za pomocą masy mocującej przyczepia portret do ściany. 2. 3. (4) Jak uczyć się efektywnie - mnemotechniki.