background preloader

Joanka0

Facebook Twitter

Joanna

Alternatywna Lista Lektur. Alternatywna Lista Lektur dla dzieci i młodzieży jest otwartym projektem powstałym we współpracy Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży, portalu BUKBUK oraz fundacji EDICO.

Alternatywna Lista Lektur

Więcej o projekcie tutaj: Jak korzystać z naszej listy? Alternatywna Lista Lektur została podzielona na pięć działów: PRZEDSZKOLE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, Klasy 7-8, LICEUM. W każdym z nich znajdziecie sekcje: literatura polska, literatura zagraniczna, książki edukacyjne oraz serie. Alternatywna Lista Lektur. Alternatywna Lista Lektur jest otwartym projektem powstałym we współpracy Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży, portalu BUKBUK oraz fundacji EDICO.

Alternatywna Lista Lektur

Więcej o projekcie tutaj: Jak korzystać z naszej listy? Alternatywna Lista Lektur została podzielona na pięć działów: PRZEDSZKOLE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, Klasy 7-8, LICEUM. W każdym z nich znajdziecie sekcje: literatura polska, literatura zagraniczna, książki edukacyjne oraz serie. SOCIAL MEDIA PLANER. Moim zdaniem wszystko zaczyna się od odpowiedzi na trzy ważne pytania: Po co piszesz?

SOCIAL MEDIA PLANER

Dla kogo piszesz? Co ktoś z tego będzie miał? I chociaż większość ludzi sobie ich nie zadaje i pisze, co im ślina na język przyniesie - to nie możesz zaprzeczyć, że to właśnie znajomość problemów Twojego klienta i spełnienie jego oczekiwań są drogą do osiągnięcia sukcesu w komunikacji. I pomimo tego, że brzmi to jak kolejne przekonanie wypowiadane na rynku, że należy po prostu pisać angażujące posty, niestety nie da się inaczej przedstawić czegoś, co jest oczywiste, a jednak często pomijane przez osoby, które chcą w social mediach więcej sprzedawać. Spotkałam na swojej drodze biznesowej wiele osób, które tworzyło swoje produkty z przypadku. Problem w tym, że wcześniej nie komunikowały wcale. Na Uczelni lub przez Internet - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP. Od 257 zł 307 zł Otrzymasz stałe niedrogie czesne!

na Uczelni lub przez Internet - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Nasza Uczelnia gwarantuje, że zapłacisz niezmienne czesne za cały okres studiów. Studia na Uczelni lub przez Internet są zaprojektowane tak, aby pasowały do Twojego życia! Program na studiach podyplomowych jest zgodny z przepisami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 1450). Stylistyczne zróżnicowanie polszczyzny by Anna Czaja on Genially. B.

Stylistyczne zróżnicowanie polszczyzny by Anna Czaja on Genially

C. . 1.. ę. Stylistyczne zróżnicowanie współczesnej polszczyzny. Ó. Cechy manipulacji językowej. 2.. CZY WIESZ,JAK POWSTAŁ JEZYK POLSKI?. Przypomnienie wiadomość klasy 5 - rzeczownik/ przymiotnik M.ST. by Marta on Genially. Lupka. LEKCJE ONLINE - TABLET PORADNIK. LINKI. (4) Nauczyciele języka polskiego. 23.09.2020, godz. 19:00 – webinarium TIK DLA POLONISTÓW – Ćwiczenia ortograficzne. Czy warto prowadzić dziennik? – Life Final Edited. Czy warto prowadzić dziennik?

Czy warto prowadzić dziennik? – Life Final Edited

Czy to jakaś panaceum na wszelkie problemy, absolutny must-have współczesnego człowieka, nowomodna fanaberia, a może zwykła strata czasu? Darmowy test osobowości - Test osobowości PERSO.IN. Darmowy test osobowości, opisy grup typologicznych, porady dotyczące związku i kariery. Ueken7zbabenhavbqart1egokkbhkd2fzwdqs1gn1ugahlcdcrgfoajgumigtvwo. Kolory emocji. Jak do tej pory nie ma w szkolnych programach przedmiotu o nazwie emocje.

Kolory emocji

Nie uczymy o nich i nie zajmujemy się nimi szczególnie. Bywa jednak tak, że to emocje zajmują się nami, albo wręcz zajmują naszą całą uwagę, pochłaniają energię i zagospodarowują czas. Pisząc w liczbie mnogiej mam na myśli zarówno dorosłych jak i niedorosłych. W życiu przydają nam się różne umiejętności zdobyte na przestrzeni lat, cenna okazuje się wiedza, którą posiedliśmy w szkole, a co ze sferą emocjonalną?

Może i w tej dziedzinie jesteśmy w stanie zapewnić naszym uczniom dobrą edukację? Spróbujmy przyjrzeć się kilku podstawowym zagadnieniom w tej dziedzinie, poszukajmy tu inspiracji i zabierzmy ze sobą do szkoły gotowe pomysły na godzinę wychowawczą. Na początku uporządkujmy fakty i odpowiedzmy na pytanie wybierając jedną z propozycji: Drzewko decyzyjne w wersji interaktywnej. Bardzo chętnie korzystam z pomysłów podsuwanych na różnych szkoleniach internetowych.

Drzewko decyzyjne w wersji interaktywnej

Tym razem zainspirował mnie (zresztą nie pierwszy raz:) Bartosz Chyś. Na jego blogu trafiłam na bardzo interesującą aplikację, która pozwala na tworzenie tzw. drzewek decyzyjnych. Przede wszystkim nie wymaga logowania. Daje możliwość wydrukowania pustego arkusza, aby uczniowie mogli go wypełniać. ANTOINE DE SAINT EXUPERY. Połącz kropki TEGO SAMEGO KOLORU by Jolanta G-G on Genially. Jak uzyskać refleksję uczniowską online. Uczenie się jest najbardziej efektywne, jeśli jest procesem grupowym.

Jak uzyskać refleksję uczniowską online

W wielu szkołach, przy różnych rozwiązaniach związanych ze zdalnym nauczaniem, traci się wspólnotę uczących się. Czasem może być też tak, że uczennice i uczniowie pracują w tym samym czasie na platformie internetowej, widzą się lub słyszą, ale niestety nie poddają refleksji tego, co jest sednem ich uczenia się. W szkole łatwo jest powiedzieć koledze lub koleżance o swoich sukcesach lub trudnościach, liczyć też na to, że ktoś z rówieśników przyjdzie nam z pomocą.

Internet niestety rządzi się innymi prawami, co absolutnie nie oznacza, że uczniowie o tym nie rozmawiają, nie wspierają siebie. Jednym z elementów OK zeszytu jest refleksja ucznia, którą możemy rozpatrywać na trzech poziomach: czego jako uczeń się uczę? Prowadzenie lekcji przez internet: jak zaangażować uczniów i uczennice podczas lekcji zdalnej? Przedstawiamy trzecią ostatnią już część cyklu o prowadzeniu lekcji przez internet – po opisaniu postawy uczniów i uczennic oraz wskazówek dotyczących postawy nauczyciela pochyliliśmy się nad zaangażowaniem młodych ludzi w zajęcia.

Prowadzenie lekcji przez internet: jak zaangażować uczniów i uczennice podczas lekcji zdalnej?

Przypominamy, że tekst powstał na podstawie wydanego w Polsce przez Centrum Edukacji Obywatelskiej poradnika Daniela Huntera i Jeanne Rewa – „Prowadzenie zajęć zdalnie”. Znajdziecie w nim 12 technik, które wzmacniają interakcję między nauczycielem, a uczniami i uczennicami, a tym samym angażują młodych ludzi i pozwalają śledzić ich aktywność. Uczestnikom zdalnych lekcji trudno skupić uwagę na jednostronnym przekazie, np. w formie wykładu. Jednocześnie nauczycielowi trudno kontrolować, czy uczniowie jeszcze za nim nadążają. Zachęcamy więc do stosowania innych metod, które pozwalają w różnorodny sposób angażować uczniów, a nauczycielowi dają możliwość śledzenia ich aktywności podczas edukacji zdalnej. Zemsta - plan wydarzeń. Cele i Nacobezu do wybranych lektur. Wszystkie rysunki są autorstwa D. Sterny Dorota Terakowska: Władca Lewawu Jaki jest cel zajęć?

· Znam problematykę powieść i umiem dyskutować o niej. Na co zwrócę uwagę? Polski z klasą – blog edukacyjny dla polonistów, edukatorów, pasjonatów nauczania. Hobbit, czyli tam i z powrotem. Lekcji część 1. by amstolarscy on Genially. Zaczynamy przygodę z Hobbitem,Klikaj na zdjęcia i ikonki. pod niektórymi Kryją się niespodzianki,est. 2019,Bulleted listBulleted list,W tej prezentacji znajdziecie kilka lekcji dotyczących lektury. Przy każdej z nich będzie instrukcja. Czytajcie uważnie:),Lekcje 3 i 4Temat: Echo pieśni o królu spod GóryWykonaj po kolei wszystkie polecenia:) Klikaj na zdjęcia, postacie, ikonki,Lekcja 1 i 2Temat:J.R.R.

Tolkien – twórca hobbitów. Poznajemy życiei twórczość pisarza ,Thank you! ,a)Hobbit, czyli tam i z powrotem,Przeczytaj biografię J.J.R. Listkowy quiz by Darek Martynowicz on Genially. ScreenToGif - nagrywaj ekran, edytuj i zapisuj jako gif, wideo lub inne formaty. Mapa przygody Bagginsa by Z. Krotki - Wykres z etykietami. Mały Sabotaż w "Kamieniach na szaniec" by Ania F on Genially. Pan_Tadeusz_Soplicowo by A.P. on Genially. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. Gadżety polonisty – Polski z klasą. Krótko i zwięźle o naszych lekcjach z „Hobbitem” – motylewdzienniku. W klasach szóstych omawiamy obecnie „Hobbita”. Z „Panem Tadeuszem” na TY! – motylewdzienniku. W zeszłym roku, gdy starałam się przybliżyć uczniom zarys fabuły „Pana Tadeusza”, jeden z uczniów wysunął wniosek, że byłaby z tego niezła telenowela brazylijska. W głębi duszy modliłam się o to, żeby tekst nie pojawił się na egzaminie ósmoklasisty, bo podświadomie wiedziałam, że trzy tygodnie, które poświęciliśmy na omówienie epopei to zdecydowanie za mało i przynajmniej 50% uczniów nie do końca zrozumiało wymowę utworu.

Nie chciałam drugi raz przeżywać takiego stresu, dlatego w tym roku zadbałam o to, żeby żaden z moich uczniów nie był zaskoczony. Agnieszka Kochan - Part 3. "Żona modna" Ignacego Krasickiego. Rozterki młodego małżonka Opisz sytuację życiową pana Piotra.Wskaż wymienione przez niego zalety żony.Pod jakimi względami małżonkowie się różnią? Co sprawia, że pan Piotr stara się jednak porozumieć ze swoją żoną? Jakie zmiany w swoim trybie życia wprowadził pod wpływam żony pan Piotr?

Jakie powiedzonka męża irytują jego żonę? Dlaczego? Hobbit, czyli tam i z powrotem. Test dotyczący świata przedstawionego w powieści. "Zemsta" Aleksandra Fredry. Aleksander Fredro – biografia twórcy i geneza jego najsłynniejszego utworu. Odwrócona lekcja (źródła: Wikipedia i artykuł naukowy) Tekst Film Andrzeja Wajdy. Mit i mitologia by paulinka-1986 on Genially. Temat: Mit i mitologia.Cele:I. Wyjaśniam pojęcia.II. Rozpoznaję mity.

Mit o Dedalu i Ikarze by Monika Szkliniarz on Genially. Jesienne kompozycje by zczechowska1 on Genially. Jesienne kompozycje by zczechowska1 on Genially. Mitologiczne krainy - cykl lekcji kl. 5 by Anna Stasiak on Genially. Dedal i Ikar by lazarekagnieszka on Genially. Wędrówka Małego Księcia by ewa.olownia on Genially. Mały Książę by kat_mat on Genially. Z Małym Księciem by ewa.olownia on Genially. Mały Książę by Katarzyna Polak on Genially. Powtórzenie lektur Mały Książę by lozu604 on Genially. POWTÓRZENIE LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH,ANTOINE DE SAINT EXUPERY,MAŁY KSIĄŻĘ,NIEŚMIERTELNE CYTATY,RÓŻA,MAŁY KSIĄŻĘ,ŚWIAT PRZEDSTAWIONYI GŁÓWNE WĄTKI,OMÓWIENIE lektury i jej znaczenie,PODRÓŻ MAŁEGO KSIĘCIA,PILOT,lis,GENEZA,SPIS TREŚCI,GATUNEK,,ŚWIATOWE EKRANIZACJE,SYMBOLIKA,STRESZCZENIE,MAŁY KSIĄŻĘ W KULTUTRZE i NAUCE,WĄŻ,Pomysł napisania „Małego Księcia” zrodził się prawdopodobnie latem 1941 roku podczas pobytu Antoine’a de Saint-Exupéry'ego w szpitalu w Los Angeles.

Pisarz, borykający się wówczas z problemami zdrowotnymi, oddalony o tysiące kilometrów od okupowanej przez Niemców ojczyzny, czytał baśnie Andersena. Mały Książę by marlenawarzecha on Genially. Wypowiedź argumentacyjna klasa 6. Rozprawka - Brakujące słowo. Po co zbierać muchomory? Grzybobranie "Pan Tadeusz" XODO PDF Reader & Annotator. Zjeść ciastko i mieć ciastko – 622 pomysły na lekcje języka polskiego. Pomysł nr 4. Gra w słówka by Aleksandra Schoen-Kamińska on Genially. Arleta Kwaśniewska (@ak1) Zdolni Zdalni. Podsumowanie dramatu - Zemsta by Monika Wdowińska on Genially. ZEMSTA - REJENT I CZEŚNIK by Monika Wdowińska on Genially. Komizm i humor - Zemsta by Monika Wdowińska on Genially.

Zemsta - Geneza i Świat przedstawiony by Monika Wdowińska on Genially. Zemsta A. Fredro by Agnieszka on Genially. Wariant indywidualny. Zemsta by Blue Nika on Genially. ODC. 12 Niesforny uczeń, triki na trudnego ucznia, zachowania trudne wychowawczo. Przymiotnik by aga-70 on Genially. Przymiotnik by klaudiaiwetta.florek on Genially. Przymiotnik by Irmina Żarska on Genially.

"MIESZKAŃCY LASÓW, PÓL I ŁĄK” KONKURS WIEDZY Z OKAZJI „ŚWIATOWEGO TYGODNIA ZWIERZĄT” - Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. CZASOWNIKI - POWTÓRZENIE KLASA 7 by Nierówno pod zeszytem on Genially. Jaka to lektura? Klasa siódma by Nierówno pod zeszytem on Genially. Sztuka autoprezentacji. Zasady dobre „z zasady” Escape room na lekcji dla klas 4-6 - GRY W EDUKACJI. Zeszyt Dzielmy6 Techniki zadawania pytan. Pytania kluczowe. Zeszyt Dzielmy3 Informacja zwrotna. Zeszyt Dzielmy1 Cele lekcji. Zeszyt Dzielmy2 Nacobezu. Cele uczenia sie. Lekturowy wakelet. ArletaKwasniewska. LABIRYNT-6X6 by agatakulakowska on Genially. Ilustracje wykorzystanie do stworzenia... - Gabinet logopedyczny LOGOhelp.