background preloader

Psychologia, Motywacja

Facebook Twitter

Why Do We Fall - Motivational Video. Nudge. Nudge or Nudging may refer to:

Nudge

Nudge blog · Improving Decisions About Health, Wealth, and Happiness. Mucha w pisuarze ma sens. Kobe Bryant i jego etyka pracy. Jeden z trenerów, współpracujących kiedyś m.in. z LA Lakers, podzielił się taką oto historią dotyczącą Kobego Bryanta i jego etyki pracy.

Kobe Bryant i jego etyka pracy

Arnold Schwarzenegger - Kim chcesz zostać? MOTYWACJA [Polskie Napisy] Dan Pink: The puzzle of motivation. 5 rzeczy, których możesz żałować przed śmiercią. Żale umierających - Poetry & Paratheatre - Salon24. NLP w 21 dni. Motywacja - Michael Jordan - Przegrywałem przez całe swoje życie (napisy PL) Michael Jordan Motywacja może to moja wina (napisy pl).avi. Pelna moc mozliwosci : Jacek Walkiewicz at TEDxWSB.

Film motywacyjny "Potężny ponad miarę" [polskie napisy] Co jest twoją motywacją? Najlepsza motywacja dla sportowca. Co kupują bogaci o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia. Co robić, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu. Komputer, komórka czy Internet zwielokrotniły naszą wydajność jako pracowników, ale mało komu przyszło do głowy, by z ich powodu skrócić czas pracy.

Co robić, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu

Pracodawcom pomogła właściwość ludzkiej psychiki, zwana adaptacją sensoryczną. Sprawia ona na przykład, że przykry zapach po pewnym czasie przestaje przeszkadzać. Mechanizm adaptacji działa też w drugą stronę – jeśli przesiądziemy się do lepszego samochodu lub przed szybszy komputer, wkrótce przestajemy odczuwać różnicę. Na podobnej zasadzie organizm przyzwyczaja się do większej wydajności w pracy, która szybko staje się normą. Nie zdając sobie z tego sprawy, bierzemy na siebie kolejne zadania, zapominając o limitach wytyczonych przez nasze możliwości. Coraz popularniejsze komputery kieszonkowe, tzw. Pieniądze nie są po to, by je rozdawać. Platine.pl: Mówi Pani, że nie lubi dobroczynności, nie lubi charity.

Pieniądze nie są po to, by je rozdawać

A przecież działalność dobroczynna, zakładanie fundacji, przekazywanie pieniędzy potrzebującym to ważny element kreowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorców. Anna Garwolińska, jurorka programu Dragon's Den, specjalistka w dziedzinie korporacyjnego PR i komunikacji międzynarodowej oraz współzałożycielka firmy Glaubicz Garwolińska Consultants: Nie lubię dobroczynności, która polega na dawaniu jałmużny. Co, gdyby pieniądze nie miały znaczenia. Krótki film o marzeniach. Sylvester Stallone.

Jak język wpływa na myślenie? Wyobraź sobie, że miasto w którym mieszkasz nie jest bezpieczne.

Jak język wpływa na myślenie?

Wzrasta poziom przestępczości, a kradzieży i napadów odnotowuje się trzy razy więcej niż w przeciągu ostatnich trzech lat. Co w takim wypadku powinny zrobić władze miasta? Zatrudnić więcej policjantów i tym samym rozwinąć system więziennictwa, czy raczej wymyślić program profilaktyczny, który edukowałby młodzież już od najmłodszych lat szkolnych? Kevin Mitnick: niesamowita historia jednego z najsłynniejszych hakerów świata. Haker, skazaniec, ceniony ekspert, ikona popkultury (Fot.

Kevin Mitnick: niesamowita historia jednego z najsłynniejszych hakerów świata

Flickr/campuspartymexico/Lic. CC by) Co to jest zasada 80/20? Zasada Minimalnego Wysiłku. Zasada 80/20 została odkryta ponad 100 lat temu przez włoskiego ekonomistę Vilfredo Pareto.

Zasada Minimalnego Wysiłku

Dużo czasu upłynęło od początku jej istnienia, jednak nadal pozostaje ona aktualna i przydaje się zarówno w biznesie, jak i w prywatnym życiu. Jakie to odkrycie popełnił Pareto, że wspominam o jego wiecznie aktualnej zasadzie? Zasada 80/20 (zasada Pareta) Najlepsza motywacja. Masz się wkurwić!‬‏ Inżynieria społeczna (politologia) Stanowi jedną z najważniejszych form oddziaływania aparatu państwowego, partii politycznych i elity władzy na tych:

Inżynieria społeczna (politologia)

» Socjotechnika (na przykładach) Man tries to rob bank, applies for loan instead. Socjotechnika.net « Prawdopodobnie najlepszy serwis socjotechniczny w Polsce! Manipulacja - Perswazja - Socjotechnika - Psychologia - NLP. Nauka i technologia - Przejęcie kraju. Jak to działa? - Pirson Planet. Model dezintegracji krajów wg podręczników KGB jest bardzo skutecznym narzędziem pozwalającym na przejmowanie kontroli nad krajami.

Nauka i technologia - Przejęcie kraju. Jak to działa? - Pirson Planet

Techniki te były używane na całym świecie z dużym powodzeniem. Zapoznanie się z tym modelem pozwala na świadomą ocenę stanu w jakim się znajduje nie tylko nasz kraj ale i każdy inny, oraz ocenić podatność krajów na rewolucję. Jest to bardzo istotne zagadnienie, ponieważ globaliści wykorzystują dokładnie ten sam model w dezintegrowaniu państw narodowych w jeden globalny system. Ponad 80% funduszy na obalanie krajów nie jest skierowana na bezpośrednie działania militarne. Cialdini Robert - Wywieranie Wpływu Na Ludzi - Psychologia Społeczna. Książka Wywieranie wpływu na ludzi łączy dwie cnoty, którym rzadko udaje się iść w parze: naukowąrzetelność z jednej strony, żywość i lekkość narracji - z drugiej.

Cialdini Robert - Wywieranie Wpływu Na Ludzi - Psychologia Społeczna

Czytelnik znajdzie w niej przejrzystyopis mechanizmów, na mocy których jednym ludziom udaje się nakłonić innych do uległości, choć nieznajdzie w niej długich a "naukowo" brzmiących słów.Jak nakłonić innego człowieka do zmiany sposobu postępowania? Do podjęcia lub zmiany decyzji? Jakdokonać tego, by zmiany takiej sam zapragnął? Jak obronić się przed niepożądanym wpływem innychludzi na nasze własne decyzje? Jak uniknąć sytuacji, w których dopiero po czasie orientujemy się, że oto(znów) ktoś nas naciągnął na coś, na co wcale nie mieliśmy ochoty? NLP - nowa technika osiągania sukcesów. Tytuł oryginału: NLP: The New Technology of AchievementTłumaczenie: Anna Zawadzka (podziękowania, rozdz. 1-7), Wojciech Sztukowski (rozdz. 8 - 12, dodatek)ISBN: 83-7361-950-X Copyright © 1994 by NLP Comprehensive.Polish edition copyright © 2006 by Wydawnictwo Helion.

Ali Rights Reserved. Ali rights reserved. No part of this book may be reproduced or transmittedin any form or by any means, electronic or mechanical, including photocopying,recording or by any information storage retrieval system, without permissionfrom the Publisher. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całościlub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione.