background preloader

Scratch

Facebook Twitter

Kodujemy w 30: I edycja Mistrzów Kodowania. Jak bezpiecznie spędzić wakacje: XI zajęciaProjektujemy grę logiczną – zgadywanie liczby, którą wylosował komputer.

Kodujemy w 30: I edycja Mistrzów Kodowania

Na piątkowych zajęciach 6.06.2014 r. uczniowie projektowali grę polegającą na zgadywaniu liczby wylosowanej przez komputer – stworzony program powinien informować czy podana liczba jest mniejsza, czy większa od wylosowanej. Uczniowie przyswoili nowe pojęcie algorytm - lista kolejnych czynności, które należy wykonać, żeby uzyskać rozwiązanie. X zajęciaScratchowy Dzień Dziecka - przekonajmy się o czym marzą dzieci: Dzisiaj tworzyliśmy historyjki obrazkowe dotyczące jednego z najstarszych kościołów w Lublinie, kościoła oo. Spacja - uruchamia skrypt. IX zajęciaScratchowe życzenia z okazji Dnia Mamy IV Moduł: Projektujemy grę „Kot zastawia pułapkę”.

Tak pracowali uczniowie projektując grę "Kot zastawia pułapkę". Zobaczcie prace uczniów, które powstały podczas realizacji modułu czwartego. Bohaterem gry był również kot i pies: VII zajęcia. Duszek zgaduje liczbę. W klasie piątej przygotowywaliście projekt pt.

Duszek zgaduje liczbę

„Zabawa w zgadywanie liczby”. Duszek losował liczbę naturalną, np. od 1 do 100, a zadaniem gracza było odgadnięcie tej liczby. Duszek pomagał graczowi, podpowiadając, czy jego liczba jest mniejsza, czy większa, od podanej. Polecenie 1 Zagraj z komputerem w zgadywanie liczby. R18oKA0tBe8Py1. Youtube. Scratch - Gwiazda - Szkoła Młodego Programisty. Cześć W dzisiejszym ćwiczeniu języka Scratch łączymy elementy programowania, rysowania i matematyki.

Scratch - Gwiazda - Szkoła Młodego Programisty

Postaramy się przygotować figurę, która przypomina gwiazdę. Będziemy też sterować jego parametrami takimi jak długość boku oraz wprowadzimy losowość. Jeżeli to wasze pierwsze zetknięcie z językiem Scratch, to poniżej znajduje się lista wpisów, które mogą ułatwić rozpoczęcie pracy: Przypominam też o darmowym kursie Scratcha, gdzie możemy zapoznać się z całym językiem Rozwiązanie. Christmas mini map ᑭᗩᖇT 2. COMPLETE MINI MAP! on Scratch. Christmas mini map ᑭᗩᖇT 2. !OPEN!MAP!Santa Claus is coming to town on Scratch. The Colour Divide - Trailer on Scratch. (6) Projektowanie aplikacji - warsztat online. Scratch Tutorial: How to Make a Shooter Game (Part 1) How To Make A Snake Game In Scratch 3.0! Scratch Tutorial: Making SNAKE! (easy, fast, and fun) How To Make a Platformer Game in Scratch 3.0. How To Make Among Us In Scratch. Świadectwo z paskiem. Scratch: Module 1. Listy w Scratchu - ćwiczenia. Nauka programowania w Scratch! Gra w PONG □ cz.3. Wiki Mistrzowie Kodowania.

Witaj na stronie ze scenariuszami!

Wiki Mistrzowie Kodowania

Wszystkie scenariusze w wersji .pdf mozesz znaleźc TUTAJ Scratch Junior Instrukcja pozwalająca korzystać ze Scratcha Juniora pod systemem Windows Mistrzowie Kodowania Junior dla Zdrowia Scenariusze dla zdrowia Bee-Bot Kodowanie dla najmłodszych - bez sprzętu oraz z wykorzystaniem robotów Dash i Dot. Podrecznik. Pada śnieg (wersja scratchowa) Scratch: Zakładanie konta. Nauka programowania w Scratch! Strzelanie □ cz.2. Kurs Scratcha 3# Tworzenie poziomów do gry. Jak zrobić grę WYŚCIG w Scratch? □ Podstawy programowania dla dzieci. Nauka programowania w Scratch! Strzelanie □ cz.2. Nauka programowania w Scratch! Gra PONG □ cz.1.

Nauka programowania w Scratch! Gra PONG □ cz.2. Ping Pong - tworzenie gry dla 2 osób w Scratch. Latający kot - Gra w Scratch - poradnik. Filmik Scratch O CyberPrzemocy. Poradnik Scratch *Jak zrobić grę wąż* FIFA 17 Scratch Game - jak zrobić grę piłkarską? #6. Jak zrobić grę Snake w Scratch. Jak ZAŁOŻYĆ konto w Scratch ❓❓❓ SCRATCH - tworzymy grę - FLAPPY BIRD. Jak zrobić grę Flappy Bird w Scratch? Pisak - Animacja w Scratch - używamy trybu Turbo! #10. Program "kalejdoskop" - zastosowanie narzędzia stempel - Scratch. Współrzędne - Scratch. Duszek przechodzi przez jezdnię - Epodreczniki.pl. Ćwiczenie 1 Chwyć kotka i przesuwaj go po scenie.

Duszek przechodzi przez jezdnię - Epodreczniki.pl

Obserwuj, jak zmieniają się liczby określające położenie kotka na scenie. Współrzędna x określa jego położenie poziome, a współrzędna y w pionie. RrirPKEXllJu61 Interaktywne zadanie z przesuwaniem duszka po scenie Scena, po której porusza się duszek, ma stałe wymiary: szerokość wynosi 480 punktów a wysokość 360 punktów. m8a9e7162e058e4ef_d565e73 Ros13pnSvdOJk1 Klocek: przesuń o 10 kroków Polecenie przesuwa duszka o podaną odległość zgodnie z aktualnym kierunkiem oraz aktualnymi ustawieniami pisaka (przyłożony/podniesiony, kolor, grubość). RVxpSBGU7XAh61 Skrypt realizujący przesunięcie duszka i narysowanie poziomej linii po kliknięciu zielonej flagi m8a9e7162e058e4ef_d5e160 Duszek - kotek (lub jeśli wolisz, możesz wybrać inną postać z galerii lub zaprojektować własną) ma przejść przez jezdnię na przejściu dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym. RnZa7Jxd8qgbX1 Film: Przygotowanie tła sceny i postaci duszka Głośność Ćwiczenie 2 R1wdlz9Z3KY211 Wskazówka.

Zabawa w zgadywanie liczby. Może znasz grę w zgadywanie liczby?

Zabawa w zgadywanie liczby

Zadaniem jednego z graczy jest odgadnięcie liczby (naturalnej, np. nie mniejszej niż 1 i nie większej niż 100), którą pomyślał drugi gracz. Zagraj w zgadywankę z kolegą lub koleżanką. Jak policzyć punkty w programie? Tabliczka mnożenia - Scratch. Automat biletowy. Kolejnym twoim zadaniem będzie zaprojektowanie automatu sprzedającego bilety, np. komunikacji miejskiej.

Automat biletowy

Zwykle takie automaty umożliwiają wybór rodzaju biletu, liczbę kupowanych biletów, formę zapłaty (kartą płatniczą lub gotówką), a w przypadku płacenia gotówką wydają resztę. Podczas kupna biletu automat przeprowadza kupującego przez kolejne kroki, od wyboru biletów po płatność. Ćwiczenie 1 Odwiedź stronę internetową przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej twojego miasta lub (jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości) najbliższego większego miasta z taką komunikacją. Zapoznaj się z obowiązującym systemem biletowym. Na poniższych obrazkach znajdziesz wzorce kilku przykładowych biletów komunikacji miejskiej w Warszawie pobrane ze strony według stanu na wiosnę 2015 roku.

RuvERJynM4Icn1 Fotografia przedstawiająca bilet 20-minutowy R12l1CPKW92Mg1. Scratch: Lista #1. Pierwszy projekt w środowisku Scratch – uczymy duszka chodzić i rysować - Epodreczniki.pl. Prawdopodobnie lubisz grać w gry komputerowe.

Pierwszy projekt w środowisku Scratch – uczymy duszka chodzić i rysować - Epodreczniki.pl

Jeśli nie, to może twoje rodzeństwo lub przyjaciele lubią grać. Znasz więc zapewne jakąś grę, w której steruje się bohaterem. Polecenie 1 Podaj przykład gry, w której steruje się bohaterem. Zastanów się i opisz w kilku zdaniach, co trzeba zrobić, aby wygrać? Gra Kulkoklikacz. Jak stworzyć elfa w scratch. Świąteczna gra w programie Scratch.