background preloader

גינה

Facebook Twitter

Well Executed Citrus Pruning (Meyer Lemon) A Must Watch!!!! 5 Tips How to Grow a Ton of Lemons on One Tree. עץ לימון. עצי לימון מזנים שונים משתיכים למשפחה חשובה ועשירה משפחת ההדרים.

עץ לימון

תאור כללי: העץ תדיר ירק עלים ירוקים בהירים וגדולים.צללית העץ עגולה פירמידלית וניתנת לעיצוב על פי צורכי המגדל כגבוהה נמוכה, רחבה, או צרה. לרוב עצי הלימון יש קוצים ואולם ניתן להתגבר עליהם על ידי קיטומם בחלקי הגזע הקרובים למגע.לעלים ריח אופיינ הדומה לריח הפרי על ידי מילולם ניתן לזהות עץ לימון מתוך קבוצת הדרים. תנאי גידול: עצי לימון הינם עצים חסונים.מאריכים חיים ומתאימים לגידול כמעט בכל חלקי הארץ למעט קרקעות מלוחות וגירניות. לאחר הנטיעה יש לדאוג להשקייה סדירה של 3 עד 4 פעמים בשבוע מנה של 15 ליטר. רצוי בטפטוף הפרוס עד 20 סמ סביב הגזע .באדמות קלות יש להשקות כל יום במנות קטנות עד לביסוסו של העץ כ 4 חודשים . הזנה ודישון: יש לדאוג להזנה בחומרי דשן מורכב המכיל את כל היסודות החשובים להתפתחותו של העץ רצוי על ידי דישון נוזלי המוזרק על יד משאבות דשן באן סידור כזה, ניתן לדשן בדשן מורכב מוצק בשחרור איטי,היישום על ידי פיזור של כ 100 גרם בעומק 10 ס"מ מתחת לצינור הטיפטוף.

How To Grow An Unlimited Supply Of Lemons Using Just 1 Seed. Lemons are one of the healthiest foods on the planet, and despite their numerous health benefits, we all adore the taste of fresh lemonade.

How To Grow An Unlimited Supply Of Lemons Using Just 1 Seed

Lemons are abundant in vitamin C, which strengthens the immune system, and fights flu and cold. Moreover, these fruits have potent anti-inflammatory properties which treat issues like osteoarthritis and arthritis. Then lemon can also reduce the damage caused by free radicals. Due to the high flavonoid content, lemons have powerful antioxidant and anti-carcinogenic properties.

Can you imagine having fresh lemons at home whenever you need them? You will need the following: 1 lemonSoil of good qualityA proper container or potBreathable plastic filmA sunny area Here is how to plant the seed: Place the soil in the pot, and add a bit of water to dampen it. -Slice the lemon and choose the seed with the best shape, remove its flesh. Cover it with soil again, and water it with a watering can or a squirt bottle. גידול וטיפול בעצי הדר בגינה הביתית. ניתן לשתול עצי הדר כל השנה, במידה ואזור השתילה פרוץ לרוחות ובאזורים קרים במיוחד עדיף לחכות לתקופת האביב- קיץ.

גידול וטיפול בעצי הדר בגינה הביתית

לפני השתילה מומלץ לחפור בור מתאים למלא אותו במים ולוודא כי המים מתנקזים מהר ולא עומדים בבור. עצי הדר דורשים שמש מלאה – מעל 4 שעות שמש ישירה, אך יסתדרו גם בחצי צל. הצללה ממושכת תפגע בהתפתחות עלוות העץ והפרי.אין לשתול את עץ ההדר עמוק מידי. ההדרים רגישים במיוחד באזור צוואר השורש - אזור החיבור בין הגזע לשורשים. הלימון - תכונות כימותרפיות מדהימות. על פי המכון למדעי הבריאות, בבולטימור ארצות הברית, ללימון תכונות מדהימות המסייעות להלחם בסרטן ויש בכך בבחינת חידוש בתחום הרפואה.

הלימון - תכונות כימותרפיות מדהימות

לפי פרסום המחקר מעלותיו של הלימון הן: הלימון הוא מוצר פלאי לצורך הריגת התאים הממאירים.הוא חזק יותר מכימותרפיה פי 10,000.מיץ הלימון מסייע למניעת המחלה.טעמו נעים והוא לא גורם לתופעות לוואי קשות כמו לכימותרפיה.ניתן להינות מהפרי בצורות שונות: לאכול את הציפה, לשתות מיץ לימונים, להשתמש בו במשקאות קלים וחמים, להשתמש בו במאפים, בסלטים ועוד.צמח זה מסייע למניעת כל סוגי הסרטן. יש אומרים שהוא מועיל בכל הוריאציות של הסרטן. הלימון נחשב גם לפעיל מאוד נגד כל סוגי החיידקים והפטריות, יעיל נגד טפילים פנימיים ותולעים, מסדיר לחץ דם ופועל נגד דיכאון והפרעות עצביות.התוצאות מראות שהוא הורס תאים ממאירים ב-12 סוגי סרטן, כולל המעי הגס, פרוסטטה, השד, בריאות והלבלב. עצי פרי הדר-מידע כללי, משתלות יגור. * מאת יעקב עציון טבלת הזנים העיקריים של ההדרים ותכונותיהם (לחץ להורדת הטבלה)א.

עצי פרי הדר-מידע כללי, משתלות יגור

מבואעצי ההדר הם בני משפחת הפיגמיים RUTACEAE.מוצאם של מרבית המינים, שאנחנו כוללים אותם בשם "הדרים", הוא במזרח הרחוק. הם התפשטו מהמזרח אל אזורי הים-התיכון כבר בתקופות קדומות ואח"כ אל מרכז אמריקה.כיום ההדרים מהווים מעל ל-40% מכלל הפירות העסיסיים הנסחרים בעולם.פרי ההדר מצטיין בריכוז גבוה של ויטמין C.העצים שמוצאם באיזורי אקלים טרופי, פיתחו פירות בעלי קליפה צהובה. הם נושאים עלים שבבסיסם יש עלעלים דמויי כנפיים, אלה עלעלי לוואי (מללים) בסמוך לעוקץ. מטבעם, הם יותר עמידים בתנאי חום.אלה שמוצאם באיזורים צפוניים יותר, סוב-טרופיים קרירים, פיתחו פירות בעלי קליפת פרי כתומה ויש להם עלים פשוטים, חסרי לוואים. כשאנחנו מתייחסים אל עצי ההדר, אנחנו מתכוונים למינים, לזנים ולתתי-זנים המשתייכים ל-2 (3) סוגים ממשפחת הפיגמיים:1.

אפשר ורצוי לגדל את עצי ההדר גם בגינה הביתית ולהנות מתכונותיהם. הדר – organicwiki. מתוך organicwiki נטיעה נוטעים כל השנה, עדיף לנטוע באביב.

הדר – organicwiki

מיקום שמש מלאה, אדמה מאווררת ומנוקזת היטב (מוגבהת). השקיה מומלץ לספק לעץ מים בצורה די מדוייקת כדי שלא יתיבש מחוסר מים או ירקב מעודף מים. שיטת ההשקיה המועדפת היא צינור טפטפת המקיף את העץ במעגל אחד בעל רדיוס קבוע או מספר מעגלים בעלי רדיוסים שונים. באופן כללי ביותר ! טבלאות חישובי ההשקיה מותאמות לעונות השנה בהם לא יורד גשם (אביב,קייץ וסתיו) בחודשים: אפריל,מאי,אוקטובר,נובמבר מפחיתים ב-20% מכמות המים. המידע מוצג מתוך סדרת מדריכי הגינון של משתלת יגור, טל: 04-9848108 או 1-800-301-800 דישון. צפה בנושא - עץ לימון - שרף.