background preloader

Python

Facebook Twitter

Algorytm Euklidesa w Pythonie. Instrukcja warunkowa [Python] odc. 4 z serii podstaw Pythona.

Lekcje

Pętla While [Python] odc. 8 z serii podstaw Pythona. 4. Listy, tuple i funkcje — Python 101 0.5 - dokumentacja. PYTHON – Technik informatyk: kursy online. Wprowadzenie do Pythona · Django Girls Tutorial. Fragmenty tego rozdziału oparte są na tutorialu Geek Girls Carrots ( Napiszmy jakiś kod!

Wprowadzenie do Pythona · Django Girls Tutorial

Wiersz polecenia Pythona Dla czytelniczek w domu: tę część uwzględnia wideo Python Basics: Integers, Strings, Lists, Variables and Errors. Aby rozpocząć zabawę z Pythonem, musisz otworzyć jego wiersz polecenia na swoim komputerze. Powinnaś już wiedzieć, jak to zrobić - nauczyłyśmy się tego w rozdziale Wprowadzenie do interfejsu wiersza polecenia. Gdy już będziesz gotowa, postępuj według instrukcji poniżej. Chcemy otworzyć konsolę Pythona.

Command-line $ python3 Python 3.6.1 (...) Twoje pierwsze polecenie w Pythonie! Po uruchomieniu Pythona wiersz polecenia wygląda tak: >>>. Jeśli w którymkolwiek momencie zechcesz wyjść z konsoli Pythona, wpisz polecenie exit() albo użyj kombinacji klawiszy Ctrl + Z w Windows lub Ctrl + D w Macu/Linuksie. Teraz jeszcze nie chcemy wyjść z konsoli Pythona. Nieźle! By wykonać potęgowanie, powiedzmy podnieść 2 do potęgi 3, musimy wpisać: Tekstowy typ danych (string) "Ola"'Ola' Learn Python 3 for Machine Learning & Web Development [2019] Kurs Python 3 [#1] Instalacja środowiska, PyCharm. 1. Kurs Python 3 - wstęp, instalacja i pierwszy program "Hello World" Język programowania Python – projekt bardzo prostej gry. - Lekcje w sieci. Co powinieneś wiedzieć po tej lekcji?

Język programowania Python – projekt bardzo prostej gry. - Lekcje w sieci

Poznasz Mu-editor i tryb Pygame Zero – edytor i środowisko do uruchamiania programów w języku Python, zwłaszcza tworzenia prostych gier. Pamiętaj, że videolekcję możesz obejrzeć kilka razy dla utrwalenia i lepszego zrozumienia materiału. W tym materiale zobaczysz następujące elementy:– wyszukiwanie w sieci obrazów na wolnych licencjach Creative Commons– zapisywanie plików w katalogach– zmiana rozmiarów plików za pomocą programu Pix– tworzenie prostej gry w Python z biblioteką Pygame Zero– podstawowe zmienne typu int i str– definiowanie funkcji w Pythonie– podstawowe informacje o obiektowości: definiowanie obiektu, wykonywanie metod i dostęp do właściwości obiektów– podstawowe instrukcje warunkowe w Pythonie– informacje o bloku kodu i wcięciach wg PEP 8 w Pythonie– działająca gra z poruszającym się obiektem na ekranie Linki do elementów wspomnianych w materiale:• (pełne oprogramowanie) • Rozwijanie kompetencji społecznych.

Operatory logiczne w Pythonie – Programista Python. # Tworzymy dwie zmienne, na których sprawdzimy działanie operatorów logicznych x = 2 y = 4 # Wyświetlamy obie zmienne, by było nam łatwo zanalizować wynik działania poszczególnych operatorów.

Operatory logiczne w Pythonie – Programista Python

CodingBat Python. Checkio - coding game.

+100 Zadań z pętli w Python 3 (#1) - THE DATA SCIENCE LIBRARY. +100 Zadań z pętli w Python 3 (#2) - THE DATA SCIENCE LIBRARY. 1000+ zadań w Pythonie (i każdym innym języku) - ćwiczenia dla początkujących programistów. Nauka programowania nie jest łatwa, a tym bardziej szybka.

1000+ zadań w Pythonie (i każdym innym języku) - ćwiczenia dla początkujących programistów

Poznanie koncepcji to jedno, a praktyka to drugie. Żadne zostań programistą w 2 tygodnie nie zadziała, bo nie ma innej tajnej i skutecznej metody uczenia się niż rozwiązywanie problemów. Pozostaje więc ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Robienie kursów polegające tylko na przyswojeniu samej teorii i składni jest jałowe. Dla mnie nauka programowania jest trochę jak nauka języków obcych. Podobnie z nauką języków programowania. W związku z tym mam dla was ogormną paczkę materiałów: Python zadania z rozwiązaniami. Zadania z programowania – Python, Java, PHP, C++ a może JavaScript?

Większość zadań tak naprawdę nie jest jest dedykowana, żadnemu specjalnemu językowi, dlatego warto sięgać po nie niezależnie od języka w jakim się uczysz. 10 darmowych źródeł zadań W poście paczce znajdują się tylko darmowe materiały. Python - zadania - for in range. +100 Zadań z pętli w Python 3 (#1) - THE DATA SCIENCE LIBRARY. Gra w Pythonie - PyGame - Hello World- #1 - Alicja & IT. February 23, 2017PyGame Standard Korzystając z wolnego dnia, stwierdziłam, że spróbuję czegoś nowego i zabiorę się za napisanie prostej gry.

Gra w Pythonie - PyGame - Hello World- #1 - Alicja & IT

Już od jakiegoś czasu chodzi za mną taki mały projekcik – rekonstrukcja Dino Game z Chrome’a w różnych językach programowania. Jako że chcę poćwiczyć jeszcze trochę Pythona przed zmierzeniem się z projektem licencjackim (dobra wymówka:P), zdecydowałam się zacząć właśnie od niego. I biblioteki PyGame. Instalacja PyGame Na początek potrzebny będzie oczywiście Python. Pamiętaj, aby zaznaczyć pole z pip, bo zaraz się przyda :) Po instalacji, upewnij się, że Python został zainstalowany poprawnie (np. poleceniem python --version ) i uruchom komendę pip install pygame: I tak tak naprawdę tyle.

Hello World? Pisząc program w czystym Pythonie, naszym jedynym wejściem i wyjściem jest konsola. Napiszmy więc nasze pierwsze Hello World. Utwórz nowy plik – mój nazywa się game.py. Teraz chwila przerwy – co ten kod robi? Uruchom aplikację poleceniem python game.py. Ukąś Pythona - spotkanie 1. Python - zadania - for in range. 4.3. Kółko i krzyżyk (str) — Python 101 0.5 - dokumentacja.

Coding tutorial. CodingBat Python. Python Exercises, Practice, Solution. What is Python language?

Python Exercises, Practice, Solution

Python is a widely used high-level, general-purpose, interpreted, dynamic programming language. Its design philosophy emphasizes code readability, and its syntax allows programmers to express concepts in fewer lines of code than possible in languages such as C++ or Java. Python supports multiple programming paradigms, including object-oriented, imperative and functional programming or procedural styles. It features a dynamic type system and automatic memory management and has a large and comprehensive standard library The best way we learn anything is by practice and exercise questions. Hope, these exercises help you to improve your Python coding skills. More... 1000+ zadań w Pythonie (i każdym innym języku) - ćwiczenia dla początkujących programistów. Python Exercises, Practice, Solution. Trinket. Projects.raspberrypi. What you will make This tutorial lets you tell a story with code.

projects.raspberrypi

It demonstrates the simple use of if/else statements to evaluate user input and generate a cute fairy story. This is a fun way to get started with Python programming that lets you really use your imagination and storytelling abilities! What you will learn By creating a story with code on your Raspberry Pi you will learn: RPG - Introduction: Projects.raspberrypi. Python w szkole - od zera do bohatera. » Wsparcie dla nauczycieli informatyki. Scenariusze lekcji, darmowe oprogramowanie, inspiracje i kursy dla początkujących. Staramy się oswoić Pythona w naszych szkołach. Python w szkole.

LOGIA

Learn Python - Free Interactive Python Tutorial.