background preloader

EGZAMINY

Facebook Twitter

BLOG - quiz - motyw kobiety. Amazingly Simple Graphic Design Software – Canva. Plakaty nawiązujące do lektur by beatajaworska05 on Genially. ZBIÓR MATERIAŁÓW DO POWTÓRZEŃ. Krótka argumentacyjna by kmajchrowicz on Genially. Na egzaminie ósmoklasisty(w odniesieniu do lektur obowiązkowych) oprac.

Krótka argumentacyjna by kmajchrowicz on Genially

Katarzyna Majchrowicz Podczas dzisiejszej lekcji dowiesz się: jak udzielać krótkiej odpowiedzi argumentacyjnej,jak czytać polecenia, by niczego nie przeoczyć,jak punktowane są tego typu zadania. Przeanalizujmy przykładowe zadanie 1. Skawiński "Latarnik" Skawiński, zanim zatrzymał się w Aspinwall, tułał się po świecie, wielokrotnie zmieniał pracę, ponieważ prześladował go pech - często tracił wszystko i musiał zaczynać od poczatku. "Mały Książę" Pilot Pilot znalazł się w trudnej sytuacji, kiedy musiał awaryjnie lądować na Saharze. "Kamienie na szaniec" Zośka (Tadeusz Zawadzki) Zośka, działając w Małym Sabotażu, wielokrotnie musiał stawiać czoła wyzwaniom w walce z okupantem. 2. Mały Książę Mały Książę dzięki wędrówce po planetach i pobytowi na Ziemi dowiedział się, co jest najważniejsze w życiu. "Opowieść wigilijna" Ebenezer Scrooge 3.

Balladyna "Balladyna" "Świtezianka" Dziewczyna Na co zwracać uwagę? Marek Winicjusz "Quo vadis" Ligia. BLOG - quiz MOTYW MIŁOŚCI W LEKTURACH. Drzwi literackie by kalopka on Genial.ly. Projektujemy zagadki sprawdzające znajomość lektur szkolnych. Nauczanie na odległość motywuje do korzystania z darmowych aplikacji dostępnych w internecie.Zaplanowałam dla moich uczniów zadanie z narzędziem comixify.ai.

Projektujemy zagadki sprawdzające znajomość lektur szkolnych

Pierwszy etap będzie polegał na zaprojektowaniu i zamieszczeniu na poniższej tablicy 2 zagadek literackich. Warunkiem koniecznym jest, aby odnosiły się do lektur obowiązkowych. W drugim etapie uczniowie odpowiedzą na zagadki swoich koleżanek i kolegów. Będą mieli czas na przygotowanie odpowiedzi, gdyż swoje propozycje będą na bieżąco wstawiali na padlecie. Powtórka z lektur będzie okazją do rozwijania kreatywności, pomysłowości i rozwijania umiejętności cyfrowych. Lektury ósmoklasisty, hasło - lekturki. Bohaterowie naszych lektur gamifikacji poddani. Zabawny sposób na powtórkę z treści lektur – Lekcje Polskiego. Jeśli chodzi o stosowanie gier na lekcjach języka polskiego, to u mnie jest, czas się przyznać – słabo.

Bohaterowie naszych lektur gamifikacji poddani. Zabawny sposób na powtórkę z treści lektur – Lekcje Polskiego

Oczywiście z upodobaniem tworzę quizy w Kahoot oraz Quizizz, coś tam naskrobię na Learning Apps, rzucę Story Cubes, raz do roku przyniosę na lekcje Scrabble, ale – sami widzicie – do levelu master trochę mi brakuje. (Przypominam jednak, że w zeszłym roku udało mi się wymyślić prostą lekturową grę.) Od razu w tym miejscu pragnę Wam polecić mojego grywalizacyjnego (jeśli tego słowa nikt nie używał, to właśnie je stworzyłam) guru, czyli Asię, autorkę bloga Zakręcony belfer.

Na uwagę zasługuje szczególnie jej e-book z propozycjami prostych, acz skutecznych gier powtórkowych na polski. Łapcie tutaj. Potrzeba gry okolicznościowej W piątek szkoły w całej Polsce świętowały Dzień Chłopaka. Siedząc w bibliotece na Koszykowej w Warszawie i czytając o upadku książki w II Rzeczypospolitej, wpadłam jednak na świetny pomysł! Tak wymyśliłam grę Bohaterowie naszych lektur. Zasady Zasady są proste. Pobieralnia - inspiracje. Skopiuj linki i korzystaj :-) Ocena pracy zajęć, podsumowanie semestru TABOO - "HOBBIT"kliknij TUTAJ Tangram środki stylistyczne Tangram - pisownia "ż" i "rz"

Pobieralnia - inspiracje

LEKTURY -KL. VIII - POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM by Lidia Nykiel on Genially. Lektury by Małgorzata Bernatowicz on Genially. Odgadnij lekturę!

Lektury by Małgorzata Bernatowicz on Genially

,pani z polaka,O jakim utworze mowa? ,#4,Najedź kursorem na zamazany tekst, aby odkryć wskazówkę.,#3,Powstał w wyniku podróży,Napisany przez Adama Mickiewicza,#1,#2,Należy do liryki,Znasz rozwiązanie? ,Jeden z cyklu utworów,Świetnie! Otwarte pliki - test trzecioklasisty i egzamin ósmoklasisty » Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako: „RODO”).

Otwarte pliki - test trzecioklasisty i egzamin ósmoklasisty » Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Mniej >> Administratorem danych osobowych dla platform WSiP innych niż: Uczę.pl, Klasówki.pl, Diagnoza z plusem oraz WSIPnet.pl w zakresie dotyczącym edukacji dla szkół podstawowych, są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (poniżej informacja dla: „Produkty i usługi oferowane przez WSiP”) Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: • listownie na adres: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A., Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, • poprzez formularz kontaktowy na stronie www.wsip.pl, • przesyłając wiadomość na adres e-mail: wsip@wsip.com.pl, • dzwoniąc do nas na numer telefonu: Infolinia: 801 220 555.

I. Inspektor Ochrony Danych Na podstawie art. 37 ust. 1 RODO administrator danych wyznaczył p. II. KLASA VIII – motylewdzienniku. 15 czerwca TUŻ PRZED EGZAMINEM… – motywy literackie. 10 czerwca 9 czerwca 8 czerwca Ziele na kraterze, Melchior Wańkowicz 5 czerwca.

KLASA VIII – motylewdzienniku

Czy mnie jeszcze pamiętasz? Motywy literackie by lazarekagnieszka on Genially. Otwórz drzwi!

Motywy literackie by lazarekagnieszka on Genially

,wejdź do światamotywówliterackich! ,Przygotowała:Agnieszka Łazarek,START,ÓSMOKLASITO! W ramach przygotowania do egzaminu codziennie otwórz jedne drzwi, za którymi kryją się motywy literackie. ,Środa,Piątek,Wtorek,Poniedziałek,Czwartek,* * *,Motyw domuw literaturze,Dom traktowany jest jako miejsce zamieszkania,w którym znajdujemy rodzinne ciepło i zrozumienie bliskich, zawsze będzie zajmował wyjątkowe miejsce w życiu człowieka.

W literaturze bywa raczej utożsamiany nie tyle z konkretnym budynkiem,ile z wyobrażoną przestrzenią związaną z rodziną, dzieciństwem, wychowaniem, poczuciem bezpieczeństwa. Egzaminy z Operonem.