background preloader

DZIEŁO SZTUKI

Facebook Twitter

W galerii sztuki. Scholaris. Sztuka by Magda on Genially. W galerii sztuki Sztuka to nie tylko obrazy i rzeźby.

sztuka by Magda on Genially

Sztuka to wszystko, co można uznać za wyjątkowe i piękne, także fotografia, budowle, a nawet niezwykłe meble, naczynia czy oryginalna biżuteria. Wiele dzieł sztuki możemy podziwiać w muzeach i galeriach sztuki. Galerie sztuki to magiczne miejsca, które gromadzą najwspanialsze dzieła wielkich twórców. Możemy tam zobaczyć malarstwo historyczne i sztukę współczesną. (3) JAWOR. Zakochani w sztuce. W Męcince na feriach dzieci się nie nudzą. (3) Wszystko widzę jako sztukę w ZACHĘCIE w Warszawie. Polish Artist Turns Famous Classic Paintings Into Hilarious GIFs (67 Pics) Kajetan Obarski is breathing new life into old works of art with his hilariously twisted GIFs.

Polish Artist Turns Famous Classic Paintings Into Hilarious GIFs (67 Pics)

Obarski, who also goes by the name of Kiszkiloszki, combines well-known classic paintings with the modern world and infuses them with his own dose of dark humor to bring us a new perspective on various masterpieces. From the works of Van Gogh and Michelangelo to Leonardo da Vinci and René Magritte, the Polish-born, Amsterdam-based creative spends between five and ten hours transforming each piece of art into his own awesomely absurd animated GIFs.

He has over 77k likes on Facebook, and if you want to help support his work then you can sponsor him on Patreon. Z obrazem w tle – Sztuczki ze sztuką i językiem. Bez względu na to, jak bardzo wyrafinowany byłby język, nasz mózg zamienia go na obrazy.Olga Tokarczuk Co ma wspólnego piosenka z kogutem?

Z obrazem w tle – Sztuczki ze sztuką i językiem

Dziś będzie o piosence. I trochę o kogucie. Piosenki lubią chyba wszyscy. Opis obrazu by Jolanta Majkowska on Genial.ly. Tajemniczy świat muzeów - kl. 6 by Anna Stasiak on Genially. Sprawdźmy, ile zapamiętaliście,Tajemniczy świat muzeów.

Tajemniczy świat muzeów - kl. 6 by Anna Stasiak on Genially

,Przygotowała: Anna Stasiak,Temat:,Najdziwniejsze muzea świata,1. Muzeum lodów,2. Muzeum słoniny,3. Muzeum Toalet,4. Muzeum psich obroży,7. muzeum złej sztuki,8. muzeum tortur,5. Specjalni. Czy można zwiedzać muzea bez wychodzenie z domu? Oczywiście, że TAK! Wystarczy wejść na stronę Google Art&Culture i przeglądać zbiory największych światowych galerii. Oko w oko z tajemnicą by Joanna Niewiadomska-Serafinko on Genial.ly. "Przysłowia niderlandzkie" Bruegla, czyli świat do góry nogami - Minerva.

Słynny niderlandzki malarz renesansowy, Pieter Bruegel urodził się dokładnie 450 lat temu.

"Przysłowia niderlandzkie" Bruegla, czyli świat do góry nogami - Minerva

Piękna data, idealny pretekst aby przypomnieć zarówno artystę jak i przyglądnąć się z bliska jego dziełom, które, pomimo upływu czasu, wydają się niezwykle aktualne. Opis obrazu – wyjaśnienie na przykładzie dzieła Leonarda da Vinci. Wielu z nas na pewno spotkało się z opisem obrazu.

Opis obrazu – wyjaśnienie na przykładzie dzieła Leonarda da Vinci

Jedni z przyczyn edukacyjnych, inni z pasji. Zadanie to przysparza zarówno kłopotów, jak i satysfakcji. Dobrze jest nauczyć się dostrzegać małe detale, ale jak to opisać, aby miało ręce i nogi? Wyjaśnimy Wam wszystko na przykładzie dzieła Leonarda da Vinci „Mona Lisa”. Pierwsze, dogłębne spojrzenie na obraz. Mariaż sztuki z poezją. 10 polskich wierszy inspirowanych malarstwem - Minerva. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Narcyz Nad sadzawką oprawną w modre rozmaryny klęczałem, zapatrzony w moją twarz młodzieńczą, by się w niej doszukać przyczyny, czemu mnie nie kochają i za co mnie męczą?

Mariaż sztuki z poezją. 10 polskich wierszy inspirowanych malarstwem - Minerva

Wisława Szymborska. Dzien poza kalendarzem. Panna de Boznańska – ekscentryczna, niezależna, portrecistka-psycholog » Niezła sztuka. Wielu uważa, iż była największą polską malarką końca XIX i początku XX wieku.

Panna de Boznańska – ekscentryczna, niezależna, portrecistka-psycholog » Niezła sztuka

Nigdy nie wyszła za mąż, tworzyła niemal do końca swojego długiego życia. Dziewczynka przy oknie. Nieubłaganie zbliżał się koniec kwietnia a wraz z nim termin rozliczania PIT - ów.

Dziewczynka przy oknie

Wiosna rozkwitała w pełni, na zewnątrz ćwierkały ptaszki i kiełkowały pierwsze kwiaty, a ona siedziała zamknięta w czterech ścianach, zupełnie nie zwracając uwagi na to, co znajduje się poza ekranem komputera. Jako księgowa w dużej korporacji miała w ostatnich tygodniach nawał pracy. Po całym jej domu walały się dokumenty, rozliczenia i wszystkie inne papiery, które już dawno zdążyła znienawidzić. Od rana do wieczora przeklinała więc nieustanie dzwoniący telefon, za pomocą którego zgłaszali się do niej zostawiający wszystko na ostatnią chwilę ludzie.

Tego wieczoru miała wyjątkowo wiele do zrobienia, tak jakby wszyscy zmówili się, aby rozliczyć się dokładnie o tej samej porze. Witold Pruszkowski. "Noc zapadła nad pustynią, a z nią nastała godzina duchów.

Witold Pruszkowski

Czuwający w stanicach rycerze opowiadali sobie w owych czasach, że nocami wstają na Dzikich Polach cienie poległych, którzy zeszli tam nagłą śmiercią w grzechu i odprawują tam swoje korowody, w czym im żaden krzyż ni kościół nie przeszkadza. " H. Witold Pruszkowski - Życie i twórczość. Dzieciństwo spędził w Odessie i Kijowie. Jego młodzieńcze ideały estetyczne kształtowały się w kręgu kultury klasycznej. W 1860 Pruszkowscy, po krótkim pobycie w Szwajcarii i Belgii, przenieśli się do Francji, gdzie początkowo zamieszkali w Dieppe.

Klucze do obrazów. Napisać obraz - Epodreczniki.pl. Sztuki Nigdy Nie Za Wiele: Opis dzieła sztuki - cz.1 malarstwo. Na początek dobrze jest określić, jaki to rodzaj malarstwa. Interpretujemy dzieło sztuki. Czy rzut jajkiem jest w stanie zaktywizować uczniów do pracy nad rozumieniem pojęcia interpretacja? Tak! Poprosiłam uczniów o wyjście z ławek i zapytałam co ma wspólnego trzymane przeze mnie jajko ze sztuką. Odpowiedzi było mnóstwo- od wielkanocnej tradycji malowania jajek, przez dwa kolory białka i żółtka, po formowanie kształtów z rozbitego jajka. Następnie poprosiłam ucznia siedzącego na ławce przede mną by złapał jajko, które rzucę do niego.