background preloader

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Facebook Twitter

EC A2 + phrasal verbs u6 - Połącz w pary. Życie prywatne -phrasal verbs by Katarzyna Flis on Genially.

Zdrowie

Egzamin ósmoklasisty: Zestawy egzaminacyjne 1-3 - klucze odpowiedzi - Egis. Egzamin ósmoklasisty: Zestaw nr 3 - Egis. Zaproszenie po angielsku - wzór, zasady pisania, przydatne zwroty. Zaproszenie po angielsku to krótka forma pisemna, w której nadawca informuje adresata o mającym się odbyć wydarzeniu, na które adresat jest zaproszony do przyjścia.

Zaproszenie po angielsku - wzór, zasady pisania, przydatne zwroty

Zgodnie ze zwyczajem zaproszenie dotyczy wydarzeń z życia osobistego takich jak przyjęcie urodzinowe, ślub, komunia, chrzest itp. Są też zaproszenia bardziej formalne, takie jak zaproszenie do uczestniczenia w odczycie, różnego rodzaju wystawach, pokazach, premierach sztuk filmowych lub teatralnych. Poniżej znajdziecie wskazówki jak napisać zaproszenie po angielsku, przydatne zwroty, oraz wzór zaproszenia po angielsku. Zobacz także: Ogłoszenie po angielsku i Pocztówka po angielsku. Zasady pisania zaproszenia po angielsku Zaproszenie po angielsku powinno być możliwie jak najkrótsze, gdyż liczy się w nim zwartość i konkretność przekazu. Elementy składające się na zaproszenie po angielsku: 1. 2. I have pleasure to invite you to my birthday party.

Party starts at 19.30, 22.05.2017 in club „Diament”. 3. Costumes will be very welcome. Escape room- klasa 8 by manhattan.szkola on Genially. Escape game,START,Complete the missions to escape from school,INTRODUCTION,There are 4 missions you need to complete to leave this classroom today or you will be locked in here forever!

Escape room- klasa 8 by manhattan.szkola on Genially

Good luck! ,2,FINALMission,4,3,MISSIONS,1,,Paul took his daughter to the hospital because she (fall) down the stairs,fell,had fallen,felt,,Jeff (feel) dizzy before he fainted,had felt,feels,was felt,,By the time John arrived at the clinic,the doctor (go) home,is,went,had gone,CONGRATULATIONS! ,7,7,-,* Remember the result of the operation for later,*Try again!

List nieformalny E8 – zadania, extra i follow-up – Angielski z Panią Kasią. Na początku bardzo dziękuję za lajki, wiadomości oraz komentarze na grupach oraz pod postami na stronie Facebook.

List nieformalny E8 – zadania, extra i follow-up – Angielski z Panią Kasią

Dzięki temu wiem, że darmowe materiały docierają i będą używane. Zgodnie też z pojawiającymi się prośbami tym razem wzmacnianie talentów pisarskich w języku angielskim w postaci nieformalnego listu oraz e-maila. Można się domyślić, że właśnie tej formy oczekują zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Chociaż im dłużej się zastanawiam nad tym, to myślę, że jednak będzie wpis na blogu dla odmiany. W sumie podobne w treści są one zbliżone, też opisuje się wrażenia i rady, tylko zakończyć trzeba inaczej – ciekawym pytaniem, a może podziękowaniem za śledzenie bloga i prośbą o komentarze.

Z czym to się je i jak to jest zrobione? Zadania są 4. Tym razem dołączyłam proponowany klucz odpowiedzi oraz 2 dodatkowe mini polecenia (Follow-up i Extra) do każdego listu. Darmowa karta pracy – E8 Writing – List nieformalny oraz E-mail do pobrania z Google Drive w folderze E8 tutaj: E8 pisanie- Wpis na blogu – Angielski z Panią Kasią. Obstawiam, że w tym roku na egzaminie będzie dla odmiany do napisania wpis na blogu.

E8 pisanie- Wpis na blogu – Angielski z Panią Kasią

W tym wpisie umieszczam ostatni PDF, oczywiście darmowy, do pobrania właśnie, aby zakończyć przygotowania do wypowiedzi pisemnej. Karta pracy składa się z 12 przykładowych poleceń, które można pociąć i rozdać do pracy własnej uczniom. Tematy dotyczą rzeczywistości nastolatków: urodziny, wycieczka, wymiana językowa, wymiana szkolna, wydarzenia kulturalne, praca wakacyjna, problemy szkolne, egzaminy, hobby, zakupy, czy formy spędzania wolnego czasu.

W dalszej części jest też 12 przykładowych odpowiedzi w języku angielskim, gdzie trzeba wstawić poprawne angielskie tłumaczenie wyrażenia w nawiasie. Oczywiście dołączyłam sugerowany klucz odpowiedzi. Wygląd PDF: Karta pracy na dysku Google: Co polecam przypomnieć sobie przed pisaniem? Kropki E8 – gramatyka i słownictwo – Angielski z Panią Kasią. Metoda tłumaczeniowa wydaje się bardzo przydatna w celu ćwiczenia przekazywania własnych myśli.

Kropki E8 – gramatyka i słownictwo – Angielski z Panią Kasią

Trzeba tylko od początku zwracać uwagę, że nie można robić tego słówko po słówku, a koniecznie warto brać pod uwagę na wszystkie odmienności i subtelności w różnicach pomiędzy językiem polskim a angielskim. Na egzaminie polecenia w zadaniach na pisanie też będą przecież w języku polskim. Krótkie streszczenie gramatyki dla objaśnienia zamysłu Dla przykładu wszystko co gdzieś było i znajdowało się- Dużo ludzi było na koncercie warto przetłumaczyć konstrukcją There were, a nie słowo po słowie. Kiedy mówimy o całościowym doświadczeniu życiowym trzeba pamiętać o Present Perfect – Nigdy (dotychczas w swoim życiu) nie pływałem w Morzu Śródziemnym, a o konkretnym zdarzeniu w przeszłości W zeszłym roku byłem w Grecji – warto przekazać to w Past Simple. Budowa PDF E8 i Kropka. English Quiz by verrikaa on Genially. Writing (A2/B1) Folder. e8 funkcje jezykowe by londonopoly on Genially.

LONDONOPOLY.PL,E8 wheel,Spin thewheel!

e8 funkcje jezykowe by londonopoly on Genially

,Kolega podziękował ci za pomoc. Jak mu odpowiesz? Materiały dla klas 7-8.