background preloader

E8

Facebook Twitter

Repetytorium Macmillan

Conversation Questions for the ESL/EFL Classroom. If this is your first time here, then read the Teacher's Guide to Using These PagesIf you can think of a good question for any list, please send it to us. The SKESL System - Learn ESL - English as a Second Language. ESL Discussions: English Conversation Questions / Debates: Speaking Lesson Activities. Viral Videos for Higher Level ELT. ESL Conversation Topics. Karty do ćwiczenia mówienia - na lekcje online. Te karty udostępniam już od dawna, ale postanowiłam je zebrać tutaj w jednym miejscu, żeby nie trzeba było ich szukać.

Karty do ćwiczenia mówienia - na lekcje online

Do każdego działu leksykalnego dla maturzystów i ósmoklasistów mam przygotowanych po kilkadziesiąt pytań w formie kart. Normalnie podczas lekcji korzystam z wersji wyciętej i zalaminowanej, ale konieczność przestawienia się na uczenie online zmusiła mnie do wykorzystywania ich w formie pdf. Wystarczy wyświetlić daną kartę na ekranie i uczniowie już mogą się wypowiadać. Linki do kart poniżej, wystarczy kliknąć w grafikę i będziecie mogli otrzymać do nich dostęp. Są zupełnie DARMOWE i przetestowane na moich uczniach. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Year 8. Materiały dla klas 7-8. Zadania egzaminacyjne - Znajomość funkcji językowych. Zadania egzaminacyjne - Znajomość środków językowych. Sentence Transformations B1 (Egzamin Ósmoklasisty: parafraza zdań) – Atena Juszko, ELT Editor. This is the second in a series of photocopiable resources specially written for students taking the Grade 8 exam in Poland (Egzamin Ósmoklasisty).

Sentence Transformations B1 (Egzamin Ósmoklasisty: parafraza zdań) – Atena Juszko, ELT Editor

This time, the focus is on key word sentence transformations. It’s impossible to predict what’s going to be in the exam, but having analysed a number of exams and tests at B1 level, I’ve identified structures and phrases that are tested most often. The worksheets have been divided into sections presenting and practising these most common structures.

There’s also a review and a progress check. Download ebook © You may photocopy this ebook to use with your own students, but you may not redistribute it to others for commercial or non-commercial purposes.You may not create anything for commercial or non-commercial purposes based on this product. * These worksheets were made especially for EduWeek#1 – an online event for ESL teachers in Poland. Like this: STR8 to E8 Mini revision worksheet 2. Przygotowanie do E8 - zestaw powtórzeniowy - katarzynawiacek.pl. Przygotowanie do E8 - zdania z luką - katarzynawiacek.pl. Na dobre zakończenie roku razem z Kasią Sochacką przygotowałyśmy już 4 materiał z naszej serii STR8 TO E8.

Przygotowanie do E8 - zdania z luką - katarzynawiacek.pl

Tym razem podczas przygotowania do E8 możecie skorzystać z zestawu 160 zdań z luką. Te zdania będą wartościowym materiałem nie tylko dla ósmoklasistów ale także uczniów szkół średnich na niższych poziomach zaawansowania. Poniżej dwa przykładowe zestawy wraz z kluczem odpowiedzi. Jak wykorzystać nasze zdania z luką?

Dzięki kluczowi odpowiedzi uczniowie mogą pracować samodzielnie i od razu się sprawdzaćte zestawy możesz wykorzystać jako ćwiczenia dla early finishers (czyli uczniów, którzy zawsze wcześniej kończą pracę)jest to fajne rozwiązanie na początek lub koniec lekcji do pracy w parze: jeden uczeń udziela odpowiedzi a drugi sprawdza kolegę / koleżankęwyświetlasz jeden zestaw, uczniowie udzielają w zeszytach odpowiedzi, a potem sprawdzają się z kluczem – nie na ocenę, sprawdzają sami siebie.

5 x BINGO!!! – TIE – Teaching is easy. Kocham Bingo – od przedszkola do egzaminu 8 klasy.

5 x BINGO!!! – TIE – Teaching is easy

W każdym dzieciaczku jest chęć rywalizacji i wygrywania. No dobra. Prawie w każdym:) A bingo to moja miłość:) W tym wpisie pokaże Wam 5 pomysłów na bingo. Gotowi? Sposób nr 1 -> najprościej Liczby. Wiadomo. Pytania dla ósmoklasistów i maturzystów - prezentacje. Obiło mi się niedawno o uszy, że niektórzy z was chętnie skorzystaliby z moich starych pytań w formie prezentacji.

Pytania dla ósmoklasistów i maturzystów - prezentacje

Pomyślałam, że to nie jest zły pomysł i przygotowałam je w formie pdf do wyświetlenia. Na razie część, ale będę stopniowo dodawać je tutaj. Są w formie prezentacji pdf. Kliknij w nazwę zestawu, żeby go pobrać. Pytania po liftingu. Konieczność pracy on-line wymusiła na mnie przerobienie moich ukochanych pytań w kółeczkach na wersję interaktywną.

Pytania po liftingu

Tym razem znowu z pomocą przyszło mi moje ukochane Genially. Pytania przerobiłam na filmy i umieściłam na Youtube, (a właściwie zrobiła to Karina Frejlich, bo dla niej to małe piwo przed śniadaniem). Filmy osadziłam w Genially. Po włączeniu prezentacji pytania migają nam przed oczyma i po zatrzymaniu losujemy jedno z nich. To patent, który pewnie pamiętacie z historyjek z bitmoji, o których pisałam TUTAJ. Bank materiałów PDF - bezpłatne materiały do pobrania - Ćwiczenia komunikacyjne. Ćwiczenia leksykalne - 15 tematów egzaminacyjnych. Egzamin ósmoklasisty - słownictwo. Dzisiaj przygotowałam dla Was już ostatnią część zadań pochodzących z kart EGZAMIN ÓSMOKLASISTY XXL - wydawnictwa Creativo English.

Egzamin ósmoklasisty - słownictwo

Tym razem stworzyłam 9 zestawów na platformie Baamboozle. Każdy zestaw składa się z 20 pytań. Po kliknięciu wybranej liczby uczniom pokaże się obrazek z 6 wyrazami / zwrotami oraz zdanie, które będzie informacją jakie wyrazy należy wskazać. Zawsze będą to 3 wyrazy. Uczniowie po podaniu prawidłowej i zatwierdzonej przez nauczyciela odpowiedzi klikają najpierw 'Check' dla sprawdzenia poprawności, a dopiero potem 'Okay' i tym samym zdobywają punkty dla swojej drużyny. Baamboozle to gra, w której pojawiają się również różne 'PowerUps', np. oddanie drużynie przeciwnej jakiejś ilości punktów, zamiana punktami z drużyną przeciwną, otrzymanie dodatkowej ilości puntów lub (i to budzi największe emocje wśród moich uczniów) reset punktów. Polecam Wam ogromnie tę platformę, ponieważ jest sprawdzona na moich uczniach i naprawdę świetnie się bawimy podczas gry. Word Hunt – E8 – Drop Everything And Teach.

Egzaminy.

Żywienie

Engly.pl - Platforma do nauki języka angielskiego. Przykładowy egzamin ósmoklasisty z angielskiego (online) - Zadania i testy z angielskiego na egzamin ósmoklasisty - Angielski - egzamin online i zadania z rozwiązaniami - dlaucznia.info. Zestawy zadań powtórkowych – CKE. Zadania i testy z angielskiego na egzamin ósmoklasisty - Angielski - egzamin online i zadania z rozwiązaniami - dlaucznia.info. Egzamin ósmoklasisty z angielskiego, 18 czerwca 2020.

Zadania i testy z angielskiego na egzamin ósmoklasisty - Angielski - egzamin online i zadania z rozwiązaniami - dlaucznia.info

Liczba zdających: 319541. Średnia wyników: 54%. Ilość zadań: 14. Do uzyskania: 60 punktów. Czas: 90 minut. Bless Test - Egzamin ósmoklasisty. Cenne wskazówki i pomoce dydaktyczne przydatne w procesie tworzenia własnych tekstów pisanych. Tworzenie własnego tekstu w języku angielskim wielu uczniom szkoły podstawowej przychodzi z trudem, dlatego też postanowiłam stworzyć ten niezbędnik, aby ten proces nieco ułatwić.

Cenne wskazówki i pomoce dydaktyczne przydatne w procesie tworzenia własnych tekstów pisanych

Jako, że od paru lat jestem egzaminatorem egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty, pragnę podzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami oraz tym na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę. Dodatkowo pragnę udostępnić Wam bazę przydatnych zwrotów, synonimów i idiomów, które będą pomocne podczas pisania. Mam nadzieję, że ten zbiór trafi do nauczycieli, a z Waszych rąk do uczniów lub przynajmniej posłuży Wam jako pomoc w przygotowaniu lekcji i pomocy dydaktycznych. Zwroty przydatne przy tworzeniu wypowiedzi pisemnej. E8 pisanie- Wpis na blogu – Angielski z Panią Kasią. Obstawiam, że w tym roku na egzaminie będzie dla odmiany do napisania wpis na blogu.

E8 pisanie- Wpis na blogu – Angielski z Panią Kasią

W tym wpisie umieszczam ostatni PDF, oczywiście darmowy, do pobrania właśnie, aby zakończyć przygotowania do wypowiedzi pisemnej. Karta pracy składa się z 12 przykładowych poleceń, które można pociąć i rozdać do pracy własnej uczniom. Tematy dotyczą rzeczywistości nastolatków: urodziny, wycieczka, wymiana językowa, wymiana szkolna, wydarzenia kulturalne, praca wakacyjna, problemy szkolne, egzaminy, hobby, zakupy, czy formy spędzania wolnego czasu.

W dalszej części jest też 12 przykładowych odpowiedzi w języku angielskim, gdzie trzeba wstawić poprawne angielskie tłumaczenie wyrażenia w nawiasie.