background preloader

Pečivo

Facebook Twitter

Fennel and Orange-Scented Challah Recipe. Kroasani recept / Croissant recipe. Le forme del pane. Mi era stato chiesto da più persone se riuscivo a mettere i passaggi delle forme del pane che di solito sforno sia dolce che salato.

Le forme del pane

CIBULÁČKY. Pečivo. Po třech měsících pečení kváskového chleba a jednom neúspěšném pokusu o makovky z kvásku (ne že by nebyly dobré, ale z droždí jsou prostě lepší, holt sladké pečivo) jsem se rozhodla, že vyzkouším dalamánky.

Pečivo

V mé oblíbené knize od Romana Vaňka byl recept na dalamánky z droždí a jelikož je to klasické chlebové těsto, přepočítala jsem recept, upravila na kvásek a nyní vám přináším recepty oba a zavděčím se snad skupině zarytých "kváskařů" i těm, kteří raději pečou z droždí. Předem upozorňuji, že z droždí jsem dalamánky nepekla, ale vzhledem k tomu, že drožďové chleby podle téhle kuchařky byly výborné, tak za recept s droždím bych skoro dala ruku do ohně, že se taky povede!

:o) Rozpis ingrediencí a začátek receptu jsem rozdělila do dvou sloupců podle použití droždí/kvásku. Tam, kde je postup už stejný, je text společný, jen údaje specifické pro kváskové těsto jsou psané kurzívou a v závorkách. P e k á r n o m á n i e . . . . . - Rohlíky, bulky, bagety - Rudlovy kaiserky. Ráda jsem si znovu vyzkoušela těsto, zadělané polišem (kváskem z droždí).....těsto se hodí jak na kaiserky, tak na raženky, bulky, housky, uzly - prostě člověk s fantazií se může vyřádit.....

P e k á r n o m á n i e . . . . . - Rohlíky, bulky, bagety - Rudlovy kaiserky

Kváskové rohliky ala 80's. Maškrtnica. Copak to je, to divné slovo?

Maškrtnica

Nic jiného než plochý chléb, podobně jako třeba focaccia, až na to, že pod tímto jménem ho potkáte nikoli v Itálii, ale v různých koutech Francie, obzvlášť v Provensálsku. Je to chleba samá kůrka, správně upečený má i krásnou střídku, a jestli chcete u grilování něčím hosty překvapit, zábavné tvary fougasse jsou rozhodně tím pravým. Chcete po mně recept? Použít můžete skoro jakýkoli. Ideální jsou bílé pšeničné chleby z volnějšího těsta, například bagety, jiné bagety, Vinohradský chléb nebo třeba těsto na rajčatový chleba. Výborné dalamánky recept - Labužník.cz.

Rohlíky jako dech - úžasné! - Top Recepty.cz. Suroviny: 270 ml vody, 70 g rozpuštěného vlahého sádla, 480-490 g hladké mouky,/pokud nepoužijete sladěnku, tak 470 g mouky/, 2 čajové lžičky soli, 1 lžička sladěnky - k dostání v obchodě se zdravou výživou,/ pokud nepoužijete sladěnku, tak lžička cukru/, 21 g čerstvých kvasnic nebo 7 g sušeného droždí.

Rohlíky jako dech - úžasné! - Top Recepty.cz

Postup přípravy receptu V uvedeném pořadí dáme suroviny do pekárny a zapneme program těsto. Po vykynutí umotáme 10 rohlíků nebo bulek, pletýnek, uzlů... Necháme na plechu cca 15 minut kynout v teple. Sladké kváskové brioško-bagetky. 10. ledna 2013 v 20:58 | Madla | Tak trošku jsem na sebe upletla bič.

Sladké kváskové brioško-bagetky

Své tři aktivní kvásková dítka jsem spolu s kontaktem na mně nechala vyvěsit na kváskové mapě a teď skoro nestíhám odepisovat zájemcům. Zítra si mají první dva z nich vyzvednout své nové drobečky, pečlivě teď nakrmené a spící na schodech na půdu. A já peču jako zběsilá jen s kváskem, abych mohla dalším zájemcům poskytnout nějaký funkční recept a třeba i drobnou radu, která by jim v jejich kváskovém snažení pomohla. Samozřejmě jsou na tuto problematiku osoby mnohem povolanější, třeba taková Farfalla je doslova mým kváskovým guru a nemít já takovou hrr a bordelářskou povahu, chtěla bych mít v pečení taky tak empiricky jasno a čisto.

Ale rychle zpět k receptu, než se v té úvodní omáčce úplně utopíte. Recipe for 80% Hydration Baguette. Even if the shaping is not perfect, this is the best baguette I have ever tasted!

Recipe for 80% Hydration Baguette

I was very intrigued when I saw the baguette recipe that Akiko posted on the Fresh Loaf, both by her pictures of the baguettes and by the mentioning of the 80% hydration (Thank you Akiko, you are truly inventive and inspiring!). I liked it immediately and could not wait to try it. Several tries and tweakings further, with lots of sharing and baguette debating with Akiko, I can say from the heart that this recipe lives up to it’s expectations.

So give this recipe a try too and let me know what you think! Do not forget to watch me take on the 80% baguette dough and see me stretch and fold on my video; Watch it here… Take a look at our baguette log and follow our baguette baking progress and learn from our experiences and mistakes! Before you start, you might also want to check our tips for bread scoring with confidence and handling wet dough. Please note: There is no real mixing or kneading in this recipe. Rustikální bageta. Chléb a jine pečivo Věřím v domácí chléb, je to něco, co pro mě znamená vůně a teplo domova…Tento není z celozrnné mouky, ale můžete ho dopnit o různá semínka a bylinky, dát mu váš osobní charakter a to je jedna z věcí, co na pečení miluju.

Rustikální bageta

Ingredience na 2 bagety 150 g brambor 500 g bílé chlebové mouky 3 lžičky mořské soli 2 lžičky čerstvého droždí nebo 1 lžička sušeného 225 ml vody 4 lžičky řepného nebo olivového oleje Postup Uvařte brambory ve slané vodě do měkka, slijte vodu a vidličkou nebo mixérem rozmixujte (popř. propasírujte). Smíchejte mouku, sůl a brambory v míse. Sdílet recept.