background preloader

Sinema

Facebook Twitter

Watch Movies Online FREE - FMovies - Just Faster And Better. Dizi İhtiyacınızı Rahatlıkla Karşılayabilecek Az Bilinen Kaliteli Mini Diziler - Ekşi Şeyler. 1- the honourable woman - 8 bölüm - tür: casusluk --- spoiler --- konu: israilli önemli bir silah tüccarı olan babaları küçük yaşta gözlerinin önünde öldürülen 2 kardeş; israil ile filistin arasındaki fırsat eşitsizliğini gidermek amacıyla bir yardım vakfı kurar. vakıf; filistin'de kurulacak yeni telekom altyapısı için bir ihaleyi organize eder. ihaleye katılacak filistinli bir iş adamı kaldığı otel odasında ölü bulunur. olayı araştırmak üzere mi6 ortadoğu uzmanlarından hugh hayden-hoyle(stephen rea) görevlendirilir. --- spoiler --- merak uyandıran, son derece sürükleyici bir hikayesi var. ilk bölümler sıkıcı gelse de sakın vazgeçmeyin, 3. bölümden sonra kendini buluyor dizi.

Dizi İhtiyacınızı Rahatlıkla Karşılayabilecek Az Bilinen Kaliteli Mini Diziler - Ekşi Şeyler

20 Essential Films for an Introduction to Yugoslavian Cinema. Once upon a time there was a country, and that country made films.

20 Essential Films for an Introduction to Yugoslavian Cinema

The films produced in the former Yugoslavia, both before and after its violent breakup in the 90s amidst escalating nationalist tensions from within and political stagnation and confusion across the rest of Europe and beyond, remain fascinating for anyone interested in the country or in films. During the 60s, when the country was buoyed by an economic high, they even regular commercial and critical success; the country became a regular location for film scouts all across Hollywood due to its cheaper labour and wide geographic variety.

The country’s socialist dictator, Josip Broz Tito, more genial, liberal and significantly less brutal than his equivalents across the rest of Communist Eastern Europe himself was a great fan of films, and commissioned war films that promoted the actions of his Partisans against the Nazis in World War II. Elsewhere, the roots of cinematic protest began to take charge. 1. 2. 3. 4. 5. 6. The Top 100 Documentaries We Can Use to Change the World. By Films For Action / filmsforaction.org/ Jun 10, 2015 Documentaries have an incredible power to raise awareness and create transformative changes in consciousness both at the personal and global levels.

The Top 100 Documentaries We Can Use to Change the World

Over the last 8 years, we've watched hundreds of social change documentaries and cataloged the best of them on the site. There's now so many that we realized we needed to filter this down even further. Edebiyat tutkunları için alfabetik olarak sıralanmış belgeseller. Listekitap'tan Can Uçar'ın içeriğine göre en çok sevilen yerli edebiyatçılardan, yabancı edebiyatçılara kadar bir çok belgesel alfabetik olarak sıralanmıştır.

Edebiyat tutkunları için alfabetik olarak sıralanmış belgeseller

Not: Edebiyatçılar alfabetik sıraya göre sıralanmıştır. (Soyadı değil, ilk adlarına göre) Not 2: Belgeseller üç bölümden oluşuyor. İlk bölümde Türk, ikinci bölümde de dünya edebiyatçıları mevcut. Son bölümde ise nette türkçesini bulamadığım önemli dünya yazarlarının ingilizce biyografilerini ekledim. Not 3: İstediğiniz belgeseli programsız indirebilmek için linkteki "youtube" kısmının önüne "ss" eklemek kafi. örneğin: " gibi. 1.Bölüm: Türk Edebiyatı. 10 Minutes (2002) Find out about poverty - WhyPoverty.net.

Türk Sineması’nın en komikleri NetGazetesi.Net. Türkiye sinemasının en komik 11 karakterini seçmek zordu. Belli kriterler belirledik. Ama bu kriterlerin en önemlisi vicdan kıstasıydı. Karakterlerin olaylar karşısındaki vicdanlarının sesini dinleyip dinlemediklerine baktık. Komediyi hem çekmesi hem de oynaması zor. Ama iyi komedi filmi yapmanın da ötesi var. Maalesef sinemamızın komikleri arasında da bir erkek egemenliği söz konusu. 60’lı yılların komiklerinden Cilalı İbo da Turist Ömer gibi bir yan karakterken seyircinin ilgisi nedeniyle başrole terfi eden komiklerden. Fight Club Karakterlerinin Hiçbiri Gerçek Değil - Filmloverss.

Alp Reply Jack’in bitmek bilmez hayal gücü olduğunuzu belirttiğinizde silkinip kendime geldim.

Fight Club Karakterlerinin Hiçbiri Gerçek Değil - Filmloverss

Zira Bob’u tanrı motifine yerleştirebilecek kadar ileriye gittiğinizde, proje uğrundaki -başının arkasından vurulmasıyla gerçekleşen- ölümünün neyin metaforu olduğunu açıklayacak alt bilgi bekledim devamında. Biraz fazla akademik oldu beklentilerim, fakat “neden olmasın” dedirtecek kadar tatmin edici değildi değindiğiniz noktalar. 2000'lerin Görmezden Gelinen En İyi Filmleri - Filmloverss. 2000’ler ile beraber sinema sanatı, önemli bir kırılma yaşadı.

2000'lerin Görmezden Gelinen En İyi Filmleri - Filmloverss

Gelişen teknoloji; yapılabileceklerin sınırlarını oldukça genişletirken, üretim anlamında pek çok farklılık bu dönemde denenmeye başladı. Yönetmenler filmlerini farklı noktalara da dikkat ederek oluşturmaya girişti. Ve açık konuşmak gerekirse bugün üretilen ortalama filmler bile, geçmişte başyapıt kabul edilen bazı filmlerden daha nitelikli hale geldi. Çöp filmler yok mu, elbette var, fakat her şeyiyle ‘olmuş’ filmlerin sayısı da hiç az değil. Bu iyi filmlerden bazıları tüm dünyaya yayılıp geniş bir seyirci kitlesine ulaşıp kült mertebesine ulaşırken, kimileriyse ya çok az kişi tarafından fark ediliyor ya da filmlerin ‘öz’ü yakalanamadığı için hak ettiği saygınlığa ulaşamıyor. Her Öğretmene Mesleğini Sorgulatacak 12 Muhteşem Eğitim Filmi. 09 Nisan 2014 Bildiğiniz, gördüğünüz, öğrendiğiniz tecrübelerinizle sabitlediğiniz eğitim ve öğretmenlik kavramlarını unutun, çünkü hepsi hikaye.

Her Öğretmene Mesleğini Sorgulatacak 12 Muhteşem Eğitim Filmi

Eğer muhatap olduğunuz kişinin -bu kişi çocuk da olabilir, genç de- hayatında devrim yapamayan, onun bütün öğrendiklerini anlamsız kılamayan, hayatını ters yüz edemeyen, sorgulamayı, irdelemeyi öğretemeyen -hayatını başka bir şekilde idame ettirme şansı olan- kişi bu mesleği yapmamalı, yapıyorsa da bırakmalı. Bu listemiz, öğretmenliği-eğitimi matematikten, sınavdan, sırada düzgün oturmaktan ibaret görmeyen, öğretmen sınıfa girdiğinde öğrencilerin ayağa kalkmasını saygı olarak addetmeyen dostlarımız için… Koro / Les Choristes Koro, izlenebilecek en etkileyici filmlerden birisi. 2004 Fransa yapımı bir dram.

Yerdeki Yıldızlar / Taare Zameen Par Eğitime, öğretmenliğe dair izlenebilecek bir süper film daha. 300+ Mind Expanding Documentaries - StumbleUpon. Source: www.diygenius.com | Original Post Date: January 12, 2014 – I watch a lot of documentaries.

300+ Mind Expanding Documentaries - StumbleUpon

I think they are incredible tools for learning and increasing our awareness of important issues. Perspectives in Anthropology. The 15 Greatest Long Takes In Cinema History. Long take.

The 15 Greatest Long Takes In Cinema History

One-shot. Oner. Continuous take. Different terms for the same principle: An uninterrupted (or seemingly uninterrupted) shot in a movie. And with these shots come various difficulties. Iconic Artists at Work: Watch Rare Videos of Picasso, Matisse, Kandinsky, Renoir, Monet and More. Claude Monet, 1915:

Iconic Artists at Work: Watch Rare Videos of Picasso, Matisse, Kandinsky, Renoir, Monet and More

The 10 Greatest Films of All Time According to 846 Film Critics. Famous Movie Quotes as Charts.