background preloader

Ulcia

Facebook Twitter

Your browser is deprecated. Please upgrade. Instant Display Teaching Resources Free Signs and Banners for around school. Englishtips.org: Learning English Together. Dot To Dot Puzzles. Compound nouns. Quiet Critters, czyli stworki, które lubią ciszę. Jestem podekscytowana moim ostatnim znaleziskiem z Pinterest - Quiet Critters.

Quiet Critters, czyli stworki, które lubią ciszę

Przykro mi, że w tym roku nie przetestuję sama tego pomysłu, ale mam nadzieję, że zrobicie to Wy i dacie mi znać, czy stworki okazały się hitem, czy kitem ;) Angielski w przedszkolu: 10 pomysłów na rozgrzewkę (WARM UP) Stop the Bus. BusyTeacher.org Mobile. Past Simple - Verb Bingo. Ostatnie treści bloga dotyczyły głównie young learners więc tym razem coś dla starszych.

Past Simple - Verb Bingo

Przygotowałam bingo z czasownikami nieregularnymi (pierwsza i druga forma). Każdy uczeń otrzymuje jedną planszę. Kolejno losujemy karty z bezokolicznikiem. Osoba losująca kartę musi przeczytać czasownik oraz podać jego formę przeszłą. My Alphabet Storybooks. My Alphabet Storybooks Go on a reading adventure with your Letterland friends in this new series of 26 books.

My Alphabet Storybooks

Carefully designed imaginative stories allow you to share the reading experience with levelled sections for your child to read with minimal support. Parts for fluent readers Each story begins with an introduction to the character, it's shape and sound. Prepositions game, czyli szybka gra na przećwiczenie przyimków. Dzisiaj mam dla Was szybką grę na powtórzenie prepositions of place: under/ on/ in front of/ in/ behind.

Prepositions game, czyli szybka gra na przećwiczenie przyimków

Nada się na rozpoczęcie lub zakończenie zajęć. 62ab6ba8d438dc3d4e652e5790cbccd8. Five techniques to speak any language. Maths Dice Maker ⋆ Adaptable Print Resource. BABY ANIMALS (flashcards, memory, I spy) Dziś mała porcja o małych zwierzątkach.

BABY ANIMALS (flashcards, memory, I spy)

Przygotowałam karty obrazkowe, memo oraz I SPY. Flashcards: cat dog foal. Super Teacher Worksheets - Thousands of Printable Activities. English grammar tests: Mixed tenses Exercises PDF worksheets. Halloween activities, czyli jeszcze więcej pomysłów na strrraaszną lekcję. Zanim zacznę temat chciałabym się trochę usprawiedliwić: na blogu pojawiało się ostatnio mniej notatek, niż zwykle.

Halloween activities, czyli jeszcze więcej pomysłów na strrraaszną lekcję

W moim życiu pojawił się w zeszłym tygodniu najcudowniejszy Mały Człowiek, który zabiera mi teraz sporo czasu. Zaglądajcie jednak nadal, bo z czasem notatek będzie przybywać, a poza tym jest już tu wiele wpisów, które są warte przypomnienia :) Lekcja Halloween zbliża się wielkimi krokami. FISZKÓWKA na 6 – darmowe materiały dla nauczycieli - Blog FISZKI.pl. Tajniki uczenia się nie są nauczane, chociaż powinno to być głównym przedmiotem szkolnym, najważniejszym ze wszystkich.* Kierując się przekonaniem, że rolą dobrego nauczyciela jest nie tylko umiejętne przekazywanie wiedzy, ale również pokazanie swoim podopiecznym, jak ją mądrze zdobywać, rozpoczynamy nowy projekt – FISZKÓWKA na 6.

FISZKÓWKA na 6 – darmowe materiały dla nauczycieli - Blog FISZKI.pl

Jego celem jest pokazanie uczniom, jak przyjemna i efektywna jest nauka języka angielskiego za pomocą fiszek oraz na zachęcenie ich do samodzielnego stosowania tej skutecznej metody. Nie chodzi bowiem o to, by uczniowie spędzali wiele godzin na nauce w domu, ale – by uczyli się w sposób jak najbardziej „ekonomiczny”. Zamów FISZKÓWKĘ dla swojej klasy i pokaż uczniom, jak uczyć się mądrze. Alphabetic Code Charts - Home Page. All Things Topics - Home. Worksheets. Irregular verbs rhymes. Blog Legal English ma już ponad rok! Zobacz listę 77 najważniejszych wpisów.

Lista phrasal verbs - czasowniki złożone, frazowe - Szlifuj swój angielski. Przed nowym rokiem szkolnym – spotkanie z kuratorami. Angielski dla dzieci, blog nauczycielski: Piosenki ruchowe, czyli warm up idealny. No ale za co ta jedynka!? Z cyklu: czy uczeń wie za co jest oceniany? Wakacje wakacjami, ale za miesiąc o tej porze wszyscy będziemy ciałem i duszą w szkolnych murach.

No ale za co ta jedynka!? Z cyklu: czy uczeń wie za co jest oceniany?

Zanim porządnie zabierzemy się za naukę warto byłoby omówić z uczniami parę rzeczy, które ułatwią współpracę i uregulują relacje na płaszczyźnie nauczyciel - uczeń. Przynajmniej w pewnym stopniu. Colours - gry i zabawy. We wrześniu zaczynam zajęcia z grupą 3-4 latków dla których będą to pierwsze zajęcia z języka angielskiego.

Colours - gry i zabawy

Niektóre z nich na pewno miały styczność z językiem, chociażby oglądając bajki po ang. czy też słuchając piosenek, ale pewnie dla niektórych będzie to totalna nowość. W zeszłym roku szkolnym miałam wiele grup dziecięcych, ale większość z nich kontynuowała naukę języka już któryś rok z kolei. Mam dużo pomysłów, które jakiś czas musiały "przekoczować" w mojej głowie czy też szufladzie i dopiero we wrześniu będę mogła je ponownie wykorzystać.

Kompleksowy przewodnik po aplikacji Kahoot. Super pomoce na tablicę interaktywną. Wydawnictwo Scholastic ma bardzo fajną serię materiałów do kopiowania pod tytułem Timesaver.

Super pomoce na tablicę interaktywną

Z tego, co wiem nauczyciele ją cenią i wypowiadają się o niej w superlatywach. Moją krótką recenzję jednej z części możecie przeczyta tutaj. How are you Minions? Bingo cards and board game. Ostatnio stworzyłam flashcards z Minionkami , a dzisiaj doskonałe uzupełnienie lekcji,czyli gra Bingo. Wszystkie karty najlepiej zalaminować, dzięki czemu będą wam służyły latami. Poniżej znajdziecie 13 kart . Odwrócone odbicie,czyli zabawa z lustrem. Uwielbiam zaskakiwać dzieci i to jest właśnie jedna z zabaw, w trakcie której uczniowie mają otwarte buzie ze zdziwienia i oczy jak pięć złotych ;) Gdy poprosiłam, by na kolejne zajęcia przyniosły małe lusterka, pojawiła się konsternacja –lusterka na lekcji? Co się będzie działo? Przygotowałam powtórzenie materiału w formie zabawy. W różnych miejscach w sali porozwieszałam kolorowe karteczki, na których były pytania lub polecenia, które można było odczytać w odbiciu lustrzanym:) Dzieci podzieliłam na grupy i każda drużyna otrzymała kartki, długopisy i oczywiście musiały mieć przy sobie lusterka.

Wygrywa ta drużyna, która najszybciej rozwiąże wszystkie zadania. Karteczki w odbiciu lustrzanym Ta gra jest świetna dla każdej grupy wiekowej i można ją dostosować do wszystkich tematów. Scholaris. Free Children's Books Downloads. The Forest Fairy. Narzędzia dla anglistów. Story Cubes, czyli jak wykorzystuję kostki z obrazkami na lekcji. O Story Cubes pisałam już nie raz. Zapewne większość Nauczycieli zna już tę grę. Dzisiaj zaproponuję Wam inne pomysły na wykorzystanie Story Cubes (SC). (Osoby, które nie znają SC mogą zapoznać się z opisem gry na stronie dystrybutora - REBEL.PL) Zazwyczaj używałam SC na zajęciach dodatkowych, na które uczęszczało do 10 Uczniów.

Nie było więc problemu z wykorzystaniem mojego jedynego pudełka kostek, bo Uczniowie nadal byli w stanie obserwować obrazki i świetnie się bawić - przy całej klasie zmieniam zasady. Ressources pour le Collège en anglais - ESL Resources - Interactive activities - Printables - Listening - Writing - Webquests. Problem loading page. FILMON TV FREE LIVE TV MOVIES AND SOCIAL TELEVISION. FILMON TV FREE LIVE TV MOVIES AND SOCIAL TELEVISION.

Bouncy Balls - Bounce balls with your microphone! Flashcard Maker - Flashcards in a flash! Co słychać - Edukacja międzykulturowa. Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Przypominam, że obecnie w awansie zawodowym obowiązuje następująca podstawa prawna: Rozporządzenie MEN w sprawie uzyskiwania awansu zawodowego przez nauczycieli z dnia 1 marca 2013 roku ( D. U. z 2013 poz. 393). Bardzo proszę posługiwać się aktualną podstawą prawną przy pisaniu sprawozdania z planu rozwoju zawodowego oraz wniosku do komisji kwalifikacyjnej. Nowe rozporzadzenie wprowadza zmianę tylko w zakresie wyłączenia z awansu pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków adopcyjnych. Pozostałe przepisy nie ulegają zmianie. Przedstawiam Państwu prezentacje dotyczące uzyskiwania stopnia nauczyciela mianowanego.

Druga prezentacja zawiera propozycje sprawozadania z planu rozwoju zawodowego oraz sugestie dotyczące prezentacji dorobku zawodowego i ewentualne obszary pytań egzaminacyjnych. Koncepcja ZS P a 2. Itsy Bitsy Books. English for Kids.