background preloader

ציפורים ועופות

Facebook Twitter

Migration-Swallows in Eilat סנוניות באילת. ‫אלופי הנדידה 2016‬‎ ‫צבא הגנה לטבע 2016‬‎ ‫4.7.16-הנשרים נעלמים-כתבתו של רובי המרשלג‬‎ דורסים. האם מינים פולשים הם העתיד? מגוון מינים מגוון מינים הוא מושג הכולל מספר מדדים המתארים את השפע והעושר של החיים, אם בשטח מסוים או בביוספרה כולה.

האם מינים פולשים הם העתיד?

אנו אוהבים מגוון מינים גבוה מסיבות רבות, שחלקן שנוי במחלוקת, אבל ניתן לצמצם את הדיון בנושא השאיפה למגוון גבוה בעובדה שמין שנעלם לא יחזור יותר. מערך גנטי שהתפתח במשך מיליוני שנים ונעלם שווה ערך למידע שאבד. מינים נכחדים מסיבות רבות מאוד, אבל בימנו קצב ההכחדה גבוה מאוד ורוב ההכחדות נובעות מפעילות של בני האדם. איך נוצרים מינים מינים נוצרים על ידי הפרדה. אחד המנגנונים הנפוצים שיוצרים הפרדה הוא מחסומים אקולוגים. כמו שריבוי מחסומים אקולוגים מגדיל את מגוון המינים, פריצת מחסומים אקולוגים מקטינה אותו. עם התפתחות הטכנולוגיה והיכולת של בני האדם לנוע במהירות ובקלות על פני כדור הארץ, יכולים מינים רבים של בעלי חיים לחצות את המחסומים שהפרידו בניהם, להתבסס באזורים חדשים ובכך להפוך את הביוספרה לאחידה יותר ולהוריד את מגוון המינים.

מינים פולשים מין פולש הוא מין שעבר מחסום אקולוגי בעזרת בני אדם, התבסס בשטח החדש, יצר אוכלוסייה שמקיימת את עצמה והרחיב את תחום התפוצה מעבר לנקודה שאליה הוא הוכנס. Nitsana footage - ציפורים מגיעות לבריכת המים. ‫ינשוף רוקד זומבה !! Dancing Owl‬‎ ‫התאמת ציפורים לסביבתן‬‎ ‫עדית אנקורי ציפורים‬‎ ‫אלופי הנדידה 2016‬‎ ‫התאמת ציפורים לסביבתן‬‎ האם מינים פולשים הם העתיד? ‫4.7.16-הנשרים נעלמים-כתבתו של רובי המרשלג‬‎ Ynet אם אחת, שני אבות: צפו בעיטם הנדיר בישראל - ירוק. בפעם השנייה מאז שנות ה-50 פרח מהקן עיטם לבן זנב, אחד מהעופות הדורסים הגדולים והנדירים ביותר בישראל.

ynet אם אחת, שני אבות: צפו בעיטם הנדיר בישראל - ירוק

המשפחה של העיטם היא מיוחדת במינה. לא מדובר בזוג של זכר ונקבה, אלא בפרויקט משותף של שני זכרים ונקבה. משפחת העיטמים מוגדרת כמשפחה פוליאנדרית, בה הנקבה הזדווגה עם שני זכרים השלישיה גידלה יחד את הגוזל. אשתקד הם הצליחו לגדל נקבת עיטם שפרחה מהקן ונצפתה שורדת באזור בית שאן ועמק החולה. לפני מספר ימים, אישרו ברשות הטבע והגנים את הידיעה כי העיטם החדש שמינו עדיין אינו ידוע, פרש כנף ופרח מהקן. הגוזל והנקבה מספר ימים לאחר הבקיעה(צילום: יוסי אשבול) "העיטם לבן הזנב הוא מין של עוף דורס שנפגע קשה במהלך השנים מהרעלות, התחשמלויות והוא נחשב למין דגל בבתי גידול לחים. הגוזל בן כ-75 יום(צילום: יוסי אשבול) (צילום: יוסי אשבול) "במצב הנוכחי בישראל ובמזרח התיכון, פרטים צעירים משוטטים ונפגעים לא רק בישראל, אלא גם בירדן, ערב הסעודית וטורקיה. קריאות טריטוריאליות של הזכרים(צילום: יוסי אשבול) העיטם לבן הזנב נחשב לדורס הגדול והנדיר ביותר בישראל ויש לו תפקיד משמעותי בשרשרת המזון.

בשנות ה-80 הובאו שישה עיטמים לישראל. מידע לתלמידים ולמורים - אתר הצפרות הישראלי. יוזמה חינוכית לעידוד ושמירה על ציפורים המסייעות בהדברה ביולוגית עבורבתי הספר היסודיים ועל יסודי -שמירה על קיני סנוניות, טסיות וסיסים במקומות ישוב סנונית הרפתות Hirundo rustica.

מידע לתלמידים ולמורים - אתר הצפרות הישראלי

סנונית המערות Hirundo daurica. טסית הבתים Delichon Urbicum וסיס החומותApus Apus הן ציפורים המקננות באזורים עירוניים בישראל. הן חוזרות לקנן באותם אתרים מדי שנה. היוזמה המוצגת כאן נועדה למצוא פתרונות יעילים כדי להתגבר על בעיית הלכלוך ולאפשר המשך קינון ללא הפרעה של סנוניות, טסיות וסיסים בישראל, על ידי חשיבה סביבתית יצירתית, הגברת המעורבות האישית ובהשקעה כספית נמוכה. היוזמה פותחה בסיוע 'קרן דוכיפת', על ידי "משוגעים לדבר" מתחום החינוך, האקדמיה, הצפרות והרשויות המקומיות שיוזמים ועוסקים בפרויקטים סביבתיים חינוכיים וחקר אקדמי הקשור בסנוניות וטסיות (פירוט למטה).

היוזמה תעודד שמירה על קינים קיימים בד בבד עם הכנת קינים מלאכותיים מחומרים ממוחזרים שיאפשרו קינון מחדש. מטרות בתחום שימור המינים. ‫למה לעזור? סיפורם של הזנבנים‬‎ Www.pulseem.com/Pulseem/PreviewCampaign.aspx?CampaignID=65176&ClientID=31968244. חקר ציפורים. הרצאות מאמרם סקרים. מקורות מידע על ציפורים. נדידה. טיבוע ציפורים. תמונות וסרטים על ציפורים. שונות בנושא ציפורים.

תזונה בציפורים. לינת לילה. רבייה. ציפורים. מקומות חיות של עופות. חקר ציפורים. אגמון החולה. תופעות בעולם העופות. מבנה העופות. Ynet ברירה מינית: כשהחזקים והיפים מזדווגים. לפני דרווין, דו צורתיות מינית היתה בגדר חידה.

ynet ברירה מינית: כשהחזקים והיפים מזדווגים

הבריאתנים באותם ימים, בדומה לבריאתנים היום, לא היו יכולים להסביר מדוע כדאי למתכנן על טבעי ליצור אצל מין אחד (זכר או נקבה) - ורק אצלו - תווים המזיקים להישרדותו. בתור מספק ההסברים הגדול של הגיווּן בטבע, דרווין חש בוודאי צורך דוחק להבין איך התפתחו התכונות האלה, המיותרות למראית עין. בסופו של דבר הוא הבחין במפתח להסבר: במקרים שבהם יש הבדלים בתכונות בין זכרים לנקבות מאותו מין ביולוגי, דפוסי ההתנהגות המורכבים, מבני הגוף והקישוטים הבולטים נמצאים כמעט תמיד רק אצל זכרים. בינתיים כבר ניחשתם מן הסתם איך התפתחו התכונות האלה, שמחירן גדול כל כך. צריך לזכור שהמטבע שבו משלמת הברירה הטבעית בעצם אינו הישרדות אלא הצלחה בהִתרבות. תכונות הנבררות בברירה מינית מתפתחות באבולוציה בתנאי שהן מפצות על ההישרדות המופחתת של הזכר בהגדלה ניכרת של סיכויי ההתרבות שלו. ברירה מינית מופיעה בשתי צורות.

(צילום: shutterstock) בניגוד לכך, תווים כמו צבעים בולטים, קישוטים, בניית סוכות ומצגי חיזור הם תוצאת הסוג השני של ברירה מינית, בחירת בני הזוג. עושה עייניים. הלוך ושוב בגרון נטוי. כלתהליך ה רבייה. דורסים. בז ערב- אייל ברטוב. ‫ציפורים בחצר הבית יוזמת ערערה ב‬‎ נוצות ותעופה. חקר ציפורים. ‫הרצאתו של דוקטור גלעד פרידמן על החיוויאים‬‎