background preloader

חקר ציפורים

Facebook Twitter

שלום זו ארץ שנה למותו עין החורש 19.9.2019.MTS. מדע כחול-לבן וירוק | זווית. מה אומר לכם צירוף הספרות 3.14? עבור אוהבי המתמטיקה מדובר בקירוב של פאי, מספר טהור המייצג את היחס הקבוע בין היקף המעגל לקוטרו. עבור חובבי ההיסטוריה ה-14 במרץ הוא תאריך הלידה של אחד מגדולי הפיסיקאים בתולדות המין האנושי, אלברט איינשטיין. בלוח השנה שלנו התאריך הזה מסומן בעיגול ולידו נכתב "יום המדע הבינלאומי", שבו אפשר וצריך לציין הישגים מדעיים מרתקים, שייתכן שיידחקו לשולי תשומת הלב הציבורית ב-364 הימים האחרים בשנה. לכבוד היום המדעי הזה אספנו עשרה מחקרים מדעיים שבמסגרתם בדקו חוקרים ישראלים את הסביבה שלהם במטרה לדעת יותר על המקום שבו כולנו חיים וכדי לנסות להבין איך אפשר לשמור עליו גם לחובבי המדע של העתיד: בעיה של יחסי ציפור המיינה היא ציפור שיר בצבעי חום-שחור, שמתהדרת בנגיעות אומנותיות של כתום ולבן ומצפצפת בצלילים מגוונים ונעימים לאוזן. מחקר ישראלי שנערך במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב בדק כיצד משפיעות המיינות על המינים המקומיים בישראל.

מה באמת מתרחש במעמקי הים התיכון? זוחלים לעתיד טוב יותר כעת, במחקר חדש בהובלתם של חוקרים ישראלים, מופתה תפוצתם של כל הזוחלים בעולם. כך הפרחים השתלטו על העולם. תכנית חינוכית סנוניות טסיות וסיסים | מידע לתלמידים ולמורים - אתר הצפרות הישראלי. יוזמה חינוכית לעידוד ושמירה על ציפורים המסייעות בהדברה ביולוגית עבורבתי הספר היסודיים ועל יסודי -שמירה על קיני סנוניות, טסיות וסיסים במקומות ישוב סנונית הרפתות Hirundo rustica. סנונית המערות Hirundo daurica. טסית הבתים Delichon Urbicum וסיס החומותApus Apus הן ציפורים המקננות באזורים עירוניים בישראל.

היוזמה המוצגת כאן נועדה למצוא פתרונות יעילים כדי להתגבר על בעיית הלכלוך ולאפשר המשך קינון ללא הפרעה של סנוניות, טסיות וסיסים בישראל, על ידי חשיבה סביבתית יצירתית, הגברת המעורבות האישית ובהשקעה כספית נמוכה. היוזמה פותחה בסיוע 'קרן דוכיפת', על ידי "משוגעים לדבר" מתחום החינוך, האקדמיה, הצפרות והרשויות המקומיות שיוזמים ועוסקים בפרויקטים סביבתיים חינוכיים וחקר אקדמי הקשור בסנוניות וטסיות (פירוט למטה). היוזמה תעודד שמירה על קינים קיימים בד בבד עם הכנת קינים מלאכותיים מחומרים ממוחזרים שיאפשרו קינון מחדש. מטרות בתחום שימור המינים 1. 2. מטרות בתחום החינוך המדעי 1. 2. 3. 4. במסגרת היוזמה פותחו חומרי העזר הבאים: א.. ב. ג. ד. 1.פלייר/כרזה/באנר לביה"ס עם מידע כללי ומקומות ריקים להתנסות /לפרויקט של כל בי"ס 2. ‫שנת הזיקית‬‎ שלב א' - הכרת בעיית המינים הפולשים בישראל - רשת חוקרת. שני שיעורים ראשונים: פתיחה- דיון כיתתי חשיפת הנושא וידע מקדים על התופעה.

התלמידים יצפו בסרטון המתאר את בעיית המינים הפולשים בארץ. יערך דיון כיתתי בבעיית המינים הפולשים. עבודה עצמית שיתופית- בכיתה עם מחשבים המפרטת את ההוראות. כל ילד בוחר מאמר ומוסיף את שמו בעמודה השמאלית. יש לשים לב שיש מספר תלמידים זהה לכל טקסט מידעי. להלן קישורים לטקסטים המידעיים: לאחר עיון במקור המידע שבחר, כל תלמיד מפרסם ברשת החברתית פסקה על קריאתו, כאשר עליו יהיה להתייחס לשאלות הבאות: מהם המינים הפולשים שהוזכרו במאמר שקרא? איך הגיעו לישראל? מה השפעתם על המינים המקומיים (אקוסיסטמה מקומית) עבודה עצמית שיתופית- שבוע בבית א. ב. א. ב. ג. שני שיעורים מסכמים: עבודה קבוצתית שיתופית- שעתיים בכיתה התלמידים מתחלקים לקבוצות עבודה, כל קבוצה תכין מצגת על המאמר שקראה על-פי התבנית של המצגת שיתופית. קישורים למצגות יועלו לקבוצת הדיון ברשת החברתית. כל תלמיד יגיב לשתי מצגות של קבוצות אחרות. התגובה תכלול מה למדתי מהמצגת שלכם. בכיתה, כל קבוצה תציג את המצגת וחברי הקבוצה יתארו מה למדו מקריאתם.

‫ד"ר יוסי לשם-שיתוף הציבור במחקרים על ציפורים‬‎ Schoolyard Mapping Activity : Montana Science Partnership. Project 7: Mapping Bird Activity. Birds+voice. La732Inquiry. Inquiry at the Window: The Year of the Birds. Grades 6 – 8 | Lesson Plan | Unit Let It Grow: An Inquiry-Based Organic Gardening Research Project Students learn about organic gardening by developing their own research questions, conducting research, gardening at their school, creating signs about their plants, and presenting their research to the class. Grades 3 – 5 | Lesson Plan | Standard Lesson Weather Detectives: Questioning the Fact and Folklore of Weather Sayings Students adopt a skeptical stance and become weather detectives who ask “Why?” And “Why not?” As they investigate the history and validity of some common weather sayings.

Grades K – 2 | Lesson Plan | Standard Lesson How Does My Garden Grow? Students plant a garden and study its growth using the inquiry process of questioning and exploring. Grades 3 – 5 | Lesson Plan | Recurring Lesson Webcams in the Classroom: Animal Inquiry and Observation. Thinkfinity.