background preloader

Karpacz

Facebook Twitter

Ex-voto. A Companion to Digital Humanities. Www.pomoerium.net/archiv/fulltexts/pdfs/Pankiewicz_Ryszard/paradygmat/paradygmat_historii.pdf. O biologiczny wymiar historii. Książka propozycji - Zbigniew Kuchowicz. Edge - Trzecia kultura. Celem fundacji Edge jest promowanie dyskusji wszelakie naukowe i intelektualne tematy.

Edge - Trzecia kultura

Edge pracuje dla intelektualnych i socjalnych osiągnięć społeczeństwa. Edge zrzesza dużą ilość naukowców i innych intelektualistów, wielu z nich przodujących w swej dziedzinie. Edge jest chce przybliżyć zdobycze współczesnej nauki szerokim rzeszom społeczństwa. Edge jest zdania, że najlepiej potrafią zrobić to sami naukowcy. NEUROBOT elektrozine - teksty - wearable computing. Granica między człowiekiem a komputerem staje się coraz mniej wyraźna.

NEUROBOT elektrozine - teksty - wearable computing

Od momentu powstania pierwszych prostych replikatorów zmieniło się bardzo dużo. Jesteśmy świadkami ewolucji postbiologicznej. Człowiek jest, jak na razie, ostatnim produktem ewolucji biologicznej, która przebiegała od powstania prostych replikatorów jakimi były jednokomórkowce posiadające jedynie kod genetyczny, poprzez bakterie, ameby oraz zwierzęta. Ewolucja postbiologiczna to powstanie pierwszych prostych replikatorów informacji, jakimi są komputery. W okresie ostatnich dziesięciu lat nastąpił gwałtowny rozwój technologii informatycznej. Pojawia się konieczność powstania nowego sposobu patrzenia na ewolucję. Odpowiedzi na te pytania szukano w religii, w filozofii czy nawet w sztuce. Dobrą ilustracją tego, co dziś dzieje się w nauce jest książka pt.

Trzecia kultura to zatem uczeni, myśliciele świata empirycznego otwarci na nowe zupełnie sposby wyjaśniania odwiecznych zagadek, które nurtowały ludzkość. Edge : Conversations on the edge of human knowledge. Www.wuj.pl/UserFiles/File/Przeglad kulturoznawczy/Przeglad kulturoznawczy_1_2a.pdf. Międzynarodowa konferencja naukowa: W stronę trzeciej kultury. Koegzystencja sztuki, nauki i technologii Dwór Artusa – Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, 23-25 maja 2011. Współczesne transformacje sztuki zmierzają w stronę obszaru badań naukowych, w stronę dyscyplin określanych mianem nauk ścisłych.

Międzynarodowa konferencja naukowa: W stronę trzeciej kultury. Koegzystencja sztuki, nauki i technologii Dwór Artusa – Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, 23-25 maja 2011

Sztuka dialoguje dziś twórczo z genetyką, biotechnologią, badaniami nad sztuczną inteligencją. Nie jest to wyłącznie efekt nowych aspiracji sztuki. Przeobrażające się równolegle koncepcje dotyczące nauki, ewolucja jej teorii od Ernesta Nagela i Karla Poppera do Thomasa Kuhna i Paula Feyerabenda, wynikająca stąd kontekstualizacja i relatywizacja wartości wyników badań naukowych, doprowadzają do uzasadnionego wniosku, że nauka nie powinna już być obecnie postrzegana jako jedyny obszar praktyk społecznych, w którym produkuje się wiedzę. W rezultacie, sztuka podejmuje dziś nową rolę, odrzuca tradycyjny podział na obiektywną naukę i subiektywną sztukę, aspirując do roli środowiska badawczego, źródła znaczącej, wartościowej wiedzy.

C. W konferencji wezmą udział m.in Monika Bakke (Polska) Kuba Bąkowski (Polska) Edwin Bendyk (Polska) Martha Blassnigg (Wielka Brytania) Ponowoczesność, trzecia kultura i nowa fizyka - Eine: "O zmierzchu" - Salon24. Trzecia kultura a cyberkultura. Samochody są dla chłopów, a lalki dla dziewczynek? Przez lata sądzono, że za to, jakimi zabawkami bawią się dzieci, odpowiedzialne jest powszechne przekonanie, które pojawiło się w społeczeństwie na początku XX wieku.

Samochody są dla chłopów, a lalki dla dziewczynek?

Zakładało ono, że lalki są dla dziewczynek, a samochody i piłki dla chłopców. Badania wykazały jednak, że opinia publiczna nie ma wpływu na wybory dzieci. W 2009 roku Gerianne Alexander, psycholożka z TAMU (z ang. Texas Agricultural and Mechanical University), zauważyła nagłe zmiany w poziomie testosteronu u małych chłopców, gdy ci oglądali różne zabawki. W badaniu brały udział dzieci płci męskiej w wieku od 3 do 4 miesięcy. Dzieci nie tylko żywiej reagowały na zabawki uznawane w społeczeństwie za chłopięce i chciały dłużej na nie patrzyć, ale również zarejestrowano gwałtowny wzrost wydzielania męskich hormonów przy wskazywaniu tych przedmiotów.

Małpie dzieci zachowują się jak ludzkie Dlaczego akurat samochody? A co z dziewczynkami? KELLEY Donald R. Granice historii. Badanie przeszłości w XX wieku.djvu - D - Historia (Ogólne) - Biblioteka - Katon-Starszy. Cyfrowość i granice historii - historiaimedia.org. Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (24.05.2011) i jego treść może nie być aktualna.

Cyfrowość i granice historii - historiaimedia.org

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane. W 2009 roku wydawnictwo PWN opublikowało przekład książki Frontiers of History. Historical Inquiry in the Twentieth Century, której autorem jest Donald R. Kelley – redaktor czasopisma „Journal of the History of Ideas”, były profesor historii na Uniwersytecie Rutgers, przewodniczący International Society for Intellectual History.

O różnicy między naukami humanistycznymi i przyrodniczymi - Fronda. Strebski.dyktatura.info/wp-content/texts/philosophy/Nowak02.pdf. Czasopismo Naukowe „Kultura i Historia” » Blog Archive » Czasopismo „Kultura i Historia” Kultura i Historia nr 7/2004 Tadeusz Srogosz,Między biologiczną egzystencją człowieka w dziejach a historią nauki, Częstochowa 2003, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, ss. 248, indeks nazwisk, summary.

Czasopismo Naukowe „Kultura i Historia” » Blog Archive » Czasopismo „Kultura i Historia”

ISBN 83-7098-210-7 Profesor Tadeusz Srogosz jest znanym i cenionym metodologiem historii oraz badaczem historii Polski nowożytnej, zwłaszcza warunków bytowych i zdrowotnych, dziejów administracji, wojskowości polskiej i historii historiografii, autorem ponad stu publikacji naukowych, w tym wielu wartościowych książek m.in. pt. Problemy sanitarno-zdrowotne w działalności administracji Rzeczypospolitej w okresie stanisławowskim (1993); Dżuma ujarzmiona.

Walka z czarną śmiercią za Stanisława Augusta (1997); Pomoc weteranom rannym i chorym na ziemiach polskich w latach 1806-1807 (2001). Dzieło Tadeusza Srogosza składa się z trzech części, podzielonych na rozdziały. Szefowie prześladuja podwładne bo...nie są seksistami - Niewygodne fakty z naszej ewolucji - Galeria - Strona 11. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią ~suski1@vp.pl 2011-09-06 (18:07) 2 lata 7 miesięcy 4 dni 18 godzin i 39 minut temu W Polsce istniało - porzekadło " Dlaczego jesteś biedny - bo głupi: a dlaczego głupi - bo biedny" odpowiedz ~Basia 2011-08-12 (09:27) 2 lata 7 miesięcy 30 dni 3 godziny i 19 minut temu zwierzęta zabiją tylko wtedy gdy są głodne a ludzie ???

Szefowie prześladuja podwładne bo...nie są seksistami - Niewygodne fakty z naszej ewolucji - Galeria - Strona 11

Odpowiedz pokaż 6 ukrytych odpowiedzi.